Březen 2012

Opravdu - CHUMELÍ !

31. března 2012 v 19:02 | bobeška |  Novinky
Myslím, že Apríl je až zítra :) Příroda to s tím přestupným rokem nějak popletla, a posunula Apríl na dnešek :D
No, každopádně jsem mazala foti ven, fotek není nikdy dost :) Fotila jsem Virga :)Trďka se u nás ale ,,rozchumelilo".... Docela legrační :D

Shrnutí března a plány do dubna

31. března 2012 v 14:15 | bobeška |  Deník HBV
A máme to tady :) Březen utekl jako voda, a jako by to bylo včera, co jsem psala hodnocení minulého měsíce.....

Já k blogu: Někdy jsem opravdu nevěděla, co mám psát. Nevím, čím to bylo, ale také jsem psala míň, a měla jsem menší náladu psát články. Jinak ale celkem dobrý :) Návštěvnost byla dobrá, v průměru 85 lidí denně, to je ohromné, moc vám děkuji :) Nějak ale klesly komentáře, snad to bude v dubnu lepší :)
Koníci: Také dobré. Přibyli k nám 2 koníci, Korzár a Angel. Jezdkyně také dvě, Evža a Kylie. Všichni už se u nás pěkně zabydleli, žádné problémy zatím nebyly :) Taky pomalu, ale jistě jsme začaly trénovat a v dubnu začneme pořádnou závodní sezónu.
Celkově: Březen... No, takový rozjezdový měsíc. Někdy bylo ošklivo, místy opravdu začalo jaro. CO jiného napsat? :)

Předsevzetí minulého měsíce:
Napsat alespoň 60 článků NE/ ale byla jse blízko, třeba to ještě dnes stihnu :)
Udělat alespoň 10 profilů koní ANO/ i více
Napsat několik dílů fotopříběhu ,,Kůň Snů" NE/ a asi už ani nebudu.... Moc mě to nebaví....
Všem moc děkuji, že navštěvujete a komentujete u mě na blogu. Budu ráda, když tomu bude tak i v DUBNU! Ať vám koně jdou! :)

Coffe

31. března 2012 v 13:45 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Coffe
Věk: 0, 3 roku
Plemeno: Andaluský kůň
Pohlaví: Hřebeček
Matka: Clair
Otec: Diablo
O něm: Coffe se narodil u nás v hřebčíně. Spolu s Colorkou a Tail tvoří nerozlučnou partu malých rošťáků. Je ale velmi učenlivý, nebojí se cizích věcí, lidí ani nových koní. Do budoucna zvolíme asi drezuru a výstavy.:)

Prší a fouká vítr.... To je jaro....

31. března 2012 v 8:21 | bobeška |  Novinky
Taky je u vás takhle? U nás se to teďka rozjelo, myslela jsem, že to je nějaké auto, ale on to byl ten děsný vítr.... A to jsme před několilka dny chodili jen v tričku... Už aby bylo léto!

Jo a všem přeji, aby si pořádně užili CLS. Já tam bohužel nejedu, ale snad nějaky jin
...... Dnes snad ještě něco přibyde :)

Erik odeslán!

30. března 2012 v 15:18 | bobeška |  Aktuality
Ahoj :)
Dneska ráno jsem ještě musela jet na očkování, a když jsem se s tařkou stavila u pekaře, tak mi řekl, že nemusím do školy, ale k babičce :) Jupí :)
Babička chtěla jít jako na zavolanou na poštu, já jsem měla s sebou i koníka na přemalování pro Mazla, tak jsem ho odeslala :) Jo, k nadpisu, on se bude jmenovst Erik :)


Taky u vás prší? U nás docela jo, ráno v tom dešti, když už jsem jela k babičce padaly i takové sněhokroupy, bylo to docela srandovní :D
Chtěla bych pak nafotit nějaký návod, ale musím si ještě uklidit na stolle, vypadá to tady jak po výbuchu jaderné elektrárny....

29. 3.

29. března 2012 v 21:32 | bobeška |  Dny v HBV
Dnes se omlouvám, nenapsala jsem....
Na všechno je teď (vzdá se mi) méně a méně času. Už se nechci vymlouvat na školu, i když to je to hlavní. Teď nám dávájí učitelé opravdu hodně zabrat, hlavně máme každý týden alespoň jedu písemku. Dneska jsme dokonce psali dvě. Dále také hodně pomáhám mamině a taťkovi, protože si chci ,,vydělat" na tu věc :) Asi mě chápete....
Koníci se mají dobře. Teď se hodně trénuje, závodní sezóna už se pomalu rozbíhá, a my plánujeme i 1. závod :) Bude to asi závod ve vytrvalosti, všichni se moc těší :) Zítra jdu k babičce, takže budu mít hromadu času, na připravení trati a rozmístění různých lechčích skoků. Nebojte, dám vám sem fotky, tedy, alespoň cás informuji :)

Baltík.... Fotka byla zaostřená, ale světlo tam udělalo tohle... :)

Jak se máte?

28. března 2012 v 15:44 | bobeška |  Novinky
To je jen taková otázka, aby jste měli co psát :)
Před chvilkou jsem odeslala e-mail Mazlovi, kvůli přemalování koníka :) Mco se těším, až odepíše. Ještě to není jisté, ale moc bych chtěla, aby byl můj koník krásný, a když Mazel chce 40 Kč za SCH? Neváhala jsem :) Už mám přichystané i penízky, koníka vedle sebe na stole.... Už dělám i obálku :)
Koníci se mají taky dobře. Spokojeně se pasou, za chvilku už ale půjdou do boxů. Moc mě teď nenapadá, o čem psát.... Nějaký příběh? Mám rozepsaný ten od nuly až na vrchol, ale te%d moc nemám náladu.... Nejradši bych šla ven, a jen tak běhala po zahradě, nebo bych šla ke kámošce, která mi před chvilkou volala.... Jenže, to zase nejde, za chvilku půjdeme na hokej a mohla bych tam bít leda tak půl hodiny a to už by za to moc nestálo... Chjo, já se snad sním nudou... 'Asi půjdu uklízet a udělat nějaký ten profilek....

Večerní procházka

27. března 2012 v 17:09 | bobeška |  Fotogalerie
Včera jsem ještě stihla světlo, a nafotila pár fotek :)
Hanka a Korzár právě trénovali drezuru na jízdárně, a já jsem jim nabídla, že jestli by chtěli, tak by mohli jít na procházku :) Hanka souhlasila a Korzár byl asi také rád. Ve stájích Jsme ještě potkali Míšu a ta se zeptala, že by Klea potřebovala trochu rozpohybovat před tréninkem.... Hanka nestačila odpovědět, ale Korzár odpověděla za ni... :)
Kleuška...
..... Běžíme... :) Promiňte, je to trošku
:)

26. 3.

26. března 2012 v 19:19 | bobeška |  Dny v HBV
Díky za názory u minulého článku :) Budu se snažit nějak přizpůsobit :)

Koníci měli dnes k večeru skvělou náladu. Babička (moje) totiž přijela z nákupů v prave a přivezla mi sebou i nějaký materiál! :) 1m a 20cm kůže, fialové a hnědé :) Koníci se hned přišli podívat, i zaměstnanci se koukli, z čeho bude jejich nová výstroj :) Já se taky moc těším, až budu vyrábět, babička je zlatá :) V nejbližší době se budu snažit přidat nějaký ten výrobek :)

Já jsem se měla ve škole taky docela dobře. Měli jsme ale jinou učitelku, no, spíše vychovatelku a ona skoro nic neví, ale furt opravuje :D Takže někdo (já jsem si na to dávala pozor) přečet blbě větu, a ona hnedka proti tomu něco měla.... Nikdo od nás ji nemá rád...

Chtěla jsem jít ještě fotit, ale pomohla (spíš jse, to udělala celé) s obívákem, protože mamka byla ještě v práci a já bych příští době něco moc moc chtěla... No, ale zatím vám to neřeknu, ještě to není jisté, a chci vás trošičku napnout :) Ale nebojte, až bude vhodná chvíle, tak vám to řeknui :)
Mamce jsem tedy uklidila obývák, kuchyň a sobě pokojíček. :)
Naše malá Karin ve výběhu :)

Jaký druh článků ?

25. března 2012 v 21:12 | bobeška |  Novinky
Píšu až teď dnes jsem bohužel neměla moc času....

Chci se vás na něco zeptat: Chcete kratší články, kde bude pár informací, nebo pořádné delší články, na kterých trošku zapracuji?. Teď totiž ve škole píšeme hodně testů, hlavně z PŘ, protože ji máme jen dvakrát za týden, tak každou druhou hodinu něco píšeme.... A jak jsem se nikdy nešpratala, nebo neučila, tak teď musím.... Musím ještě doladit úkol, takže letím :)

Krásné jaro! 1.

24. března 2012 v 17:28 | bobeška |  Deník HBV
Přeji všem krásné jaro :) Dorazila jsem z golfu teprve před chvílí :) Je nádherně, zase jsem byla jen v blouhém rukávu, uplně v poho :) Koníci dnes byli na pastvinách a pod sedlem :) Jsou opravdu šťastní, protože už jim pomaloučku začíná jarní pobyt venku, dlouhatánské vyjížďky, soutěže.... Krása :)
Za chvilku se půjdu koukat na hokej, jsem moc zvědavá, jak to dopadne :)

A ještě chci dodat: Můj Wild Life, alias Max je velmi zvázný koník značky Schleich! Byly na to otázky v komentářích, už jsem to tam dvakrát psala :)
I tak už nechci zimu

Mary

24. března 2012 v 8:09 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Mary
Věk: 4, 5 roku
Plemeno: Schwardzwaldský kůň
Plemeno: klisna
Otec: -
Matka: Kyala
O ní: Mary jsme koupili na koňském trhu. Sice se to moc nemá, ale Mary byla zdravá, navíc, Jana by hned poznala, kdyby Mary něco bylo. Mary je velice klisná, přátelská a v boxu by se jen a jen mazlila a dlabala nějaké koňské mňamky. Když ale jde o jízdu, je Mary skvělá. Začátečníky sveze, ale více jí baví práce ze země a parkur. Vše jí jde ale skvěle a tak není problém :)Tohle je prostě moje fotka :

Wild Life

24. března 2012 v 7:53 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Wild Life ( Wild liv) někdy taky jako Max
Věk: 7, 5roku
Plemeno: Fjordský poník
Pohlaví: hřebec
Otec: Drastrad 4456
Matka: Ellera
O něm: Wild Life je můj velmi oblíbený koník. Často mu u nás přezdíváme Max. V čechách je Max opravdová rarita, myslím, že ho máme jen dvě nebo tři v republice. Proto je to tedy takový malý velký poklad našeho hřebčína :) Max vyniká v parkurech a už pár soutěží i vyhrál. Soutěží sice v pony kategorii, ale nic mu nebrání v tom, aby dosáhl úrovně S, nebo ST! Koupili jsme ho z Německa, spolu se čtyřmi dalšími koníky. Max má moc rád děti a rád se učí.

Ty flíčky, to nejsou odřeniny, jsou to malé skvrnky od bláta, nebojte, Max je jinak čistý :)

Angel

24. března 2012 v 7:26 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Angel (čti Endžl)
Věk: 5 let
Pohlaví: valach
Plemeno: Velšský poník, + nějaký chladnokrevník
Otec: -
Matka: -
Výhry: nějaké hobby závdy
O něm: angel je pro nás všechny zatím jedna velká záhada. Našli jsme ho uvázaného u naší brány Hřebčína, se vzkazem a papíry. Majitel se bohužel nepodepsal, ani nesdělil důvod, proč nám ho dává. V dopise bylo napsáno jen to, co má rád a jaký je. Jinak nic. Jméno Angel mu dala Žofie, protože se na něm poprvé svezla, a řekla, že to byla andělská jízda. Tak se tedy jmenuje Angel. Má moc rád děti, a vzhledem ke své velikosti je pro ně i hodný. Nevadí mu psi, a je docela nelekavý. Jen se bojí aut.....:)

23. 3.

23. března 2012 v 17:31 | bobeška |  Dny v HBV
Taky je u vás venku tak krásně? U nás je to tak na mikinu, a to slabou :) vůbec nefouká vítr, občas zafouká takový ten jarní větřík :) Krása :)

Ve škole to bylo docela dobré. Nic jsme nepsali, jen opakovali, ale stejně, když jsem šla k babičce, tak to bylo lepší :) Pak jsme šli do krásmu, babička mi koupila Mateřídoušku a já se teď chystám slepit Zvíkov, který tak byl :)
Už jsem i byla venku, a si dvě hodiny, s Marťáskou (náš pejsek) a Henksem (moje morčátko). Všichni jsme si to tam užili, i Henks si pochutnal na travičce.
Dnes jsem ale také musela nést do školy můj foťák, protože ho musím půjčit na víkend babičce, kvůli nějaké opravnéí dokumentaci. Takže přes víkend žádné ftoky nebudou, ale nebojte v zásobě jich mám dost :)
A ještě nesmím zak
pomenout dodat, že nás čeká krásný víkend :)


Angel se u nás má moc dobře :)

Vycházka s Buckskin

22. března 2012 v 17:13 | bobeška |  Fotogalerie
Dnes jsem ještě vytáhla na zahradu ven Buck, a trošku ji protáhla. vycháku jsem ale udělala hlavně kvůli tomu, abych nafotila její nový kabátek :) Ano, buck je přemalovaná, celá! Už jsem měla taky dost těch děsných fleků, které navíc vypadali ošklivě. Tak, tady jsou fotky!
:) Tak co? Jaký je váš názor? Foťák nezachytil tu úplně správnou barvu, ale dala jsem sem jen ty fotky, které byly dost dobré :) Mě se líbí moc :)

Pohodové odpoledne

22. března 2012 v 16:38 | bobeška |  Aktuality
P5edem vám moc chci poděkovat za komentáře k předešlému článku. Já už jsem mamce říkala, jestli by jsem nemohla chodit k jiné trenérce, ale ona řekla, že už jí je to blbí.... Snad to nějak zvládnu..

Dnes se chistáme na trénink hříbátek. PAk mám v plánu vyrobit hříběcí kožené ohlávečky, protože moc jich u nás nemáme. Taky jsem chtěla něco udělat pro našeho BH Montyho, aby měl větší chuť do práce :)


Na fotce naše Mary ve výběhu. Už jsem jí zpravila i to kopýtko :)

Strach z trenérky

22. března 2012 v 7:18 | bobeška |  Aktuality
Proč tohle píšu? Protože můj deníček už na to nestačí...

Jak asi víte, tak jezdím na koni. Jenomže, má to pár háčků.... Nechci to svádět na trenérku, ale
já jsem takový typ člověka, který potřebuje danou věc vysvětlit, a když nevím, o co se jedná, tak se někdy i bojím zeptat. Chápu, kdybych se zeptala, tak bych měla pokoj, ale já se někdy prostě stydím. Už párkrát se mi ale na koních stalo, že jsem se zeptala, a trenérka jen nevěřícně zakroutila hlavou, a řekla, abych to dělala s ostatními.

Teď mi mamka řekla, že je zase blbé střídat trenérky. Je to sice blbé, ale za jednu hodinu nic nedám, že jo? A mamka mi před chvilkou řekla, že pak třeba zjistím, že je chyba v nás. Ano, může být. Já jsem se učila vlastně všechno na koních nepřirozeně rychle. Žádné zkoušky rovnováhy, žádná madla, prostě nic. Posadili mě rovnou na koně a jela jsem. Sama. SIce jsem se před tím něco naučila z knížek, ale prakticky jsem nevěděla vůbec nic. To jsem ale měla hodinu s tou hodnou trenérkou.
Pak mě přeřadili do skupin. To tam už byla ta současná trenérka. Přišlo mi, že jako naschvál mi furt dává hodně tvrdovhalé koníky, kteří věčně koušou, kopou... A to bylo ještě slabé! Mě v té době bylo asi 9 let (jezdím 3. rokem) a trenérka mi dávala koně, kterých jsem se sice nebála (to říkám pravdu), ale jízda..... Koně mi furt vyhazovali, a když mě jednou mamka natáčela, tak to ukázala té své kolegyni v práci, co byla profi jezdkyně, a ta řekla, že mám sed moc dobrý, i držení otěží, ale mamka jí pak k tomu videu prý pustila i zvuk, a ta její kolegyně se zděsila, jak na mě ta trenérka řvě... Koně mi furt vyhazovali hlavou, škubali otěžemi, a já jsem je musela pobízet vší silou, aby se vůbec dali do pohybu... A bez bičíku? Tak to jsem nebyla nic. Pokuď neměl jezdec bičík, který na tamní koně platil, tak jsem byla nic. NEchápala jsem pak, proč i toho zlobivého koníka musím švihnout bičíkem.... Já jsem ho vždycky jen tak jako pohladila, protože jsem se bála, aby to nebylo moc, ale jednou trenérka vstala, a dala koníkovi takovou ránu, že se rozcválala, a pak na mě koukala jak na Debila s velkým D, proč sakra cválám... A když jsem jí pak ve stáji řekla, že jsem tohle nečekala, tak řekla, že jsem měla povolené otěže... Ale, o těch otěžím mi nic neříkala....

Proto tedy víte, proč teď už moc nechodím na koně. Bojím se trenérky, že na mě zase bude ječet. Já vím, takhle to prostě v životě bude, ale....
Proto se snažím poohlédnout po jiné stáji, s ašou se snažíme hledat... Zatím jsem ale žádnou stáj, nějskou blízkou nenašla... A i kdyby, mamka by mi ji stejmńě neschválila... Ale, až najdeme tu pravou stáj, chci tam jezdit určite!
Myslím, že i to je výhoda, vlastnit svého koně. Máte jistotu, že ho nikdo nebije, a jezdíte ho jen a jen vy...

Já vím, čláek taková slátanina, ale tohle se mi opravdu stalo.... Mco děkuji těm, co to přečetli :´)

Vyjížďka - Kylie a Chili

21. března 2012 v 16:05 | bobeška |  Fotogalerie
Dnes je tak krásně! To řekla Kylie už ráno. Naplánovala si tedy i vyjížďku. Počkala na odpoledne, protože ráno byla ještě trochu zima a jemná jinovatka. Bylo tedy moudřejší, počkat na odpoledne. Kylie se chtěla projet několika stezkami, o kterých jí řekla Jana (SCH) nebo Ashley. Kyl musela ještě vybrat nějakého koníka - a výběr padl na Chiliho! Ash nemohla, protože cvičila s Evžou parkur. Parkur Ash moc baví, takže nebyl problém :)


Kyl Chiliho vzala jenom na ohlávku, protože Chili moc nemusí udidla, a tak mu Kyl v takový krásný den dala jenom speciální ohlávku. :)


:)

20. března

20. března 2012 v 19:32 | bobeška |  Dny v HBV
Dnes by měl být 1. jarní den, protože je přestupný rok, tak proto 20. 3. Taky jste rádi? Já hrozně moc :) Ale to asi každý :)

S koníky jsem dnes byla na pastvě, moc se jim to líbilo :) Fotky sem dám, nebo nahraju na rajče, musím se k tomu ale dohrabat :) Nevím, ale nebojte, určitě tam budou, pak dám adresu:)
Evža dnes Ash učila více věcí o drezúře. Předala jí několik svých zkušeností, které by mohla Ash využít zejména u zkoušek ZZVJ :) Ash si osedlala naši expertku Daisy, Poslouchala na každou pobídku, občas Ashley i pomohla. Když si na ni ale sedla Evža, byla to samozřejmě třída tak ST, Evža taky jezdí závodně :)

Dneska ve škole docela dobrý. Dostala jsem jedničku do žákovské a ode dneška jsem nejrychlejší holka ze třídy:) Jsem na to pyšná.... :) To víte :) Na těláku nám učitelka řekla, aby jsme si zkusili jedny zkoušky, a já jsem byla nerychlejší z holek a o pár setin jsem zaostala za naším nejrychlejším klukem :)

To by bylo asi pro dnešek všechno, moc se toho neudálo :)


Jo a dnes bude v nikdo není dokonalý Josef Váňa, tak se budu koukat :)