Srpen 2012

Příběh - rozmary počasí

31. srpna 2012 v 21:42 | bobeška
Nad hřebčínem se zatáhlo. Koně na pastvinách začali neklidně přešlapovat, někteří zase nervózně frkat, řehtat a hrabat kopyty. Jana rychle svolala všechny, co zůstali v prostorách hřebčína. ,,Emi, Veru, Hanko a Žofie, vy jděte na pastvinu klisen, ostatní se mnou k hřebcům a valachům"! zavelela. ,,Koně, co mají box zaveďte do něj, ti co jsou na louce uzavřete do přístřešků a nezapomeňte s sebou ohlávky a vodítka." dodala ještě. Každý hned popadl po dvou vodítkách a ohlávkách. Na jejich oblečení začaly dopadat první kapky - což bylo znamení, že by si měli pospíšit. Holky se vydaly na blízkou pastvu klisen, zatímco Tom, Péťa, Jana, Petra, Markéta a Jana na pastvu hřebců a valachů, která byla o kousek dál.
Verče se podařilo chytit Barynku a Coru. rychle je zavřela do přístřešku a šla pomoct ostatním.Vše jim komplikoval déšť, kvůli kterému se to vlastně celé konalo. Hance a Emě se podařilo zavést několik dalších klisen do přístřešku a Žofie zase měla na vodítku Bobešku s Fantazií, které měly vlastní box. Když byly i ty zavedené do boxu, čtveřice šla pomoct ostatním.

Na pastvě hřebců a valachů to tak úspěšné nebylo. Koní bylo hodně a spousta z nich patřilo do boxu. Navíc se pořádně rozpršelo a do toho foukal vítr. Neklidní koně se nechtěli nechat chytit a největší problém byl v tom, že tam byli i tací koně, kteří byli choulostiví, nejvíce závodníci. Bingo ale nakonec přišel k rozumu a odvedl téměř celé stádo do přístřešku. Markétě se pak podařilo chytit Diabla s Montym, ostatní mezitím uzavřeli přístřešek a řádně zabezpečili - Přidělali dřevěné stěny, které byly určeny hlavně proti děšti. A bylo hotovo. Petra s Tomem ještě odběhli udělat to samé na pastvu klisen - A mohlo se jít do klubovny.

,,Nikomu se nic nestalo?" zeptala se Jana. Všichni unaveně pokývali hlavou. Většina se hned po příchodu do klubovny svlékla z mokrého oblečení a byli jen ve spodním prádle zabalení v dekách. Míša, která se akce nezúčastnila kvůli krmení mladých koní udělala velikou konvici horkého čaje. Všechny ale těšilo jedno - koně byli v bezpečí a nikomu se nic nestalo.
Včerejší podvečer
\a takto podobně u nás bylo..... foto není moje, zdroj je TADY

Stáj Hamilpondd - 2. díl

31. srpna 2012 v 14:52 | bobeška
Svižně jsem kráčela ke stáji Simony. Vyhlídla jsem si okamžik, kdy na chvilinku přestalo pršet. Už jsem se moc těšila, až si pohladím Kapičku.... Simona minule dokonce slibovala, že si s ní i zaskáču v kryté jízdárně! To by bylo něco.... Stáj už navíc byla blízko.
Do klubovny jsem dorazila akorát když znovu začlo pršet. Simona seděla v klubovně na gauči a obdivovala zbrusunové podsedlové dečky. ,,Ahoj, jak se máš?" zeptala jsem se. ,,Suprově. Před chvilkou mi dorazil balík s těmi podsedlovkami, vybírala jsem si je asi pře týdnem. Jsou naprosto super, půjdeme je vyzkoušet?" Nadšeně jsem přikývla a uchopila jednu dečku ve světle fialové barvě.
Sedla jsem si k Simoně. Společně jsme zkoumaly deky. Pak mi také simona říkala, že by ráda za pár dní obsedla Máťu. Nevzdálo se to, ale za těch několik dní co jsem chodila do stáje docela vyrostl! Ještě nikdy jsem žádného koně neobsedla, a tohle by mohlo být zajímavé.
Když jsme přišly ke stáji, na chvilku vysvitlo sluníčko a Simona vylezla na seník pro sedlo. Prý nechtěla, aby se namočilo. Nedivila jsem sejí, vždyť bylo tak hezké... Pak slezla dolů a já jsem mohla osedlat Kapku. Tentokrát měla místo uzečky jednoduchou uzdu dez udidla.
Rozehřály jsme se s Kapkou velmi rychle, a tak jsme mohly za chvilku i vlétnout na kavalety. Simona vždy po dobře přejeté řadě kavalet pochvalnně pokývala hlavou. Ještě mi trochu upravila sed - a vše bylo dokonalé. Snažila sem se Kapce hlavně nepřekážet, jistě věděla, co dělá. ,,Za dva měsíce se nedaleko odtud konají parkurové závody, nechtěla by jsi s Kapkou jet?" Zeptala se mě Simona. Byla to velmi zajímavá nabídka, jet na závody... ,,Tak jo!" Odpověděla jsem bez rozmyslu. Trochu jsem i zčervenala. Simona se usmála a postavila další, trochu višší kavalety.
Navedla jsem Kapku na hromádku tří kavalet. Byla to maličko těžší překážka, ale věila jsem jí. Věřila jsem Kapce. Určitě to zvládneme! Řekla jsem si v duchu. Trošku jsem jí povolila otěže a pobídla to lehkého cvalu. Byla to nádhera... Chytla jsem se koleny bočnic a před překážkou Kapku pobídla. Na momento jsme se ocitl ve vzduch a pak jsme dopadly. Nic jsme neschodily! Jupí! Simona nám zatleskala. ,,To bylo přímo ukázkové, Péťo! Teď už doufám nepochybuješ o tom, že se přihlásíte na závody, ne? Zakroutila jsem hlavou a usmála se. ,,Už se moc těším." řekla jsem.
Ještě jsem Kapku vyklusala a pak sesedla. simona mezitím začla uklízet kavalety. Ještě jsem jí trochu povolila podbřišník a vyčlávala na další pokyny. Pak se ozvalo ze sedlovny ,,můžete jít". Vyrazily jsme a já Kapku celou cestu chválila. Na tkaové super kobylce jsem ještě neseděla! Byla fakt super, nejlepší koník pod sluncem....
Odstrojila jsem kobylku. Její čištění jsem nikde nenašla, takže to muselo ještě chvilku počkat. Pak jsem šla na seník, vzít tam trochu sena a nakrmit koníky. Vzala jsem tedy Kapčinu výstroj a vyšplhala po žebříku na seník. Tak jsem dala výstroj a vzala pořádný stoh sena.

30.8.

30. srpna 2012 v 18:23 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoooj!
Je super, že se vám stáj Hamilpondd líbí, chtěla jsem jít fotit další díl, ale teď jsem přijela a šíleně se rozpršelo... taky mě to mrzí, chtěla bych totiž další díly fotit venku. No, snad se to vybere :) AlespoŇ dodělám některé věci, které k dalšímu dílu potřebuji :) Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré :)
Snad ještě dneska napíšu, chci tedy, jak už jsem psala dodělat těch pár věcí, hrozně mě to chytlo :) Tak Ahoj :)

Fotopříběh - Stáj Hamilpondd 1. díl

30. srpna 2012 v 8:27 | bobeška |  Fotopříběhy
Toho dne jsem se vydala k jedné soukromnici, která má koně. Našla jsem jí v inzerátech. Ihned jsem jí zavoala, jestli můžu přijít. Byla velice milá a řekla mi, že můžu přijít hned v toto odpoledne! Byla jsem tak šťastná...
,,Dobrý den, já jsem Petra Fanneyová". řekla jsem. ,,Dobrý den, já jsem Simona Streatová. Budeme si tykat?". zeptala se. Na 1. pohled vypadala velice mile. Na tykáuní jsem ráda přikývla. ´,,Tak, určitě jseš zvědavá na koníky. Půjdeme?" řekla. Horlivě jsem přikývla a následovala majitelku z klubovny.
,,Tak, tohle je moje sportovní kobylka, jmenuje se Kapka. Možná už jsi o ní slyšela". řekla. Zamyslela jsem se. Ano, Kapku jsem jednou viděla v televizi, na nějaké drezúrní soutěži. Dál jsem si ale nevzpomněla. ,,No, a tady ten rošťák vedle je Máťa, přesněji řečeno Amatheus D56." Koukla jsem se do boxu. Stálo tam nádherné hříbátko, velé hnědé, ale nesmírně roztomilé. ,,A teď půjdeme na louku. tam stojí můj poslední koník, jmenuje se Aristto. Byl můj 1. vlastní kůň". řekla a rozešla se někam za stáj.
,,Jů, ten je krásný". řekla jsem s obdivem. Aristto ladně doklusal k majitelce a pak se zastavil. ,,Děkujeme". řekla Simona. ,,Říkala jsi mi, že umíš jezdit, pomatuji si to dobře?" zeptala se. ,,Ano, umím jezdit, jezdila jsem ve stáji nedaleko odtud.
Simona přikývla a ukázala je stájím. Pojedeme na projížďku? Prosím, osedlej Kapku, sedlo má na vešáčku hned u boxu. Pak prosím otevři Máťovi box, on už ví, kam má jít. Jeho ohlávku mám tady v kapse. Až budeš hotová, přijďte.
Přivedla jsem Kapku na louku. Simona už byla v sedle a dala mi pokyn k nasednutí. Zasunula jsem nohu po třmenu a opatrně jsem druhou nohu přehodila přes Kapčin hřbet. Byla hodná, takže vklidu stála. Když jsem se usadila v sedle, Simča řekla ,,nebude to žádná dlouhá vyjížďka. Chtěla bych se podívat jak jezdíš a myslím si, že nějaké trápení hned napoprvé v jízdárně.... Taky by sis měla zvyknout na Kapku. Jsi pro?" ,, Ano, budu ráda". řekla jsem a usmála se.
Když jsme se vrátili z vyjížďky, odstrojila jsem Kapku. Jeli jsme přes celou louku až do malého lesíka. Pak jsme se ocitli na rozcestí. Dali jsme se cestou doprava a hned jsme byli zptáky u louky. Byla to pěkná vyjížďka, i když jen krátká". Pomyslela jsem si. Dala jsem sedlo i ohlávku na háček a zavřela za Kapkou box. Pak jsem jí pohladila po nose. Byla super.
V klubovně jsem si se Simonou povídala o všem možném. Hlavně o koních. říkala mi, jak k nim přišla, jak dala dohromady tuto stáj.... Bylo to velmi zajímavé. ,,Ke koním jsm přišla už jako malá, bylo mi asi 9. Jezdila jsem ve stáji nedaleko od nás,byla jsem tam skoro furt. Po několika letech mi rodiče koupili mého 1. koníka, valacha Aristta. Byl to takový můj pan učitel. Pak, když jsem byla plnoletá a měla jsem práci, přestěhovala jsem se sem. Koupila jsem si Kapku, vyhrála s ní pár závodů, také nějakou tu korunu a pak jsem neodolala a koupila si Máťu.... No, jenomže Máťa vyroste a tady nebude místo. Proto musím za nedlouho vybudovat další box, protože Aristto nemůže být venku celou zimu....

29.8.

29. srpna 2012 v 21:19 | bobeška |  Dny v HBV
Čauky :)

Já: Dnes jsem téměř celý den byla u babičky. Vyráběla jsem tam, ještě neřeknu co, teprve až to nafotím :) Nebo tedy dobře... Vyrobila jsem přívěs pro stablíky. Řekla bych, že je docela povedený :) Pak jsem jela s mamkou a taťou na golf, na trénink a teď jsem doma. K večeři jsem měla výborné kuřátko :)
Taky chystám nový fotopříběh se stablíky. Chtěla bych taky přidat pár nových rubrik a promazat ty, do kterých skoro vůbec nepíšu.
Koníci: Cataro byl dneska se mnou u babičky, abych měla nějakého koníka do toho přívěsu, abych to měla podle čeho měřit :) Taky jsem dovybavila klubovnu, včera večer a dneska ráno. Teď vypadá mnohem lépe :)

Tak, zatím ahoj :)
Detroit už je dvouměsíční hřebeček :)

Focení při západu sluce - Fun Leng

28. srpna 2012 v 7:15 | bobeška |  Fotogalerie
Není to tak dávno, co jsem fotila Fun Lenga při západu sluce. Řekla bych, ře fotky se vydařily, no posuďte sami :)
Rajče bohužel docela dost zhoršuje kvalitu.....

SM hříběcí set

27. srpna 2012 v 8:34 | bobeška |  Moje výrobky
Tak, konečně jsem se k tomu dostala :)

Délka výroby: cca 35 minut
Obtížnost: střední
Zajímavost: Řekla bych, že celý set je zajímavý, vzhledem k tomu, že je to piplačka... Dopadlo to podle mě celkem dobře :)

Fotogalerie: ZDE

Novinky - čtěte!

26. srpna 2012 v 17:31 | bobeška |  Novinky
Ahojec!

Po delší době zase přidám nějaký ten článek do novinek.

1. zpráva, asi ta hlavní je ta, že si šetřím na nový foťák. Chtěla bych NIKON Coolpix P510. Ta%tka i mamka mi řekli, že je to dobrý nápad, a že by mi na něj i přidali. Bude to tarvat asi do Vánoc, takže bohužel nebudou žádní koníci.... Ach jo.... Mám ale takový pocit, že tentokrát to budu muset chtě nechtě dodržet....

2. zpráva je ta, že mám vyráběcí náladu. Furt musím něco vyrábět, avšak nestačím fotit... Nebojte, ten gříběcí set už mi stačí jen nahrát na rajče, nebo ho dát sem :) Je opravdu mini :)

3. zpráva..... Je ta nejhorší... Čeká nás poslední týden prázdnin! Já nechci do školy, ne ne ne! Jdu totiž do šesté třídy a my jsme se dělili na třídu sportovní a třídu nesportovní... Já jdu od té sportovky, ale ani trochu se tam netěším.... Budeme mít hroznou úču, takovou babiznu, co ještě ke všemu blbě slyší... Né, já do té mučírny nechci!

4. Získali si mě stablíci :) Fakt, začali se mi hrozně líbit a do budoucna bych se chtěla zaměřovat právě na ně. Tradíci totiž zabírají hrozně místa a když je někde jinde než na zahradě fotím, tak na mě koukají jak na blázna, zatímco stablíky si šoupnu do kapsy nebo do kabelky a hurá kamkoliv fotit! To se mi na nich vzdá nejlepší.... :)

Majestátní Uego... Na jeho fotky si musíte počkat, ale jenom chvilinku :)
A tady je obrázek mého foťáku snů :)
Nikon Coolpix P510 černý

Den ve znamení her - fotky

26. srpna 2012 v 10:34 | bobeška |  Deník HBV
ahoj :)

Zmiňovala jsem se vám, že se u nás uskutečnil Den ve znamení her. Všichni si to moc užili, každmu to moc chybělo, pořádně si ,,zařádit" a ukázat svoji šikovnost a to, co s koníkem za ten celý rok nacvičil.
Aby toho nebylo málo, vyzpovídala jsem i hlavní pořadatelku - Janu Soukupovou.

Já: Ahoj Jani, tak co? Proběhl DVZH podle tvých představ?
Jana: Ahoj, Proběh přesně tak, jak bych si předtavovala. Jsem ráda, že se to všem líbilo a že jsme se vyhli hádkám a dalším nepříjemnostem.
Já: Jan dlouho jsi připravovala program?
Jana: Program jsem připravovala spolus Álou a Míšou. Trvalo to asi jen týden, hry jsme měli dopředu vymyšlen, takže je stačilo jen uspořádat a upravit místo konání.
Já: Mě jako fotografce se to taky moc líbilo. Uskutečníte DVZH i příští rok?
Jana: Určitě! Snad to bude stejně tak úspěšn, jako tento rok.
Já: Jani, děkuji za rozhovor.
Jana: Nemáš zač, zdravím všechny návštěvníky blogu!

Tak, rozhovor by byl :) Teď už zbývají jen a jen fotky, které celý den shrnou :)
ps. rajče docela dost kazí kvalitu....

24.8.

24. srpna 2012 v 21:42 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)
Já: Taky jste si to uvědomili? Za 4 měsíce jsou Vánoce, jupí! :D To je dobrý, na koci lta myslím na Vánoce... ale, moc se na ně těším. Dneska mě chytla (zase) vyráběcí nálada, vyrobila jsem set pro hříbátka na SM, teď dodělávám ohlávku a na SM. Taky jsem nafotila crossový trénink SM, Carole a Cascar 2. Taky jsem slíbila fotky, že? Už mám kartu z foťáku danou v počítači, za chvilku nahraju fotky.... Teď jsem ale zabraná do té ohlávky :)
Koníci: Ti se mají dobře. Co více k tomu napsat? Snad jen že okukuji koníkům 2 nové kamarády..... Zatím ale neřeknu více konkrtních věcí, protože to asi neklapne... Nezbívá nic víc, než jen a jen věřit :)

Zítra tady asi celý den nebudu, jedu totiž s mamkou v 6:40 h na skotsk hry... Panebože, držte mi prosím palce, ať vstanu :)

23.8.

23. srpna 2012 v 21:20 | bobeška |  Dny v HBV
Anoj :)
Já: Jako vždy - celkem to ušlo. Ráno jsou ještě chvilku byla doma, pak jsem vyrazila na zahradu s koníky fotit :) A hádejte co! No přeci Den ve znamení her :) Všem se to moc líbilo, mě také. Fotky jistě brzy přidám, snad zítra ráno... Ale, zase mi to zneříjemnila babička (ta, co ji nemám tolik ráda). Byla u nás totiž 4letá sestřenice a koukala se na mě, jak fotím. Moc jsem si jí nevšímala, ona mě naštěstí taky ne, takže to bylo zatím v pohodě. Pak si odsedla, trhala si pampelišky a najednou babička vystrčila hlavu z okna, a začala se mě ptát, proč ode mě sedí tak dalek.... A pak mi ještě říkala, že mě sestřenice výborně odhadla, že jsem jí určitě zase řekla něco hnusnýho... Ne, já fakt nemám komentář! Raši jsem se s ní nehádala, protože by se určitě zase rozbrečela (ano, babička, takhle se totiž brání..). Ale, jak ona ví, že jsem jí řekl něco hnusnýho, když jsem si jí nevšímala, a nic jí neříkala?! No, dost mých problmů, přejdeme ke koníkům :)
Koníci: Dnes se měli výborně. Den trávili na pastvinách, někteří se zúčastnili i Dne ve znamení her. Takhle spokojení koníci.... Radost pohledět, opravdu. Bohužel, dneska jsme na Sychrov nejeli, protože se to odkládá na zítřek, prý to tak rozhodl pořadatel... Omlouvám se tedy, ale na golfu, na který jsme ještě rychle zajeli jsem tak něco nafotila :) Fotky bych taktéž přidala nejspíše zítra.

Tak ahoj a dobrou noc, i když já ještě nejdu spát :D
Ježiš.... Je to tak dlouho, co jsem to fotila.... Klisna teď stojí u mě na menší předělávku :)

22.8.

22. srpna 2012 v 21:17 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

Rozhodla jsem se, že budu psát stejným stylem, jako dříve. Píše se mi tak i lépe :) Samozřejmě se to úplně změnit nedá, ale bude tam takový ten nádech toho mého starého stylu psaní.

: Dneska jsem se měla celkem dobře. Ráno byla bouřka, dopoledne jsem tedy uklízela. Pak jsem šla s poníky a holkami na vyjížďku, viz minulý článek. Pak jsem si dala celek dobrou frankfurtskou polévku (na mě byla moc vodová, ale což). Odpoledne jsem vytřela podlahu a umyla okna v obýváku, taky jsem vyráběla. Pak sjem jela s rodiči a známou na ténin (golf) a teď jsem tady :)
Koníci: Až na tu bouřku.... Se měli dobře. Ráno dostalio pořádnou dávku krmení, aby se jejich pozornost odchýlila jinam, než od toho strašného slejváku a bouřky.... Fujky :D Pak také Hanka, Verča, Momo a Mala jeli na vyjížďku, viz minulý článek.

No, a zítra? Možná pojedu s maminou na Sychrov, mamka si tam musí připravit něco na Skotské hry, které budou od pátku, tuším do neděle. Jestli to klapne, mohly by být fotky koníků v zámecké zahradě, ale fakt nevím, jestli to klapne, takže nic neslybuji :)

Vyjížďka s poníky - chvilku po bouřce

22. srpna 2012 v 12:16 | bobeška |  Deník HBV
Tak. Protože jste mě požádali, abychpsala dál takové příběhy, jako byl ten předchozí, budu je psát, protože mě to taky moc baví. K dnešnímupříběhu jsem také přidala fotoalbum na rajče, protože jsem dostala nápad na příběh a napadlo mě, že bych to mohla taky nafotit :)

Dneska ráno u nás byla velikánská bouřka a také liják. Zaměstnanci a členy seděly v klubovně a povídali si. Asi po půlhodince takto stráveného času Jana vyvěsila na nástěnku hřebčína papírek: ,,Prosím, našel by se někdo, kdo by jel s poníky na vyjížďku a přitom zkontroloval pastviny? Předem moc děkuji. Jana." Nového papírku si okamžitě všimla Hanka s Verčou a tak se u Jany přihlásily. Jana jim řekla, kam mají jet, kde mají dávat pozor atd. a holky si už rozmýšlely, jaké poníky si vezmou.
Když Jana skončila, holky zamířily do sedlovny. Chvilku nemohla najít Momovo sedlo, ale po chvilce se ukázalo, že bylo na stojanu s cedulkou ,,Mirinda". ,,Zase někdo, kdo neumí dát sedlo tam, kde má být". Povzdychla si Hanka, ale nechala to být. Ještě si vzala Momovu rekreační uzdu a vyrazila do stájí. Verča už měla svojí Malu vyčištěnou a právě uzdila. Pro vyjížďku zvolila uzdu s nákrčním řemínkem a vyvazovacími otěžemi. Sedlo neměla, jen deku, ale takovouto kombinaci měla Mala nejradši. Verča ještě pomohla Hance s čištěním.
Když byli všichni připravení před stájemi, mohlo se jet.
No a zbytek? to vám dopoví fotky :)5. 11 ranní vyjížďka aneb dávno zapomenutý rozepsaný článek

22. srpna 2012 v 10:00 | bobeška |  Dny v HBV
Dneska ráno si Verča přivstala a 8 hodin už byla ve stáji. ( Verča si totiž přivstala na 7:30h :-D) Obstarala si Paramona, nasedlala ho a vyjeli. Verča si totiž chtěla projet trasu tréninko-vyjížďky naplánovanou na odpoledne. Byla sice zima, ale co by Verča neudělala, že :-D
Za chvilku dojeli na louku, kde se koně mooooc rádi pásli. Povolila tedy Pamíkovi podbřišník, vyndala mu z huby udidlo, ale neuvázala ho. Věděla, že neuteče. Když se Verča rozhlédla, uviděla několik překážek, u kterých se třepetaly červené a bílé vlaječky. Po chvilce Pamíka dotáhla, dala mu do huby udidlo, a zamířila s ním nejdříve na drezúrní jízdárnu. Tam ho rozehřála. Bylo to asi na 15 minut, ale Verča nikdy nic nepodcení a to se jí vyplatilo. Po rozcvičce si to tedy namířila k překážkám. Ihned našla Tyčky s nápisem: Start. Pobídla Pamíka do svižného cvalu a vyrazili.

Všechny překážky překonali bez jediné chyby. Verča byla spokojená, Pamík dobře skákal a za obměnu dostal od Verči 2 tlusté mrkve.

Již na odsedlaném Paramonovi.... Už jeli domů :)

Diplomek od Franch

22. srpna 2012 v 8:56 | bobeška
Dostala jsem diplomek za 2. místo ve vědomostní soutěži Breyer, jsem moc za něj moc ráda :) Dávám ho tedy sem na blog :)
Děkuji ti moc, Franch :)

Co bych si přála k narozeninám

21. srpna 2012 v 16:58 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj :)

Dneska vám zveřejním, co bych chtěla k narozeninám. Nevím, co mi chce koupit mamka, ale babička mi dala 4 stovky, takže se do toho musím vejít......

1) Schleich pony sada

Schleich - Jezdecká souprava pro poníka
Na internetu jsem ji našla za 250 ,-, ale poštovné je docela dost vysoké....
2) Schleich Schwardwaldský roček
3) Hříbě tenneseeského mimochodníka
Schleich Tennessee Walker Yearling

4) Něco od Naervon :) Nevím co, za chvilku bude prodej.... Musím se tedy rozhodnout rychle. Pak bych si mohla tayk nějakého koníka objednat po internetu, ale to by zase trvalo dlouho... Volila bych tedy spíše to, co je normálně v obchodě. Musím si to ještě rozmyslet :)
Ahoj :)

Novinky 11.8. - 13.8.

20. srpna 2012 v 20:18 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj.

Vím, že jsem teďka moc nepsala, ale musíte mě omluvit. Konec prázdnin už je pomalu, ale jistě na dohled a já se prázdniny snažím užívat plnými doušky... Znáte to. Kéž by ty prázdniny byly delší....
A teď k důvodu, proč jsem nepsala. 1., v sobotu jsem měla turnaj, na kterém jsem byla 1. a za 2., v neděli jsem měla taky turnaj. Domů jsme sice přijeli, ale byla jsem příliš unavená na to, abych sem napsala článek. Snad to ,,obhájení" stačilo.
Jinak, ve stájích nic moc nového. Žádný nový koník, ten příjde asi až na Vánoce, ale to mi připomíná, že bych měla na rajče nahrát ty fotky Uega.... Jj, ale jak jste četli, prostě nebyl čas.
Teď si musím jít doklidit pokojíček.. Po těch několika dnech jsem si tu udělala pořádný binec, tak si to teď musím uklidit. Taky je u vás takové vedro? Ble, komu by se v tom chtěla něco dělat... U babičky jsem si celý den četla :)
Tak ahoj a prosím omluvte krátný článek.

Fotky, které jste ještě neviděli

17. srpna 2012 v 8:54 | bobeška |  Fotogalerie
Ahoj!
Na rajče jsem nahrála fotky ze včerejška, určitě se na ně koukněte! Ještě jsem jich dost smazala, takže tam jsou jen ty njepovedenější. Dneska mám v plánu znovu fotit Uega, ale rozmary počasí mi to nějak kazí.... Snad se bhem dne udělá hezky :)
A tady je ochutnávka :)
Většina fotek je Bubliny a Dana, tak snad to nebude vadit :)

Fotopříběh - Nejkrásnější dárek

16. srpna 2012 v 19:12 | bobeška |  Fotopříběhy
Dneska měla Ashley narozeniny. bylo jí 12. Moc si to užila, dostala pár krásných dárků, ale jeden, ten nejkrásnější přišel až nakonec...

A protože většina z vás dává fotky a fotopříběhy na rajče, chci udělat jednou změnu a fotky dát sem. Snad se budou líbit!

Dneska měla Ashley své 12. narozeniny. Dostala krásnou výbavu na koně, ale nebylo jí jasné proč... Vždyť každý koník ve
stáji svoji výbavu má, ale tahle by asi nikomu neseděla.
Najednou na Ash někdo z venku zavolal: Ashley, pojď ven! honem! Ash se tedy sebrala a šla.
Když vyšla před klubovnu, spatřila v dálce nějakou pohybující se věc.....
Byl to kůň! A vedle něj se objevila Kylie... Ash bylo najednou vše jasné. Na tohoto koně byla ta výstroj!
Kylie: Ash, pojď si ho taky pohladit.
Ash ihned šla... Takové krásné zvíře by si přeci nemohla nepohladit
Evža: Á, konečně jsem vás našla... Kyl, už jsi Ash řekla o tom překvapení? Vzala jsem s sebou raši i uzdu a sedlo.
Kylie: A jéje...
Ash: Jak se jmenuješ koníčku?
Kyl: Jmenuje se Uego.
Kylie: Ash, pojď, pomůžu ti nasednout.
Ash už je skoro tam a chytá se Uegovi dlouhé hřívy.
A je nahoře! Moc jim to spolu sluší :)
Kylie: Jo a Ashley... Jak Evža mluvila o tam překvapení, tak... Uego je nás všech, ale ,,jakoby" patří tobě...
Ash: Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!

Příště sem dám fotky z vyjížďky, teďka jdu za rodičema do obýváku... Prozatím, ahoj :)

Včerejší výlet a dnešní překvapení

15. srpna 2012 v 21:47 | bobeška |  Deník HBV
ahoj :)
Tak, sice po dvou dnech, ale snad to nevadí. Včerejší překvapení bylo nádherné, vsadím se, že by mi spousta holek ze třídy od nás závidělo. Náš známý totiž má dostihové koně, např. Vronského, Chalca atd... No, tak jsme se u něj byli s taťou podívat. 1. jsme se jeli kouknout ke známým našeho známého. Tam byl i Vronský, toho jsem si tam hladila tuším hodně dlouho. Pak jsme se šli kouknout k nim na pastvinu, tam byl například 1. a 2. koník z českého Derby, už také starší.... Bylo to vážně super, a to nejlepší překvapení teprove přišlo....
Zeptal se mě: Chceš se podívat na Tiumena? Přikývla jsem. To jsem ale ještě netušila, že tam bude nejenom Timen, ale celá řada vítězů VP..... Mazlila jsem se tam se všemi koníky, dokonce jsem si i jednoho vyčistila, ale neodbíhejme od tématu. Jeli jsme nejdříve do horní stáje (Váňa má 2) a tam jsme narazili na takové koníky, jako je třeba Caland nebo Decent Fellow. Decent byl úžasný :)
Potom jsme jeli do větší stáje, kde jsem se ,,Seznámila" s Pepou Bartošem. Hnedka jsem hledala, kde by mohl být nějaký dobrý koník na mazlení, a oblíbila jsem si AlanBrooke a Sixteen.... Sixteen byla tak hrozně moc hodná! A AlanBrooke to samé... Škoda že jsem s sebou neměla žádnou dobrotu.... Pak jsem si vyhřebelcovala Nobela, jak jsem psala nahoře, trochu si ,,pošmudlala" Tiumena a pak přišel Váňa st. a zenámil se se mnou a s taťkou..... Byl moc hodný, říkal, že na žokejku už by moje výšla stačila :) Ale, trefil se, já bych moc chtěla jezdit dostihy nebo drezúru... Pak nás známý pozval na večeři a pk jsme jeli domů...,Vůbec se mi odtamtud nechtělo, i když jsem pomalu umírala hlady u žízní.. :)

Bylo to zkrátka super, ale teď si chci vynahradit ty krátké články a navíc už jsem se do toho dostala :)
Dneska přijel nový koník a ne jan tak ledajaký. Ano. Je to tradík jménem Uego. Jméno je vymyšlené, trošku upravené ze španělštiny nebo francouzštiny...Dobře, tak já vám to řeknu. Je to Manco Capac s jiným jménem. Na fotce u TH nevypadá zrovna suprově, spíše tako takový obyčejný koník. Ale, mě si získal 1. pohledem a může mi to dokázat kdokoliv, kdo tohoto nádherného koníka vlastní... K nákupu jsem také dostala BH tužku a BH igelitku :) Jsem hrooooooozně moc šťastná, poprvé od Vánoc další tradík....
Tak ahoj a dobrou noc :)
Decent Fellow... :)

A ještě bych vás chtěla poprosit o takovou maličkost... Prosím, nekritizujte mě furt... Já vím, že jsem občas hrozná, ale mě se třeba taky některé vaše články nelíbí ( Nenarážím na nikoho konkrétního) ale snažím se tam najít to, co se mi líbilo a okomentovat právě to... Já vím, je dobré znát kritiku, ale občas by pomohla i ta kladná...

PS: Zítra budu foti! A to HODNĚ!!!!!! Těšte se na fotky :)