Červenec 2012

31.7.

31. července 2012 v 20:16 | bobeška |  Dny v HBV
Tak, je to tak.... Dneska je poslední den měsíce července.... Toto utíká, co? Půlka prázdnin v trapu, naštěstí nám zbívá ještě srpen :) Já už se ale těším na můj svátek, který je tu co nevidět. Mamka b mi radši místo koníků vybrala oblečení atd, a tak jsme se dohodly na kompromisu :) Já si vyberu jednoho koníka (chci poníka) a zbytek nechám na mamce. Půjdeme to takoupit tento týden, protože o víkendu mám svátek, tak aby jsme to stihly.

Koníci se mají výborně, těší se na nového kamaráda. Snad to tedy dopadne :)

Tak se mějte :)

Nepovedená vyjížďka

31. července 2012 v 7:30 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj :)

Tento článek je smyšlený, ale, chci v něm uvést naší novou veteriární kliniku, kterou jsem včera večer vyrobila. Koníkovi, který na ní je, se nic nestalo, je naprosto v pořádku, tskže nemusíte mít strach :)

Je to už pár měsíců, co se k nám dostal Artuš, přijel společně s Oříškem z ranche Silverhooves od Naervon. Nedávno ho holky spolu s dalšími koníky vzali na vyjížďku. Na vyjížďce se to ale stalo...
Zuzka(suzan, přejemenovala jsem jí) s ním najížděla na přírodní skok, spadný strom. Normálně kliďásek Artík se z ničeho nic vyplašil. Zuzka ho chtěla zpomalit a podívat se, co se stalo, ale Artík ještě zrychlil. Brzo se odrazil, nestačiol mu to doskok a natáhl si nohu, konkrétně sval v koleni.
Carol a Zuzka naštěstí včas zalovaly Janě, aby rychle přijela.
Naše klinika byla Artíkovi plně k dipozici. Byla dostavěna teprve nedávno a Artík ji vyzkoušel jako úplně první. Zuzka zavedla vystrašeného koně do boxu a nechala ho tam. Artík se ustrašeně tiskl ke stěně a nenechal k sobě nikoho pustit. Jana pak řekla, že to takhle dál nejde a že by se mu mohlo zranení ještě zhoršit. Použila by tedy uspávací prášek, který koně dokáže uspat alespoň na hodinku, nebo dvě. Bylo ale dost nepravděpodobné, že by měl Artík chuť jíst nějaký prášek a tak mu ho Jana podala v injekci.
Když byl Artuš na kratší dobu uspán, Jana ho celého prohlédla a obvázala mu nohu, kterou měl nataženou. Bylo ale ještě potřeba dát mu nějaké speciální krmení, až se probere. Zuzka, jeho majitelka mu všechno ráda natrhala, namíchala a nakonec dala.

Nyní už je Artuš v pořádku, klinika se osvědčila :)

Fotky dodám možná zítra :)

Potřebuji poradit...

30. července 2012 v 14:00 | bobeška |  Aktuality
Ahoj,
tak potřebovala bych od vás poradit. Ano, souvisí to s koníky, živými. Jak teď chodím do té stáje, tak tam ten majitel šíleně nadává a když jsem tam byla naposledy, tak tam křičel na jednu holku, aby mu kurva podala to sedlo (bylo na takovém vysokém ohradníku, došáhne tam jen málokdo a ona byla malá) a nesrala ho, že ji jinak vyhodí. No, a takhle to tam chodí furt. taky tam chodí jezdit soukromnice, které tam mají ustájené koně a on jim hnedka začal poroučet, co mají dělat atd. Já bych si jich nevšímala, jsou to jejich koně a ať si s nimi dělají co chtějí. Docela jim to šlo, ale jednou ten jejich koník vyhodil a on ji hnedka taky seřval, že je úplně nemožná a že je na hovno. Samozřejmě jsem ho matočila, jak mi radila kiiki, ale mamka řekla, že mu třeba jenom ujely nervy... Jasně, třicetkrát, za ty 2 hodiny, co tam jsem......

Ještě mě napadlo, najít nějakého soukromníka, jestli by mě nenechal jezdit na nějakém koníkovi, podobnějako to měla Sam. Nebo prostě dát inzerát, že bych pomohla ve stáji a pak si zajezdila, třeba jen chvilku, ale mě by to stačilo... Kdyžtak, bydlím v Liberci, tak kdyby někdo věděl, byla bycvh mu moc vděčná, nebo alespoň dal nějakou radu.....

Ahoj :) Jo a teď dávají na ČT4 jezdectví, konkrétně cross-country, tak se utíkám dívat :)

Vyhodnocení bleskovky 28.7.

29. července 2012 v 8:04 | bobeška
Tak, bleskovka dopadla vcelku dobře :) Jsem ráda, že jste se zůčastnili a že se vám líbila :) Jak jsem slíbila, tak jsem udělala a připravila jsem i diplomky :)
Nejlíp dopadl asi koník, tek koník na obrázku byl achaltekinský, PK jsem uznla jakkoliv :)
Pro Koníka
Pro Schleichovku
Pro kiiki (promiň, napsala jsem ti tam tvrdé Y, snad to omluvíš :(
A pro Caroline :) Snad to srdíčko patří k tvé přezdívce :)

Diplomy si můžete dát na blog, Diplomy nejsou seřazeny podle umístění :)
Děkuji, že jste se zúčastnili bleskovky, snad zase někdy příště :)

Bleskovka

28. července 2012 v 14:00 | bobeška
Tak, tato bleskovka bude zaměřena na zkratky, jak blogové, tak v reálném světě koní. Prosím, alespoň to zkustě, diplomek dostane každý! :)

1. co znamená pojem CM?
2. co znamená pojem OR?
3. co znamená pojem SR?
4. co znamenápojem PK?

5. Jakého je asi plemene koník na obrázku?
6. Co znamená pojem ALS?

7. Líbila se ti bleskovka? Byla těžká, nebo lehká? :)

Vlastní kůň 7.díl

28. července 2012 v 9:30 | bobeška |  Fotopříběhy
Eliška nasedla do auta. Carla už byla naložená, šlo to docela dobře. Majitel k ní přidal i veškeré vybavení. Deku a cestovní kamaše jí dal už do přepravníku, sedlo, podsedlovka, uzda a udidlo leželo na zadnímk sedadle auta. Tatínek nastartoval auto a jelo se.

Slunce zářilo jako veliký oloupaný grep, když přijeli domů. Už se začalo stmívat. Carla nedělala během cesty žádné problémy, chovala se jako ukázkový kůŇ na převoz. Eliška vystoupila z auta a otevřela dveře přepravníku. Rodiče mezitím vzali vybavení ze zadního sedadla a položili ho opatrně na schody domu - a šli vybalit ještě nějaké věci. Eliška tedy zůstala s Carlou sama. ,,Jsi krásná" řekla jí. Byla to pravda. Carla musela mít v rodokmenu i nějakého plnokrevníka, i když nebyla zrovna nejvyšší. Obě zamířily k veliké oplocené parcele, byla asi třikrát tak velká, jako jejich novýu dům. Novopečená majitelka sejmula klisně z noh přepravní kamaše a dala je k plotu, aby na ně nezapomněla. Deku jí radši nechala, aby se přes noc tolik neumazala.

Ještě ráno tomu Eliška furt nemohla uvěřit - má VLASTNÍHO koně! A je jenom, jenom její. Musí ji vyfotit a určitě i namalovat... Rychle vyskočila z postele, protáhla se jako kočka a oblékla si rajtky a tričko. Pak si tady ještě musí uklidit, včera taky hledala spoustu věcí a tak tady nechala větší nepořádek.......

Pokračování příště!

Novinky z posledních dní

28. července 2012 v 7:56 | bobeška |  Novinky
Ahoj :)
Já vím, teďka jsem moc nepsala, včera dokonce vůbec... Ale, většinou jsem venku na zahradě, u babičky a nebo se koukám na sport... Včera jsem se koukala na zahájení olympiády, bylo to celkem hezké :) Ještě tam měli zmínit breyera :D
Taky jsem se zbláznila do jiné značky, docela maličké, možná znáte: ,,Pony in my pocket"... Už jich mám šest, prodávají se v baleních po třech :) Asi to někomu příjde dost dětské, ale mě se prostě líbí :) Ale, nebojte u nás ve městě už mají jenom pár alení, co ještě nemám.
Taky se blíží můj svátek, už se moc těším. taky mi došlo, že už je půlka prázdnin v čoudu..... Radši na to ani nebudu myslet.
Moc vám děkuji za návštěvnost, je dobrá :) Možná bych zase mohla přednastavit nějakou bleskovku či ralší díl vlastního koně... Třeba i oboje :)
tak pááááá, za chvíli jdu se ségrou na koupaliště... :)

Snaha o realistické fotky

26. července 2012 v 8:58 | bobeška |  Fotogalerie
Tak, konečně, co? Trvalo mi to tedy docela dlouho..... sliby, chyby. Ale, fotky jsem nahrála na rajče, tak snad budete spokojení :)
Dost jsem se snažila, vzala jsem ven i jiná zvířátka, než jen koníky, ale ti jsou tam taky :) Tak ať se líbí :)


PS: Rajče docela zhoršuje kvalitu, ve foťáku a v počítači je to úplně jiné! :(

25.7.

25. července 2012 v 18:32 | bobeška |  Dny v HBV
ahoj :)

Tak, trochu unavená, ale neva :) Především se omlouvám, že moc nepíši aktuálně, spíš tu náte dost věcí přednastavených... Tyto dny mám opravdu nabité, ale příští týden už by to mělo být v poho. Á, to mi připomíná, že mám příští týden svátek :) Toto rychle uteklo :) Ještě musím nahrát ty fotky na rajče, přeci jsem to slíbila.... Nojo no, sliby, chyby.... Nebojte, polepším se.

Koníci se mají fajnově. Na svátek jim možná přibyde kamarád, nebo kamarádka, mamce pak odevzdám katalog SCH se zakroužkovanými koníky, které bych chtěla a ještě je nemám. Tak se (snad) můžu těšit na nové přírůstky :)))))

Jo a za dva nebo 3 dny je olympiáda, už se stráááááášně moc těším :)

Tak pápá, musím jít nahrát ty fotky :)

Nejmenší model - MCH

24. července 2012 v 9:00 | bobeška |  Příběhy
Tak, v nejmenším modelu mám více než jasno :)

Je to maličké hříbátko fallabely, jménem Karin :)

Vlastní kůň 6.díl

24. července 2012 v 6:00 | bobeška |  Fotopříběhy
.....vystrčila hlavu šedá kobylka. Byla náherná. Velá šedá s ebenově černou delší hřívou. Byla vysoká asi jako Cassie a jmenovala se Carla. Eliška si pro sebe v duchu řekla ,,Jak může někdo tak krásné zvíře poslat na jatka...". Eliška se otočila na rodiče a řekla ,,Tu bych si přála, prosím". rodiče se na sebe podívali. Mezitímpřišel majitel, ,,tak co, už jste si vybrali" zeptal se s úsměvem. Ano, prosím, vzali bychom si tuhle." řekli rodiče za Elišku. ,,dobře, chce si jí malá vyzkoušet?" zeptal se. V ruce držel ohlávku s vodítkem. ,,Ano prosím" řekla Eliška. Majitel jí podal vodítko s ohlávkou a Eliška otevřela Carlyn box. Rodiče se mezitím domlouvali s majitelem. Eliška vytáhla z kapsy jablko a klisna ho inded snědla. Pak se nechala i pohladit. Nakonec jí Eliška nasadila ohlávku a vyvedla jí z boxu. ,,Tak pojďte. Máme tady takovou přírodní jízdárnu, můžete si jí vyzkoušet tam" řekl muž a otevřel bránu stájí. Venku už bylo dávno světlo. Byl nádherný den. Za chvilku se dostali na přírodní jízdárnu. Rodiče se posadili na kládu, která sloužila jako lavička. Eliška se vyhoupla na hřbet klisny. ,,Mám jet bez sedla?" zeptala se ještě. ,,Klidně, je moc hodná" řekl majitel. eliška opatrně pobídla Carlu do kroku. Byl to pohodlný krok a Carla reagovala výborně, i když byla jenom na ohlávce. Eliška zkusila i klus - i ten byl vynikající. Pak nastala chvíle pro cval. Eliška si zkrátila vodítko a jemně pobídla Carlu do cvalu. Bylo to nádherné, jakoby letěly. Když objely 2 kolečka cvalu, nechala Eliška Carlu zpomalit a přešly do kroku. Eliška nešetřila chválou a rodiče užasle zatleskali. ,,Tak jí tedy berete?" zeptal se muž. ,,Málé to na ní moc jde, bylo by z nich skvělá dvojka." dodal. Eliška mezitím sesedla z Carly a odvedla ji k rodičům. ,,Tatínek se zeptal ,,Opravdu chceš tuhle? Je to koupě za 20 000 korun, rozmysli si to dobře". Eliška s úsměvem přikývla. V tak nádherné chvíli se nezmohla na jediné slovo, natož souvislou větu. ,,Tak tedy dobře" řekl tatínek. Než to tady s panem vyřídíme, můžete jít s maminkou k přepravníku".............

pokračování příště :)

Model, který ti někdo daroval - MCH

23. července 2012 v 8:00 | bobeška |  Příběhy


No, teď nevím, jestli se myslí od rodičů, nebo tak nějak..... No, ale já už vím :)
Je to fríská klisna Sweet Princes, dostala jsem ji k vánocům od spolužáka :)
PS: To není škrábanec, ale sněhová vločka :)

Vlastní kůň 5.díl

23. července 2012 v 6:00 | bobeška |  Fotopříběhy
.....Eliška se probudila, když bylo asi půl osmé. Protáhla se. Ještě že budou za chvilku prázdniny! Rychle se oblékla do prvního, co jí padlo pod ruku, strčila si po kapsy mobil a vyrazila do kuchyně. rodiče už seděli u snídaně a připravovali se na odjezd. ,,Eli" zeptal se tatínek. ,,Nechceš si to s tím koněm jetě rozmyslet? Je to opravdu velké zvíře, ke kterému se zavážeš na spoustu let." ,,Ne, mám to promyšlené už několik let předem" řekla a usmála se. O pár minut později už seděla s rodiči v nastartovaném autě. Všichni byli připraveni vyrazit - Eliška si s sebou pro jistotu vzala několik jablek a mrkví.
Když dorazili na místo a vylezli z aut, přivítal je majitel jatek. ,,Vy budete zřejmě Grýnovi, že? Jsem rád, že jste mi zavolali předem, alespoň jsem mohl připravit několik koní. Majitel by vysoký chlapík, asi třicetiletý. Byl oblečen v džínách a tričku. Zavedl je do, na jatka docela dobře udržovaných stájí. ,,Sem dáváme koně, co na to ještě mají" říkal, zatímco je provázel stájí. Bylo v nich spoustu koní, ale i krav a prasat. Majitel je úplně na konci zavedl do malých stájí s nápisem: NA PRODEJ. ,,Tak, a tady si můžete vybrat. Kdyby jste cokolik potřebovali, stačí říct" řekl a odkráčel. Eliška se hned začla rozhlížet. V 1. boxu stál tmavý poník se jmenovkou na boxu Max. Byl neveliký, něco jako přerostlý shetland. Byl roztomilý, ale na Elišku moc malý. V 2. boxu stál veliký statný bělouš. Byl sice trochu vyhublí, ale pořád působil majestátně. Jmenoval se King. Ve 3. boxu stála roztomilá kobylka, velá zrzavá s hvězdičkou na čele. pro Elišku by byla ideální, ale ještě se chtěla kouknout dál. Ve 4. Předposledním boxu byl hnědák se slámově žlutou hřívou. Asi 150cm vysoký, Elišce se taky zamlouval. A v 5. posledním boxu stála...........

Pokračování příště :)

Model, který pro tebe něco znamená - 15 days model challange by Péťa

22. července 2012 v 8:46 | bobeška |  Příběhy
Model, který pro tebe něco znamená

Model, který pro mě něco znamená.... To je taky těžká otázka. Mám spoustu modelů, které pro mě něco znamenají. Dobře, tak tedy, vybírám si Neptuna.
Tento model mi koupila mamka se ségrou, když byly jednou dlouho do noci někde na nějaké párty a já byla sama doma. Jsem za něj moc moc vděčná :)

Vlastní kůň 4.díl

22. července 2012 v 6:00 | bobeška |  Fotopříběhy
...... Eliška otevřela dveře do domu. Všude voněl venkovský vzduch. Eliška opatrně položila krabici s jídlem na zem a začla prozkoumávat dům. Byl opravdu obrovský, plný různých malých místnůstek. Zalíbila se jí jedna veliká v druhém patře a usoudila, že by mohla představovat její pokoj. Rozešla se k oknu. Měla nádherný výhled na krajinu - a taky na obrovskou zahradu pod sebou. Kéž už by mohla mít vlastního koně.....
,,Eli, pojď mi prosím pomoct, já už nemůžu!" Ozvalo se zezdola z chodby. Eliška rychle seběhla schody a potkala zpocenou maminku. Táhla velikou a těžkou krabici. ,,Kde je táta?" Zeptala se Eliška. ,,Baví se s těmi stěhováky, myslím, že to bude nadlouho. " řekla a otřela si zpocené čelo do rukávu trička. ,,Líbí se ti tu? " zeptala se. ,,Moc" odpověděla Eliška. ,,Tak, kam patří ta krabice?"


O pár hodin pozdději už bylo vše vybaleno. Bylo pozdní odpoledne a všichni tři odpočívali na jejich velikém gauči a koukali se na televizi. Když seriál skončil, Eliška se opatrně zeptala ,,A kdy se pojedeme kouknout na nějakého koně?" ,,To nevím" odpověděl tatínek. ,,Třeba hned zítra, aby jsme ti měli z krku. " ,,Jupí!!!!!!!!!!" vykřikla Eliška a vrhla se rodičům kolem krku. byla to senzační zpráva. Třeba si vybere hned zítra! Dokonce si ještě včera v noci dala práci a na internetu našla nejbližší jatka od jejich bydliště - jen 5 kilometrů...........

Pokračování příště :)

21.7.

21. července 2012 v 21:17 | bobeška |  Dny v HBV
Tak ahoj :)

Dneska u nás byla sestřenice a včera jsem spala u babičky. PRoto jsem tu nebyla. Jsem ráda, že čtete povídku, jsem četla knížku a pak jsem si řekla, že musím taky ěnco napsat :)
A ještě jsme pak hrály se setřenicí dostihy a sázky...... To jsem já nebo ona udělala nějakou blbost, a smály jsme se tomu jak blbý :D Jste mě mělividět, jsem se srandy dělala svíčku a dala jsem si hony za hlavu... :D

Koníci se mají suprově. Užívají si léta a sluníčka, dokuď to jde. Jezdkyně a jezdi s nimi teď hodně jezdí na vyjížďky místo tréninků, ty mají jen občas, ale jen takové lehké, aby nevyši ze cviku :)


PS: Hroooozně moc se těším na letní olympiádu v Londýně :) Má být asi za 6 dní bez dneška... :)

Vlastní kůň 3.díl

21. července 2012 v 6:00 | bobeška |  Fotogalerie
......,,Pod podmínkou, že si vybereš koně do určité ceny. A to 20 000,-." deřekl a podíval se na Elišku. ,,No, koně do dvaceti tisíc se prodávají na jatkách. Ale, i tam se občas najdou dobří koně" řekla a zahloubala se do paměti. Na jatkách sice nikdy nebyla, ale spoustu toho četla v knihách o koních. ,,Třeba". řekl tatínek. Jo a mimochodem, stěhujeme se zítra takže v neděli. Teď můžeš jít do svého pokoje." řekl a napil se kávy. Eliška ho objala, usmála se a zajířila do svého pokoje. Zavřela za sebou dveře a vrhla se na postel. Stěhování? Vždyť se ani nestihne rozloučit s Cassi... Její škola ani spolužíci jí chybět nebudou, to ví jistě. Ve škole žádné kamarády neměla, a občas měla pocit, že jí nemají rádi ani učitelé. Přitom se učila docela dobře. ,,Bude to tak lepší" řekla si pro sebe. Nevěděla, že když se dnes bude loučit s Cassií, bude to naposled. Rozhodla se na to nemyslet. Když chtěla sáhnout po plyšákovi, všimla si, ře je všechno zaba leno v krabicích. Jen na stole ležel plyšák ve tvaru koně. Eliška si ho dala ušít na zakázku a byla to dokonalá miniaturka Cassie. Alespoň takhle ji bude mít stále u sebe.

Ráno bylo velmi rušné. Eliška byla ještě rozespalá, protože stěhovací vůz přijel už velmi brzy. Eliška pomáhala na kládat lehčí krabice a pak nasedla do auta a jen co se připoutala, tak usnula.
Eliška se probudila, když vyjížděli z města. Věděla, že za městem je les, ale nikdy se nedozvěděla, co je za lesem.
Když přijeli před jejich nový domov, Eliška vykulila oči - tak velikánská dům nikdy neviděla, a taková zahrada! ,,Eli, tak můžeš vystoupit. Vzadu v kufru je jedna lehčí krabice s jídlem, tak jí můžeš odnést do kuchyně. Jo a na, ještě klíče" řekla maminka a ukázala na kufr. Eliška už se moc těšila, až to tady prozkoumá.............

Pokračování příště :)

Vlastní kůň 2.díl

20. července 2012 v 6:00 | bobeška |  Fotopříběhy
...... ,,Představ si, že jedna holka ve stáji má nového, VLASTÍHO koně". Eliška zdůraznila slovo vlatního. ,,To je pěkné." řekla maminka a nastartovala auto. ,,Mami, já bych taky chtěla" - ,,Ne" řekla maminka. Eliška jí a tatínka už dlouho přemlouvala, aby jí koupili koně. Jenomže, rodiče museli investovat do jiných věcí, které Elišce dlouho tajily.. ,,Ale mami, ta holka byla mladší než já!" Nepřestávala Eliška. ,,A navíc, už mají skoro všichni členi v Parieském klubu svého koně". ,,No, to je sice pěkné, ale..." Maminka se odmlčela. ,,Já bych ti chtěla taky něco říct."...

Dojely domů. Maminka zaparkovala auto před plotem domu. Jejich dům byl malý, rodinný domeček s prťavou zahrádkou. Eliška se natáhla pro jezdeckou přilbu, vystoupila a zabouchla dveře. Měla o čem přemýšlet. Budou se stěhovat! Až za město, daleko, daleko odsud. Rodiče totiž koupili veliký domek s velikánskou zahradou, pravý opak jejich stávajícího bydlení.
,,Tak pojď Eli, bude večeře!" Zavolal tatínek na Elišku. Maminka už dávno zmizela v domě, ale Eliška ještě postávala před plotem domu. ,,Jo, už jdu!" Křikla Eliška, otevřela branku a vešla do domu. Vonělo to tam nějakým dobrám jídlem, Eliška však neměla chuť, nebo, spíše neměla chuť sedět s rodiči u stolu. ,,Pojď sem Eli, chtěl bych ti ještě něco říct" řekl tatínek. Seděl na velikém gauči, pohodlném, Eliška na něm trávila spoustu času především čtením. Usadila se na svoje oblíbené místo do rohu gauče. ,,Co?" Zeptala se Eliška. ,,S maminkou jsme se domluvili, že by jsi přecijenom svého vlastního koně mít mohla" řekla tatínek. Eliška se zatetelila štěstím. Měla chuť vyhříknout a při tom udělat trojté salto, ale tatínek chtěla ještě něco dodat. ,,Ale, pod jednou podmínkou" řekl. ,,Pod jakou?" zeptala se Eliška. ,,No, řeknu to takhle....."

Pokračování příšě :)

Vlastní kůň 1.díl

19. července 2012 v 19:20 | bobeška |  Fotopříběhy
Eliška se napřímila v sedle. Seděla na pěkné, strakaté školní kobylce Cassii (Kasii) a chystala se vyjet z jízdárny. Už měla asi pět minut po tréninku, ale ještě chvilku zůstala v jízdárně. Nechtěla se cpát mezi boxy a tak raději počkala. ,,Už by mohl být čas", řekla pro sebe. Vysunula nohy ze třmenů, přehoupla se Cassii přes hřbet a doskočila na zem. Vytáhla třmeny, povolila podbřišník a přehodila Cassii otěže přes hlavu. Obě pomalu vyšly z jízdárny a zamířily přes dvůr do stájí. Vpravo od stájí byl mycí box, nalevo zase výjezd a stáj pro klisny s hříbaty. Došly jsme k boxu s červenou oranžovou jmenovkou Cassia de Via. Zavedla jsem Cassi do boxu a odstrojila ji. Cassi byla ještě spocená po tréninku, ale to počká.,, Nejdříve se odnáší sedlo do sedlovny" řekla si Eliška v duchu. Vždycky by nejraději Cassi vyhřebelcovala, ale co. Aslepoň se s tím nebude muset zahazovat potom. Otevřela si tedy box, čapla sedlo s uzdou a zamířila k sedlovně. Cestou potkala malý hlouček holek, které se tiskly k boxu. Eliška se zastavila, aby se podívala, co se děje. ,,No, a tak mi tedy rodiče koupili koně, abych nastřídala koně jako ponožky a vůbec, koně jsem chtěla už dlouho." řekla dívka uprostřed hloučku, který stál před boxem a všichni k ní házeli obdivné pohledy. Dívka měla na sobě bíle rajtky, černé tričko a v ruce měla pěknou černou přilbu. Byla asi jen o něco mladší než Eliška. Eliška pak pohlédla na koně, který stál v boxe. Byl docela hezky, byl celý černý až na bílou lysinku, která byla dokonale rovná. Eliška pak ale vyrazila do sedlovny. Uložila Cassiiny věci na místo a pospíchala k jejímu boxu.
Když byla s čištěním hotová a rozloučila se s Cassi, zamířila přes dvůr doleva k výjezdu. Už tam na ní čekala maminka ve stříbrné felícii. Už měla značně oprýskaný lak, ale nevadilo to. ,,Tak jak ti to šlo, Eli?" Zeptala se maminka dcery na uvítanou. ,,Suprově" řekla Eliška a hodila si přilbu na zadní sedadlo............

Pokračování příště!
Snad se úvodní díl povídky líbil :)
Cassie

Fotky z Řecka

18. července 2012 v 8:50 | bobeška |  Fotogalerie
Tak, to jsem ale ostuda, co? Já vím, já vím :) No, tak fotky jsem teď nahrála na rajče, snad se budou líbit :) Jsou tam i fotky z ledatla, jestli to nevadí :)