Únor 2012

Nové sedlo

29. února 2012 v 20:01 | bobeška |  Moje výrobky
Vyrobila jsem nové sedlo :) Můžete se kouknout na fotky :) Je to všestranostní sedlo, velmi pohodlné :)


29. 2.

29. února 2012 v 18:16 | bobeška |  Dny v HBV
Toto datum bude zase až za 4 roky..... Doba, co?

Dnešek jsem jak vidíte přežila :) TO očkování bylo sice nepříjemné, ale vydržela jsem :) Holky se mají skvěle, dneska proběhl jejich 1. trénink. Kylie předvedla s Chilim pár obrátek okolo barelu a Evža s Irishkem zase něco z důvěry. Ash se zase blýskla jízdou bez sedla a uzdy.
Sch se mají také dobře. Už se může chodit na louky (na vnitřní). Také už se dost trénuje, zase jako dříve :) Jsme za to velmi rádi, protože kdyby koníci chodili jenom v poledne na lonž, mohli by si odvyknout normální tréninky.

Moc jsem nepsala, já vím, ale taťka si vzal dovolenou a tak jsme buď na lyžích, nebo si užíváme. Já jsem také ráda, že si můžu užívat prázdniny s někým, a ne jen sama :)


Ještě mě tak napadlo, že bych sem moha něco dát......

Holky se večer sešli v klubovně a povídali si...... Však se taky dlouhé roky neviděly :)


Kylie


Ashley

A Evža :)

Nové fotky na rajčeti!

29. února 2012 v 14:44 | bobeška |  Novinky
Tak jsem nahrála na rajče fotkx z rozbalování :) Budu moc ráda, když se podíváte :)

PS: Za chvilku udělám report!28. 2.

28. února 2012 v 19:40 | bobeška |  Dny v HBV
Dnešek bych zhodnotila asi no..... Hlavní je to, že přijely holky - Evža (Megan) a její sestra Kylie. Všichny jsou moc moc šťastní, hlavně Ash, protože už nebude na koníky sama :) Já jsem taky ráda, protože můžu konečně nafotit nějakou pořádnou vyjížďku, ne jenom Ashley s nějakým koníkem.... Pokuď zítra přijdu z těch rovnátek a očkování brzo, možná budu i vyrábět něco pro jezdkyně. Např. sedla atd.
Holky už se zabydlely v naší klubovně :) Stihly se také seznámit s koníky a trochu se i projet, a hned i něco předvedly. Kylie objela s Chili pár barelů a Evža si zase zaklusala s Irishkem :) Všichni byli ve svém živlu, a tak Ash předvedla i holubičku na Buck, která má teda velikou trpělivost :D

Já jsem se dnes také měla docela dobře. Ale, tak celkem normal :)A fotka holek krátce po příjezd. Na rajče pak nahraju pořádný report :)

Už jsou tady!!!!

28. února 2012 v 13:57 | bobeška |  Novinky
Ano, před chvilkou přijeli k babičce, a odtamtud jsem si je přivezla..... A koho vlastně? No naše nové posily :) Kylie má krásné heboučké chapsy a Evža pěkná klobouk :) Evža je Megan :) Příjezd i vybalování jsem nafotila :) Teď je jdu seznámit s koníky :)

Z předešlých dnů + fotky Buck

28. února 2012 v 8:12 | bobeška |  Novinky
Dlužím vám fotky, teď jsem si je stáhla, tak půjdeme na věc :)A 1., nepovedená :( zvedla jsem příliš brzo ruku...


Mě se Buck takhle (osobně) líbí víc :) Alespoň už jí můžu normálně fotit, a ne jen z jednoho úhlu..


Tak, to by jsme měli :)

Další věc, je ta, že jsem včera napsala jen jeden článek... No, ještě jse neviděla Pána Prstenů, a když byl včera čas... Stihla jsem zhlédnout dva díly, a dnes nad třetím ještě popřemýšlím. Je to totiž dost surové, furt tam někdo umírá...

Snad vás těmi mými články moc nenudím :) Teď je venku zataženo, a uznejte, že když jste 3 hodiny v kuse na lyžích, tak vás asi přejde chuť jít ven s koníky... Tak jsem to já totiž měla včera, víte? Dneska ale snad půjdu, i když nevím, možná si zase zalyžuju... Podle toho jak bude :)


A jak je to u vás? Taky začíná jaro? U nás tak trošku.... :)Snad se vám článek líbil, fotky jsem fotila nejdéle před dvěma dny :)


NEKOPÍROVAT !!!

Můj 1. den prázdnin

27. února 2012 v 13:12 | bobeška |  Deník HBV
Před chvilkou jsem dorazila z lyžování :) Tento týden budeme mít prázdniny :) Mamka říkala, že by měly naše posili přijet ve středu, nebo ve čtrvrtek. ta špatná zpráva je, že ve středu jdu na rehabilitavi, rovnátka, očkování (minule jsme ho odložili) a vložky do bot... Bééééé, já tam nechci.... Vím, že se nemám čeho bát, ale ta rovnátka mi jsou prostě nepříjemná. Ještě je nemám, ale vzhledem k tomu, že mi vypadly dva zuby, a nic nevyrostlo, tak mi asi nic dělat nebudou.... Prý potřebují, aby se ty zuby nějak hnuly a pak mi dala nějaký typ rovnátek.... No, ale to je až ve středu....
Znovu jsem etchedovala, a to Buck! Stala se z ní pito kobylka :) Měla totiž ještě několik škrábanců z krabice atd. Teď se mi líbí víc :) Tak, já pak přidám fotky, teďka se jdu najíst :)

Moc vás prosím...

26. února 2012 v 15:02 | bobeška |  Novinky
Moc vás prosím.... Nepřidali by jste pro mě prosím hlas do soutěže? Koná se u Plex... Fotku najedete na http://plexss.blog.cz
Byla bych vám moc vděčná za každý hlas :)Fotka se kterou soutěžím :
PS: Předem všem děkuji, jedná se o finále :)))


Vlajka našeho hřebčína a nový design

26. února 2012 v 10:12 | bobeška |  Novinky
Tak, jak se vám líbí nový design? Mě se líbí moc :) Před chvilkou jsem to nějak dokutila :)

Přidávám i vlajku našeho hřebčína, kterou jsem před chvilkou domalovala :)

Ježiš! Tern blbej blog mi to nechce nahrát! Nejradši bych jim něco napsala... Prej to není nějaký z podporavaných tipů... Chjo...

S/D list 1.

26. února 2012 v 9:00 | bobeška
Jméno: Mirákl
Pohlaví: Hřebec
Potomci: - - -
Plemeno: Palomino
Značka: Schleich

Jméno: Virgo
Pohlaví: Hřebec
Potomci: Zulejka (od nás)
Plemeno: Irský Tinker
Značka: Schleich

Jméno: Appolo
Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Lipický kůň
Potomci: Colorka (od nás)
Značka: Schleich

Jméno: Gejzír
Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Shirský kůň
Potomci: - - -
Značka: Schleich


Jméno: Diablo
Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Andaluský kůň
Potomci: Coffe
Značka: Schleich

Jméno: Sirius
Pohlaví: Hřebec
Plemeno: Fríský kůň
Potomci: Dark diamont z Raindbow ranche
Značka: Schleich
Tak, příště budou dlaší koníci :) Pokuď hledáte nějaké rodiče vašich koníků, neváhejte a napšite nám na e-mail: hrebcin-bila-vločka@centrum.cz :) Dnes byla část hřebců, příště bude buď další, nebo to proložím klisnami :)

Danny

26. února 2012 v 8:23 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Danny (čti Deny)
Věk: 7 let
Plemeno: Suffolský kůň
Pohlaví: hřebec
Zaměření: Kočárový kůň, rekreace, občas si zajede hobby závody v parkuru
Otec: Miki
Matka: Oklahoma
Potomci: Barbaro
O něm: Danny k nám přijel z Německa. Je to téměř čistokrevný koník, matka tam měla nějakého Jutského chladnokrevníka. Má ale dobrý původ a rád děti. Nebojíme se ho půjčit začátečníkům, ale někdy s ním mají práci i pokročilí jezdci. Hodně rád žere, proto na vyjížďky moc nejezdí. Spíše jen po cestě, protože kdyby se dostal k trávě, mohl by tam tvrdnout ještě půl hodiny :)

Večernice

25. února 2012 v 21:24 | bobeška |  Koně v HBV
Tak, už mě nebaví tam psát: SCH, Irský Tinker atd....

Jméno: Večernice
Věk: 5 let
Plemeno: Irský tinker x Shir
Pohlaví: klisna
Otec: Perseus
Matka: Elkarein
Zaměření: Tah, rekreace, do budoucna i výstavy
Potomci: zatím ne, ale snad budou
O ní: Večernice k nám přijela až z Anglie. Nepřijela z ní přímo, ale má tam oba rodiče. Koupili jsme jí na aukci, která se konala v Německu. Přijeli jsme se tam jen podívat, ale jakmile jsme Večernici uviděli ve stáji, bylo nám jasné, že musí být naše :) Má ráda děti, občas je i sveze, ale začátečníkům ji moc nedáváme. Často má takové ,,výbuchy energie", že si ani neuvědomí, že má na svém hřbetě nějakého jezdce :D Patří hřebčínu.


PS: je to moje CMko :) Nekopírovat!!!

25. 2.

25. února 2012 v 18:02 | bobeška |  Dny v HBV
Tak jsem tady.... Dneska trochu smutněji, i když nevím proč :( Mám nějakou špatnější náladu, ale nejsem protivná, to ne, ale prostě..... Moc nevím o čem psát. Jsem moc zvědavá, jestli už zítra dojdou Meg a Kylie. Nějak mě nenapadají nápady, co zajímavého psát. Nějaký příběh se mi dělat nechce, a nějakou tu radu? KDyž ono není moc co, to bych se musela zase hodně rozepsat...... Ale, teď už dost o mě, přejdeme o stájí :)

Koníci se mají dobře. Už není taková zima, a celý hřebčín se pomalu dostává zpátky do chodu. Trénuje se na venkovní i na kryté jízdárně. Sníh už začíná slézat, a všude je teď plno vody a špinavého mokrého sněhu.
Ashley se už moc těší na svoji maminku i na sestru Kylie - Megan. Megan ale asi přejmenuju.... Buď něco vymyslím, nebo jednoduše prozkoumám kalendář :)

To je pro dnešek nejspíš vše, možná ještě něco přidám, ohledně jména pro Megan :)


Fotky jsou na rajčeti!!

25. února 2012 v 10:19 | bobeška |  Fotogalerie
Na rajče jsem nahrála fotky z dnešního rána. Myslím, že se v celku povedly :)
Užijte si je :)


Kůň Snů - 1. díl

24. února 2012 v 14:30 | bobeška |  Fotopříběhy
'Tak, trošku předčasně, ale když jsem přilítla ze škly, tak toho musím nějak využít :) (máme totiž dělené tení a já jsem dnes měla jenom 4 hodiny :)
Prosím, kdyžtak zase vteřinku počkejte, aby to mohlo naběhnout :)Anet už neptrpělivě čekala na svoji nejlepší kamarádku Simonu. Simča měla přivést koně, a ona měla čekat u malé klubovny. Už se moc těšila, protože měla jet na vyjížďku! A mohla i na své oblíbené klisně Pretty.....


,,Ahooooj, Simi!" řekla Aneta, ale trochu se podivila. Simča nevedla Petty, nýbrž nějakou úplně jinou kisnu. Vedla také svého Mirákla, který jí už několik měsíců patřil. ,,Ahoj Anet, to koukáš, co? Eva řekla, aby jsem ti dala Elu, že se na ní prý vyjezdíš". ,, To tedy koukám". řekla Anet a trochu nedůvěřivě převzala otěže Ely (Eleonory)

Zatímco se Anet prala se třmeny, Simča už byla v sedle a pohladina Mirákla po hřívě. Jak jen by bya Anet šťastná, kdyby mohla mít taky takového pěkného koníka!

Anet se ale také vyhoupla do sedla a poplácala klisnu po pleci. Zatímco Mirákl neklidně přešlapoval, Ela stála jako přibitá a trpělivě čekla, až její jezdkyně zasune nohy do třmenů a dá jí pobídu, aby vykročila.

,,Nejdříve koně rozehřejeme, potom vyrazíme po louce, tam si zaklušeme a potom pojedeme na palouk, kde si koně odpočinou." řekla Anet ze sedla Simča. Okolí skutečně dobře znala, a tak se nebylo čeho bát - Simča byla zkušená jezdkyně a Mirákl dobrý kůň.

Koně zahnuli na louku a Anet si začala jízdu užívat. Ela doteď neprojevila žádný zlozvyk, a klidně si vykračovala za Miráklem. Anet jí jendou dokonce položila otěže na kohoutek a podrbala jí za ušima - i to se klisně líbilo! Anet byla šťastná, a úlpně zapoměla na Pretty, která byla neposlušná, ale v boxu mazlivá.


,,Pojď si skočit"! Křikla na ni Simča. Chtěla skočit přes zábranu, která prý kdysi rozdělovala pastviny či co. ,, A ELa to přeskočí?" zeptala se Anet. ,,Žae se ptáš... Ta skákání miluje!"

Anet počala, až Simča přeskočí překážku.....

...A pak Elu lehce stiskla holeněmi. Ele stačila jen lehoučká pobídka, aby překážku překonala. Vyskočila, a potom lehce dopadla na zem. ,,Dobrý Elo, jsi šikula!" pochválila Anet Elu, ale musela ji pobídnout do klusu, aby Mirákla se Simčou dohnala. Simča uznale pokývla, a povzbudivě se na ni usmála. ,, Vidíš, vždyť jsem ti to říkala." :)


Zastavili na malém palouku, který byl jejich cílem. Simča seskočila z Mirákla, vytáhla mu třmeny a šla pomoct Anet.


Anet už ale jen vytahovala třmeny. Simča jí Elu alespoň podržela. To ale nebylo moc třeba, ELa stála (zase) jako přikovaná :)

Náhle se ale Mirákl něčeho lekl, výtrhl Simče otěže z rukou a začal jančit. Naposledy vykopl a vzepjal se těsně nad Anet, které uklouzla noha a teď by se stejně nemohla pohnout, ani kdyby chtěla. Ela se ale postavila k Miráklovi bokem a zastavila ho.

,,Anet, Anet, není ti nic?" Skláněla se nad ní Simča. Anet ale vstala, a začala oprašovat svůj kabátek. Mohlo se jí něco stát, kdyby takhle nezakročila Ela. V té chvíli jí byla nesmírně vděčná.... ,,Jo, jo, všechno je dobrý" usmla se na Simču a ta si oddechla.


Anet si ale z této vyjížďky přinesla jedno velké: Zkamarádila se s Elou, a nebýt Ely, možná by už byla.... Z ní a ELy se ale stali nerozlučné kamarádky......


POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!

Takco, líbilo? Můžete se těšit na další díly :)

Platí zákaz kopírování veškerého obsahu!!!

Jupí! Už jsou objednané!

23. února 2012 v 18:59 | bobeška |  Aktuality
Ano, maka mi před chvilinkou objednala Kylie. A to není všechno! Když jsem jí ukazovala Megan, (mamka má totiž ráda drezúru) tak mi nakonec řekla: ,,Tak já ti objednám obě, ale přidáš si dvě stovky." Byla jsem tak nadšená, že jsem mamce skočila kolem krku a moc moc jsem jí děkovala :) Jsem nadšená! A Ashley bude taky, za chvilku j to půjdu říct. Meg bude její tetička :) Musím ale ještě dodělat klubovnu, na které už dost dlouho pracuji, a není to zrovna nějak slavné...... No, nedoufala jsem v to, upřímě řečeno, že mi mamka obě jezdkyně objedná. Myslela jsem si, že řekne, že až koncem dubna, nebo tak něco. Už je to ale víc jak rok, co k nám nepřijela žádná BH jezdkyně. Konečně tu nebude Ash sama, na všechny koníky. Tak pápá, a prosím, neberte tento článek, jako vychloubání. Jsem moc moc šťastná! :)

PS: Mám i dobrý pocit, že jsem alespoň něčím pomohla TH :) A když mamka byla na stránkách TH, takj se mě ptala: ,,A tyhle sránky teda budou končit?" A já jsem na to trošku posmušile odpověděla: ,, No, jestli se aspoň polovina skladu TH nevyprodá, tak bohužel jo..... Ale, doufám, že ne. :) "


Fotopříběh začne snad v sobotu

23. února 2012 v 17:56 | bobeška |  Aktuality
Tak, fotopříbšh by tu měl začít v sobotu. Dneska už byla ve čtyři taková tma, že by jste na fotkách nepoznali, kde je kůň a kde je jezdec. Zétra nemůžu, páč jedu na hokej do Prahy. Sice nehraje náš tým, ale hlavně že tam bude moje ségra :) V jednom týmu má totiž známé :) Fotopříběh by tedy měl být v sobotu :) Tak snad to nebude vadit :) Nebojte, další týden vám to vynahradím, to budu fotit od rána do večera :)

Četla jsem článek u Appy, a vcelku s ní souhlasím. Když se například kouknu na naši třídu, tak tři čtvrtiny nepřečetli za život více knih, než je potřeba. Myslím, že pořádně nepřečetli ani učebnice češtiny. Já si třeba musím brát knížky všude, a nejednou se mi dokonce stalo, že jsem u známých přečetla celou knížku, a naštěstí jsem měla náhradní :)

Jo, a teď jsem si vzpoměla, že v sobotu jdu odpoledne ke kamarádce, ale nebojte, fotky budou :)
A taťka mi nainstaloval fotoshop, takže, jestli to nějak stihnu s úkolama do školy, budou i nějaké pokusy :)

Kdyžtak prosím chvilku počkejte, ještě furt mi rotky nejdou zmenšovat :( Na fotce je Baltazar s Janou, když si malinko pohmoždil na vyjížďce nožku. Teď je ale už v pořádku :)


Kůň Snů - Úvod

22. února 2012 v 21:01 | bobeška |  Fotopříběhy
Tak, po dlouhé době zase nějaký fotopříběh na díly :) Stručně vám popíšu začátek, kdo tam bude vrát, atd....

Aneta, milovnice koní a poníků, dochází do stájí, jménem Krokus. Chodí na lekce jízdy, má tam skvělé kamarádky.... Co více si přát. Ona ale už od dětství touží po vlastním koníkovi, a je jedno, jaký bude. Rodiče na něj ale nemají peníze - jinak by Anetě splnili každé přání. Jednoho dne na ni ale čeká veliká výzva.....

Postavy:
Aneta: Hanka Paltrová
Simona (kamarádka) : Verča Slámová
Trenérka Anna: Míša Karasová
Majitelka stáje (Eva): Jana Soukupová
Ostatní: Katy Stránská, Žofie Paltrová..... A ostatní... :)

Koně:
Virgo: Virgo
Pretty: Scarlett
Zamira: Eleonora
Clair: Ekra
hrají i další koníci :)

Tak, snad jsem vás navnadila :) 1. díl bych sem moc chtěla dát už zítra, ale nevím, jestli to stihnu..... No, ze školy z kytary budu holt muset sprintovat :)

Četli jste?

22. února 2012 v 14:18 | bobeška
Četli jste článek u Appy? Jestli ne, tak je tady: www.allabouthorses.cz..... Appa chce totiž skončit s TH! Kvůli blbé krizi, která je tuším v Americe... Prosím, pomozte! Do konce června by se totiž měl vyprázdnit sklad u TH a pak by mohla App objednat další koníky.....


PROSÍM, POMOZTE APPĚ, ABY NEMUSELA KONČIT S TH! URČITĚ TU NENÍ NIKDO, KDO BY CHTĚL PŘIJÍT O BREYER HORSES!!!!


Přece o ně nechcete přijít.......... Foto by me!

Stránky TH: www.breyerhorses.eu!

O čem to bude dnes?

21. února 2012 v 15:51 | bobeška |  Aktuality
Nechápu, proč se k článkům musejí psát nadpisy... Moc fotek už v zásobě nemám, nehledě na to, že mi nejdou zmenšovat fotky a můj program na zmenšování fotek přestal fungovat.... No, nezbývá nic jiného, než to zkoušet dál... Taky teď moc není psát o čem... Já vím, to už je asi třetí článek, že nevím, co psát, ale nejspíš nejsem jediná. Ven se mi jít fotit nechce, protože se mi zaprvé kompletně promáchaly kalhoty a taky jsou celé špinavé, takže je mamka chce vyprat. ven tedy stejně nemůžu. A taky bych chtěla někdy jít fotit do nějakého parku, ne jen fotit na těch stejných místech na zahradě. V létě to ale bude fajn. Mám i základy malého rybníčku pro koníky, letos tam uděláme širší přívod vody v našem potůčku.
Už včera jsem si taky začla dělat pořádek v BH věcech. Roztřídila jsem těch několik sedel a různých drobností, co mám a přemístila poličky a sedlovnu. Taky jsem začala uvažovat, jakou jezdkyni bych si přála. Mám totiž 5 koníků a jednu jezdkyni, ještě ke všemu je to malé dítě, jak víte, je to Ashley. Volila bych klasiku - Kylie. Mohla by to být maminka Ash, a náš Chili by se jí určitě líbil. Kylie bych si přála od rodiny k Velikonocům, místo hromady té hnusné čokolády. Já jsem totiž dostala malou čokoládu od Vietnanců (podivně smrděla, tak jsem jí radši nejedla a dala si jí na dno velikonočního košíčku) dvě čokoládová vajíčka a zbytek: od babičky malinkatá vajíčka (čokoládová), několik natvrdo uvařených vajec..... No, a od rodiny? Boty, (ty mě začali tlačit měsíc po dosání) plátěnou tašku, natvrdo upečená vajíčka, a spousta čokolády (tu malou, od stejné značky jsem radši ani nerozbalovala) , ze které se mi udlalo trochu špatně (hned po 1. čtverečku) ale, pak jsem to zapila vodou. No, a tak jsem si myslela, že místo té, čokolády, ze které se mi udělalo špatně mohla vzniknout třeba i ta Kylie :) No, ne že mi jeden ten druh čokolády nechutnal, to ne, ale víkend po tom přijela moje sestra a všechny zásoby mi snědla. Dokonce i moji studentskou pečeť, na kterou jsem se těšila nejvíc. Stejně, kdo by chtěl vypadat jako koule, že?

Taky trochu závidím mojí sestřenici, že jede o jarních prázdninách, které ( nám) začínají za týden na hory do Rakouska. Já bych si tak ráda zalyžovala! Jenže, lyže už mi jsou malé a taťkovi ani mamce se nikam na svah chodit nechce.... I když máme párset metrů od našeho domu hned několik sjezdovek... No, co nadělám, je mi sice skoro 12, ale brigádu mi nikde nedají :)

Promiňte, potřebovala jsem se vypsat... Nevíte prosím někdo, kolik měří Kylie v centimetrech?