Září 2012

30.9.

30. září 2012 v 20:16 | bobeška |  Dny v HBV
Čauky :)
to nám to září rychle uteklo, co? Zítra začne říjen..... Chtěla bych, aby bylo ještě alespoň pár dní teplo, abych mohla fotit, chodit na golf...

Já: Mám se docela dobře. v pátek jsem měla s dospělýma turnaj a skončila jsem na suprovém 2. místě :) Vyhrála jsem obraz, od umělce, bohužel není pravý :D A dneska jsem byla na dětském turnaji a byla jsem taky druhá, ale jenom 4 rány za vícemistrem republiky, tak to jde, příště to stáhnu :D A mimochodem....
Píšu z nového notebooku! Nechci se vytahovat... Je úžasný, má hrozně rychlý internet, vše zatím nabíhá velice rychle... Snad dloho vydrží :) Ještě mi tam taťka musí pomoct zkopírovat všechny obrázky, pak to bude super :)

Koníci: Dneska jsem vzala na golf Irishka a Daisy, moc se jim tam líbilo, fotila jsem :) Tentokrát jsem šla na takové pole, pak jsem tam objevila takovou říčku, tak jsem fotila i tam. dala jsem jí jméno ,,Zelená zátoka" protože všechny ty rostliny, co tam rostou tam všechno ,,zelení", proto je to Zelená zátoka :)

Tak ahoj, zítra je pondělí, bohužel, je škola, ale večer je také Partička :)
Njn, moje zlatíčko :)

A-Z Challange - M

30. září 2012 v 15:00 | bobeška |  Projekty
A-Z Challange

M jako Mirinda

Mirindu jsem dostala minulý rok od babičky k Vánocům. Přála jsem si jí už dlouho a když se mě babička zeptala, jaké koníky bych si přála, neváhala jsem a ukázala na ní a na Corina. Jsem moc ráda, že jí mám, je to bezproblémová klisna která má ráda děti, takže pokud hřebčín pořádá nějakou akci, třeba den otevřených dveří, Mirinda vždy ráda povozí děti. Patří Janě.

Lovely Boy

30. září 2012 v 10:00 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Lovely boy (čti Lavly boy)
Věk: 5 let
Plemeno: arabský plnokrevník

Pohlaví: hřebec
Potomci: /

O něm: Lovely je moc hodný koník. Patří naší jezdkyni Amy, která s ním dokáže opravdu neuvěřitelné věci. Zatím toho o něm ale moc nevíme, je tu teprve krátce. Je koupený od arabského sheika, který má velikém stáje s trénovanými arabskými koňmi a Amy si už dlouho přála nějakého takového koně a sen se jí splnil před dvěma lety při pobytu na Arabském poloostrově.


SM či Tradi?

29. září 2012 v 14:50 | bobeška |  Aktuality
V posledních dnech..... No co k tomu dodat. Prostě se rozhoduji, co sbírat - SCH jsou jistě na 1. místě, to ano, ale nevím, co dál, jestli SM, classic nebo tradi.

výhody tradi:
Jsou velcí, dobře se na ně vyrábí, mnohdy jsou koníci udělaný podle slavných koní. Dá se k nim koupit spoustu příslušenství, od jezdců až po stáje. Jsou většinou také hodně dobře propracovaní.

Nevýhody tradi
Jsou velcí a je trochu problém dopravit je na místo, kam chceme jít třeba fotit v pořádku. Když se na ně vyrábí, spotřebuje se hodně materiálu. A také jejich cenová dostupnost - za cenější koně si člověk připlatí, ale mnohdy to stojí za to. Taky zabírají hodně místa.....

Výhody SM
Jsou malí a tak jich na focení můžete vzít třeba i 10 najednou. Jsou také cenově dostupnější a mnohdy jsou i roztomilí :) Navíc, zaberou málo místa :)

Nevýhody SM:
Jsou malí a většinou se na ně hodně špatně vyrábí. Navíc, někdy na ně foťák nechce zaostřit (taky už jsem si to zažila :D) A taky NĚKTEŘÍ stablíci nejsou tak propracovaní jako tradíci a classici.

No to by byla většina výhod a nevýhod, to o tradi se také vztahuje k classicům. Classici mi ale příjdou nejvíhodnější, je to tak něco mezi...

Prosím, piště svoje názory, pro mě je to opravdu hodně důležité...
Děkuji :)

A-Z Challange - L

29. září 2012 v 10:00 | bobeška |  Projekty
A-Z Challange

L jako Ligretto

Slyšeli jste někdy o této hře? Mě a další 2 kámošky s tím seznámila kamarádka na škole v přírodě. byly jsme takto, jako naše parta na pokoji, hned 1. den nás to kámoška naučila a pak jsme to ještě dalších 5 dní hrály jako jen to šlo :) Fakt, když byl odpolední klid, tak jsme stihly třeba 7-10 her, Ligretto se musí hrát rychle :) Tuhle hru doporučuji, ale vysvětlovat jí nebudu, to by tady byl dost dlouhý článek :D

A-Z Challange - K

28. září 2012 v 10:00 | bobeška |  Projekty
A-Z Challange

K jako Korzár

Na k mě nenapadlo nic jiného, než můj miláček Korzár. Když k nám do stájí Korzár přijel, Hanicka.konicek zrovna pořádala soutěž, Jarní stuhu. Přihlásilo se tuším 23 soutěžících, veliká konkurence, ale soupeři pomalu odpadali, a tak se ,,do finále" celé Jarní stuhy dostali pouze 4 koně. Byla jsem štěstím bez sebe, Když Korzár vyhrál, fakt, nemohla jsem tomu uvěřit :)

Alanbrooke vypráví: Cesta k nám

27. září 2012 v 20:14 | bobeška |  Deník HBV
ÍÍÍÍÍahoj! Jsem Alanbrooke. Bobeška mě poprosila, jestli bych nemohl vyprávět, jak jsem se sem dostal. Tak tedy začnu.

Vše začlo ve velikánské firmě, kde se vyrábí hračky značky Procorn. Tam mě a mé kamarády vyrobili, pečlivě namalovali a rozvezli do různých prodejen. Putovali jsme zabalení v bublinkové fólii, zabaleni v krabicích. Asi po týdnu cest jsem se dostal do prodejny POMPO maxi. Pomatuji si, že v té době bylo veliké teplo, takže to bylo nejspíše na začátku léta.
Prodavačka moje kamarády a mě postupně vystavěla do regálů, kde jsme měli svoje místo. Nejméně každý druhý den se u nás zastavily děti. Více ale věnovali pozornost koníkům v drhých regálech, kteří byli přez uličku. Byli značky Schleich. Ale, občas si přecijenom někdo koupil koníka ,,naší" značky. Bohužel, do prodejny místo hodných a opatrných dětí chodily spíše rozmazlení a ukřičení prckové, co s nejbižšími koníky dost často házeli o zem. Pak ale přišla velká, dlouhovlasá dívka, co se u nás zastavila. Chvilku si nás prohlížela, brala opatrně do rukou různé koníky, koukala, zda jsou poškození a většinou je zase opatrně vrátila zpět do regálu. Pak astal ten okamžik, na který jsem tak dlouho čekal. Vzala mě z konce řady všech koníků, začala si mě prohlížet a přitom se usmívala. ,,Ten je překrásný a dokonce nemá žádný škrábanec. Vezmu si tohodle koníka". řekla tiše, a vzala mě k pokladně. Jakmile zaplatila a odešla se mnou z obchodu, vyndala mě z igelitové tašky a usmívala se ještě více než v krámě. ,,asi je šťastná" řekl jsem si v duchu. Pak mě dívka strčila do měkké kapsy své mikiny, nastoupila do tramvaje a jelo se.
O několik minut později jsme dorazili domů. Do mého nového domova. Byl jsem moc zvědaví, jaké to tam bude. Budou tam nějací koníci? ptal jsem sám sebe v duchu. Dívka mě postavila na černý stoleček a pak měcelého umyla mídlem a vodou. Když mě usušila, vzala z černého stolečku foťák a šli jsme fotit. Bylo to super, koečně jsem viděl přírodu.

A teď? Jsem tu šťastný. Mám tu už několik kamarádů a už nikdy odtud nechci. Je to tu krásné, už se nemohu dočkat, až se půjde zase fotit :)

Děkuji za přečtení :)
Alanbooke.

Doufám, že se vám příběh líbil :) Myslím, že některé děti opravdu mají místo mozku něco úplně jiného. Když jsem si Alíka vybírala, přišlo tam nějaké dítko, vzalo koníka, fláklo jím o zem a začalo se chechtat. Pak ho někdo napomenul a když měl odejít, tak začal tam šíleně ječet, že to snad nebylo ani možné... Koníka jsem samozřejmě sebrala a rala ho zpátky mezi ostatní.
A aby jste věděli, koho jsem si to vlastně koupila, dávám i fotku :) Je jen narychlo vyfocená, ale alespoň něco :)

27.9.

27. září 2012 v 19:09 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

Já: Dneska to ve škole celkem šlo, naštěstí jsme měli jenom 5 hodin, takže OK. Pak si s námi učitelkaq chtěla ještě o pár věcech promluvit, takže se nám to protáhlo o 20 minut. Říkala něco o tom, že by jsme se měli všichni kamarádit, být na sebe hodní atd. A když jsme odcházeli, tak na mě počkal jedině kamarád, zbytek se hnal za kamarádkou. Ale učitelka nic. No to nebudud rozebírat . :) Do stájí k nám přijelo překvapení. zatím neprozradím jaké, ale věřte mi, brzo se to dozvíte :)

Koníci: Tak ti se mají velmi dobře. Využívá se hlavně vnitřní jízdárna, jezdci a trenéři si jí nemohou vynachválit. Navíc, zedníci tam namontovali topení, takže když bude v zimě opravdu zima, může se tam i malinko přitopit, aby jezdci a koně neumrzli :) Dneska bych ještě chtěla stihnout udělat si pořádek, jak kdo bude stát na poličkách, protože to věčné přehazování.... Jmenovky si tam lepit nebudu, mamka nemá ráda, když se něco lepí na nábytek... Chtěli by jsme nějaké fotky?

Tak zatím :)

A-Z Challange - J

27. září 2012 v 10:00 | bobeška |  Projekty
A-Z Challange

J jako Jaro

Jaro, mé oblíbené roční období, kdy všechno kvete. Vzpomínám si, jak jsem někdy -.- března byla brzo ráno s koníky venku a fotila je... Nádherný zážitek! Sluníčko po zimě konečně začalo alespoň trochu hřát, koníci se vyhřívali v ohradách a naše členky neváhaly a vyrazily si na vyjížďku.........
Tady je jeda fotka z toho nádherného jarního dne....

Mohér CM - Madness

26. září 2012 v 10:00 | bobeška |  Moje výrobky
A další CM, dokonce mohér, můj úplně 1.

Začala jsem tak, že jsem ho celého přetřela na hnědo. Pak přišly ty roztodivné fleky na nohách. To jsem se ještě rozmýšlela, jestli se mám pustit do mohérka, nebo mít ,,jen" CMko. Rozhodla jsem se pro mohérka. Odztranit hřívu šlo dobře, s ocasem to bylo horší, protože ho má přilepený k noze. Asi po 10 minutách jsem ocásek konečně ufikla. a m ohlo se mohérovat.
Mohérovala jsem takovou mohérovou vlnou, kterou jsem našla u babičky. Ty vypadá ale taky docela dobře :)Fotila jsem v naší nové jízdárně :)


Tak co? Líbí se vám? Chtěla bych slyšet vás názor, zajímá mě :)

A-Z Challange - I

26. září 2012 v 10:00 | bobeška |  Projekty
A-Z Challange

I jako Irma

Irma je peršeronská klisna patřící HBV. Kdysi jsem jí spolu s Anne (clydesdaleskou klisnou) dostala k narozeninám, tuším před 2 roky. Funguje u nás jako školní klisna a klisna na tahání nákladů, třeba když pročišťujeme okolní lesíky, tak Irma tahá klacky a větve z lesa.
Irma v zimě, únor 2012.

25.9.

25. září 2012 v 17:10 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj. :)

Já: Dneska ráno jsem se probudila asi v 7 hodin ráno. Půl hodiny jsem se na tabletu koukala na Partičku :), pak jsem se nasnídala a šla fotit mého mohérového miláčka :) Fotky i něco o něm máte přednastaveno na zítřek, na 10:00. Jsem moc zvědavá na vaše názory :) A pak jsem samozřejmě vyráběla. Moc toho není, jedna podzimní sada a nějaké drobnosti. Podzimní sadu nafotím buď dneska nebo zítra, uvidím. Mamka řekla, že ještě zítra budu radši doma. A pak půjdu jenom ve čtvrtek do školy, protože v pátek je státní svátek :)

Koníci: Dnes měli trénink v naší nové hale. Vše jsem nafotila, nebojte, ale fotky dám až zítra, to na ot bude dost času. Koníci a lidé se také těší na nové výrobky, dnes mi sem holky navodili pár koníků, abych si vybrala, na jakého udělám tu podzimní sadu. Nakonec jsem se rozhodla pro Violetu, protože už dlouhou nic nedostala, myslím, že jí ta sada vážně sedne :)
Moje morčátko, Henks :)

Mala

25. září 2012 v 17:00 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Mala
Věk: 5 let
Plemeno: Shetlandský poník
Pohlaví: klisna
Potomci: - - -
O ní: Mala je malá rošťanda. Když se Ema dozvěděla, že její milovaná klisnička Cora má sestru, dokonce pravou, neváhala a vyhledala právě Malu. Mala byla ze stejného statku jako Cora, sloužila jako poník na tahání malých nákladů. Její majitelé jí nechtěli prodat, ale když jim Ema ukazovala fotky stáje, kde by mohla bydlet, louku, na které by mohla odpočívat a nakonec ještě fotku Cory, bylo jasno a původní majitelé prodali Malu za 15 000,-, protože věděli, že se Mala bude mít dobře, a to opravdu má :)


A-Z Challange - H

25. září 2012 v 15:19 | bobeška |  Projekty
A-Z Challange

H jako Hipo Jape

Hipo Jape je dostihový koník patřící našemu známému. Je hrozně hezký, byl myslím že v kvalifikaci na VP byl 5., letos by měl běžet :)
Hipa jsem samozřejmě viděla a hladila si ho osobně :)

CM Sixteen

25. září 2012 v 9:37 | bobeška |  Moje výrobky
Po delší době jsem na rajče nahrála fotky mého CM - Sixteen. Snad se vám bude alespoŇ trošku líbit, dělala jsem jí podle toho, jak jsem si jí pomatovala, když jsme byli u p. Váni :)

Nejdříve jsem odstranila starou barvu. Šlo to těžko, ale za asi š dny jsem to měla hotvé (s přestávkami). Pak jsem se pustila do barvení. spotřebovala jsem na ní snad půj té velké tuby akrilek, protože to vůbec nechtělo barvit a furt to bylo nějaké divné. Ale po několika hodinách snažení byla Sixteen konečně krásně bílá. Pak jsem se pustila do grošování a udělala jsem i detaily.

Snad se bude líbit, tady je odkaz
a tady je malá ochutnávka :)

24.9.

24. září 2012 v 20:08 | bobeška |  Dny v HBV
Zdravím vás :)

: Už je mi lépe, ale mamka řekla, že ještě zítra radši zůstanu doma. Dneska dopoledne jsem odpočívala, pak jsem začala být i malinko aktivnější, a tak jsem mamce uklidila ten giantický bordel, který tam zanechala ségra :D No, ale na to ž jsem si zvykla, ještěže už nespí u mě v pokojíčku, ale v obýváku, když spala u mě, tak jsem v pokojíčku uklízela ještě 2 dny :D Ona totiž vždy odjíždí brzy ráno a tak to dělá po tmě, aby mě nevzbudila. Večer mě to nedalo a začala jsem kutit. Vzešel z toho....
Jo a už víte, co prívě teď budete dělat přesně za 3 měsíce? Já už asi budu dojídat svou porci Vánoční večeře a budu říkat dědovi, aby přidal, protože se v tom vždycky hrozně vrtá. Ano, mám namysli to, že už za 3 měsíce jsou Vánoce :)
Koníci: ...... Můj úplně 1. mohér a řekla bych, že se mi docela povedl. Nebude vadit, když ho nafotím v ateliéru? Ven totiž nemůžu, tak zítra nafotím :) Jinak se koníci mají dobře. Pracovnice jim každé ráno přinesou nějakou dobrotu, třeba kostku cukru nebo kousek mrkvičky, aby se jim lépe jezdilo. Jinak nic zvláštního, akorát Delta s Markétou trénovaly v naší nové jízdárně. To mi zítra poslouží jako ateliér :)

A ještě něco... Blog mi furt píše, že můj blog navštívilo 0 lidí. Ale píše mi to i v těch tabulkách, což je úplná blbost, když mi někdo okomentuje článek, tak tam druhý den nemůže být 0 lidí. Prosím, neporadil by jste mi někdo, jak to zpravit, nebo jak napsat na blog.c, že mi to takto blbne? Budu vděčná za kařdou radu.

Naira

24. září 2012 v 16:43 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Naira
Věk: 7 let
Plemeno: Irský tinker (nejsme si jisti, jestli čistokrevný)
Pohlaví: klisna
Potomci - - -
O ní: Nairu jsme si vzali z útulku pro koně. Míša jednou koukala po nějakém vhodném koníkovi pro děti a pro hypo-rehabilitaci a úplnou náhodou narazila na útulek s koňmi. Naira byla nabízena za výhodnou cenu a hned týden na to si pro ní Míša jela. Chudinka Naira byla pohublá, ale to se během pár měsíců zpravilo. Vlastní jí Míša a používá jí právě pro hypo-rehabilitaci a pro vození dětí.

Tak mě napadlo......

24. září 2012 v 11:24 | bobeška |  Novinky
Tak mě napadlo, že bych udělala podzimní kolekci věcí na koníky. Podzim je totiž už tady a já nechci zahálet :) Budu ale muset počkat, než mi mamka dovolí vylézt z postele, tak snad to bude už do večera dobré... Nechutné nemoci :D Mezitím si ale vše promyslím a nápady si zapíšu a možná i navrhnu na papír. Tak se tedy zatím mějte :)

Ahoj :'(

24. září 2012 v 10:34 | bobeška
Teď ležím v posteli a bolí mě v krku... Fuj, nesnáším, když jsem nemocná.... tak ahoj, jdu spát :'(

23.9.

23. září 2012 v 19:51 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj,
tak jak jste se dnesdka měli? Já blbě, ráno jsem šla fotit, neodolala sjem a vylezla na garáž. Mocžná se vám to zdá jako šílenost, ale naše garáž je rovná a babička z ní v zimě vžy odhazuje sníh. Tak jsem to chtěla taky zkusit, a ne jen tak bezdůvodně, kvůli focení samozřejmě :) Fotky se docela vydařily, akorát mě pak seřvala babička, že jsem husa, že tam lezu atd... A ona jako ne, když tam v zimě každý den odhazuje sníh, hm? Když jsem tam lezla, nic se mi nemohlo stát a stejně tak dolů, nic jsem nerozbila, neupadl ani kamínek z omítky....
A teď mám příšernou rýmu a bolí mě v krku. Na to, že bych ale zůstala doma to ale nevypadá, na to, že je konec září bych měla už 12 zameškaných hodin, u nás se na to bohužel docela dost kouká.....

V hřebčíně jsem vyhlásila, aby se všichni teple oblékali a sportovní koníci dostávali na louku alespoň stájové deky, aby nedopadli jako já, protože je to fakt nepříjemné.....
A pro hanicku.konicek, jak jsi se minule ptala, jestli jsou fotky upravené: Jsou to čostě moje fotky, já je neupravuji, jen to někdy zkouším na těch opravdu ošklivých, ale jinak je vůbez neupravuji, prostě se co nejvíce snažím :)