Říjen 2011

31.10

31. října 2011 v 19:16 | bobeška
Moc mě mrzí, že Lintith,zkráceně Lin u 3 měsíce nenapsala. Je to skvělá blogerka, měla jsem ji moc ráda. Má skvělí areál, koníky....... Já vím, jak se Lin jmenuje pravím jménem, ale nebudu to zveřejňovat, protože by asi moc ráda nebyla.

Jinak: Za tento měsíc jsem napsala 32 článků, což je u mě rekord. V listopadu se pokusím vícekrát psát. Vždy koukám na statistiky, a není to zrovna špatné! Myslím že je to výborné, protože každý den sem příjde NEJMÉNĚ 27 lidí. Moc Vám děkuji

Mrkající


Jak to probíhá?

31. října 2011 v 18:17 | bobeška
Takže, omlouvám se, že jsem včera nenapsala, bylo toho opravdu hodně. Holky si to moooooooc užily a holky to Janě moc chválily. Mamka mi koupila keramickou dýni, vysokou asi 15cm. Dala jsem do ní svíčku, zapálila a dala před stáj. Jinak-budu moc ráda, když budete komentovat:-)

Pořízení živého koně-podmínky

31. října 2011 v 11:00 | bobeška |  Rady a tipy
Docházíte do jezdeckého klubu, oblíbíte si tam koně, a moc by jste ho chtěli? Nebo o koni sníte už kdoví jak dlouho, ale rodiče Vám ho nedovolí? Tento článek je tu pro Vás!

Pořízení koně není nějak levné, a pokuď chcete kvalitní ho koně, připravte si nejméně 120 000 kč. Na trzích se sice dají koně koupit levněji, ale často jsou pod vlivem nějakého přípravku, dokonce i drog, aby se chovali jako prvotřídní koně. Ale, jakmile si ho přivezete domů, začne jančit, kopat a stane se těžce jezditelný kůň . Takže, dávejte si při vybírání koně pozor na:

Podezřele nízkou cenu,
Nepravidelnost chodu, což často způsobují záněty nohou, otoky......
Průkaz koně: když ho nedostanete, je velmi možné, že kůň je kradený
Výšku koně, ten by neměl být 2 metroví, ale ani ne 150centimetroví. Jde také o to, na jak dlouho koně chcete
Vady koně, řekněte si, s jakými vadami jste ochtni se smířit např. kozlování, klkání, ale mějte na paměti, že žádný kůň není dokonalý.
Otlaky od sedla, špatně sedící uzda nebo udidlo
Plemeno, jaké je vhodné pro Vás, a jaké chcete
Styl jízdy, na který se kůň zaměřuje
Agresivitu, od takovích koní ruce pryč!

Na co by jste se měli zeptat:

Trpí kůň na nějaké choroby?
Proč se kůň prodává (jen u soukromích majitelů, na trhu by to byla hloupá otázka :-) )
Jaké má vady?
Jeho/její věk? (myslím koně)
Plemeno?
Průkaz koně?
Existuje ještě hodnně otázek.....

Když už skutečně uvažujete o koupi koně zamyslete se. Opravdu si koně můžete dovolit? Zvažte i své jezdecké schopnosi, začátečník si určitě nepořizuje 2 letého koně.
A když budete na dovolené nebo nemocní, dlouho ve škole, má ho kdo jezdit a případně se o něj i postarat? Jste smířeni s tím, že nebudete jezdit na dovolenou a dovolená i s ustájením koní je drahá? Když se koni něco stane, prasknou vám třmeny nebo uždění, sedlo... Je to vaše věc? Jste ochotni vstávat brzo, aby jste se o svého miláčka postarali, když nebubete mít na péči o něj pečovatelkami peníze? Vzdáte se většiny svích kroužků aby jste koně stíhaly?

Mějte na paměti, že pořizovací cena, je za koně často ten nejmenší výdaj.

Už se chystáme k....

30. října 2011 v 15:16 | bobeška |  Novinky
Holky už se chystají k poslednímu bodu dnešního programu-Jízdy odvahy, hned jak dojedou, písnu :-)

Cora - Shetlandský poník

30. října 2011 v 8:47 | bobeška |  Koně v HBV


Jméno:Cora
Věk:8 let
Pohlaví: klisna
Využití:dětské soutěže, školní kůň
Plemeno:Shetlandský pony
O ní: Corinku mají rádi všichni jezdci u nás, protože je to bezkonfliktní klisna. Je vhodná pro začátečníky, už jen pro to, že je krotká. Když jsou u nás nějaké veřejné akce, ani ona nezůstane pozadu a vozí malé děti. Taky se účastní menších parkurů a s přehledem vždy přeletí překážky do 100 cm. Brzo očekáváme hříbátko.
Má moc ráda svoji jezdkini a majitelku-Kathy Simenovou, ta si na ni ještě může dovolit sednout.

A další milovnice vody. :-)

Karin!!!!!

29. října 2011 v 20:56 | bobeška
Mám nové fallabela hříbátko jménom Karin! Je to klisnička, má tu i tátu a maminku koupíme. Je moc hodná, ale občas si jako každé hříbátko trochu zaskotačí. Měří jenom 2 cm v kohoutku! Je moc roztomilá, v krámě jich ale ještě pár měli. Prozatím patří Janě, která ji asi už neprodá.

Desert Sun - Lusitano

28. října 2011 v 8:18 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno:Desert Sun
Věk:4 roky
Pohlaví: hřebec
Plemeno:Lusitán
Využití: Drezúra, ale hlavně výstavy
O něm: Desert Sun patří rodině Slámových. Je to velmi učenlivý koník a má rád nové věci. Dezertíka si Slámovi koupili náhodou na dovolené v Itálii. Konal se tam totiž trh koní a poníků. Dezerta koupili po dlouhém smlouvání za 70 000kč. Je to koník velmi hodný, ale nezkušení jezdci na něm jezdit nesmí.

Nožky :-)

No jo, má rád vodu :-)

Jedeme - 28.10

28. října 2011 v 8:02 | bobeška |  Dny v HBV
Jedu s mamkou a s taťkou na golf. Je to nové hřiště a jak jsem slyšela, jsou tam i rybníčky, takže budu fotit. Vezmu buď Dezertíka, Coru nebo Ursana. Kdo je to Ursan? Můj první repaint!!! Je na modelu Andalusáka a je celý černý. Fotky zatím nemám, ale dodám. :-D

Novinky 27. 10

27. října 2011 v 22:13 | bobeška |  Dny v HBV
Hubertova jízda i Hallowen se nepřetržitě blíží. Už jsem vymyslela program na Hallowen-budeme ho slavit v neděli a na Hallowen se všichni sejdeme a něco vymyslíme.
Takže:

08:00 - Příprava koní, nandávání masek a Hallowenská rozcvička na louce (každý jezdec si ji udělá podle sebe)

08:55 - Nástup před krytou jízdárnou na dvorku

09:00 - Průvod kolem celého hřebčína

10:05 - Odpočinek a občerstvení v klubovně

11:00 - Koňská baba, chůze po kamenech a jiné hry........

12:15 - Oběd

13:15 - Vyjížďka, focení, vodění koní ze sedla(kdo nechce, nemusí)

14:30 - Svačina

15:00 - kontrola koní

15:15 - hry v jízdárně, předvádění koní a masek, menší gymkhan(kdo nechce, nemusí)

16:35 - Lovení míčků ze sudu, chytání magnetických dýní, kdo najde osla a dá mu ocas, občerstvení....

18:00 - Noční vyjížďka: spočívá v tom, že na mapě kterou jezdci dostanou, je vyznačená trasa na níž jsou 3 úkoly. Jezdci jezdí ve vylosovaných skupinách, dostano papírek a na něj napíšou správné odpovědi, které je čekají v úkole. Na každé kontrove bude občerstvení, voda, seno a hlavně: Jezdec si předem určí 3 koně. Na každé kontrole bude čekat kůň, kterého jezdec chtěl, v 1., 2., nebo 3. výměně. Koně tam předem odvedou pečovatelky a u každé kontroly budou stát.

Téda, já už se nemůžu dočkat! jezdci a jezdkyně zdřejmě také ne. Tak se tu mějte!!!!!!!!!!

Kouzelné chvilky

26. října 2011 v 18:34 | bobeška |  Dny v HBV

Jsou to fotky venku s koníky, se kterými moc ven nechodím. Ale myslím, že se mi povedly.


Fotky nejsou upraveny žádným programem a prosím, pozadí si moc nevšímejte :-)
25.10

25. října 2011 v 21:05 | bobeška |  Dny v HBV
Tak, zítra ráno by tu mohlo něco být, ale moc s tím nepočítejte. Jedu totiž k babičce a moc se těším. 1 den si budu užívat, ve čtvrtek půjdu na koně a v pátek, soubotu a neděli budu na golfu. 3.11 jedeme do Prahy-planetária. Pojedeme dvou-patrovím autobusemm, myslím, že tam někdo něco vyvede, protože pojedou s námi ještě 2 třídy!!!!
A koníci? Docela dobrý, užívají si luxusu, který jim dopřáváme. Už vyrábím teplejší deky na zimu.

Tak ahoj!

Něco k soutěži

24. října 2011 v 21:54 | bobeška
Docela mě štve, že tohle už je několikátá soutěž, a furt se nikdo nepřihlásil. Když jsem koukala na okolní ranče, které pořádají soutěže, měli tam nejméně 4 účastníky, a tady ani jeden. Prosím, aspoň to zkuste, protože už jen za účast dostanete diplomek. Momentální soutěž je v této rubrice.

Mějte se!

Soutěž!

23. října 2011 v 9:19 | bobeška
Pořádám soutěž o nejkrásněji vyfoceného koníka. Je jedno, jestli bude ve stáji, na pastvě, na tréniku...... To vše je na vás. Popusťte uzdu své fantazie a foťte!

Do přihlášky napište:

Vaše přezdívka:
Jméno koně:
Plemeno koně:
Váš web, nebo blog: (pokuď nemáte, nevadí)

Těším se na vaše fotky, fotky s přihláškami posílejte na e-mail: bobeska@volny.cz

Soutěž ukončím, dokuď nebudou přihlášeni minimálně 3 soutěžící!

Appolo-Lipický kůň

23. října 2011 v 9:11 | bobeška |  Koně v HBV

Jméno: Appolo
Věk: 5 let
Plemeno: Lipický kůň
Pohlaví: Hřebec
Zaměřění: Parkur, ale rád si zaběhá
O něm: Appolo je jedním z našich prvních koníků. Vyniká v Parkuru, občas si zaběhne Cross-country, ale to jen výjmečně.Je moc hodný na děti.. Patří Emě, už ho měla od mala, je z jedné německé stanice, kde chovají lipicány.Je to dobrý plemeník, už tu má i jednoho potomka- Colorku!Delta-Česká teplokrevná klisna

22. října 2011 v 20:59 | bobeška |  Koně v HBV


Jméno:Delta
Věk: 8 let
Plemeno: Český teplokrevník
Pohlaví: Klisna
Využití: Jedině Drezůra
Potomci: budou
O ní: Deltu si vychovala Petra Slámová už od hříbátka. Je to výborná Drezůrní klisna, na výkonostním stupni S a Petra je na to patřičně hrdá. Delta se velmi ráda válí, ale má ráda čistotu kolem sebe. Je moc hodná na ošetřování, ovšem nepatří do rukou začátečníkům. Delta je mooooc hodná na děti, ale Petra ji střeží jako oko v hlavě. Tak z mrkvičky od dětí, kteréj jdou na trénink, obvykle není nic.To je ještě moje stará deka :-D

Fénix-Tenejsský mimochodník

22. října 2011 v 20:39 | bobeška |  Koně v HBV

Jméno: Fénix
Věk: 5 let
Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Tenejsský mimochdník
Využití: Drezura, někdy i výstavy
O něm: Fénix se k nám dostal jenom náhodou, díky Janě, která ho získala z jedné vyhořelé stáje. Projevuje se jako výborný plemeník a hlavně drezůrák. Má pěkný prostorný box, ve kterém se cítí dobře. Zatím Fénix patří Janě, která o něj s láskou pečuje, stejně jako o všechny koně. Nepatří do rukou začátečníkům, protože je velmi citlivý na hubu a také na pobídky.Cleopatra / SCH

22. října 2011 v 20:18 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Cleopatra
Plemeno: Hannoverský kůň
Věk: 8 let

Zaměření: Drezura
Úspěchy: /
Majitel: Petra Paltrová

Značka: Schleich
Dat. výroby: 2004

O ní: Cleu jsem dostala k narozeninám od mamky. Má velké nadání pro drezuru a příjemné, prostorné a elegantní chody. Nevadí jí děti a hluk, což je u takového koně velké plus. Nemá moc ráda vodu. Baví jí jak práce na jízdárně, tak vyjížďky, ale ty samozřejmě víc :)
Před rokem se Cleopatře narodila krásná klisnička Lily, jejíž otcem je Paramon také hannoverský hřebec. Doufáme, že Lily zdědila nějaké drezúrní a parkúrové geny po rodičích :)

22.10

22. října 2011 v 9:57 | bobeška |  Dny v HBV
Pořád se připravujeme na Hallowen. Dnes nazdobím pastvi a stáje. Taťka mi půjčil jeho starý foťák, který je o něco lepší, než můj předchozí, též půjčený. Moc s ním ještě neumím, ale nějaké fotky už jsem s ním taky nafotila. Ráno jsem byla venku s koníkama. Těm se sice moc nechtělo, ale pár póziček mi taky udělali. Vyrobila jsem Chilimu westernový set, ale blbne mi počítač, tak snad dám fotky odpolede.

Hallowen

21. října 2011 v 18:46 | bobeška
Tak. Začnu úklidem, který jsem slíbila.
Nejdříve jsem odendala přístřešky na obou pastvinách, vyluxovala zelené koberečky, které jsou jako tráva. Pak jsem vyčistila poličky, uklidila klubovanu, vyčistila stáj od schleich..... Bylo toho opravdu hodně. A to hlavní.............

Hallowen!!!!!!
Už jsem psala, že pár setíků mám, ale jako na potvoru, se mi zratily. Proto jsem vyrobila krásný nový, je pro Kleopatru. Zítra začnu s výzdobou hřebčína, každý, kdo k nám přijde, tak pozná, že slavíme Hallowen!
Teď pracuji na hobby setíku pro Blancu ala Sixteen. Tak zítra, nebo dnes!!!!!!!

škola

20. října 2011 v 7:21 | bobeška
Asi každý z nás musí do školy. Mě se tam ale poslední dobou vůbec nechce. Ani na kámošky se netěším, a víkendy mi příjdou hrooooooozně krátké. Koně taky nic moc. Dneska ale nejdem, protože mám rýmu. Alespoň jedna pozitivní věc je, že v pátek mám jenom 4 hodiny! Jupí!
Koníci se mají dobře, myslím že je to z toho, že jsem včera udělala ,, Velký podzimní úklid" Chtěla jsem to stihnout ještě před Hallowenem. Tak ahoj, já mizím do školy, a o úklidu napíšu větší podrobnosti odpoledne. Ahoj!!!!!!!!!!