Leden 2013

Všestranostní sada na Stablemantes

30. ledna 2013 v 17:45 | bobeška |  Moje výrobky
Už je to trochu déle, co jsem tuto sadu vyrobila. Čas ji nafotit jsem si ale našla až teďka, tak se můžete kouknout na fotky :) Ať se líbí :)

Náš nový ateliér :)
Sedlo
Z duhé strany
A jednoduchá uzda bez nánosníku a čelenky.

Tak co, líbí? Mě dala asi nejvíce zabrat asi ta zadní rozsocha, zbytek už byl hračka. Dělala jsem to asi půl hodinky. Kdo už někdy vyráběl na stablíky tak jistě ví, jaké to je.... :) Kdyžtak hodnoťte v komentářích, budu ráda :)

Zpět ke cross-country 6. díl (poslední)

30. ledna 2013 v 16:57 | bobeška |  Projekty
..... Užuž jsem skákala, ale ryzák byl rychlejší. Pořádně mě nakopl do nohy. Začalo mě to hrozně bolet a upadla jsem do bezvědomí.

,,Tess, už je ti lépe?" zeptala se mě mamka. Ležela jsem někde na posteli. Nade mnou se skláněla Anne a mamka. Noha už mě nebolela, ale chtělo s emi hrozně spát a zároveň vyskočit a plácnout tomu ryzákovi jednu po zadku, i když jsem silně pochybovala, že by to udělal sám a úmyslně. ,,Co se stalo?" řekla jsem. ,,Ten ryzák tě nakopl do nohy. Naštěstí je jenom pohmožděná, takže se ti nic vážného nestalo." řekla Anne a ukázala na mojí nohu. Nebyl na ní ani obvaz. Opatrně jsem zkusila vstát - ale hned jsem se zase posadila. Vjela mi obrovská křeč do nohy až se mi chtělo brečet. ,,Pojedeš Niki ty, že jo?" vyhrkla jsem na Ann. ,,Tess, víš....-" ,,Jo, musíš, vždyť jsme trénovali a Niki se tak těší... A taky je tu ještě jeden kůň, kvůli kterému by jsi to měla udělat..." ,,Tak já si půjdu sednout na tribunu." řekla mamka a obrátila se ke dveřím.

,,Když já nevím Tess." řekla Ann, když jsem jí vyhodila do sedla Niki. Zvolila jsme jiný způsob chůze - skákání po jedné. Sice to nebylo bůhví jak super, ale opatřila jsem si větev, která mi sloužila jako hůl poutníkům. Když se Ann chopila otěží, pro jistotu, aby už neslezla, jsem plácla Niki po zadku, která se rychle rozcválala. Za chvilku měly holky odstartovat. Plná napětí jsem zaujala původně Anneino místo na tribuně, vzala si dalekohled do rukou a koukala jsem po Niki s Anne. Obě byly už připraveny na startu. 3.....2....1......START! Ozvalo se z amplionu nad závodištěm. Niki prudce vystartovala a hnala se k 1. překážce. K další. A k další. Šlo jí to náramě a zatím měly holky nejlepší mezičas. Mezitím už Niki cválala v částu, kteoru jsem si nestihla prohlédnout. S mírným škobrtnutím přeletěla dvojbradlí a jela na onu osudnou překážku, kde skončil svůj život Imagen. Zbývaly poslední tři cvalové skoky. Dva. Jeden..... A Niki se odrazila. Na Anne bylo i z té dálky vidět, jak se hrozně bojí. Niki jí ale podržela a překážku přeskočila jako každou jinou. Už zbýval jen sprint v cílové rovince a Anne s Niki by lehce vyhrály. Niki se ale vylekala jedné z pestrých reklam přidělaných na hrazení, uskočila do strany div že Ann nevyklopila ze sedla, ale docválaly obě do cíle. Na tabuli s eihned objevilo jejich jméno, ale ne první, nýbrž druhé.

Pokračování příště :) Toto byl předposlední díl :)

Energie a chuť - bez sluníčka nic moc...

30. ledna 2013 v 15:04 | bobeška |  Aktuality
Ahoj,
tak co, jak se máte? Já celkem OK, ale to hnusné počasím sníh a vítr už mi leze krkem. Dneska jsem ještě byla doma a zítra s půjdu pro vízo. Nevím, co od toho čekat, už jsem se připravila, že tam určitě bude ta jedna dvojka, o té druhé.... Nevím. Za vízo ale nic nedostanu, protože od mamky už jsme dostala ten westernový setík a řekla jsem, že to je za vízo. Tak tedy takto.
Dala sjem si ale předsevzetí, že v druhém pololetí se budu více snažit. A to o hodně více. Tím pádem budu mít i méně času na blog, takže můžete očekávat vždy nějaký řednastavený profilek či článek s fotkami, když nebudu mít čas. Zatím ale ještě nevím, jak to bude, takže v pohodě :)
Také bych chtěla začít trošku jinak, než na začátku škol. roku. Mylsím že byla i chyba v tom, že jsem neměla moc velkou motivaci. Jasně, chtěla jsem dobré vysvědčení a udělat rodičům radost, ale pak to bylo takové, no.... Nijaké. Proto jsem si tedy dala i motivaci, a tou je samozřejmě koník :) Ještě se na tom domluvím s mamkou, snad bude souhlasit. Bude to BH, v ČR ho mají většinou ti starší sběratelé. Ještě se rozhoduji, jestli to bude nakonec tradík, ale myslím že ano. Pro mě by to totiž byla docela výzva, aspoň by za tu snahu stál. Dále plánuji jen jednoho koníka a to Schleicha. Jenom možná, dost možná to neklapne a možná i jo - podle toho, co dostanu od dědy a babičky :) (myslím finanční podporu)

A teď k nadpisu. V zimě bývám hodně smutná, protože celé dny ani nezasvítí, ven chodím málokdy a nudím se. Často nemylsím na nic jiného, než aby bylo léto a mohla být konečně venku, dělat co mě baví (tzn. fotit, hrát golf, běhat...) a nebo se prostě jen tak vyhřívat nebo houpat na houpačce a užívat si sluníčka. Navíc, v létě nebo i na jaře můžu být venku od rána do večera, zatímco kdybych tohle podnikla v zimě.... :D Asi by to moc dobře nedopadlo :D Naštěstí už u nás pomalu začíná tát sníh. Navíc prší, včera padalo obojí (déšť + sníh) a dnes se oteplilo natolik, že jsem ještě v pižamu vystrčila hlavu z okna a mohla bych v něm stát furt, protože bylo teplíčko. :)

Nakonec bych se chtěla zeptat - nevíte, v jakém programu se dělají videa? Moc ráda bych se to naučila a tak zkusím něco vykutit... Kdyžtak piště do komentářů, prosím :)

Jedna ze spíše jarních fotek, kdy už ale bylo nádherně - Erik hned po příjezdu od Mazla :)

Nemocná

29. ledna 2013 v 17:16 | bobeška |  Novinky
Ahoj,
dneska jsem byla celý dne doma v posteli, protože mě bolelo v krku a tak mě mamka radši nechala v klidu. Už je mi lépe, v krku mě už moc nebolí, ale ještě si furt nejsem jistá, jestli bych to zítra ve košle zvládla.... Moc se těším na pátek, víte proč? Protože se snad začne pracovat na novém vybavení mého pokojíčku :) Budu mít staronovou ségřinu postel, do jejího nynějšího bytu se totiž nevejde a tak budu mít její celkem hezkou černou palandu, 2 nové skříně a skříň, 4 skříňky a moje postel poputuje k mé druhé ségře (ne nebojte, mám jenom dvě :D), kromě postele, ta se rozmontuje a dá je do sklepa. Moc se těším, ale neberte to jako chlubení, prosím.... :)

Taky mám pár námětů na články, tak na tom začnu pracovat :)

Vyjížďka Báry a Matrixe

29. ledna 2013 v 13:24 | bobeška |  Fotogalerie
Minulý pátek jsem ze školy docela dost spěchala, protože bylo výjmečně hezky a také jsem chtěla nafotit nějaké koníky.
Vybrala jsem si právě Báru a Matrixe, alias Máťu, jak mu tady říkáme :) Snad se fotky budou líbit :)

PADRÉ //BH - Tradi

29. ledna 2013 v 8:38 | bobeška |  Koně v HBV

Jméno: Padré
Plemeno: Mustang
Dat. Naroz: 1.3. 2003
Zaměření: Drezura, výstavy
Úspěchy: 1. místo na NYLS
Majitel: Evženie Dillingsová/ (Bobeška v reálu :))
Značka: Breyer Traditional
Dat. Výroby:
O modelu: Padré pochází z Ameriky, kde vyhrál mnoho výstav. Máme ho od Vánoc 2012 a nemůžeme si ho vynachválit. Je šikovný, baví ho drezura na je to hotový model :D Když se fotí, umí vždy vymyslet nějakou zajímavou pózu. Na letošní NYLS vyhrál 1. místo v kategorii Trati - others.

28.1.

28. ledna 2013 v 21:17 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj,

  • Moc se vám omlouvám, že teď moc nepíšu a když končím, tak někam spěchám. Já véím, je to hrozné, ale já za to nemůžu.... Zítra se učíme až od 2. hodiny, takže si pospím :) No, ale asi spíš ne, protože si chci ještě umít vlasy, no což o to, ale kdo mě viděl na NYLS, tak mám celkem dlouhé vlasy a to fénování.... Ale mě se to líbí :) V životě jsem neměla krátké vlasy a ani je mít nechci :) Ale k věci. Zítra to bude asi stejné jako dneska, zítra jdu totiž s mamkou bruslit na stadion a vrátíme se asi v 7 hodin večer. Ve středu to už ale snad bude v pohodě a ve čtvrtek taky, to dostaneme vízo.... Nevím, co od toho čekat, jedna dvojka je jistá, ale ta druhá... Měla jsem to mezi jedničkou a dvojkou, ale poslední týden jsem se opravdu snažila, tak nezbývá nic než jen doufat...
  • Mám nové CMko! Ano, přemalovala jsem Sixteen.... Já vím, jsem hrozná, chtěla jsem si Sixtuš nechat tak, jak byla, ale bohužel, když jsem na ní šáhla třeba jen malinko špinavou rukou, tak se to na její bílé srsti podepsalo a pak to šlo fakt blbě dolů. Nyní je to ryzka s černou hřívou, bílými podkolenkami a lucernou s podle mě pěknými a pracnými kopýtky. Má je dvoubarevné jako opravdový koník, myslím, že zatím nejhezčí z tšch všech zbarvení, co tahle klisnička měla.... Bude nejspíš plemene AQH a bude jí jezdit (jako vždycky) Ashley. Ještě si ale musím ujasnit, na co se chci hlavně zaměřovat. Protože jednou se mi líbí tradík, ale ten je drahý, takže mám sice jednoho překrásného tradíka, ale na dalšího půl roku s koňmi utrum. Stablíci a Schleichové se mi zatím ,,osvědčili" nejvíce, ale SCH jsou čím dál tím dražší (byly i doby, kdy se za dospělého koníka dalo 169Kč) a u stablíků mě štve jejich dostupnost. Hodně se im zamlouvají classici, protože znám pár fakt moc pěkných koníků, co jsou velikosti classic a jsou nádherní. Musela bych si ale buď koupit set kůň+jezdec (o dvou takových vím, ne nejsou od TH) a nebo prostě..... Já nevím :D Ale každopdně si chci nejdřív koníky co mám nafotit, upravit profilky, udělat rozcestníky a hlavně ty profilky, to je jedna velká katastrofa.....
Mějte se hezky :) to jsem se zase rozepsala :D

NYLS 2013

27. ledna 2013 v 8:16 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj,
omlouvám se, že jsem nenapsala už včera ale neměla jsem vůbec čas. na NYLS to bylo docela dobré, jakmile jse, přijela, dala jsem Padrého do ringu a šup - už získal 1.místo :) pak jsem se chtěla s někým seznámit, ale když jsem se na někoho usmála, tak na mě začal koukat ksichtem typu - proč se na mě vůbec koukáš?! až na konci, když jsem se usmála na lišku, tak se na mě usmála taky, jinak nic moc...Pořadatelky byly moc milé, a koníci krásní, hlavně koníci lišky a Lin, od těch jsem nemohla odtrhnout oči :) LS vyhrál Linin koník, druhý byl nevímčí (to bych se musela kouknout na fotky, ale vybl se mi foťák a teď nejsem doma, ale píšu z tabletu) a třetí byl krásný liščin hafling, přesněji classic klisna :) Musím říct, že CMka byla úžasná, ale zpátky k mým úspěchům :) další byla kategorie stablíků, tam skončina Nikaska 4. pak byla kategorie SCH CM, tam moje Ája skončila 2., hned za Lininou kobylkou. Myslím že hodně potěší, když jako druhý skončí koník, kterého jste sami malovali :) V kategorii CM PS CHIPS se moje Artemis umístila na 3.místě ( zelená jí sluší). no a to bylo všechno :D Takže 1.,2.,3. a 4. místo :)
Fotky sem dám až budu doma :)

25.1.

25. ledna 2013 v 17:10 | bobeška |  Novinky
ahoj,

dneska ani nebudu psát odstavce. Zítra jedu na NYLS, moc se těším a dneska spím u babičky, takže už nenapíšu. Koníky mám sbalené, vezu s sebou i něco na prodej, kdyžtak uvidíme.... Je to hříběcí set na SCH, skládá se z ohlávky, deky a vodítka. Možná ještě něco vyrobím u babičky, ale moc si od toho neslibuji.... Jinak, na NYLS mě poznáte tak, že na sobě budu mít ružovo-červené kalhoty, modré tričko a dlouhé hnědé vlasy, které budu mít do culíku a dole rozpuštěné a taky růžový šátek okolo krku.
Tak se mějte a omlouvám se za krátký článek - spěchám, zase, bohužel......

24.1.

24. ledna 2013 v 18:58 | bobeška |  Dny v HBV
Před měsícem byly Vánoce :)

  • Dnešek celkem ušel, hodiny uběhly docela rychle. Odpoledne jsem dolaďovala vše, co potřebuji na NYLS - ano, nakonec jedu :) Já jsem tak šťasná, můj sen a zároveň předsevzetí se plní velmi brzo :) Odpoledne tady byla sestřenice, tak jsme si hrály, tedy spíš psaly vzkazy a pak si to posílaly vlaštovkou :D A hroooozně moc se těším na zítřek, půjdeme brusliiiit! Se třídou a se sedmáky, já bruslit umím, kámoška se mě ptala, jestli jí naučím bruslit, protože ona na tom v životě nestála... Podle mě to bude tak, že bude skupinka, co umí bruslit a skupinka, co neumí a bude rozdělený led, protože já už jsem se domlouvala s kámoškama, že budu bruslit s nimi, tak nevím, ale asi s nimi... Jak asi víte, tak se za hodinu bruslit nenaučíte, já jsem bruslila jako malá a přestala jsem, protože se mi jiné holky posmívaly...
  • Koníci OK, dneska pořádně sněžilo, zapomněla jsem zmínit, že Chili a Neptun mají tento týden pauzu, účastnili se totiž Zimního poháru. Neptun byl druhý, Chili třetí, tak mají odpočinek, chodí jenom na vycházky, ale v pondělí už budou zase trénovat :)
Ode mě je to asi vše, musím se jít připravit na zítra. Ahoj :)

Špatná zpráva - Vronsky zemřel...

23. ledna 2013 v 18:40 | bobeška |  Deník HBV
Kdo toho dostiháka a také vítěze Velké Pardubické znal, je to pro něj jistě hrozná rána, jako pro mě. Toho koníka jsme měla tu čest poznat osobně a někdy okolo tohoto dne zemřel.... Je mi to strašně líto a prosím, nechtěla bych tu vidět komentáře typu: Jé, tak toho koníka jsem neznala, je mi to fakt líto" a podobné. Já, když nějakého dostiháka, nebo prostě vítěze VP s p. Váňou neznám, tak si to prostě najdu na YouTube nebo na jiných portálech...

Tak tedy, měj se Vróňo na nebeských pastvinách dobře, třeba tam práě teď běháš se Železníkem, Baggiem, Klipem....
Bohužel, všechny fotky z návštěvy u p. Váni mám ve svém starém počítači, tak alespoň fotka z netu :)

Dnešní dopoledne - ušlo, až na....

23. ledna 2013 v 14:37 | bobeška |  Novinky
Dneska jsme byli na jedné akci se třídou, jsmenovalo se to formování třídy. Když jsme tam asi po půl hodině, možná třičtvrtě hodině dorazili, dostali jsme skládačku a z ní jsme měli složit kostku. Moc nám to nešlo, furt tam něco nepasovalo.... (teď mi nikdo nesmí připomínat kostku :D). Byli jsem ve skupinách a kámoška byla v jedné skupině. Kámošce hrozně nadržuje naše třídní a když to jejich skupina složila jako 1. tak se na ní učitelka tak pyšně podívala a když to naše skupina odevzdala jako 3. asi z 6., tak se na nás učitelka koukla jak na debily, že nám to tak trvalo... A to ještě na začátku roku říkala, že nikomu nebude nadržovat - jasně.... Kámoška totiž umí dobře plavat a hrát vybíjenou, takže si tím naši třídní hnedka získala a podle toho taky vypadá naše třída... Furt se hádáme (hlavně s klukama) a když někdo něco udělá špatně, nebo se mu to nepovede, tak učitelka začne hrozně řvát, jak jsme blbí, že si neumíme pomáhat.... A ten pán, co nás ,,provázel" na té akci furt rýpal, proč nám to tak dlouho trvalo, a proč jsme to asi 2x udělali špatně (spíš to kámoška odevzdala, když jsme to ještě neměli) a pak ještě další takový kecy.... Spíš naší třídní měl říct, aby všešchno neřešila tím, že nás sprdne za každou maličkost a vlbec se nezabívá tím, jestli k tomu máme nějaký důvod, jestli mezi námi je nějaký problém... Na to většinou příjdou buď ostatní a nebo se to prostě provalí... Mě by nevadil třídní učitel z vedlejší třídy, ten je v pohodě, na nikoho neřve a všechno řeší v klidu a určitě z naší třídy nejsem jediná....

Promiňte, že jsem si v tomto článku jenom stěžovala, ale potřebovala jsem se vypsat....

Recenze modelu - Shirská klisna new 2013

23. ledna 2013 v 14:21 | bobeška |  Dny v HBV
Na přání, ale i inspiraci od Lissy jsem se rozhodla napsat recenzi o shirské klisně. Tak tedy zaneme :)

Rok výroby: 2012
Cena: 189,-
Stabilita: 10/10
Vzácnost: moc ne, je to novinka, za chvilku jí asi bude mít každý druhý, ale ne každému se líbí :)
Moje hodnocení: na obrázcích z netu se mi moc nelíbila. Připomínala mi hřebce irského tinkera, nelíbila se mi její hříva a celkově nic moc. V obchodě vypadala ale úplně jinak: Nádherná propracovaná hříva, růžové gumičky(:D) pěkné stínovnání okolo očí a tlamy, její postoj a celková ,,osobnost" na mě zapůsobila tak, že jsem za ní byla ochotna dát i těch 189,-, což je o 10,- více než za normálního koně. Prostě jsem jí tam už nemohla nechat, zkrátka, líbila se mi... Původně jsem tam šla pro appaloosa hřebce, ale neměli ho, měli jenom appa klisnu a ta měla takovou divnou dečku, bylo i vidět, jak to tam někdo matlal tím štětcem....
Moje hodnocení: 10/10 - když už jsem si jí koupila, tak bych nemohla dát ani nic jiného, já si kupuji zásadně koníky, kteří se mi líbí :)Tak snad se líbilo :)

Provizorní fotky nových koníků

22. ledna 2013 v 20:51 | bobeška |  Aktuality
Tak sjem ještě stihla nahrát fotky nováčků na rajče. Jsou to opravdu jenom provizorní fotky, aby jste věděli, co vůbec přijelo, tak se kdyžtat koukněte prosím :) http://bobeska38hbv.rajce.idnes.cz/Novi_konici_-_1._fotky#

22.1.

22. ledna 2013 v 19:49 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

  • Dneska dorazil ten westernový setík. Je báječný, už jsem nafotila příjezd. Sice je to s bleskem, ale jinak to celkem ujde. Jak sjem očekávala, koník byl bohužel podřený na zadku, takže jsem z něj udělala appaloosáčka, myslím, že se mi povedl :) A taky jsem byla s mamkou na bruslení, docela mi to šlo, ale šla jsem tam hlavně pro to, protože v pátek tam jdeme se třídou, tak tam nechci být za blbce :D Jo a zítra je neučíme, protože jdeme na nějakou akci, sraz je sice v 7:15 ráno (fakt super :() Ale aspoň se neučíme a pak mám celé odpoledne volné, takže možná půjdu fotit, ale má být šílený mráz... No, uvidíme :)
  • Koníci se mají dobře. Dnes sněžilo, takže koníci mohli dovádět na pastvinách, samozřejmě ti choulostivější s přikrývkami. Naše nová kobylka jménem Sweet White Candy (Candy) už se začlenila v pohodě do stáda. Nový westernový koník se jmenuje Matrix (možná vymyslím i něco jiného, zatím mu zůstává tohle jméno). Zatíms e jeví jako šikovný a mrštný koník, ale více zítra..... :)
Já vím, furt někam spěchám, furt už musím končit, ale prosím, do pololetí mě omluvte, tedy vlastně už jenom do zítřka, protože zítra se nám uzavírají známky :) Vypadá to na jednu dvojku z matiky, ale kdyby jste měli takového debila, jako máme na matiku my... Aby jsme z písemky, kde je 12 celkem těžkých otázek měli jedničku, můžeme udělat max. 1-1,5 chyby... A dneska jsem se potkala s mojí nej kámoškou, co je na gymplu, tka jsem jí to říkala a ona mi odpověděla, že takhle přísné to nemají ani oni..... Jinak mám samé jedničky, snad... :D

Rychlovka

21. ledna 2013 v 22:03 | bobeška |  Aktuality
Ahoj,

Chtěla jsem napsat, aby jste s emnou v pondělí moc nepočítali, hlavně s obíháním.... Už bych měla jít spát, ale ještě jsem si rychle vlezla na notebook a chtěla jsem taky napsat...

Mám nového koníka a zítra mi mamka přiveze z práce ten setík, už se moc těším :) Neberte to prosím jako chlubení, ale tohle jsou u mě asi na měsíc poslední koníci, pak možná budu mít jednoho a to bude taky na dlouho poslední.... Zkrátka, koník je pro mě asi to největší překvapení, protože se mi vůbec, ale vůbec nelíbil a teď? Je to u mě 1. novinka, ale nebudu se moc rozepisovat, teprve až nafotím fotopříběh o jejím příjezdu.... :D Ne, nebojte, tak dlouho vás čekat nenechám, ale ve středu se nám uzavírají známky, tak to budu muset do pozítřka přežít...

Čaukys :)

Stýská se mi.... Po živých koních......

20. ledna 2013 v 12:17 | bobeška |  Deník HBV
Ano, už od konce prázdnin se mi stýská po živých koních. V zimě nejezdím, ale i přes to, už jsem na koni neseděla skoro půl roku a je to znát. Moje jezdeké věci jsou v krabici a já se na ně občas podívám a zavzpomínám na ty nádherné chvíle s koníky.... Sice s nemilou trenérkou, ale koníky skoro vždycky milými.
Jel někdo z vás na fríském koni? Já ano a moc dobře so to pamatuji. Když jsem přišla, bohužel s taťkou do stáje, tak mi trenérka řekla, že dneska možná pojedu na něm a tak ať si ho zatím vyčistím. Už tohle pro mě byl veliký zážitek, protože toho koníka (neřeknu jméno, a nebo jo, jmenoval se Hauke) jsem obdivovala od chvíle, co do stáje přijel. Když jsem ho čistila, tak uvolněně stál v boxe, nikam necestoval a to byl hřebec! Pak mi ho jeden pán pomohl nasedlat a mohlo se jet do jízdárny. Krok jsme zvládli, v klusu to tak podivně nadnášelo, že jsem nevěděla, jak vysedat :D Tak jsem tam tak hopsala, on si klusal a bylo to v pohodě. Když jsme měli jet bez třmenůl v klusu, tak mě najednou chitla taková mini křeč do kolena, přestala jsem se držet a začala jsem klouzat dolů. No a Haukýsek bez jakékoliv mé pobídky zastavil. Na cval jsem si netroufla, to nevím, jak by to dopadlo :D :D Byla to docela hezká hodina, trenérka na mě zařvala až ke konci.....
Nevím proč, ale v zimě (jj, jeden nebo 2 roky jsem v zimě jezdila) mi bylo na koních vždycky strašně blbě. Jednak s té šílené zimy, co byla v hale (tam byla hrozná zima i v létě) a taky jsem byla ve stresu, že na mě bude trenérka zase hnusná. Jo, fakt, já jsme pak byla ráda za každou hodinu, na kteoru jsem nemusela, protože když jsem tam byla, tak sjem se na tu trenérku nemohla skoro ani podívat, jak jsem jí neměla ráda.... No, nevýhoda byla asi i to, že jsem jezdila s dospěláky, kteří jezdili na vlastních koních, uměli to a já jsem tam byla vlastně omylem. Dostala sjem se tam tak, že moji bývalou trenérku zaskakovala ta hnusná. Mamce se zdála sympatická a že to fakt umí. Na prvních trénincích to šlo, jenže pak nastalo peklo. Dostávala jsem mladé a neposlušné koně, kteří kousali a taky jednu velice starou kobylu, bylo jí 24 let (chudák, byla šíleně stará a furt se na ní jezdilo). Když jsem do stáje přišla, tak jsem na ní jezdila skoro furt, ale pak byla dlouhá odmlka a s kobylkou jsem si vůbec nerozuměla.... Kousala, kopala, ale asi to bylo i tím, že když se při sedlání ohnala, tak jí jedna holka nejednou práskla bičíkem..... Bylo mi jí tílo, v takovém věku už bych jí dala na pastviny na dožití, takhle byla akorát protivná, nevrlá a moc lidí jí rádo nemělo....
Moje poslední hodina v této stáji byla minulý rok v lednu a myslím, že to byla jedna z mých nejkrásnějších hodin. Dostala sjem sice koníka, kterého jsem neznala, ale měla jsem z něj docela strach, protože v boxe se hodně oháněl a kopal. Pod sedlem byla ale snad ten jehodnější a nejcitlivější koníček, kterého jsme mohla dostat. Dokonce jsem s ním jednou neplánovaně a jednou plánovaně nacválala z kroku, sice jen pár skoků, ale i to se počítá, protože mě brzdil kůň přede mnou. Taky jsme na té hodině obcválali snad 7 jízdáren, protože koník (jmenoval se Erik) měl křivé nožky a tak by pro něj nebylo moc dobré, kdyby jezdil moc dlouho v kroužku.
Na ty hezké chvíle vzpomínám ráda. S kamarádkou ze třídy možná budu chodit do jedné stáje nedaleko od nás, říkala, že tam byla jednou a nemůže si to vynachválit, jednou jsem tu stájku viděla, mají tam dokonce i irského tinkera :) Do jara je ale doba dlouhá.... V těchto chvlích sjem rdáa, že mám svoji sbírku :)
A nemůžu opomenout ani návštěvu u p. váni s naším známým, co tam u něj má koníky. Tam kdybych jezdila, bylo by to super :) No, známý říkal, že bych tam na týden o prázdkách mohla jet, mno..... :D

Víra Vítězí 1. díl - Obyčejný den

19. ledna 2013 v 18:00 | bobeška |  Fotopříběhy
Bylo krádsné podzimní ráno a já jsem se právě probudila. Bylo 8 hodin, ještěže byl víkend! Dneska jsme neměla nic zvláštního na práci - jo, vlastně jsem chtěla zajet do Jorviku, za mým strýčkem Hermanem. Neříkal něco o překvapení?
Ryhcle jsem se tedy oblékla a vyrazila do stáje.
Vyjela jsme na Montym ze stáje. Mamka mi ho už dávno vyčistila a osedlala. Zdál se mi ale nějaký....No, neklidný. Ale poslouchal a byl hodný a tak sjme to nechala být. Zabočila jsme na cestu směrem z Hilcrestu do Jorviku a začala Montyho rozehřívat. Nejdřív krok, potom svižný klus a nakonec i cval. Kdybych totiž jela až do Jorviku klusem, jela bych tam fakt dost dlouho, což by se mi nehctělo......
Asi 10 minut od Hilcrestu Jsem Montyho nechala nacválat. Měl dlouhý a pohodný cval a ještě pohodlnější trysk. Tady v horách ale bylo dost nebezpečné jet tryskem hned po ránu, protože tu všude byla rosa a hodně to klouzalo i tak. Já a Monty jsme ale byli skvělá dvojka, takže jsme jeli alespoň cvalem. Nemohla jsem se dočkat, až mi strýček řekne to překvápko.... :)
,,Hop!" houkla jsme na Montyho. Naučila jsem na tento poveld nacválat téměř každého koně, nebo jsem si na něj mlaskla. Monty okamžitě zrychlil. Milovala jsme tyto chvilky, zvláště s Montym..... Na žádném jiném koni jsem si to tak neužívala, jako právě na něm.
Konečně jsem dojela po Jorviku. Dala jsem Montymu pobídku ke klusu. Už od stáje na mě mával strýček. ,,Ahoj strejdo!" zavolala jsme. ,,Ahoj Emmy!" odpověděl mi. Hlouček jezdců a jezdkyň se na mě otočil - Jorvik jsme měla ráda, ale kromě strýčka a tety jsem tu nikoho moc ráda neměla. Mělo to své důvody, za které prostě nemůžu, ale teď to sem nebudu psát.
(promiňte mi prosím ten otazník, ale já v tomhle noťasu nemám GIMP..)
Docjela jsme ke strýčkovi. ,,Tak co to překvápko?" vyhrkla jsem hned. ,,Znáš Alex?" zeptal se a já jsme přikývla. Alex byla moje moc dobrá kamarádka. ,,Nechal jsem postavit crossovou dráhu a Alex bude její správkyně. Nechtěla by jsi tam s Montym zajet?" řekl. ,,Nová stezka? Super!" řekla jsem s nadšením v hlase a poplácala Montyho po pleci. ,,Když odbočíš 3. odbočkou z Jorviku a pojedeš rovně, tak se tam dostaneš." ,,Dík, strejdo!" zavolala jsem a otočila Montyho zase k výjezdu.
Už jsme byli skoro u cíle. Jakoby se Monty už nemohl dočkat a stále zrychloval. V dálce už byly vidět i nějaké ty překážky s červenými a bílými třepetajícími se praporky. Musela jsme Montyho trochu zbrzdit, aby se zbytečně neuhnal a zbyly mu síly i na ty přkeážky.
,,Ahoj Alex!" pozdravila jsem. ,,Jé, ahoj Emmy, ráda tě zase vidím. Jdeš si s Montym zaskákat?" zeptala se mile. ,,Ráda bych. Jak se máš? " zeptala jsem se. ,,Docela dobře. Tak jeď, než přijednou ostatní." řekla a ukázala směrem ke startu. ,,Tak já tedy jedu. Stopky asi nemáš, viď?" ,,Ne, bohužel, nechala jsem je doma."
1. překážka byla pro nás docela známá. Byla to stěna zasazená ve svahu. Monty jí lehce přeskočil a pokračovat dál, ke kamenné zdi. Tady jsme si sice museli dávat pozor, ale vše bylo v pohodě, protože Monty vyskočil hodně do výšky a do dálky. Právě kvůli tomu jsem cross milovala - byla jsme volná, jako pták, jakobych létala....
Další byl žlab se svazky sena. Užuž se chtěl Monty zastavit, aby ochutnal, ale stihla jsme mu včas zvědnout hlavu a pobídnout ho. Monty ve vzduchu ještě naštvaně zafrkal, ale pokračovali jsme k dalším překážkám.


Když jsem dokončila térnink, rozloučila jsme se s Alex a šla se s Montym ještě projet. Nejradši bych se projížděla ještě celé hodiny, ale musela jsme jet zpět do Hilcrestu. Monty už byl unavený a já jsme tam měla ještě nějakou práci ve stáji a 3 domácí úkoly ze školy.

Pokračování příště! :)

Krátké info

18. ledna 2013 v 9:30 | bobeška |  Novinky
Přednastaveno
Ahoj :)

Dneska tady bohužel nebudu, protože hend po škole jdu k babičce a budu u ní i spát, takže se omlouvám.

U nás je ošklivo, tedy ne ošklivo, ale je věčně zataženo, fouká vítr a když se objeví alespoň kousíček modré oblohy, tak je důvod slavit. Proto teď moc nefotím, sotva jsem nafotila fotky k haničce.konicek, tak sjem byla ráda, že jsme zalezla domů, protože foukal šílený vítr, furt mi padaly dekorace.... No prostě hrůza. Už aby bylo léto, nebo alespoň teplejší jaro... Jako, mě zima nevadí, ale když je takhle? Ale, furt lepší než minulou zimu, to vědci dokonce v ČR počítali hodiny, kd ybylo hezky.....

Ale, konec stížností, pojďme na koníky :)

Myslím, že kdybych se s rodiči domluvila, tak bych mohla třeba jednou nebo dvakrát do roka mít nějakého vzácnějšího SCH, BH nebo dokoce PS koníka. Znamenalo by to ale uklízení a mít vždy uklizeno v pokojíčku, nosit výborné známky (což dělám) a do roka jenom pár koníků, zato vzácných. Ne, nehledím tolik na vzácnost, ale hlavně chci, aby se mi koník líbil a taky radši vzadím na kvalitu, než na kvantitu...

Mějte se a zase zítra :)

Víra vítězí - úvod

18. ledna 2013 v 9:00 | bobeška |  Fotopříběhy
Ahoj :)

Chystám nový fotopříběh, tentokrát ze Star Stable 1. Ano, mám sice všechny 4 díly, ale teďka bych chtěla udělat fotopříběh právě z jedničky. O čem to tedy bude?

Hlavní postala se jmenuje Emmy. Miluje koně, žije v Hilcrestu se svojí rodinou a téměř hned vedle svého domu má i stáj. Jezdí samozřejmě na koních a ve stáji s půjčuje i krásného hnědáka Montyho, se kterým skáče cross-country a také jezdí distanční jízdy. Vše jí a Montymu jde, jenomže...... Ve stáji se začínají dít podivné věci. Ztrácí se různé věci, koně jsou neklidn a neposlušní..... Jak to všechno dopadne? Těšte se na fotopříběh Víra vítězí!!!