Září 2011

New dess

30. září 2011 v 20:09 | bobeška
Už jsme na to s mamkou konečně přišly. dess by se měl ještě malinko změnit, ale tímto článkem slavíme 50 článků!!!

30.9

30. září 2011 v 19:09 | bobeška
Tak zítra začne říjen. Před chvílí jsem se koukala na TH stránky a v žebříčku nejvíce kupovaných věcí jsem viděla:
Traditional
Zenyetta
Sato
Black Tie Afair
Apple Jack
Nemohla jsem tomu uvěřit. Na to, že mi mamka koupí SCH a BH v roce 2012 nemám šanci získat Zenču ani Applíka.Jen mi vrtá hlavou, jak mamině říct o nějakéoho koníka. Doma má vždycka když příjde ode mě krásně uklizenou koupelnu, můj pokojíček a kuchyň. Tak proč ne? Teď ji zkusím poprosit o SCH Fríské, hříbátko, a bude to rodinka!

Denis

27. září 2011 v 13:22 | bobeška |  Novinky
Ségra mi koupila nového koníka! Je to konkrétně Knabstrupský hřebec a jmenuje se Denis. Je bezproblémový, hodný....

A JAK SE DOSTAL K NÁM?
Včera začala Verča připravovat starší box pro hodné koníky s půlenými dveřmi. nakoupila piliny, žlab a korýtko, vše co by mohlo být pro nového koně. Nikdo se jí ale nezeptal, proč to vše dělá... Verča totiž nerada mluvila o věcech, které nebyli jisté. ale její maminka v klubovně téhož večera řekla, že si Verča kupuje koně. A bylo to venku. Všichni si začali šuškat a polohlasně mluvit. Verča na to ale nebrala ohledy, a šla si lehnout.
Probudila se ráno v sedum. Potichu seběhla do klubovny, tam se nasnídala a šla se ujistit, že je pro jejího budoucího koníka vše připraveno.A najednou vyjel ze zatáčky přepravník na koně. Zastavil přímo před verčou a otevřel se. Vyšel z něj krásný puntíkatý hřebec a na dece měl napsáno modrým písmem: Denis. Verča ho odvedla do jeho nového boxu, a zaplatila majiteli koně, který jel v džípu vedle řidiče.

Snad se líbilo, příště bude: Denis a seznámení s jízdárnou. kONÍKŮ MÁM: 63!!!!!

Ahoj, zase píšu

25. září 2011 v 21:08 | bobeška
Včera a dneska jsem byla fotit, fotek mám opravdu zásobu a tak jsem se rozhodla, že sem nějaké dám:

Nalezla jsem nedaleko od nás nádherný potok, který je mělčí a dobře se tam fotí. Na fotce je Clair.
I Colorka chtěla vyzkoušet vodu :-)
Ani Corinka nemohla chybět :-) (čti Korinka)
Danny si to taky moc užíval (čti Deny)
Ta vypadá jako ve sněhu :-D

Krasavec po dlouhé době vypadal uvolněně, přinejmenším měsíc jenom trénoval.
Můj nový westernový setík, dělala jsem ho sama
Tohle jsem si neodpustila :-) Je to ze zimy, bylo jedno krásné ráno, konkrétně 25. 12 2010 a bylo to k neuvěření... 8 hodin ráno a mamka s taťuldou ještě spali... Pak jsem vyrazila na zahradu :-)

Tak se mějte (zatím) :-D

Jo a ještě něco....

23. září 2011 v 18:04 | bobeška
Než jsem odpoledne odešla k babičce, tak jsem se ještě stačila mrknout na český BH e-schop. A co tam nevidím ??????????
Byl tam Apple Jack a Zenyetta. Apple Jack je tak slaďoučký......... aZenyetta se mi také moc líbý, měla bych i na Applíka,ale.... Jak asi víte, mamka mi dokonce kalendářního roku zakázala jakékoliv koníky. To je hrozné..... Mě se Applík a Zeny tak strašně líběj... A Applík se vyrábí jen pro letošní podzim takže, do roku 2012 nemám šanci Applíka získat. Taťka si kupuje všemožné věci na golf a mě nic. Ale chystám noví fotopříběh, tak se těšte, protože bude napůl venku a tak.... No tak se zatím mějte, jdu si doladit pokojíček :-) a kytaru :-D

23.9

23. září 2011 v 14:20 | bobeška
Podzim! Už začal podzim , a sním spousta práce. Já musím například vyrobit asi 15 setů pro Sch, protože jich mám nějak málo, v u vozovkách ,,jenom" 42 a polovina z nich je na odpis. Já teď jdu k babičce a beru s sebou: Chiliho, Maxe (našeho Sch fjorda) a Moma ( bílí welsh poník SCH) s Appolem (lipicán od SCH). No tak se zatím mějte, já je musím jít sbalit.

Tady je ten můj krasavec :-)

Mix fotek

20. září 2011 v 20:50 | bobeška
Dám vám sem nějaké fotky, protože už jich mám tolik, že nevím co s nimi.

Začneme setem pro Buckskin.Musím doladit třeba ten podbřišník: dodělat na něj kožené kolečko, aby se měl ten zbytek kam zasunout.A tady je Verča s naší novou arabskou klisnou Pretty Girl. Zkráceně Pretty.


Tady je naše arabské hříbátko Tail Light. Její maminka je Pretty.Zleva: Tail Light, Coffi A Colorka (čti Kolorka)

Jana s koníky

Kousek pastvy našich klisen

To byl jenom začátek, zítra přidám další, ale já všechny fotky musím nejdříve zmenšit!

Soutěž!

18. září 2011 v 15:33 | bobeška
Rozhodla jsem se udělat soutěž, s názvem ,, Reálně a krásně ". Je to trochu blbý název, ale jak napovídá, vyfoťte vašeho koníka co nejreálněji. S jezdcem, bez jezdce, ve stáji, na pastvě nebo v lese na vyjížďce ..........Je to jedno.
Přijmu koníky všech značek, 1 majitel může do soutěže poslat max. 2 koně.

Fotky posílejte na email:bobeska@volny.cz a pokuď by jste se na něco chtěli zeptat, napište do komentářů.

Chili!!!!

18. září 2011 v 13:07 | bobeška
Promiňte, že píšu až teď, ale u babičky není počítač..... Teď ale to hlavní.....

Přišel Chili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ukázalo se, že v pátek, když mě mamka odvezla k babičce, na mě čekal Chili. Naštěstí jsem s sebou vzala Ashley s Buckskin, takže tam Chili nebyl sám. Jinak pro ty, co nevědí, Chili je Traditional breyer. Asi si vzpomínáte, ze stránek u Appy, Chili, Chesunt Pinto upoutá svým oslnivým stylem..... Dodám profilky, koníků, atd. Ale ta druhá smutná zpráva je že mamka řekla: Tehleten kůň je poslední, a do konce tohodle roku nechci nic slyšet o tom, že chceš jakýhokoliv koně.... To mě dost mrzelo, ale teď si chci uklidit pokojíček. Tak zatím!

Díky mamce, TH týmu a Appě!

16.9

16. září 2011 v 16:40 | bobeška |  Novinky
Tak jak se máte? Já, no jde to. Mamka to s tím Chilim pořád tají. Vždycky, když se jí na to zeptám, řekne: Uvidíme, nebo: Nech se překvapit. No, jinak se mějte.


Chjho

14. září 2011 v 20:32 | bobeška
chjo. Mamka říkala, že se koupí Chili a dost. Mě je do breku. Prý se bude kupovat jen oblečení a důležitější věci. Tak například: Koupí se nové lyže, přeskáče, oblečení na lyže... Vždyť jsme minulou zimu nikde nebyli!
1) Další koně budou až k vánocům, protože mamka mi nechce koupit ani schleichy a to je divný (no dobře no, schleichů mám 62)
2) Chce mi koupit oblečení. Proč? Oblečení mám tolik, že ani nevím, jestli ho za celý život unosím, a k narozkám jsem toho taky dostala dost.
3) Je tu už déle nový velký zverimex a protože mám pejska, morče a rybičku, chtěla jsem, aby mi mamka místo toho koupila něco pro ně, nebo něco na koníky. Ale ne. Zverimex jsme minulia jely do Nisy.
Tak zatím, já se pokusím nějak přemluvit mamku, aby se na oblečení vykašlala ajely jsme do toho zverimexu.

New, new, new!!!

13. září 2011 v 16:04 | bobeška
Mám novou arabskou dospělou klisnu a andaluské hříbátko! Zrovna se procházejí po pastvě. Fotky budou, ale já musím ještě uklidit, napsat si úkoly..... Ale co nevidět budou fotky!!!

10. 9

12. září 2011 v 19:07 | bobeška
Včera jsem dostala k narozkám (měla jsem je osmího, ale bylo hnusně, a k nám by se tolik lidí nevešlo. Máme sice veliký rodinný dům, ale.... ) 3 nové koníky! Hříbě lipicána, hříbě araba s hlavičkou nahoru a falabela valacha.
Všichni už mají i jména: Colorka, Tail, a White Storm. Dneska je beru s sebou, ale kam, to vám povím možná potom, ale je tam skvělá tráva, teploučko. Zatím se mějte. Co nejdříve budou fotky. :-)

Jak našim koníkům přiblížit život pravých koní

12. září 2011 v 19:04 | bobeška |  Rady a tipy
Snažíte se udělat co nejkvalitnější stáje, pastviny a jízdárny? Mám pro vás pár tipů, jak vše vylepšit. Začneme stájemi.

1. Stáje by měl mít každý, protože je to to nejzákladnější, co je. Ve stáji je koníkům teplo, mnohdy tam i spí. Cítí se tam bezpečně, a nejlépe vedle svého nejlepšího kamaráda. Proto by stáje neměli být jen tak z nějaké krabice, která je tak jak jste ji našli, nebo dostali. Určitě by se měla buď ozdobit, nebo namalovat. Přepážku by jste měli uzpůsobit koníkům tak, aby na sebe viděli. Dveře by měli bít také z pevného kartonu, ale, pokuď chcete dělat takové ty ,,klasické" tedy rozdvojené, měli by jste je mít rovně a na boxu alespoň jméno a věk koníka. V boxu by měl být 1 žlab, síť nebo jesle na seno a napáječka nebo kbelík na vodu. Neměla by chybět ani podestýlka.


2. Pastviny. Ty jsou také velmi důležité. Jak pro SCH, tak pro BH. Koníci tam odpočívají, jedí, zkamarádí se a mohou se i proběhnout. Ohradník také nesmí chybět. Potom jsou také dobré jesle na seno, žlab, nebo více napáječek. Pastvina musí být dobře udržovaná, né na nějakém špinavém plácku,na kterém není ani snítka trávy.


3. A poslední: Jízdárny. Každý ranč nebo hřebčín, by měl mít vyhrazený prostor pro trénování. Jízdárna může být dřevěná, nebo z krabice. K jízdárně by měl být menší sklad, ve kterém by se skladovali překážky. může to být i v koutku jízdárny, nebo někde stranou. Podestýlka buť z pilin, písku, nebo kombinovaných podestýlek.


Fotky našeho Ďáblíka :-)

10. září 2011 v 8:24 | bobeška |  Fotogalerie
Včera jsem se šla kouknout na zahradu, a když jsem zjistila, že je všude sucho, vrátila jsem se domů a přinesla sebou zase ven Ďábla s Danem. Pilně trénovali Cross-country a vybrala jsem i fotku do soutěže u Naervon. Tak já už nebudu kecat, a tady je máte. :-) Vybrala jsem jenom nějaké, zbytek vložím příště.


A je tu první překážka!


A další už bez komentáře :-)


A tahle putovala k Naervon do soutěže. Myslím tu nahoře.


Nevím, co mám dát jako nadpis.

9. září 2011 v 12:49 | bobeška
Kdo má ty nadpisy pořád vymýšlet ? Dám vám sem fotky nového setu. Vyrobila jsem ho já a prosím: NEKOPÍROVAT FOTKY!
hrozná kvalita, je to focené, když jsem dodělávala NOVOU LOUKU, TAK SE NEDIVTE :-)


Tady další, ale teď příjde to hlavní.
.
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-

Nový set na tažáčky! na zemi leží ten od Schleich a na Kulíškovi je ten nový vyrobený mnou. Ale samochvála smrdí, takže posuďte sami.
Též jsem doďelávala louku :-)

Tragédie

7. září 2011 v 17:53 | bobeška
Vím, že se to netýká koní, ale protože fandím hokeji, musím vám oznámit jednu správu. Asi to většina z vás četla, ale Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček dnes ......... Zemřeli. V ruském letadle. Je mi to moc líto, protože všichni byli mystři světa a K. Rachůnek dal v zápase se Švédy vyrovnávací go´l. Zemřeli všichni, kromě 2 rusů, hasiči je teď lový z řeky Volhy. S nimi umřel i jeden slovák, ale nemohla jsem tomu uvěřit. No, teď už pro ně nikdo nic neudělá, leda je vytáhnou z Volhy. TAK SE TAM MĚJTE DOBŘE.


Hoši, děkujem!!!


(To vždycky křičí u nás na hokeji když vyhrajem) Doufám, že tu najdu nějaké komentáře.

Ahoj

7. září 2011 v 14:41 | bobeška
Dnes byla ve škole nuda, ale jak jen to půjde dám sem fotky nového setíku. Zatím se mějte!

Huráááááááááá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4. září 2011 v 18:38 | bobeška
V pátek má narozeni ny a dostanu........................................................................Chiliho!!!!!!!!!!!!!!!!!
Já jsem tak Happy. Jdu připravovat vitamíny pro koníky na zimu. Budou pro všechny koníky a pro Buckskin a Chiliho udělám samozřejmě větší.Teď jsem přišla ze zahrady a mám fotky! Takže do pátku určo budou. Boxk pro Chiliho už je hotoví, je naproti Buck (zkratka pro Buckskin jinak, čti Bekskyn a přezdívku Bek) takže na sebe budou vidět. Ashly už se na Chiliho moooc těší a Buck taky. U sch nic moc nového, ale ve středu možná dostanu odmé ségry 2 koníkya od druhé...... No něco spolu vymyslíme. Já mám totiž 2 starší ségry, 22 let a 20 jim je, no tak se mějte!

Jen chvilinka

2. září 2011 v 7:16 | bobeška
Ahoj za chvíli jdu do školy, jinak včerejšek nic moc. Jejda, už jde taťka, tak já se jdu nasnídat -jé už jde i mamka, tak zatím, odpoledna se vám ozvu :-)