Listopad 2011

30.11 aneb poslední den listopadu!

30. listopadu 2011 v 15:39 | bobeška |  Dny v HBV
Ano je to tak :-) Konečně nastal poslední den listopadu.

Koně: Rozhodla jsem se koníkm udělat taky Adventní kalendář. Nebudou v něm ale ty čokoládky(protože si myslím, že by do minuty zmizely :D) nýbrž obrázky. Budou to dva papíry nalepené na sobě a v tom vrchním budou okýnka. V okýnkách budou obrázky:-)
Koníci se mají dobře. Už zase normálně jezdí a občas jdou i na pastvu. Pro Pretty jsem vyrobila nový anglický setík s posuvným martingalem :-) Musím uznat, že jí opravdu sedne, ale ještě nevý o tom, že ho dostane k Vánocům.

Já:celkem to jde. Před chvilkou jsem dorazila z knihovny. Půjčila jsem si tam pár knížek o koních, ovšem né enciklopedie.Protože, v knihovně jsem je už snad všechny přečetla. A navíc, skoro v každé knize píšou to samé: První lekce výcviku a nějaké ty skoky.

PS: Diablo se už uzdravil! :-)

Od nuly až na vrchol 3.díl

29. listopadu 2011 v 19:19 | bobeška |  Fotopříběhy
Byla to nějaká dívka s hnědými hlasy. Rychle jsem Paríska vykrokovala, uvázala u ohrady a šla za ní. Dozvěděla jsem se, že se jmenuje Julie. Julie vlastního koně neměla, ale ukazovala mi několik svých oblíbenců.
,, Toho bych ale chtěla nejvíce". Ukázala Julie na Rigoletta. ,, Hodně se o Riga starám, ale jela jsem na něm jen dvakrát. Parisek je tvůj kůň? " Julie pohodila hlavou k Parískovi, který stál venku. ,, Ano, je, dostala jsem ho". ,, Jejda! To už je hodin! Musím jít, zejtra tu budu, příjdeš taky? " ,, Ano, budu tady!" Zavolala jsem, přivedla Paríska, dala mu večeři a také jsem šla. Mamka ani taťka ještě nebyli doma. Museli do práce a vraceli se až v půl sedmé.
Když jsem došla domů, převlékla jsem se a šla zalévat kytky. Napustila jsem si dokonve vodu, a začala zalívat. Začala jsem svým pokojíčkem. Postupně jsem zalila všechny orchideje. Následovala ložnice, kde spala mamka s taťkou. Na maminčině stole něco leželo. Vypadalo to jako kníža. Odložila jsem konev, vzala knížku do ruky a zalistovala jsem v ní. Nebyla to knížka, ale deník! Bylo tam krasopisné písmo. Vrátila jsem se zpátky na začátek a začetla se:

Dne 1. 5 2003
Narodilo se nám hříbátko!Je asi plemene hafling, je to krásný a dobře stavěný hřebeček. Dala jsem mu jméno
Parisek. Je úžasný, milý.... Ale, rodiče říkali, že si ho nemůžeme nechat. No, nad tím teď nebudu přemýšlert a budu si užívat krásné dny s Pariskem.

Teda! to musí být deník předchozí majitelky Paríska! Pomyslela jsem si. Najednou ale zavrzaly dveře a....
Pokračování příště :-).

Mám nějak divnou náladu :-(

29. listopadu 2011 v 16:51 | bobeška
Mám teď takovou divnou náladu. Nic se mi moc nelíbí, nic nechci... Asi je to tím podzimem. Letos mi příjde takový, no... Divný. Minulí rok už touhle dobou padal sníh a všude byly půlmetrové zájvěje. Ale letos nic. Je akorát vítr, že by člověk odlítnul :-D, hrozná zima, ale sníh nikde... Už bych mooooooc chtěla fotit koníky v zimě. Sníh je někdy výhodný na focení:-) můžete si cokoliv vytvarovat, kdykoliv si sníh odhrnout, pěkně udupat... Ale pro vás, co bydlíte v paneláku je asi náročná cesta na svoje oblíbené fotící místečko. Já tohle řešit nemusím, bydlím totiž v rodinném domě :-) se zahradou :-) U paneláků se ale často najde nějaké to místečko na focení. To znám od babičky, ta totiž v paneláku bydlí. Moc u ní ale nefotím, protože tam jsou vždycky nějaký malí děti, který by mi koníky akorát.... Radši to ani nechci domyslet.


PS: Založila jsem si rajče.cz, takže se těšte na fotky! Adresu vám řeknu včas, nebojte:-).

29. 11.

29. listopadu 2011 v 13:31 | bobeška |  Dny v HBV
Tak co, už se blíží Vánoce :-)
Tak, odpověď ke komentářům :-)

Koupila jsem si kůžičky a jedna kůžička= 75cm :-) trochu méně, ale to nevadí :-)
Ashley sem sehnala v e-shopu u Appy :-)

Já: Docela dobrý, psali jsme písemku z matiky a snad budu mít za jedna. Výjmečně jsem se totiž učila :-) Těším se na víkend a to moc. Sice je teprve úterý, ale už se nemůžu dočkat :-) Ve škole jsme hráli vybíjenou a ani jednou mě nevybili. Já jsem akorát těsně chytla míč, přihrála jsem a to bylo všechno :-) Za chvíli půjdu ven fotit. Výjmečně je u nás hezky a není moc velká zima.

Koně:Všude panuje vánoční nálada a pomalu začínáme zdobit stáje, výběhy, klubovnu... Vše co mi příjde pod ruku :-). A teď zrovna koukám na koníky, už připravené ve speciální kufříku. (je totiž vypolstrovaný, takový ten na šminky, asi to znáte. tenhle je ale 3 tak velký :-)
Tak já mastím fotit a brzy přidám i fotky :-)

28.11.

28. listopadu 2011 v 20:31 | bobeška |  Dny v HBV
Ve škole jsem nebyla, protože jsem byla na rovnátkách :-)
Ale, konečně jsem si koupila pořádné kůžičky(myslím ty řemínky) a hned 4 metrové:-). Zítra nemám žádný kroužek, ale 5 hodin. Vůbec se ale zítra netěším na tělák. Protože pořád hrajeme vybiku a já jsem talent na vybíjení bohužel zděla po mamince. :-) Navíc, hrajeme 2 třídy: holky x holky a kluci x kluci. Jenže, nespravedlivé je to, že holek z naší třídy je 7 a z druhé třídy 13. a učitelka se to vůbec nesnaží rozdělit.. Nesnáším naši učitelku :-( Snad si to nahradím odpoledne focením a vyráběním :-) Foťák mám na nabíječce a kůžiček i kůží mám zásoby :-).

Koník Vánoc

27. listopadu 2011 v 14:04 | bobeška
Takže, můžete hlasovat pro Koníka Vánoc.

Buckskin a Ashley č.1
Violeta a Jana č.2
Verča a Stella č.3
Ďábel a Dan č.4


Prosím, hlasujte pro koníka, který se vám líbil nejvíce. Na konci soutěže 18.12. vyhlásím výsledky a koník bude oblečen do Vánočního kostýmku.
Kola:
1. kolo: Seznámení
2. kolo: V jízdárně
3. kolo: S ostatními koníky
4. kolo: Ve znamení přehlídky

Příště budou další fotky :-)

Mám dotaz

27. listopadu 2011 v 12:11 | bobeška |  Novinky
Mám takovou menší otázečku.... Nevíte, jaký je Glossy Fall Seasons ? Ten koník co je v e-shopu u Appy. A otázka zní: Nevíte, jestli je Fallík glossy? Nebo, jestli je lesklý nebo ne? Prosím, odpovědi pište do komentářů.

Fallík se i totiž hrozně líbí, a už delší dobu po něm pokukuju. Ale tím ,,glossy", si nejsem moc jistá.

Juchů!!!!!!!!

26. listopadu 2011 v 17:20 | bobeška
Juchů!!!!!!!!!!!!!! Nasny to zase rozjela! Je znova na stránkách: www.legermaine.wbs.cz
HURÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fotky z tréninku Verči a Stelly

26. listopadu 2011 v 16:32 | bobeška |  Fotogalerie
Konečně se vyjasnilo a já jsem mohla jít něco nafotit. Vzala jsem s sebou Stellu s Verčou. Vše je focené na naší zahradě :-)Omluvte prosím vzadu tu sklenici a listí. Příšerně foukalo.

Tak snad se líbilo. Moc se mi nechtělopřidávat fotky :-).

26. 11.

26. listopadu 2011 v 9:57 | bobeška
Tak brouzdala jsem po e-bayi a byl tam Chexík za 40euro. Mamka řekla, že je to hodně, a tak jestly bude v e-schopu u Appy, tak si ho koupím (snad) tam. Před chvílí jsem si doklidila v pokojíčku. Ještě mě ale čeká utírání poliček od prachu. Jinak tady toho moc neděje. Koníci byli ráno chvilku na pastvě, ale jen na půl hodinky. Diablo už dokonce začal kašlat, a tak jsem ho přemístila do našeho speciálního boxu pro nachlazené koníky.Pak jsem mu dala jeho oblíbenou deku, krmení.... ale Diablo moc spokojený nebyl. Kopal do boxu, řechtal... Určitě chtěl za svími kolegi na pastvu. :-) Začínám pomalu vyrábět zimní deky pro koníky. U nás už je docela velká zima, a aby jsem mohla chodit s koníky na pastvu, a na vycházky, potřebuju pořádné deky :-). Chtěla jsem jít s Childou ven a něco nafotit, ale hned jsem to zavrhla. Jak už jsem říkala, uu nás je pořádná zima.

25. 11

25. listopadu 2011 v 19:50 | bobeška |  Dny v HBV
Nevím moc co mám psát, zrovna se koukákm na TV Prima VIP zprávy :-). Tak já se jdu dívat :-).

24. 11

24. listopadu 2011 v 21:22 | bobeška |  Dny v HBV
Tak už jsou to 2 hodiny, co jsem se vrátila z tréninku na koních! Měla jsem suprovího koníka. A úplně sama jsem nacválala! Bylo to nádherné :-). Koník poslouchal na slovo. Tedy, na pobídku :-).
Ve škole to bylo přímo utrpení. Dostala jsem sice samé111, ale 7 hodin bylo moc. + 2 hodiny odpoledka. Fuj! Jinak, omlouvám se, že teďka píšu tak krátké články, ale mám spoustu domácích úkolů.
PS: už jen 30 dní do Vánoc! =1 měsíc :-)

23. 11

23. listopadu 2011 v 15:23 | bobeška |  Dny v HBV
Ty jo! ten blog.cz mě vážně štve! 20 minut mě to tam nechtělo pustit, až potom mi to taťka odblokoval. Byla jsem taky na Howrse! Klidně si mě dejte mezi své přátelé. Jsem tam:
Bobeška 38
Chovám 23 koníků :-)
Tak já jdu uklízet, než se vrátí mamaka :-).

22. 11.

22. listopadu 2011 v 20:45 | bobeška |  Dny v HBV
Tak zase píšu..
Promiňte, že teďka píšu tak kráté články, ale učitelé nás ve škole zavalují různými testy, písenkami..... Je toho dost. Dneska jsem nemohla napsat dřív, protože jsem byla u babičky a ta nemá internet. Ve škole jak jsem se zmiňovala na začátku je to hrozný. Navíc ně zítra čeká 7 hodin a to jsem teprve v páté (ale měla jsem být v šesté). Za 32 dní jsou Vánoce! Jupí!!! Já se tak těším :-). BH koníkům dám věšáky na sedla avyrobím deky. Pro SCH už jsem pár dárků vyrobila, 3 deky 4 sedla a 10 vlněných ohlávek. Ale, 69 dárků jsem zavrhla. Mě to přišlo divné už když jsem to počítala :-D. takže už jsem udělala jeden společný dárek: tu stáj. Myslím, že koníci, co v ní bydlí se mají dobře. Už jsem oběhla, ale moc toho k obíhání nebylo :-). Tak se mějte :-).

Připomínám

21. listopadu 2011 v 20:45 | bobeška
Tak připomínám, že ještě furt platí soutěž Javorka! Prosím přihlašte se do 4.12 2011! Fotky posílejte na e-mail: hrebcin-bila-vlocka@centrum.cz
Více informací o soutěži v této rubrice!

Tak nakonec je to jinak

20. listopadu 2011 v 11:20 | bobeška |  Novinky
Tak nakonec jsem Samantě poslala jinou fotku s Hidaglem. Ozvu se, ale mám na spěch! Bohužel přijeli sestřenice, ale na koníky dám pro tentokrát pozor :-).

Fotka do soutěže

19. listopadu 2011 v 21:50 | bobeška |  Fotogalerie
Tak, tady je fotky do soutěže pro Samanthu!


19.11.

19. listopadu 2011 v 12:38 | bobeška |  Dny v HBV
Hurá! Mamka mi koupila krásný stromeček pro koníky! Dala mi ho jako překvapení :-). Je akorát pro koníky SCH. Měří asi 20 cm. Jupí!!! Konečně mají i koníci svůj Vánoční stromeček :-).

Stáj už je hotová

19. listopadu 2011 v 10:44 | bobeška |  Moje výrobky
Tak už jsem dodělala stáj! Je trochu větší než 35x35 cm, ale to nevadí. Budou to asi stáje pro soukromé koně, všem moc děkuji, že jste mi pomohli vymyslet, co to bude. Tak a teď už fotky! :-)

Nejdříve z vrchu.
Každý koník má na svém boxu jmenovku.
Takhle je namalovaná zepředu.
Je to zkrátka takové stání. Podestýláme pilinami.

Tak snad se líbilo :-).

Profilky

18. listopadu 2011 v 16:53 | bobeška |  Novinky
Já vím, teďka dlouho nebyly profilky. Momentálně dost profilků nafocuji!

Ale, nevím co mám dělat. Prosím, poraďte co mám dělat. :-) Děkuji. :-)