Prosinec 2012

A je tady Silvestr!

31. prosince 2012 v 17:35 | bobeška |  Dny v HBV
No, co dodat? Shrnutí už jsem napsala, tak přeji vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví, štěstí, pohody, pěkných zážitků, žádné neštěstí a ať Vám koně jdou! :)
PFko se vložím asi až zítra, sice už jsem nafoila BH tradi a BH SM jezdkyně, ale SCH jsem ještě nestihla :) Prozatím teddy alespoň toho :) Snad se bude líbit :)

Já vím, takové obyč, ale nic jiného jsem nestihla... Navíc mi v malování nejdou programy a nejde mi to ani nikde, no...

Mějte se hezky! :)
Vaše
Bobeška :)

Rozhoduji se mezi dvěma sety... Poradíte?

31. prosince 2012 v 11:55 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj.
Nevím, jestli ěnjaký z těchto setů dostanu, ale nějak mě napadlo, že bych to sem mohla dát. Chtěla bych jeden z těchto setů, ale já nevím, jaký si vybrat. Buďto tenhle, od TH:


Chtěla bych ho rpo to, že je tam tolik věcí a taky jedna jezdykně. Set by i s poštovným stál 535 Kč, jestli dobře počítám.


Breyer - Stablemates Western Play Set
Breyer - Mein Traumpferd Pferde und Fohlen
Nebo setík s 6ti koníky na CM. Po tomhle setu pokukuji už delší dobu a celkem se mi zamlouvá, protože... No, prostě se mi líbí :D Už bych měla i vymyšlené barvy atd. Set by stál i s poštovným 350kč.
Potřebaovala bych tedy od vás pomoct. Máte s těmito sety zkušenosti? Nebo, co myslíte, že bude lepší? Já bych řekla, že asi ten malovací, protože je celkem levný, na to, že je tam 6 koníků. A navíc, rodičům se to asi moc líbit nebude, že furt chci jenom koníky, ale pevně si za tím stojím :D :)
No a budu se asi spíše zaměřovat na SCH a na BH SM. Do stablíků jsem se poslední dobou zamilovala a pokud to půjde, tak je
Budu společně se SCH sbírat. No, mám to podobné, jako Petra. Mým velikým vzorem je totiž Sii, ti starší jí asi znají :)
Tak se mějte a snad poradíte :)

Rok 2012 ,,v kostce"

31. prosince 2012 v 9:24 | bobeška |  Deník HBV
Rok 2012 uběhl jako voda. Vzpomínám si na to, jak jsme slavili nový rok a říkali si, že snad bude lepší než ten předchozí (ostatně, jako vždy). Myslím, že se tento rok docela povedl, tedy, až na ty hádky, kvůli kterým několik sběratelek skončilo, ale zase se alespoň tak na půl úvazku vrátily ty staré :)
V tomto roce jsem toho začala spoustu. Už od srpna 2011 jsme se naplno začala věnovat blogu a to mi vydrželo až doteď, a myslím, že tu ještě dlouho budu (snad :D). V tomto roce jsem tedy začala sbírat stablíky (květen 2012), rozšířila chov SCH a BH tradi. Ale, popořadě :)
 • Noví SCH - leden
 • Breyer classic - leden
 • tuším soutěž u Plex, kterou Leary vyhrál, do posledního kola jsme ale poslali fotečku Ďábla :) - únor
 • Jarní stuha - s trochou štěstí jsme taky vyhráli, ale kdyby Koník poslala fotku do posledního kola, bylo by to asi 2. místo. Vyhrál můj Korzár :) - březen až duben
 • Moji 1. stablíci (set deseti stablíků) - květen
 • dovolená v Řecku - červen
 • Příjezd SM setu a 1. SM človíčkové :) - červen
 • Stablíci od Naervon - konec června
 • FOCENÍÍÍÍÍ a výlety + golf (golf skoro furt, ale o prázdkách hlavně!) - červenec a srpen
 • Uego (Manco Capac) - srpen
 • 7. narozeniny hřebčína + moje 12té narozeniny :) - září
 • Příjezd dalších stablíků, konkrétně další SM človíčkové Můj narozeninový dárek :) - září
 • Malá a Velká Pardubická, u nás zvítězil Erik s Verčou (MP), na Velké Orphee des Blins s ž. Faltejskem :) - říjen
 • Příjezd dvou setů tajných hříbátek od známých z New Yorku, kteří tam na chvilku byli - říjen
 • Nic moc, snad asi jen to, že jsem se řízla do zápěstí těsně vedle té důležité žíly, ale nic se nestalo :) Kdo uhádně, co jsem dělala? Jistě, upravovala koníka :D :D - listopad
 • Můj 1. PS - Aretmis od Naervon - listopad
 • Vánoce jsou tady! Přijel Inspiratin, Padré a Anne :) a v neposlední řadě taky můj milovaný foťáček :)
 • And..... Happy New Year :) Dostali jsme se do součanosti, super :D - Dnešek, neboli konec prosince.
No a zítra Vám sem dám mé předsevzetí do roku 2013. Nebojte, PFko sem dám taky, ale až všechny přemluvím, aby se vyfotili :D Myslím jezdce, koníky by se mi teďka nikam shromažďovat nechtělo....

Padré

31. prosince 2012 v 8:23 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno kone: Padré
Věk: 9 let
Plemeno: Mustang
Pohlaví: hřebec
O modelu: Je to můj vysněný mold a můj sen se o letošních Vánocích (2012) splnil!
Zakoupen: Na e-bayi, koupil mi ho taťka a je nejspíše od MPV :)


30.12.

30. prosince 2012 v 20:23 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

 • Tak po delší době zase shrnutí dne. Dneska jsem spíše uklízela, protože bylo docela hnusně. Tedy, nesvítilo sluníčko, byla zima..... No prostě fuj :D Zítra je poslední den roku, roku draka, podle čínského kalendáře. Toto byl můj rok :) Dnes jsme se koukala na záznamy dostihů a kdo chce, tak dneska dávají od osmi folm Váňa, můžu doporučit :)
 • No, koníci OK, těší se na nový rok, rozhoduje se, kdo jako 1. skočí novoroční skok.
To by bylo asi všechno, protože se chci jít do kuchyně koukat na Váňu :)
Tak se mějte, z tohodle mamky noťasu se mu hrozně blbě píše...
Čau :)

Zpět ke cross-country 3. díl

30. prosince 2012 v 13:26 | bobeška |  Projekty

Páno jsem si přivstala. Oblékla jsem se teple, protože teploměr na mém okně ukazoval -2 stupně. Nevidala jsem se rovnou do stáje, ale na to místo, kde se včera naši koně splašili.... Chtěla jsem vědět, proč a kdo to zařehtal. Měla jsem z toho ale trošku obavy, přecijenom, to místo bylo dost tajemné.....
Když jsem přišla na ten plácek, prošku mě rozbolela hlava a tak jsem si sedla na obrovský kořen, který tam byl. Náhle jsem uslyšela řehtání, které se blížilo čím dám tím víc. Mělas jsem pocit, že mi pukne hlava, protože koňské ržání stále sílilo. Měla jsem chuť z toho příšerného místa odejít, ale svědomí mi sdělovalo ,,vytrvej a čekej". Čekala jsem tedy až jsem v dálce něco zahlédla. Blížilo se to rychle ke mě.
(prosím, omluvte to ouško, zpravím to). Byl to kůň! Ale, na to, že klusal, tak se blížil celkem rychle. Ržání ustalo a mě přestala bolet hlava, takže jsem se mohla postavit. ,,Počkej!" zavolal na mě kůň. Koně mluví? Nechápala jsem to, ale ten kůň tam určitě nepřišel jen pro to, aby mě ,,postrašil". ,,Kdo jsi?" zeptala jsem se ho. ,,Jsem Imagen. Tedy, duch Imagena. Potřeboval bych od tebe pomoct. Když mi pomůžeš, vysvětlím ti, proč se Anne bojí cross-country." to mě lákalo. ,,Co mám udělat?" zeptala jsem se. ,,Víš co? Aby jsi to lépe pochopila, nejdřív ti ukážu, co se před několika lety stalo. Nasedni na mě, prosím."

Na okamžik jsem zaváhala, ale nakonec jsem přecijenom nasedla. Chytla jsem se Imagenovy dlouhé hřívy, jeno pro jistotu. Imagen šel zpět po cestičce, kterou sem přišel. Jakoby se vůbec nedotýkal země, jakoby letěl. Na konci oné cestičky všechno zmizeloa my jsme letěli prázdnem. Všude bylo bílo. Raděkuji jsem zavřela oči, protože jsem netušila, co se bude dít dál.
Když jsem otevřela oči, Imagen stál (opravdu stál) na pevné zemi. Před námi bylo něco jako dráha pro terénní jízdy. Na ní jel někdo velice podobný Anne, která jede na Imagenovi. ,,Neboj, nikdo nás nevidí. Jak už víš, jsem duch Imagena, který támhle skáče. Jsme v minulosti. Tady jsem zahynul, ale neodešel jsem na nebeské pastviny, protože jsem si nevážil té šance, kterou mi veterináři dali. Mohl jsem vstát a já jsem to neudělal. Řekl jsem si, že je jistě po všem. A tak mě utratili. Od té doby tady bloudím po závodišti a klid naleznu jenom tedy, když někdo jako Anne vyhraje tento závod a přitom mě potká a já se mu s tím svěřím." Jako omámená jsem se to pokoušela si v hlavě srovnat, ale více mě lákalo to, co se odehrávalo tam před námi.
Na jedné z překážek byla právě Anne. Měla výborný styl a dvojci to velice šlo. Imagen právě najel na jednu z překážek. Mohutně se odrazil, a Anne mu lehce povolila otěže. Koukla jsem se na tabuli s časem, která byla snad na každém takovém závodě. Anne s Imagenem měli výborný mezičas, o celé 3 vteřiny překonali doposud nejlepší dvojci.
Imagen už ale doskok na překážce neustál. Podjely mu ošklivě přední nohy a hlavou se praštil o zem. Anne jen tak tak vyskočila ze sedla, ale jedna noha jí zůstala zaklíněná pod koněm. Hbitě jí vyprostila a snažila se přimět Imagena, aby se zvědl. Marně. Stále ležel v křeči na zemi a skoro se nehýbal.
,,Je ti to jasné?" zeptal se mě Imagen. ,,Vyhraj." řekl a obrovským skokem nás přenesl do současnosti za červenou stáj patřící Anne. Pak zmizel. ,,Počkej!" zašeptala jsem. Nikde po něm nezbyly ani památky.
Anne právě hladila svého Mr. Liyarta. rychle jsem zamířila k ní. ,,Ahoj Anne. Nechtěla by ses zase přihlácit na nějakou crossovou soutěž?" vyhrkla jsem. ,,Počkej. Myslíš na Winter cross-country, co se koná v Melkee?" řekla udiveně. ,,Ano, přesně to!" vykřikla jsem. ,,Mohla bych jet já na Planetě a ty na Niki!" Anne se zamyslela. Zřejmě si vzpomněla na tu neblahou věc, na kterou jsem se před chvílí koukala s Imagenem. ,,Vím, co se stalo s tebou a s Imagenem. " řekla jsem. Anne zabodla svůj pohled do země. ,,S Niki se to už přeci stát nemůže." dokončila jsem větu a usmíla jsem se na ní. ,,Máš pravdu!" vykřikla. ,,Jdeme trénovat!"
O pár minut později uř jsem já s Niki trénovala, protože si Anne přála projet se na Planetě. Byla jsem zvědavá, jaký bude celý kurz závodu, prtože mi Anne slíbila, že se zítra pojedeme podívat na tu dráhu do Melkee. Náhle mi ale zazvonil mobil. ,,Ano, mami?" řekla jsem. ,,Tess, už prosím pojď domů, mám pro tebe překvápko! A taky ohřátou večeři, tak si pospěš." ,,Dobře, už jdu!" řekla jsem zaklapla mobil. Odstrojila jsem Niki a dala jí do ohrady. Anne už taky končila. ,,Tak ahoj, už musím!" řekla jsem. Byla jsem zěvdavá, co pro mě mamka má.

Holiday Morning

30. prosince 2012 v 6:00 | bobeška
Jméno: Holiday morning
Věk: 5 měsíců
Plemeno: Pinto
Matka: Cascade
Otec: Summer´s Beatiful
Zakoupen: Dostala jsem ho v setu tajných hříbátek od známých, kteří ho koupili v New Yorku

Vzpomínka na léto

29. prosince 2012 v 19:55 | bobeška |  Deník HBV
Rok 2012 se pomalu, ale jistě blíží ke konci a já jsem se rozhodla zavzpomínat na letošní léto.

V létě jsem se snažila hodně fotit. Počasí bylo většinou pěkné, občas se k tomu přidala i nějaká bouřka, jak už to v létě bývá. Vzpomínám si, že jsem vždycky byla hrozně dlouho venku a když bylo fakticky krásně, běhala jsem po schodech mezi naším domem a zahradou třeba i 6x za den. Nedělalo mi to problém, hlavně, že jsem fotila, psala články, byla venku se svými mazlíčky... A co se týče mých koníčků.... Rodiče měli hodně dovolené a tak jsme byli hodně často na golfu. Hodně jsme trénovali a bylo taky proč! Skoro každý víkend byly turnaje a mě se několikrát stalo i to, že jsem měla dětskou Tour v sobotu a v neděli turnaj v klubu. Takže 2 dny po sobě jsem měla turnaj a věřte nebo ne, mě to vůbec nedělalo problém :) Jo, ta únava přišla vždycky až v pondělí, to se mi vůbec nic nechtělo dělat, tak jsem si vždycky dopřála relaxaci ve sprše.... Ách... :) Moc ráda na to všechno vzpomínám a těším se na jaro a na léto a letní prázdniny. Už aby bylo hezky. Ale, zimu mám taky ráda, můžu chodit na běžky a lyžovat :) Letos, ted\ příští rok se mi splní sen - o jarních prázdninách 2013 pojedu s taťkou, se strejdou a se sestřenicí (jenom jednou, tou starší, ta je super, i když je o 3 roky mladší než já) pojedeme do Rakouska na 4 dny lyžovat, do přímo pohádkového areálu :) Se už hroooooozně těším, nebojte, koníky s sebou beru, ale měla bych zabrat a udělat nějaké teplé deky.... Mamka zůstává bohužel doma a teta (mamka mé sestřenice) taky. No, ale to jsem se zase rozepsala k jinému tématu...

Trošku se mi zastesklo, když jsem na začátku prázdnin vyrobila u babičky spoustu věcí na koníkovské zahájení prázdnin. U babičky jsem pak byla mnohokrát, ale nevzpomněla jsem si na to, abych si ty věci vzala. Uběhlo tedy mnoho týdnů a já jsem pak asi 30.8. objevila všechny ty věci na stole.... Všude tam stálo: Hurá! Prázdniny!.....Trochu se mi zastesklo, že jsem tu ,,párty" neudělala, snad bude příští rok.
Na tohle focení si pomatuji..... Bylo to těsně před dovolenou v Řecku, Ash, Buck a Kylie ,,trénovali" na ty dlouhé projížďky... :)


A shruntí? Moje nejoblíbenější období je jaro a léto. Letos a nejen o prázdninách jsem si užila spoustu legrace a bylo to super. :)

Daisy

29. prosince 2012 v 18:26 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Daisy
Věk: 8 let
Plemeno: Český teplokrevník
Pohlaví: Klisna
Potomci: Monty
O modelu: model se mi nejdříve moc nezamlouval, pak jsem se na ní ale podívala ,,z jiného úhlu" a musela být má :)
Zakoupena: U TH


Zpět ke cross-country 2. díl

29. prosince 2012 v 7:34 | bobeška |  Projekty
Číst: /1.díl/

Rodiče mi všechno zařídili, dokonce i přívěs pro koně. Ráno jsem tedy jenom došla pro moji Planetu, naložila jí a mohlo se vyrazit. I rodiče tento návrh ustájení u Anne schválili, protože jsem její stáj neměla tak daleko a mohla jsem tam
chodit klidně pěšky. Už jsem se nemohla dočkat, až Planetu předvedu Anne, určitě bude koukat.

Zpět ke cross-country 1. díl

28. prosince 2012 v 13:47 | bobeška |  Projekty
Prosím, berte na vědomí, že tento díl je focený ještě starým foťákem. Chtěla jsem ho sem dát už dřív, ale bohužel... Nebojte, brzy se dočkáte pokračování :)

Inspiration

28. prosince 2012 v 8:34 | bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Inspiration
Věk: 6 let
Plemeno: Český teplokrevník
Pohlaví: Hřebec
O něm: Inspirationa jsme dostali k Vánocům. Je moc šikovný, rád běhá, akorát občas trošku zazlobí v boxe. Má velice složitou povahu, zatím si s ním asi nejlépe rozumí Verča. Rád trénuje a skáče, takže ho určitě budeme směřovat do crossových nebo parkúrových soutěží, uvidíme :)


Plány do roku 2013

27. prosince 2012 v 20:43 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj :)
rozhodla jsem se napsat, co bych si přála do roku 2013. Tento rok jsem si sice taky tak trošku z pohledu koníků ,,načrtla", ale udělala jsem pár ukvapených závěrů, zbytečně jsem utrácela a už to bylo. Tak tedy plány okolo koníků :)

SCHLEICH:
- New 2013 appaloosa hřebec
-New 2013 parkúrová sada
-New 2013 hannoverská klisna
-New 2013 hannoverské hříbě
-New 2013 haflingská klisna

No, to by bylo ze SCH asi vše... Budu ráda, když se mi podaří získat alespoň polovinu, ale toto bych opravdu získat chtěla :) Možná ještě změním nároz, až všechno uvidím naživo, zatím se mi ale líbí tohle :)

BREYER:
-Black Caviar - Traditional
-Headley Britannia - Traditional
-stablíky na namalování
-classic koníci z Cloudovy edice, nebo jedna bílá klisna, ale asi ta, je taky classic :)

Tak, a je to. Řekla bych, že u BH to bude složitější, všechno to sehnat, ale u tří vím, u Black Caviara.... Je to můj vysněný koník, já vím, jde normálně sehnat v MPV, ale problém je v tom, že taťka v přímo v MPV nenakupuje, ale vše kupuje na e-bayi.


Breyer Cleveland Bay cust Renate v.d. Graaf , Tradi , Modellpferd TOP
Heh, takový můj tajný cíl, koníka samozřejmě získat nemůžu, je to dražba,
za pár dní končí a aktuální cena koníka je 91 euro :D Což je v porovnání s jinými
koníky tak na stránkách samozřejmě nic.... :D

27.12.

27. prosince 2012 v 17:29 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

 • Dneska večer k nám přijedou moje 2 sestřenice. Starší a mladší. Jedné je Tuším 9 a druhé 4. Moc se netěším, tedy, těšila bych se, kdyby přijela jenom ta starší, s tou si totiž hodně rozumíme, ale ta mladší..... Možná si vzpomínáte na článek, jak mi ošklivě flákla Mary o zem a ulomilo se jí přes půl kopýtka. Tak to je ona, ta mladší. Možná nepřijede, možná jo..... Kdo ví, ale byla bych radši, kdyby ne, protože ona, když něco nedostane, nebo tak nějak, tak začne šíleně vřískat nebo brečet a to fakt není moc super, no...
 • Koníci se mají dobře. Na vyjížďky se jezdí k našemu vánočnímu stromečku, který stále září :) Venku seť není zrovna nejkrásněji, jenom chvílemi, a tak jsou koníci rádi za každou procházku či projížďku, protože se teď moc netrénuje. pár koníků je taky lehce nastydlích jako já, protože jak se to počasí furt mění, tak jsem na to já i někteří koníci náchylnější... Za přesný příklad položím třeba Sisi, ta je na tom stejně jako já...
V příští době chystám fotopříběh, asi se stablíky. Chtěli by jste? Mám už pár nápadů, tak se ozvěte :)

Anne a Inspiration na golfu

26. prosince 2012 v 16:46 | bobeška |  Fotogalerie
Ahoj :)
Dneska jsem s mamkou a s taťkou byla na golfu. při té příležitosti jsem s sebou vzala i své nové SCH koníky a šla fotit :) Inspiration měl pěknou ohlávku a Anne (tu ještě neznáte) neměla nic, protože byla krásně chlupatá, ale přecijenom jí budu muset něco vyrobit.
Potom následovala cesta co elektra a mamka s taťkou mi koupili krásnou brašničku, aby byl foťák pěkně v měkku a nepoškodil se. Taky mi koupili mini stojánek, který nám doporučil strejda, je celkem dobrý :) Do brašničky se vejde nejenom foťák, ale díky kapsám i koníci a jiné všci. Ale, už nebudu zdržovat, TADY máte odkaz :)

1. fotky Padrého a Inspirationa z mého nového foťáčku

25. prosince 2012 v 12:34 | bobeška |  Fotogalerie
Ahoj!
Přibáším fotky z mého nového foťáčku. Fotila jsem jak jinak, než mé nové 2 koníky, Padrého a Inspirationa.
Tak ať se fotky líbí :)

Padré (kdo by ho nepoznal :D)
Inspiration

Co jsem dostala k Vánocům a jak to všechno probíhalo

25. prosince 2012 v 8:32 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoooooj!

Z Vánoc jsem nadšená tak, jak to nejvíc jde. Nejdřív ale, jak to probíhalo, aby bylo malinko napětí :)
Když byl náš krásný vánoční stůl připravený, dali jsme se do jídla. Měla jsem řízek a candáta a to si představte, že jsem toho candáta snědla a myslela jsem si, že to byl kuřecí řízek :D Děda se v tom jako vždy ryl, několikrát si přidal, takže jsme si ještě počkali. A pak to přišlo :)
Nebudu to tu popisovat celé, napíšu, co jsem dostala já :)
-Knížku Rudá Pyramida
-Knížku o koních (nevzpomenu si na její název, dárky mám stále dané pod stromečkem)
-Mikinu na golf (výborná, hrozně příjemná :)
-Obyč mikinu
-tryčko
-camarský hřebec (nádherný, od ségry)
a teď příjdou 2 věci.....

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Jste zvědaví?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.Tak já vám to tedy napíšu....
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Je to nový foťák značky SONY, něco jako ten Nikonek :) A ještě..... Je to novinka, koník, nikdo ho v ČR zatím nemá.... Je to PADRÉ!!!!!!!!!!!!! Myslela jsem, že se snad samou radostí vznesu. Foťák je suprový, snad nejlepší, co jsem kdy v ruce držela (když nepočítám 2 fotky se strejdovou zrcadlovkou..) No a hned co jsem rozbalila Padrého, tak jsem na něm uviděla několik hnusných odřenin. Taťka říkal, že tomu pánovi pravděpodobně z MPV psal e-mail (my to nekupujeme tam, ale na e-bayi) a ještě mu neodepsal. Mamka říkala, že z toho byl taťka hrozně smutný, no, snad se mi to nějak podaří zpravit.
A ještě něco. Jak jsem Padrého rozbalila, tak jsem si na něj skoro ani nešáhla a děda hnedka: Půjč mi ho!. No, tak jsem mu ho půjčila.... Měl zase ty řeči, jakože je to shirský valach apod. Tak jsem si Padrého vzala zpátky a vybalila foťák. Chtěla jsem ho dát taťkovi, aby mi ukázal, co a jak. Taťka mě nejdřív poslal pro baterku a mohlo se fotit! No a co myslíte, že hnedka děda na mě? Prej: Půjč mi ho. Tak on vidí, že jsem si ho ještě ani pořádně neprohlédla a už hnedka půjč mi ho, jako u Padrého. A pak chtěl fotit takovým tím pidi okýnkem, co měly ty starodávné foťáky. Nejdřív to děda neuměl zapnout a pak mi babička řekla, abych to dědovi z toho displeje přepla na to okýnko.... Tak já jsem to neměla ani pořádně v ruce a hned jsem to měla přepínat, super... Pak jsem ale asi hodinu fotila náš Vánoční stromeček, Padrého a camarského hřebce, který se bude jmenovat Inspiration :) Foťák je ale jedním slovem D-O-K-O-N-A-L-Ý. Moc se těším, až s ním půjdu dneska fotit :) Vezmu s sebou tedy i Padrého a Inpirationa, takže budou po dlouhé době fotky :)


Dneska ještě přijede sestřenice, tak budou ještě jedny Vánoce u babičky. Jsem docea zvědavá :)


No a co jste dostali vy? Pochlubte se, honem :)

Vánoční povídka - 10. kapitola (poslední)

25. prosince 2012 v 7:00 | bobeška |  Příběhy
Je 24. prosince večer. V koupelně už jsem se začínala upravovat na večeři. Když jsem vše dokončila, zavřela jsem za sebou dveře do koupelny a šla do předsíně. Přehodila jsem přes sebe bundu, vzklouzla do bot a zamířila ke stodole. Emy s Xeny si něco frkaly a jakmile jsem přišla, obě zpozorněly. Letmo jsem se na ně usmála a vyndala jsem z hromady sena pečlivě schované 2 bílé igelitky. Z každé jsem vyndala 2 zbrusunové kbelíky na oves. V kbelících bylo spoustu dobrot, a Emy a Xeny zvědavé natahovaly hlavy, aby viděly, co to je. ,,Veselé Vánoce!" Popřála jsem oboum a dala jim do boxu kbělíky s mňamkami. Pak jsem šla doml, protože se blížila večeře a mě začínala být zima.

,,Cililink!" ozval se zvoneček. Všichni (kromě taťky, který stál v obýváku) jsme se seběhli k našemu nádherně zdobenémju stromečku. Byl obsypaný dárky. Mamka, taťka i ségra usedli na gauč a já jsem začala rozdávat dárky.
Za nedlouho bylo rozdáno. Dostala jsem spoustu nečekaných věcí, taky jsem dostala Xeny - to byl můj největší a nejcenější Vánoční dárek. ,,Musím na chvilku ven, vrátím se asi za půl hodinky." řekla jsem. ,,Dobře zlatíčko." řekla mamka. ,,A kam jdeš?" zeptala se ještě. ,,Do stáje, něco tam musím ještě zařídit." řekla jsem.
Když jsem přišla do stáje, Emy a Xeny byly s jídlem hotové. Oboum jsem jim otevřela boxu a dala jim pokyn, aby šly za mnou. Vyrazily jsem ze stáje. Prošly jsme pastvinami až na kopeček, kde byl pohřbený Arty. Kobylky se postavily do pozoru a já jsem si klekla na kolena, pod které jsem si položila malou deku. Pak jsem vytáhla z kapsy Vánoční věnec a dala ho Artymu na hrob. ,,Veselé Vánoce." řekla jsem se slzami v očích. Vítr utichl a na obloze se zatřpytily hvězdy. M2la jsem vše, co jsem si mohla přát. Vlastní koně, rodinu a nádherný pocit. Uvědomila jsem si, že život má nepředstavitelou cenu.


Konec!

snad se povídka líbila :) Budu ráda za komentáře :)

Vánoční povídka - 9. kapitola

25. prosince 2012 v 6:00 | bobeška |  Příběhy
,,Xeny!" zavolala jsem. Hnědá klisna stála na zadních a vyhazovala. 2 silní muži se jí snažili zklidnit tím, že jí neustále trhaly provazy, která měla kolem krku. To všechno pozorovala majitelka stájí a Xeny, nikd yjsem jí neměla ráda. ,,Co tu pohledáváš?" zeptala se mě s posměchem. ,,Co jí to děláte? Co vám udělala?" zeptala jsem se a sotva jsem se ovládala. ,,No co. Překáží tady, nikdo na ní nechce jezdit. Zřejmě je zkažená nadobro." řekla. Obrátila jsem se a vyběhla z krytky. Měla jsem chuť se vyřvat, ale doběhla jsem k autu, ve kterém seděl taťka. ,,Tat, pojď honem!" křikla jsem. Taťka otevřel dveře a běžel za mnou. Když uviděl, co dělají ,mojí" Xeny, zřejmě se mu to taky moc nelíbilo. Odstrčil mě tedy starnou a snažil se vyjednávat o něčem s majitelkou. Ta se tvářila hodně zamyšleně, ale nakonec se usmála. ,,Dobře." řekla a dala pokyn mužům, aby přestali. Ještě jednou jsem na Xeny zavolala a ta ke mě okamžitě přiběhla. ,,Zlatíčko moje..." řekla jsem. Přistoupil ke mě taťka. ,,No, s paní majitelkou jsme se dohodli, že nám jí dá. A přepravník nám půjčí také, ale za 2000,-. Já tady moc peněz nemám, máš alespoň něco?" zeptal se. Šáhla jsem do kapsy pro peněženku, ve které jsem měla několik dvoustovek. Tatíněk je předal majitelce, která pokynula hlavou. ,,Xeny je moje!"

O několik hodin později jsme byli doma. Mamce se to moc nelíbilo, že jsme si takhle vzali dalšího koně, ale stala se i další věc. Poník Alex zemřel. Chětlo se mi brečet, tak úžasný poník! Ale, prý to bylo na stáří. Bylo mu už 28 let, což je velimu vysoký věk pro koně. Poníka jsme pochovali za pastvinami na kopečku. Teď jsem ale měla 2 kobylky, které byby šťastné.

Veselé Vánoce!

24. prosince 2012 v 8:30 | bobeška
Přeji vám vše krásné Vánoce!

Ať se vám vyplní co nejvíce přání, dobrou večeři, krásný stromeček.... Co ještě dodat? Snad ať máte hodně štěstí a zdraví :)

Dneska asi už nenapíšu, max. odpoledne nebo večer.
U nás to bude probíhat asi takto (v rodině):
Ráno se budeme koukat na pohádky, nebo jíst něco dobrého :) K obědu budeme mít čočkovou polévku, už jsem jí dlouho neměla, takže se docela těším. Odpoledne si každý bude něco dělat, koukat se na telku atd. Večer taťka přiveze mojí babičku, která půjde k mé druhé babičce dolů, na houbového kubu (fuj). A v 19:00 hod bude večeře. Děda se v tom bude určitě jako vždycky nimrat. A pak - dárky a stromeček!!!! Mamka říkala, že se bojí, abych nebyla zklamaná.... Ale, snad se vyplní moje předtuchy - mamka a taťka jako vždy - kecají.

tak se mějte, já jdu snídat :)