Prosinec 2011

Na rajčeti je album!!!!!!!

31. prosince 2011 v 18:11 | bobeška |  Novinky
Na rajče jsem nahrála new album! bobeska38hbv.rajce.idnes.cz

Mějte se! A snad se uvidíme i v novém roce 2012!

Happy new year!

31. prosince 2011 v 18:09 | bobeška |  Deník HBV
No, napíšu menší novoroční proslov....

Všem ranchům, stájím, hřebčínům a samozřejmě i vám, přeji krásně prožitý, a šťastný nový rok! Hodně zdravý, štěstí, lásky a radosti. Sand bude příští rok zase o trošku lepší, než tento rok. Tak ať vám koně jdou!!!

Zaokrouhleně jsem za tento rok stihla:

Začít s chovem BH,
postavit stáje,
nasbírat spoustu nových suprových SRek,
nasbírat spoustu koníků,
začala jsem se pořádně věnovat hřebčínu
Napsat 221 článků
a mnoho dalšího.....

Tak si dnešní večer pořádně užijte. Je to poslední večer tohoto roku :-)

A ať vám koně jdou!!!!!!!!!!!! :-)

Poslední den v roce

31. prosince 2011 v 10:31 | bobeška
Za pár hodin bude naše Země na stejném místě, jako byla před rokem. Nastane nový rok, tentokrát přestupný. Vyzdobila jsem i hřebčín. No, spíše koníky. Schleich koníci dostali zlatou mašličku na ocásek (navněnou nůžkama) a BH koníci dostali:
Irish třpytivě zelené bandáže a ,,bandáž" na ocásek (vypadá to moc pěkně), Chili stříbné třpytivé bandáže a navlněnou mašliřku na oscásek a Buck dostala stříbnou mašličku na ocásek. Připravovala jsem to včera večer :-)
Jj, už pádím fotit ,,silvestrovské koníy" a během dne a večer by mělo něco přibýt :-)

Nevíte, co mám dělat?

30. prosince 2011 v 14:56 | bobeška |  Novinky
Je to tak... Moc se nudím. Když fotím, tak jsou fotky tmavé, nejde mi přidávat CM z netu, už jsem vyrobila westernový setík...... No, poradíte mi prosím?
Já vím, měla bych přidávat profilky. Tak já se do toho pustím a za každou radu, co dělat budu ráda :-)

Sněhová nadílka

30. prosince 2011 v 9:46 | bobeška |  Dny v HBV
Večer a v noci u nás nasněžilo! Mamkal říkala, že tenhle sníh by měl vydržet docela dlouho. Tak snad :-) Nebojte se o fotky, už mám nafocenou vyjížďku Žofie a Neptuna :-) Co nejdříve je nahraju na rajče.
Už od pondělů hraju s taťkou a s mamkou golfovou hru Shot Online. Je to super hra :-) Tak já jdu hrát, taťka už na mě čeká :-)

29.12.

29. prosince 2011 v 17:54 | bobeška |  Dny v HBV
Shrnu dnešní den.

Koníci SCH: Dnes měli spíš takový odpočinkový den. Ála akorát vylonžovala svoji Kim a Žofie s Katy si vyjeli na vyjdu. Ostatní uklízeli ve stáji, protože Jana včera chtěla okovat Ďábla. Musela ho přitom ale uvázat v boxe, protže venku by umrzla. Ďáblovi se ale nechtělo, a tak jako pominutý jančil (přestože mu Míša dala asi 2x mrkvičku když byl hodný) a kopl přitom do pytle s ovsem a granulemi. Tak byl dnes úklid. :-)
Koníci BH: Ashley pořád nemůže uvěřit tomu, že má Irishka. Musím říct, že ho i malinko rozmazluje :-) Ale to jenom občas.
Já: Vstala jsem asi v 8 hodin, nasnídala se a co nevidět mě taťka odvezl k babičce. Tam jsem byla asi do oběda, potom přijela mamka a jeli jsme do města. Tam jsem si měla vybrat nějaké oblečení. No, vybrala jsem si 2x trička a1x džíny.

Corin-dartmorský poník/SCH

29. prosince 2011 v 9:00 | bobeška |  Koně v HBV
jméno: Corin
věk: 7 let
plemeno: dartmorský poník
pohlaví: hřebec
zaměření: hobby drezúra a parkury, plánujeme i přehlídky
potomci: Misty
o něm: Corin je z malého rančíku, který reprezentoval na různých hobby soutěžích. Ale, ranč se pak začal zaměřovat na jiný styl a museli Corina prodat. Je to moc milý poník a učitel malích dětí, ale i na soutěžení s většími dětmi. Jeho nejlepší kamarád je asi Belmont, se kterým si moc rozumí. Má moc rád svoji milovanou Mirindu-klisnu dartmorského poníka, se kterou má už i jedno hříbátko. Misty! Zatím patří hřebčínu jako školní a závodní kůň.

Moc se mi líbí ta jeho barvička :-)

Konečně spokojená

28. prosince 2011 v 11:04 | bobeška |  Deník HBV
Už jsem konečně spokojená. Mám kůžičky, lepidlo na kůži, knížky..... Je to super :-) Teď sedím v obýváku a taťka pouští pohádku Micimutr, na které jsme byli v kině, ale na Vánoce jsem ji neviděla, protože to ségra přepla na pyšnou princeznu.
Moc se těším, že budu zase vyrábět. Mám v plánu udělat dostihovou sadu, rekreační sadu, parkurovou sadu a sadu pro naše poníky :-) Teď zrovna upírám pohled na Irishe u našeho vánočního stromečku. Irish tam vypadá jako trpaslík :D

Irishek :-) Je to opravdu Irský Diamant :-)

Na rajče jsem nahrála nové album! bobeska38hbv.rajce.idnes.cz

Paramon-hannoverský kůň/SCH

28. prosince 2011 v 9:00 | bobeška |  Koně v HBV
jméno: Paramon
věk: 7 let
pohlaví: hřebec
plemeno: hannoverský kůň
zaměření: parkur, crossy, všestranost
výhry: Skokan roku 2010 (1. místo), Den Militar (1. místo)
potomci: Lily
o něm: Paramon přijel asi před 2. lety. Jana ho koupila na aukci hannoverských koní, kde byl nabízen docela levně. Pamík má moc rád skákání a jakékoliv vyjížďky. Má rád čistotu kolem sebe a běda, pokuď je někde poblíž nějaká špína!Zarazí kopyta do země a nehodlá se hnout. :DZatím patří Verče a Janě. S Klopatrou má dceru Lily, na kterou je moooooooc pyšný :-)

Platí zákaz kopírování veškerého obsahu!

Sweet Princes-fríská klisna/SCH

27. prosince 2011 v 9:00 | bobeška |  Koně v HBV
jméno: Sweet Princes (Princezna)
věk: 3,5 roku
pohlaví: klisna
plemeno: fríský kůň
zaměření: je to zajímavé, ale dost se účastní dostihů :-)
o ní: Princezna je u nás nová. Dostali jsme ji jako předčasný dárek k Vánocům, ale něco o ní víme. Princezna je totiž nevlastní sestrou naší Stelly. Je z hřebčína z Nizozemska, takže ze své rodné země, kde ,,vznikl" fríský kůň. Zatím patří hřebčínu. Má ráda jablka, po těch se může utlouct. Vychrála 4 rovinné dostihy, což je na fríského koně nádherné číslo. Má ale ještě celý život před sebou, je jí teprve 3,5. :-)

Tahle fotka se mi hrozně líbí :-)
Má tam kapičky vody ze sněhu :-)


Platí zákaz kopírování!!!!

Ach jo. :(

27. prosince 2011 v 8:59 | bobeška |  Novinky
Jak jsem včera psala, že budu mít simíky..... 6 hodin jsem čekala, až se to nainstaluje. To bylo v pohodě. Ale, když jsem chtěla hrát, tak se mi tam otevřelo asi 50 okýnek 1. kliknutím. Když to po mě zkoušel i taťka, tak to dopadlo zrovna tak. Asi to můj notebook neunesl. Ale nemůžu ne něm hrát ani jiné hry! Vždy když nějakou chci hrát, tak všechno zmizí...... tak, já to jdu zkusit znovu. :-)

Instaluje se mi hra...................

26. prosince 2011 v 13:51 | bobeška |  Novinky
Právě se mi instalujie hra....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Já jsem moc nedočkavá :-)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
The Sims 3 domácí mazlíčci! Jsem štěstím bez sebe! Juchůůůůůůů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

O´Leary´s Irish Diamond

26. prosince 2011 v 13:47 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: O´Leary´s Irish Diamond
Věk: 12 let (skutečnému Learymu 20 let)
Plemeno: Irský tažný kůň

Potomci: /
Pohlaví: hřebec

O něm: Learyho jsme dostali jako překvapení k Vánocům, v roce 2011. Je to až nevídaně klidný koník s velmi milou povahou. Někteří lidé se ho bojí kvůli jeho velikosti, avšak zbytečně. :)
Snad ze všeho nejradši má rád čerstvou trávu a skákání. Do každého tréninku dává všechno a když se na něj chvíli koukáte, vycítíte z něj tu energii a jiskru, kterou v sobě odjakživa má :)Už jsem dofotila!

26. prosince 2011 v 10:05 | bobeška |  Deník HBV
Už před chvilkou jsem se vrátila ze zahrady. Z fotek jsem nadšena! Na 28. 12 máte přednastaven profil Corina a možná přednastavím ještě další. Fotila jsem: Corina, Irishe, Mirindu, Kim, její paničku Álu a pejska Agipa. Myslím si, že až na některé se fotky docela povedly. Jestli to stihnu, tak nahraju na rajče ještě fotky z VVD a fotogalerii koníků, kteří jsou vyjmenovaní nahoře. A aby jste neřekli, dám vám sem fotky nových koníků.

Corin :-)
Mirinda
Ty hnědé flíčky u přední nohy nejsou škrábance, ale hlína :-)

Irishek :-)
Kim s Agipem

Ála :-)

Dennis

26. prosince 2011 v 9:00 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Dennis
Věk: 5 let
Plemeno: Knabstrup

Potomci: Maljimar
Pohlaví: hřebec

O něm: Dennyho jsme dostali darem od jedné slečny, které na něj nezbýval čas a chtěla ho dát do dobrých rukou. Je to ještě takové velké hříbě, které vymýšlí všeljaké koniny, ale v jádru je moc hodný. Když ho vede zkušený jezdec, dokáže ze sebe vydat všechno a ´ještě při tom vypadat nádherně a vznešeně. :)
Od loňského roku se s ním zkoušíme zaměřovat na Western Pleasure. Zatím mu to velice jde a hlavně ho to baví, což bylo cílem zkoušky nové disciplíny :)


Koníkům jsem dala další....

26. prosince 2011 v 8:26 | bobeška |  Deník HBV
Koníkům jsem musela uklidit a vyčistit další poličku, protože nechci, aby byli namačkaní na pasvinách a v poličkách, které praskají ve švech. :-)
Irishovi jsem vyrobila sedlo a uzdu, protož když jsem mu zkoušela dát Chiliho největší sedlo, tak jsem mu ani nezapla podbřišník a uzda mu nebyla vůbec, tak se teď těší s novou uzdou a sedlem :-) Už jsem fotila v ateliérech, a myslím, že ty fotky nejsou na nic, ale příroda je příroda (když fotím venku). Za chvíli razím fotit koníky, co k nám přijeli. :-)

Ještě jedny Vánoce!

25. prosince 2011 v 18:53 | bobeška |  Novinky
Ano, u babičky se sestřenkou :-) dostala jsem spoustu věcí a koníci byli: dartmorská klisna a hřebec :-)
-jinak, dnešek celkem dobrej :-) Ale moc se mi nechce psát, musím ještě dodělat profilky :-)

Dasty-lipiský kůň/SCH

25. prosince 2011 v 9:00 | bobeška |  Koně v HBV
jmno: Dasty
věk: 8 let
pohlaví: hřebec
zaměření: western, občas parkur
plemeno: lipicý kůň x quarter horse
o něm: Dasty je moc milý, ale občas si vyhodí a tak na něj radši dáváme zkušenější jezdce. Patří hřebčínu, ale v polovičním pronájmu ho má Hanka, se kterou vychází opravdu dobře. Miluje dlouhé letní vyjížďky, kdy si může krásně a lehce zacválat, něco si skočit..... I svou bílou barvou je koník snů. Ale jak už jsem se zmiňovala nahoře, občas si vyhodí, ale to když ho někdo opravdu hooooooodně naštve, nebo ho začátečník škube za otěže. Je z jednoho malého rančíku, kde o něj dobře pečovali, ale kvůli krizi museli všechny koníky rozprodat.


¨


s ostatními koníky :-)

Co jsem dostala?

25. prosince 2011 v 8:39 | bobeška |  Dny v HBV
Bylo to super! Dostala jsem:

Tričko s koníkem,
2. tričko s koníkem,
knížku ,,1000 koně",
knížku ,,Koně",
3 díly knížek ,,Blázni do koní",
STABILO pastelky,
pero STABILO,
2x plavky,
koňský kalendář,
Schleich set panenka, koník, pejsek,

a
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Měla jsem z toho obrovskou radost :-)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
O´Leary´s Irish Diamond!
Byla jsem tak šťastná, že jsem toho tolik dostala! Možná že sem dám i foto-příběh jak ( bude to se SCH) Jak k nám přijela Ála (ta panenka), Kim ( ta kobylka) a Agip (ten pejsek). Za chvilku půjdu všechny nafotit! :-) A co jste dostali vy? Jsem zvědavá :-)

Po roce Vánoce Vánoce přicházejí!

24. prosince 2011 v 13:06 | bobeška |  Dny v HBV
U nás začnou Vánoce asi za 5 hodin. To začneme večeřet a večeře bude trvat asi 30 minut, protože děda se v tom vždycky děsně vrtá. Pak tam všichni u stolu usínají a děda to jí po milimetrech. A pak se jde na gauč, ,,Ježíšek" nanosí dárky a jde se ke stromečku. U nás platí pravidlo, že nejmladší rozdává dárky, takže to vždycky zbyde na mě.

Přeji všem krásné veselé vánoce, hlavně pohodu, zdraví, štěstí a bohatý stromeček s koníky! Opravdu, tento den si užijte a ať dostanete cokoliv, darovanému koni, na zuby nehleď! (Teda, pokuď dostanete kalhotky....) :-)

ŠŤASTNÉ A VESELÉ!