Leden 2012

Menší předělání areálu :)

31. ledna 2012 v 17:02 | bobeška |  Aktuality
Tak jsem se po dlouhé době rozhodla uskutečnit svůj plán - malinko předělat areál. Stáj jsem přesunula ( Tu SCH stáj) ke klubovně místo bývalé louky, která mi stejně furt padala ( padal mi ohradník :)). A pak jsem měla jeden menší problém, na který jsem nepomyslela. Stáj byla totiž na ségřině stole, a já jsem tam neměla co dát. Zbyl tam velikánský volný prostor, kterého mi bylo líto nevyužít. A tak tam vznikla nová jízdárna. Ta stará byla sice trochu hezká, ale když někdo přišel, tak mi do ní šlápnul a několik překážek mělo na mále, protože jsem jízdárnu umístila na zem, rovnou vedle okna. Navíc byla i příliš malá, a nedal se tam udělat ani pořádný kruh.
Nová jízdárna je oproti té staré krásně prostorná, čistá, světlá a dala jsem tam dokonce i trochu pilin, aby tam nebylo ,, jenom" dřevo, ze kterého je stůl.
Za jízdárnou si ale budu stát, ať si mamka říká co chce. Mě se to takhle líbí :) Navíc v ní vyniknou i SCH překážky, které v té staré ani moc nebyli vydět :)

Fotky se mi stahují do počítača :)

Den pololetního vysvědčení

31. ledna 2012 v 12:28 | bobeška |  Aktuality
I tak se dá nazvat dnešní den. Tak jak ste dopadli vy? Já jsem měla samé jedničky :) (Jsem v 5. třídě) Nechci se ovšem chlubit. Určitě mnoho z vás mělo jedničky :)
Ve škole jsem se nemohla dočka 4. hodiny. Nejdříve bylo hlášení a pak nějaké statistiky třídy.... Nic zajímavého. Musím říct, že jsem měla trochu strach z Aj :)

PS: snad za chvilku půjdu fotit :)

Já a ježdění.... Jak to je?

30. ledna 2012 v 20:24 | bobeška |  Příběhy
Povím vám to pěkně od začátku.

Mamka se jednoho dne dozvěděla o farmě, která chová koně. Já jsem byla nadšená, že konečně budu moct jezdit. Tréninky jsem měla brzo ráno v neděli s docela příjemnou trenérkou a koníky. K té trenérce jsem docházela asi půl roku . Farma měla tolik koní, že by je člověk ani nezpočítal. Nejdříve mi to bylo celkem jedno, ale... No k tomu se potom vrátím.
Pak tu trenérku jednou zastoupila paní, která se mamce zdála docela sympatická a tak mě mamka přehlásila tam. První 2 hodiny to byla pohoda: Jezdila jsem na koníkovi, kterého jsou znala a tak
neměla jsem se čeho bát. Dalších několik hodin už ale takových nebylo. Trenérka na mě řvala, proč to neumít, dávala mi koně, které jsem neznala..... Děs. Díky ní se mi ježdění zhnusilo až tak, že jsem byla ráda za každou vynechanou hodinu. Kdykoliv jsem se na ní podívala, tak jsem se vystresovala a někdy mi bylo dokonce i špatně. Ble, nerada na ty chvíle vzpomínám. Zhnusila se mi celá stáj, krom několika koníků, na kterých jsem buď začínala, nebo mi nikdy neudělali na schvál. Samozřejmě jsem o tom řekla mamce, ale ta řekla, že tam taky chodit nemusím, ale že jí příjde, že ta trenérka tomu rozumí.

Dodnes závidím těm, kteří začínali pěkně na lonži, na madlech a učili se pěkně základům a lonžér/ka se starala o to, aby koníka udržela v chodu a vás zajímal dobrý sed. Bohužel, já jsem tohle nikdy nezažila. Od začátku jsem jezdila v sedle s koněm na otěži a i když jsem vše věděla teoreticky, prakticky je to vždy trochu jinačí. Já jsem i musela sama klusat, bez lonže, musela jsem dokonce i cválat.... Trenérka neměla lonž, tak jsem prostě jela bez lonže. Začátečníci by mi asi záviděli, ale já jsem šťastn nebyla. Nemohla jsem se soustředit na sed, nemohla jsem si porovnat ruce, nic... Pak mi vypadla noha ze třměnu, takže jsem málem narazila do sloupu, ale trenérka hned: Co to tam s tim koněm děláš?! Děs, děs děs.... Já jsem bohužel taková, že když na mě někd dlouho řve a nedejbože když je to někde, kde je dost lidí, tak se rozbrečím. Nevím proč ale nejde to zastavit. Já totiž jezdím ve skupině s dospělími lidmi, a myslím, že trenérka tak trochu zapoměla, že jsem ještě dítě a nemám takovou sílu.
Bohužel, přišel i můj 1. pád a dost nepříjemní. Jela jsem ve cvalu a kůň zničeho nic vyhodil a já jsem slítla. Musela jsem ale ještě nasednout, protože by to koní mohl uděla t i víckrát. Neměla jsem ani na vybranou. Jenomže když jsem nasedla, tak jsem se rozbrečela. Nevím proč, neměla jsem k tomu důvod i když mě všechno bolelo, kvůli bolesti jsem zase tolik nebrečela.

Já bych ale chtěla jen jedno: začít. Pořádně, pěkně od základů na dobrých školních koních, kteří se tolik nelekají. Chtěla bych začít v klidu, na lonži. I když mi to teď docela i jde, byla jsem doposud jen na jedné jediné vyjížďce s tou příšernou trenérkou, se kternou jsem si to fakt neužila. V našem okolí je sice pár stájí, a mamka mi slíbila, že až bude jaro, tak se do nich pojedeme podívat. Do jedné stáje bych mohla jezdit i aoutobusem! A co víc, mamka už má vizitku té paní, co to vede a (já jsem tam byla také) Je moc milá. Na dvoře stál jeden uvázaný koník a hned mi ho představila. To na farmě, na které jezdím mi koně nikdo nepředstavoval, což mě moc mrzí.... Moc moc bych ještě chtěla, aby stájka, do které budu chodit, měla pár hodných koníků, a občas bych si i něco zajela - vždyť jezdím už přes 2 roky...

Tento příběh je celý jen a jen PRAVDA. Nic jsem si k tomu nedomyslela. Obdivuji toho kdo to přečetl...Taky bych chtěla být tak šťastná, jako třeba Samantha, která jezdí na tak hodných konících....... Nebo jako spoustu z vás.......

30.1.

30. ledna 2012 v 19:26 | bobeška |  Dny v HBV
Tak jaký byl den? Pro mě to byl docela dobrý den :) Na kroužku už jsem dostala vysvědčení :) Mám samé jedničky, ale nechci se chlubit :) Koníci před chvílí dotrénovali a teď jim jdou dát pracovnice večeři. Ve škole to byla jako vždycky nuda, hlavně na INF jsme dělali nějaký test...... Nojo, nuda, když většinu věcí ovládáte a píšete celkem rychle.

JAuuuuuu!!!! Já jsem si rozškrábla ten puchýř na noze! Jauuuuuuuu, to děsně bolí a pálí!!!!! Jauuuuuuuuuuu!!!!
Měli jste někdy puchýř? Kdo ne, tak radím: Nerozškrabujte si to a buďte k tomu opatrní! :) Blbí boty na běžky.....

Jsem moc zvědavá: Co vám vychází na vízo? Mě nejspíš samí jedničky.... No, ale nechci to zakřiknout :)


Kim při nedělním tréninku v hale s Petrem v nové košili :)

PS: zítra máme jenom 4 hodiny, takže budu spěchat, abych byla co nejdřív tady :)

Diablo - Andaluský kůň/SCH

30. ledna 2012 v 0:00 | bobeška |  Koně v HBV
PŘEDNASTAVENO
Jméno: Diablo
Věk: 4 roky
Pohlaví: hřebec
Plemeno: Andaluský kůň
Zaměření: Miluje rychlost a skákání, takže cross-country
Potomci: - - -
O něm: Diablo k nám přijel z německého hřebčína loni v létě. Verče se velmi líbil na fotkách a tak nic nebránilo tomu, aby zavolala a koníka si přijela zkusit. Tehdy mu byli 3 roky, takže Verča nic moc neočekávala, ale poslouchal, jako by na pobídky byl zvyklí roky. Verče samozřejmě přispěla i rodina, protože takový andalusák s rodokmenem už taky něco stojí :) Nepatří do ryky začátečníkům, je zvyklí na velmi jemné pobídky. Patří Verče Slámové :)

:)

29.1.

29. ledna 2012 v 20:55 | bobeška |  Dny v HBV
Jsem vykoupaná, čistá, mám umyté vlasy, jsem v teploučkých ponožkách a županu...... Radost mi kazí jedině to, že je zítra škola... Chjo, nechce se mi tam! Navíc mám z běžek gigantický puchýř na noze, takže nechodím, ale vrávorám :) Na běžkách jsme s mamkou ujeli okolo 6-7mi km.
Barynka s Emou byli po dlouhé době na vyjížďce. Oboum se to moc líbilo. Vyjeli asi v 10h ráno, a to už sluníčko krásně ozařovalo pláně a louky.... Nádhera :) Všechny fotky jsem nahrála na rajče, takže se tam můžete juknout :)

Asi nejsem jediná, co se netěší do školy, co? Na zítřek máte (na 00:00) přednastavený článek, protože se zítra vrátím cca v 6 h večer. Mám totiž dlouho kroužky :)Ashely píše o........

29. ledna 2012 v 8:33 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj! Jsem Ashley Diesová. Napíšu vám o Buckskin, můj 1. koník :)

Začala jsem jezdit před dvěma lety, v jedné stáj blízko našeho domu. Od mala jsem milovala koně a po roce jsem zatoužila po vlastním. Rodiče nejdříve nechtěli, ale jednou přivezli do stáje malou hnědou kobylku. Byla jsem z ní uchvácená, a starala jsem se o ní, jak jen to šlo. Jezdit jsem na ní ale nemohla, byla prý soukromá. Ve stáji byla zlatíčko, ale nikdy jsem ji neviděla pod sedlem.
Na Vánoce 2010 jsem brzo ráno přišla do stáje postarat se o kobylku. Jo, zapoměla jsem vám říct, že se jmenovala Buckskin :) Tak stála u jejího boxu maminka, a hladila jí. ,,Mám pro tebe velkou novinu". řekla a uchopila Buck za ohlávku. ,,Je tvoje"! Byla jsem šťastná a na tu chvíli v živozě nezapomenu. Buck jsem dostala jako dárek k Vánocům.

Nyní mám už Buck druhým rokem, a v životě bych ji nevyměnila za jiného koníka. I když občas trochu zlobí, umí být i velmi, velmi hodná. Tady je pár fotek z našich vyjížděk :)

Naše úplně první vyjížďka po příjezdu. Z roku 2011, foceno v únoru :)

Snad se vám to líbilo :)

Baryna - Irský Tinker/SCH

29. ledna 2012 v 7:52 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Baryna(Barynka, Barča)
Věk: 6let
Pohlaví: klisna
Plemeno: Irský tinker
Zaměření: Rekreace, nějaké hobby parkury
Potomci: - - -
O ní: Barynku jsme dostali předminulý rok k Vánocům, společně s Corou. Je to výborná klisna na rekreaci a je téměř nelekavá. Bojí se jenom poletujících pytlíků a........ Na nic víc jsme zatím nepřišli. Mohla by se ale od rána do večera cpát čerstvou travičkou, tu jí dáváme jako pamlsek za dobře odvedenou práci. Teď v zimě se ale musí spokojit s mrkví. :) Patří Janě.


Prosím, omluvte fotku, její fotky se mi omylem smazali :( Co nejrychleji dodám)

Píšu, píšu....

28. ledna 2012 v 11:18 | bobeška |  Aktuality
Tak, asi je většina z vás na NYLS, že? Já ne.... No, ale to nevadí :) Moc chci vyrábět, ale nějak nevím co... Nějaký pony set? Nebo profilky? Nevím... Ale hrozně se těším na nové koníky. Už je to týden, co jsou objednaní, takže by příští týden měli dojít. Ale, když si vzpomenu, že jednou jsem na koníky čekala i 2 měsíce... Týden je oproti tomu nic :)
Celý týden se ale těším na víkend, a potom nemám co dělat. To jsem celá já :)
Nevíte náhodou, co bych mohla dělat? Začala jsem se totiž nudit..... Kdyby jseem aspoň měla blízko stáj, do které chodím, ale ta je odtud 20km... Taky mě dost štve maminčin zákaz kupování koníků... Prý tihle koníci budou poslední, až do prázdnin... Ale, stejně mi ještě ségra dluží ty 2 koníky...
Věčně mamce uklízím, dělám vše co chce, nebo by to chtěla, nezlobím :) Ale stejně prd.

Tak prosím, kdyby jste měli jakoukoliv radu, tak PROSÍM napiště do komentářů :)Mi zbývá koukat se na něco jako: Návrat černého hřebce.... Zatím vím jen to, že ten kluk na něj futr řve: Černý, Černý.... Tak bych svého koníka v životě nepojmenovala... Ale stejně si za chvilku pustím Secretariata :)

Heh :DDD

27. ledna 2012 v 18:53 | bobeška |  Aktuality
Promiňte, že to sem píšu, ale........ Teďka mi vypadl zub :DDD Kvůli němu jsem nemohla moc jíst tvrdé věci , protože mě to vždycky děsně bolelo, a konečně je venku :) A to sem si do něj jen tak strčila jazykem, žádné kroucení, které ještě ke všemu často bolí. Naštěstí to ani není vydět, takže pokuď se nebudu nějak šíleně usmívat, tak ro nikdo nepostřehne :DDD


Ptala jsem se taťky, co koníci z ebaye a zatím prý nic. Taťka je totiž objednává přes jednoho pána, který mu koníky může přivést. Bydlí totiž Německu a jezdí k němu do práce. Pravý němec :)

Jo a na rajčeti už jsou fotky ze SCH millitar :)


27.1. aneb konečně nás čeká víkend!

27. ledna 2012 v 17:44 | bobeška |  Dny v HBV
Juchů, konečně víkend! Ve škole to na bobech bylo dobrý :) Jednou se udělala hromadná bouračka, takže se mi otočil bob a skončila jsem ve křoví :DDD

Zítra vstanu, až bude pěkně svítit sluníčko, a půjdu nafotit fotky do soutěže u Plex. Když bude hnusně, tak pošlu moji zálohovou fotku. No, ale ta nění zrovna pal excelanc :)
Budu se snažit dát ještě fotky na rajče z kvalifikačního kola na Millitary, ktré jsem nafotila v neděli. Taky ještě udělám nějakou věcičku. Ještě sice nevím co, ale něco se najde :)

Irishek, den po Vánocích. Fotila jsem to v naprosté tmě, takže jsem Irishka ani neviděla :) Foceno u našeho Vánočního stromečku :)

Už je zase tma...

26. ledna 2012 v 16:57 | bobeška |  Aktuality
Chjo, už se zase stmívá.... I když jsem to ze školy vzala hopem, tak už stejně nic nenafotím... Nojo, co nadělám, že? Zítra jdu hned po škole k babičce, takže se asi ozvu až večer. Radši tu něco přednastavím, kdyby mamka rozhodla, že u ní budu spát (u babičky).


Zavolala jsem mamce, aby koupila hooooooodně medu. Furt totiž musím jíst jablka z návodu od Carolee. Každý den si proto dám jako sváču (doma) 1 rozpůlené jablko. Dříve jsem je moc nejedla, jen příležitostně, ale teďka, když se do toho dá trochu medu...... Mňamíííííí!!! :)


Za chvilku se vrhu na dodělání toho setíku pro Buck. Dalo by se to totiž nakombinovat s dámským sedlem.... No, uvidíme :)

25.1.

25. ledna 2012 v 20:01 | bobeška |  Dny v HBV
Tak co? Jaký byl den? No, u mě to bylo tak půl na půl...

Ve škole jsem se zkamarádila s tím klukem, co vedle mě seděl, a docela se mi i líbí :) No a co učitelka neudělá? Jasně, přesadí ho, protože musí líp vidět a vedle mě posadila takového..... No, takového otravného kluka. Nic co by potěšilo....

Slavíme úspěch!!!! Postoupila jsem s Irishkem v soutěži u Plex s 10/10body :) Málem jsem skákala radostí až do stropu :D
Koníci dnes byli chviličku na pastvě, ale asi jen na hodinu, protože se moc ochladilo, a koníci z louky dokonce řechtali, a tlačili se kolem vstupu na louku. KDyž jsme je zavedli do boxů, tak dostali teploučké deky(výsledek mé práce o víkendu) a trošku imunitního nápoje :)))
Pilně pracuji na výstavo-perském setíku pro Buck. Je celý růžový, a možná tam bude i bílá, to se nechte překvapit :) Už mám hotovou ohlávku s ozdobným nákčákem, zbývá mi ještě dobělat vodítko a něco lehkého na hřbet.

A co vy? Jaký jste měli den? :)


Njn, zlato moje :)

Super návod od Carolee

25. ledna 2012 v 15:34 | bobeška |  Deník HBV
Carolee udělala super návod s ňamkou pro nás, koníky i pejsky. Teď jím už druhé jablko a nemůžu přestat. :) Je opravdu bezvadné, já jsem si tam ale dala malinko více medu :)

Teď mě ale čeká velký úklid kuchyně, trotože u nás byl opravář, a nadělal tam hrozný binec. Tak já půjdu zase dělat úklidovou četu :)))

Něco mě napadlo....

25. ledna 2012 v 6:00 | bobeška |  Deník HBV
Už jsem to sem dávala jednou.... Napadlo mě totiž, že bych si založila obchůdek.
Taky bych potřebovala vědět, jestli byjste si něco vybrali, protže pak by to nemělo smysl :)

Ukázky mých výrobků:
Jejda, ten konec třmenu je tam ohnutý omylem. Je pod nohou Hanky :)
Promiňte prosím to udidlo...


Tak co? Něco se líbí? :) Asi ne :) Ale prosím, napište do komentářů :)

PLATÍ ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ VEŠKERÉHO OBSAHU!!!

24.1.

24. ledna 2012 v 18:01 | bobeška |  Dny v HBV
Je to neuvěřitelné, ale před měsícem byly Vánoce.... Ani mi to tak nepřipadá...

Chtěla jsem mamku poprosit, jestli by mi ještě nesjela do Galanterie a nekoupila mi pár bavlnek a kůžček. Ale, když jsem se koukala na jejich otvírací dobu na netu, tk jsem zjistila, že tam mají jenom do pěti. Tohle nechápu - Je to hrozně krátká otvírací doba, od půl desáté dopoledne + od 12 do 13 mají polední pauzu a pak do pěti odpoledne. No, nic moc. Stihnout se to dá, ale já se do města jen tak nedostanu.
Chtěla jsem totiž vyrobit nějaký arabský set na Pretty a uělat stájový setík, ale potřebuji tmavě modrou látku, a to v těch babiččiných ostřižkách které mi dala fakt nevyhrabu. Samozřejmě by se to dalo udělat i z jiné, ale ta by zase nevypadala tak ,,koňsky" :)
Jinak, nic moc se toho ve stáji nedělo. Akorát jela Ema projet Mirindu a Hanka Dezertíka.

Ještě mi zítra zbývá přežít 7 hodin - ČJ,M,VL,PŘ,AJ, oběd ČTENÍ.

Vůbec se netěším, nehledě na to, že ve středu máme tu nejpříšernější učitelku na škole. Furt hrozně řve a když si někdo něco zapomene, tak mu to hned napíše do žákovský. A skoro každou hodinu s ní píšeme test..... FUJ!


:) PS: jak se vám líbí nový design?

Irma-Peršeron/SCH

24. ledna 2012 v 17:01 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Irma
Plemeno: Peršeronský kůň
Pohlaví: Klisna
Věk 8let
Zaměření: Rekrace, tah, moc ji baví skákání
Potomci: -
O ní: Irma procestovala půlku světa. Narodila se v Belgii, ale tam asi v půl roce(hned po odstavení) putovala s několika dalšími hřábaty do Ameriky, jako velká skokanská naděje. Měla být zaučena až do kategorie ST, ale při jednom skoku odmítla poslušnost, a shodila jezce, který na to nebyl připravený. Majitel nechtěl pochopit, že skok byl na Irmu moc vysoký-jak měla 150cm klisna, přeskočit stejně vysoký oxer?! Tak Irma putovala do rekreační stáje v Anglii. Tam si pobyla asi rok a půl, protože stáj zkrachovala a musela koně rozprodat. Margot Slámová tento inzerát uviděla, a hned jí bylo jasno-tu klisnu musí koupit.
Irma k nám šťastně dojela, ovšem stále ji učíme. Margot s ní chce v dalších letech trénovat horsemanchip, prtože Irmu to moc baví a ráda spolupracuje. Jak jsem se zmiňovala na začátku, odnaučujeme jí lekavosti, prptže ze světa si přinesla nejen nadání pro skoky, ale taky strach a lekavost. Irma se hodí pro začátečníky. Snad každý, kdo v naší stáji je, začínal na ní :)
Konečně ze školy....

24. ledna 2012 v 13:42 | bobeška |  Aktuality
Dneska to v mučírně nebylo k vydržení. Vypočítali jsme snad 2 strany sešitu, aby jsme nebyli pozadu. No, a teďka jsme zase moc ve předu :))Ještě vám musím něco říct....... Taťka mi včera vydražil na ebay koníky SCH! Pokuď mi mamka nelhala, tak už by měli být na cestě...... Nepsala jsem vám o tom, protože to nebylo jisté atd. Jenomže, já nevím, jací koníci to budou, protože jsem měla na papírku, který jsem mu dávala napsaných hned někalik koníků, a on mi jenom řekl: Nech se překvapit, až příjdou. Tak jsem teď pooooooořááááádně natěšená :)

Dneska si chci ,,zase" uklidit pokojíček. Našla jsem totiž ještě pár super místeček, kde by se dali fotit koníci a různé další věci jako v ateliéru-na mém gauči :) Jsou tam super polštáče a zelená deka jako dobrý podklad. Takže, až poklidím, půjdu fotit :) Všude se hromadí špinaví sníh, a když jsem šla domů, tak jsem se málem ani nedostala k vrátkům, protože odhrnovači to všechno vžycky nahrnou k nám, aby jsme měly co uklízet....... A přitom na druhé straně je dost místa, aby se to nahrnulo i tam. ALe ne, tam je teď volné místo......


To mi připomíná, že za chvilku by měli jít dát pracovnice koníkům oběd! Máme ho trochu později, aby se mohly naši pracovníci a členky najíst, přivést koníky z pastvin a nakrmit je. :)


Ještě si trochu pohraji s designem, tak se prosím nelekejte :)

Cíle do dalších dnů

24. ledna 2012 v 6:00 | bobeška |  Aktuality
Přednastaveno

Tady jsou cíle, které bych si chtěla dát do budoucna ohledně blogu.

1. Prokládat články fotkami - protože proukousávat se hromadou písmenek a nakonec žádné fotky či odpočienk pro oči?
2. Dodělat všechny profilky koní - aby jste v tom měli přehled :)
3. Nepsat články ,, O ničem". Tak např. Začnu psát článek o plemenech koní, a najednou mi padne do oka nějaké slovo, a já ho budu tak dlouho rozebírat, až mě to přestane bavit. :) A myslím, že i vás :)
4. Nedělat pravopisné chyby - někdy si něco spletu, ale opravdu, jenom někdy :)
5. Psát více fotopříběhů - těch je tady fakt málo :)

Vše se budu snažit dodržovat :) Slibuji :)

Jstli vás ještě neco napadá, prosím napište od komentářů :)Tahle fotka se mi mooooc líbí :) Přitom ve foťáku vypadala jinak :)

23.1.

23. ledna 2012 v 18:40 | bobeška |  Dny v HBV
No, teď mě napadá.... Jak mám vždycky u profilků ,,o něm/ní" čtete to? Já se vás jen ptám :)

Na vízo budu mít NEJSPÍŠ samé jedničky..... Učitelka nám to ještě neřekla přesně, ale doufám v to :) Za chvilku se chystám zavolat mojí (o 11 let) starší ségře, protože mi už k minulím narozkám slíbila koníky (2) a moc to chce dodržet. Takže jestli bude mít v práci čas............. Kdo ví :) Nechci to totiž zakřiknout :) Ona už se mnou jednou u vybírání koníka byla, a trvalo mi to asi 5 minut, než jsem se rozhodla :)

A sakra! Volaný hovor nepřijímá....... Snad to ségra brzo zvedne :) Jsem děsně nedočkavá :)
Tak, a ještě vám dám sem seznam, co bych chtěla do dalších měsíců, popř. roků (to snad ne) :)

Megan - ta může jezdit Irishe, Chiliho.... Njn, Ashley už na to moc nestačí :)
Pinto hřebec - po tom totálně toužím už tak dlouho.... Bude buď to za vízo,(nebo za peníze, které dostanu za vízo) a nebo od ségry :).
SCH novinky - podle toho, kdy budou atd.


Nebudu vám tu vypisovat vše :) Třeba u TH něco přibyde, a já..... No, ale tyhle koníky a jezdkyni bych si moc přála. :)


V novém boxe :) Brzy nafotím lépe :)