Listopad 2010

Lesní cesta

22. listopadu 2010 v 17:53 | Bobeška
Dnes se Ema s Verčou domluvily že si vyjedou do přírody.Netrvalo dlouho a měliyvyhřebelcované koně.To bude něco,viď? řekla Ema a jako na povel vyrazily obě 2 do sedlovny.Mirákl:Já to teda nechcháápu.Krasavec:Co nechápeš?Mirákl:Já jsem provozní kůň a včera jsem vozil 4hodiny děti na vyjížďky.Krasavec:Aha.Tohle já neznám.Já jenom trénuju s Emčou a děti jsem skoro nikdy nevozil.Mirákl:Pšš.Tak Mirákle.Bude to krásná projížďka.Řekla Ema.A měla pravdu.O pár minut později už běželi po lesní cestě která krásně voněla loukami,lesem a jehličím.


Pa Bobeška
175

Jezdci

22. listopadu 2010 v 17:10 | Bobeška
             
 Jednoho dne si Ema a Verča vyjeli do přírody                                 

Tady jsou Verča s Miráklem (vlevo) a Ema s Krasavcem (vpravo).

  

jezdci

   


Problémový kůň

12. listopadu 2010 v 22:09 | Bobeška
Jednou si s Janou sedíme na lavičce a přemýšlíme jaké krmivo musíme dokoupit a najednou ze stáje vyběhne Neptun.Neptune!zavolala jsem, ale nepomohlo to.A tak jsma za ním vyběhhly a za námi ze stáje vyběhl zase Péťa a v rucec držel......To ne!lak na kopyta.Naštěstí se Neptun dal dobrým směrem a vběhl do ohrady u které čekala Martina a rychle ohradu zavřela.Díky Marti.Zavolala Jana a hbitě se otočila k Péťovi.Proč jsi to udělal?! zeptala se Jana a ještě dodala:Vždyť má na dveřích napsáno Nedávat lak na kopyta!řekla Jana a celá červená v obličeji vypadala napůl k smíchu a napůl, že vybuchne zlostí.Ale já jsem šel jenom kolem.Řekl Péťa který byl zase růžový.Tohle je prostě problémový kůň.Řekl.A opár vteřin později už zase kráčel do stáje.Potom jsem Janu uklidnila a zase jsme si sedly a přemýšlely co ještě musíme dokoupit.

Tak pa Bobeška.

Nová rekreační sada

12. listopadu 2010 v 21:05 | Bobeška
Dneska k nám přišla nová rekreační jezdkyně Veronika Koukalová.Je z rekreační sady.(samozřejmě od Schleich).Jana ji hned přidělila koně Mirákla.Verča měla obrovskou radost a Mirákl taky.Hned jeli trénovat,ale nejdříve začali kavaletami.Potom přešli do cvalu a zkusili pár svislých překážek.(musím uznat,že Verča je fakt třída).Mirákl toho moc nenaskáče, ale s Verčou v sedle byl jako vyměněný.
aaa

Hned na první překážce (a to byla zeď) se nádherným obloukem přenesl a už cválal na další překážku.Druhá překážka byla paralelní ohrada a tu Mirákl nesnáší. Ale s velkým doskokem se přenesl  přes překážku jako kdyby to byla nějaká mini překážka pro psy.A když konečně doskákali zeptala jsem se jí jak to dělá a ona mi řekla:Já nedělám nic,to Mirákl.Ale on paralelní ohradu nesnáší řekla jsem.Verča mi ale řekla:kůň musí mít chuť si zaskákat.A ještě ta léta skákání.To už výš kdy máš koně pobídnout.

Tak zatím pa bobeška.