Srpen 2011

Jsem tu!

30. srpna 2011 v 21:12 | bobeška |  Příběhy
Ahoj, dnes jsem fotila koníky na zahradě a pak jsme trénovali koníky. Dezertík už si tu zvykl, ale jsem zatím opatrná. Nedávám ho moc do výběhu s hřebci, spíše s naším valáškem Ferdou a Parískem. Udělala jsem několik setů, jak jen to půjde, nafotím je a dám je sem. Tak se máte zase na co těšit. Pá pá :-)

Tady je moje zatím jediná breyerka Buckskin . Její majitelka je Ashley od breyer.Ahoj všichni!

29. srpna 2011 v 18:31 | bobeška
Ahoj, omlouvám se, že jsem se neozvala dříve. Chtěla bych udělat parkurovou soutěž(už se na ní pracuje :-) )

Ale čeká nás 10 měsíců škola..... Ach jo, ty prázdniny tak rychle utíkají. Proč to také takhle nejde se školou ?
No ale koníci se mají skvěle a Jana teď vede tréninky. Míša má na starosti novou lesní stezku a musí naplánovat kde budou překážky a tak. Verča se momentálně snaží trénovat co nejvíce se Stelou a Mary (čti Mery) chystá se totiž na cros-country závody a má proti sobě velmi silnou konkurenci. No všichni jí budeme držet palce. Tak zatím !

Dnes jsou na programu- Dostihy!

29. srpna 2011 v 17:17 | bobeška |  FotopříběhyDnes byli na programu Dostihy hřebců a valachů. Přihlásili se do ní:č .1 je Diablo, č .2 Neptun, č .3 je Krasavec a č .4 je Baltazar. Závodilo se na našem novém závodišti.


Koníci chroupali trávu a zpozarohu vyšla Verča a Ema. Nasadily koníkům ohlávky a šly je uvázat k vazáku u dráhy.


Když bylo vše připravené, holky si přinesly sedla s kartáčema a koníky vyhřebelcovaly a osedlaly. Po chvilce přišla Míša s Janou, a dodělaly poslední úpravy na trati.


Potom si Jana stoupla ke startu, a ohlásila: Verča Slámová a Ema Soukupová s koňmi Diablo a Neptun na start!
Verča s Emou pobídly koně ke startovnímu ,, lístku " a Jana řekla:

V rychlosti Vám ještě vysvětlím trať: Pojedete kolem toho kamene vzadu, pak do prava tam je další, pak zase doprava a nakonec je cílová rovinka. Jana si odkašlala a řekla 3,2,1 TéééďOba koně vyrazili vpřed a holky měli co dělat, aby je udrželi na otěžích.

Verče se hned v první zatáčce podařilo Neptuna předběhnout a vedla o 1 délku!


Neuvěřitelné! Verča Slámová s Diablem vedou už o víc jak 10 délek! Dokáží to Ema Soukupová s Neptunem ještě dohnat?


Verča s Diablem Emě ujely, ale dokáže s tím Ema ještě něco udělat ?


A Verča vítěží!!!!! A její čas je 1 minuta a 19 vteřin! (Omluvte prosím ty lavice vzadu).
Mezitím doběhla i Ema s Neptunem a zavedly koně k vazáku. Tam je umyli, vysušily a daly jim deky. Mezití však nasedlaly Krasavce a Baltíka (Baltazara).

Pokračování příště!!!!!!!

Snad se fotobříběh líbil.

Anketa

24. srpna 2011 v 8:33 | bobeška

1. Chili

2. Ravel USF

3. Irish Diamond

nuda,nuda,nuda

23. srpna 2011 v 12:27 | bobeška
Tak zase píšu a samozřejmě se nudím. Udělala jsem speciální box pro Dannyho a novou jízdárnu a ohradu pro sportovní koně. Ohrada je pro max. 3 koníky nebo 4 hříbata. Taky jsem pozměnila výběhy klisen a hřebců. No, brzo přidám fotky, ale hrozné je, že za chvíli už bude škola. 10 měsíců........ hrůza. (tedy aspoň pro mě) budeme mít míň času na koníky, na naše domácí zvířátka (já mám pejska-fenku, morče a rybičku a samozřejmě schleichy) No ale nebojte,určitě psát budu. Tak se zatím mějte a do komentářů napište, co bych mohla dělat. Verča na vyjížďce.

Lusitán!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. srpna 2011 v 18:22 | bobeška
A je to tady! Po dlouhém uvažování jsem si koupila.........................Schleich lusitána!!!!!
Jsem tak šťastná..... Dala jsem mu jméno Desert-Sun zkráceně Dezertík. No musím ho jít nafotit, příjezd do našeho hřebčína......... Zatím se mějte. Já ho jdu vykoupat! :-)


Závod

12. srpna 2011 v 13:48 | bobeška |  Novinky
V neděli se u nás bude konat cros-country. Jsou na ní všechni jezdci přihlášení a dám sem fotky z tréniku Verči se Stelou. To je zatím vše, musím jít nafotit tu Verču.


Tady je Verča. Zkoušela si Diabla při jednom z tréninků.

Nový koník a jak se o něj starat

12. srpna 2011 v 12:35 | bobeška |  Rady a tipy
Tak tady máte menší radu, jak se starat o nového koníka.

1. Co musí mít koník připravené, až přijede

2. Má se na něm hned někdo projet?

3. O pár dní později


1. Až koník přijede, měl by být v otevřené stáji, kde je klid a zároveň mít přehled o všem, co se děje. Box by měl být vybaven:

Napáječkou,nebo kyblíkem s vodou,
Sítí na seno s čerstvím senem,
Ovsem.

Na louce by mělo být:

Pevné oplocení, když koník bude vyvádět,
Žlab na vodu, nebo napáječka,
Dobře udržovná louka.

2. No,projet.... hned ne, protože cesta přepravníkem je pro koně stresující. Pokuď jde ale koník pěšky, po cestě by si určitě měl odpočinout. Na cestě přepravníkem by měl mít oblečené:

Letní deku a na ní jednu silnější (lepší stájovku s beránkem),
Pohodlnou ohlávku s beránkem,
kamaše nebo bandáže ke kolenům popř. chrániče hlezen,
chránič hlavy být nemusí, pokuď jste šetrní.

3. Opár dní později už můžete začít koníka lonžovat. Pak si třeba můžete vyjet na vyjížďku, nebo do jízdárny. Na poprvé by to mělo být tak tvrdé, stačí lehčeji např. kavalety v kroku a klusu. Abych nezapoměla, tak třeba za tři dny můžete koníka pustit k ostatním.

Udělám taky takoví fotopříběh kde to vybavení a tak dále..... Bude ukázané.

Příjezd Dannyho

5. srpna 2011 v 17:26 | bobeška |  Příběhy
Bylo krásné jarní ráno, a všechny klisny na louce si povídaly, koha mají rádi. Jenom Zrzka stála v koutě a mlčela. Všechy kobylky už měli svého koně, akorát ona nic. V tu chvíly se ze zatáčky ozvalo drnčení přepravníku. Zrzka zvědavě koukala přes plot ohradníku. A bylo to tady - z přepravníku vystoupil krásný hnědý hřebec. Jana se ho hned ujmula a odvedla ho k mycímu boxu, aby ho ochladila. Ten je krááásnýý! řehtaly klisny jedna přes druhou. Samo sebou že se Zrzce také také líbil. Ale nepřestala přemýšlet. Co mám udělat aby si mě všiml?
Druhého dne měla Zrzka trénink blízko hřebecké pastviny. To byla skvělé příležitost, jak (ten hnědák je Danny) Dannyho upoutat. Právě se rozehřívala, a potom poslušně zašla do startovacího boxu. Potom Míša stiskla zvonek a Zrzka vyrazila jako raketa. Verča v sedle málem spadla, ale udržela se. Zrzčin plán vyšel. Danny na ni celou dobu koukal, a po tréninku se na ni zeptal Kulíška. Ještě nikoho nemá. Můžeš se zepta na cokoli a ona ti odpoví. Je opravdu super. Odpověděl mu Kulíšek. Tohle byl ten nejlepší výkon, jaký kdy předvedla. Myslela si Verča a přivázala Zrzku k vazáku. Ta by se mi líbila, řekl si zasněně Danny. Za chvíli se Zrzka oběvila na pastvě klisen a musela sebrat všechnu svoji odvahu, aby Dannyho oslovila. Já jsem Zrzka a ty? Já jsem Danny. Ten běh byl ohromující. Opravdu ? Jasně. Já jsem tady na steepl-chase a ty? Já sem tu na drezůru, ale přešla jsem na dostihy. A tam ti dva mluvili až do večera. Takhle k nám Danny přišel a Zrzku dokonce i připustil. Nyní má Zrzka krásného hřebečka Barbara.A tady foto Dannýska na závěr. :-)

Areál hřebčína

5. srpna 2011 v 17:02 | bobeškaTohle jsou poličky. Máme zatím jen 2 ale budu vyrábět stáj o 12ti boxech, takže to stačí.
(Koníků mám daleko víc. Někteří jsou na pastvě, v jízdárně..........no prostě práce kolem 56 koní :-) )


Tady máte ukázku jednoho z boxů. Je v něm zrovna Clair a Misty. Ale ty bydlí ve stáji na zemi.


Louka pro klisničky, nebo hříbata. Je větší, ale to se mi nevešlo na fotku.A tohle je ta stáj ,,na zemi " jak jsem se zmiňovala u poliček. Jsou tam kbelíky na vodu a brzy přibydou i sítě se senem a žlaby na krmení.


Tohle je naše velká louka. Nevešla se mi tam celá, ale je velice kvalitní. Pořádáme na ní akce, ale samozdřejmě se tam pasou naši koníci.


Tady trénujeme koníky. Musíme dodělat ohrazení, to první prasklo hned, jak se o to Jana chtěla opřít. Teď to bude kvalitnější a pokusíme se (jestli bude barva) ho také natřít.


Tady je naše pravá stáj od schleich. Nemám to tam nahoře pořáně nasazené, já vím. Ve třetím boxe bydlí Kleopatra.

To je zatím vše, máme ještě pastvu klisen s hříbaty, ale ta nejí ještš tak vybavená.