Červenec 2013

Můj miláček Pardé - Naživo!

31. července 2013 v 12:00 | bobeška |  Novinky
Ahoj :)

Jednou jsem hledala nějaké informace o Padrém a zjistila jsem, že je to velice dobrý drezúrák :) Ihned jsem se koukla na YouTube. Sice chvíli trvalo,l než se tam skutečně objevil Padré, ale našla jsem přesně to, co jsem hledala :) O video se s vámi dnes chci podělit :)
Pokud se nepletu, písnička je ze Spirita, ne?

Můj Padré :

A Padré naživo :)

Koníci na pastvě + trénink s Cedricem

30. července 2013 v 8:00 | bobeška |  Fotogalerie
Ahoj,

Po Midsummer festu vzaly holky ven také nějaké BH.
Kyl měla v plánu malý trénink s Cedricem a plán vyšel. Evža a Ash mezitím trošku zablbly s koníky...
No, snad se budou fotky líbit :) Nemám k nim nějak co říct :D


Midsummer fest 2013

29. července 2013 v 11:00 | bobeška
25.7. se uskutečnil 1. Midsummer fest.

Neberte to prosím tak, že se opičím po Star Stable nebo po něčem jiném, ale chtěla jsem to tu trochu spestřit a tohle mi přišlo jako dobrý nápad.

Kür + Gangam style?

28. července 2013 v 8:05 | bobeška
Přednastaveno
Ahojky :)

Před pár dny jsem narazila na toto video. Je sice sestříhané, ale přišlo mi to celkem vtipné :D I kür se totiž dá jet na gangam style :D Můžete se podívat na toto video. Některým se to bude zdát jako blbost, ale pro dlouhou chvíli.... :)

Mějte se :)

Markéta Slámová

27. července 2013 v 10:04 | bobeška |  Lidé v HBV
Jméno: Markéta Slámová
Pozice v HBV: profi. Drezúrní jezdkyně
Koně: Delta, v pronájmu Clair a Severus

Datum narození: 26.9. 1973
Rodinní příslušníci: Veronika Slámová (dcera), Petr Sláma (manžel)
Oblíbené číslo: 2

O ní: Markéta k nám přijela v roce 2010 o Vánocích, se svojí klisnou Deltou. V té době měla vyhráno nespočet drezúrních soutěží a chtěla si založit vlastní tréninkovou centrálu. Ze všech plánů ale sešlo, tak si Markéta našla místo u nás - a našla dobře! :) Momentálně trénuje na úrovni T se svoují klisnou Deltou a v pronájmu má Clair a Severuse, které jezdí na úrovni L.

Přednastavené články

27. července 2013 v 9:26 | bobeška |  Novinky
Ahoj :)

Jak jsem slíbila, přidávám článek o přednastavených článcích :D Je na každý den jeden :)

Neděle : 8:05 - Kür + Gangam style?
Pondělí: 11:00 - Midsummer fest 2013
Úterý : 8:00 - Koníci na pastvě + trénink s Cedricem
Středa : 12:00 - Můj miláček Padré - Naživo!
Čtvrtek: - - : - - Vyjížďka s nečekanými koňmi

A v pátek se vrátím :) Snad se vám články budou líbit :)

Fotit bohužel nebudu, max. mobilem (ale mám v něm dobrý foťák). Protože brát si tam foťák pomalu za.... To fakt ne :D Ale budu se snažit :)
Tak mi prosím držte palce, ať se to povede :) Předem se omlouvám z obíhání a veškerých zápisů. :)

Heh :D

26. července 2013 v 10:45 | bobeška |  Dny v HBV
Teď jsem se dozvěděla, že kvalifikace je až 24.8...... No, nějak blbě jsem si to přečetla :D

Dnes si ještě dobalím pár věcí a bude hotovo. Ráno jsem byla ve městě, koupit si známky a prošla jsem 4 trafiky, než mi dali známky... Ale jsou hezké, se sv. Václavem :D :) Jestli to stihnu, přidám sem ještě seznam článků, které tu budou, až tu nebudu.

Prozatím se mějte :)

25.7.

25. července 2013 v 20:46 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

Teď jsem někde v půlce příprav na tábor. Jsem docela překvapená, kolik toho moje taška pojme. Musím sice šetřit místem, ale věcí už moc nezbývá a místa je tam ještě docela dost. Pro ty, kdo nevědí - jedu na koňsko - výtvarný tábor, s kámoškou a těším se :) Zítra si musím dojet koupit ještě bílé tričko a známky na pohledy a obálky. S mamkou a taťkou už jsem se domluvila, že mi pošlou veškeré zpárvy (obálkou) o 3. kvalifikaci na Velkou Pardubickou :) (jak jistě víte, dostihy jsou moje vášeň :))
Jsem moc zvědavá, jaké to tam bude. Je to jen chvilku od města, takže v pohodě :) Já bych nejela nikam, kde je to daleko, to tedy ne....
No, tak musím jít zase balit... Ještě si tam musím nějak vecpat přilbu na koně, protože chci svoji a ne nějakou půjčenou. Před chvilkou jsem jí trošku přejela hadříkem a září jako nová. :)

Tak se mějte :) Zítra musím ještě něco přednastavit.

Další z Totilasových potomků

23. července 2013 v 20:44 | bobeška |  Novinky
Ahoj,

Dnes se mi nějak nechce psát článek, tak sem dávám alespoň video. Je to další z Totilasových potomků - Tibúron. Musím říct, že je překrásný, je vidět, kdo je otec :) Tak nebudu zdržovat.... :)

Snad se líbilo :)

Songster 2.část

22. července 2013 v 18:22 | bobeška |  Projekty
Bylo ráno a od nehody Cathy uběl přesně týden. Nevěděla jsem, jak bych to ve stájích zvládla sama a tak jsem se rozhodla, že požádám o pomoc jednu z mých dobrých kamarádek - Marry Eastwoodovou. Byla to a stále je jedna z nejlepších westernových jezdkyň v anglii. Svou maličkou stáj měla nedaleko od té naší. Šla jsem tam s dopisem, ve kterém bylo všechno - od nehody Cath až po myšlenku vrátit Songstera zpátky do dostihů.
Když jsem se vrátila z města, osedlala jsem Songstera a vyjela na vyjížďku. Pořád jsem totiž myslela na Cath, protože jsem za ní zatím nemohla. Nechala jsem valacha, aby běžel kam chce. Namířil si to na naší oblíbenou lesní stezku. Chvíli jsme jeli jenom krokem, ale došlo i na rychlý klus. Byla jsem si téměř na 100% jistá, že by se měl Songster vrátit zpět na dostihovou dráhu...
O půl hodiny jsem převzala vedení zpět. Už byla vidět i ohrada, ve které se popásala Sqall a maličká Sandy. Jak jsem znala Marry, novinky se vždy dozvěděla podezřele rychle, takže už klidně mohla stát u ohrady. Ale taky nemusela, vždy to záleželo na ní.
"Ahoj Marry!" zavolala jsem. "Ahoj, Danny, ráda tě zase vidím!" odpověděla s úsměvem. Byla jsem strašně ráda, že dorazila. "Tak tohle je ten tvůj Songster?" zeptala se a ukázala na něj. "Jo, to je on. Není hezký?" řekla jsem. "Ale ano, je moc pěkný. Přemýšlela jsem nad tou účastí a vlastně to není až zas tak špatný nápad. S Cath mě to mrzí." řekla. "Jestli to s tou účastí ale myslíš vážně, měla by jsi začít pořádně trénovat." dodala. "Ano, myslím to vážně, protože Songster je veliká naděje." řekla jsem.
"Můžu se na něm projet?" zeptala se Marry. "Dojedu na něm až do stáje a vezmu si ho na lonž, abych ho mohla lépe posoudit. Můžeš tam přijít se Sqall, aby se nenudila." řekla.
O pár minut později už oba jeli táhlou rovinkou přímo k Marryiným stájím. Já jsem se rozhodla, že půjdu se Sqall jinudy. Byla to sice delší cesta, ale z kopce dolů, navíc tam Sqall nemohla nikam utéct.
Následovala klidná cesta loukami. Doprovázelo nás veselé štěbetání ptáčků a občasné zašumění větru v korunách stromů okolo. Sqall šla poslušně vedle mě a já jsem měla čas na přemýšlení.... Kdo to mohl být na té motorce? Cathy mi neřekla nějaký detailnější popis.
Za chvíli jsme byly u jízdárny. Sluníčko ozařovalo cestu po ktreré jsme přišly. Marry na nic nečekala a už volně lonžovala Songstera. Na tváři měla neproniknutelný výraz. "Tak co? " zeptala jsem se opatrně. Marry zpomalila Songstera do kroku a pak odpověděla: "Je to výjmečný kůň. Ještě jsem žádného takového v ruce neměla, Danny." odpověděla. Okamžitě jsem se zaradovala. "Vždyť to říkám pořád." řekla jsem. "Jo, jasně. Ale tenhle v derby chybět nebude." řekla Marry vážně.
Když trénink skončil, Marry a já jsme odvedly Songstera na malou pastvu, hned vedle jízdárny. Na jízdárnu mezitím vjel jiný jezdec na puntíkatém koni. "Podle mě by bylo nejlepší přihlásit Songstera do tohoto trojkového dostihu." řekla Marry a ukázala mi plánek. Dostih se konal za čtrnáct dní. "Nějaké základy už má, takže nebude snad potřeba ho zvykat na dostihovou atmosféru. Nechtěla by jsi ale i profesionálního žokeje?" řekla Marry. "Ty snad nějakého znáš?" zeptala jsem se. Marry ukázala palcem za sebe. "Jmenuje se Jacob Stantd a už vyhrál čtyřista dostihů. Tak co myslíš?" řekla.
Po dalších domluvách jsme se přemístily k dráze. Na Songsterovi sice bylo vidět, že už toho má dost, ale po pár mrkvích a cukříku změnil názor. Jacob to cítil také, a tak nechal Songstera běžet jeho tempem, nijak výrazně ho nepobízel, jen ať běží. Já a Marry jsme si stouply k okraji dráhy. Neodolaly jsme a začaly dvojci povzbuzovat. Valach nezpomalil ani nezazmatkoval, nýbrž zrychlil. Jacob ho pochválil a nakonec zastavil.

Pokračování příště :)

Konečně zpět :)

21. července 2013 v 20:57 | bobeška
Tak, jsem doma :)
Moje premiéra se naštěstí vydařila, všechno dopadlo dobře.1. den si nepomatuji, kolikátá jsem byla za jednotlivce, ale za družstva jsme byli 8. z 10. (my nehrajeme na žádný postup, ale o udržení :)). 2. den jsem byla výborně, na to, že jsem šla s dospěláky a byla jsem tam témeř nejmladší.... Mám z toho hroznou radost, byli tam výborní lidé, se kterými se dobře šlo atd. :)
Hned jak si odpočinu, tak vás oběhnu, ale teď se mi vážně nechce a jsem unavená... Cesta domů trvala 5 hodin, díky navigaci jsme ceskou tam museli projet centrem. Zpátky jsme jeli podle rady známé, podle cedulí. A bylo to v pohodě :)
Děkuji všem za komentáře a za to, že jste mi drželi palce, moc si toho vážím :)
Mějte se, já si jdu číst, protože na nic jiného se nezmůžu :D

Rychlý pozdrav :)

19. července 2013 v 7:33 | bobeška |  Novinky
Ahoj,

tak nakonec stíhám i rychlý pozdrav :) Právě snídám loupák, který je starý 2 dny (nejspíš) a nechutná zrovna nejlépe, ale to je jedno... :D
Za asi hodinu odjíždíme. To těšení se mísí se zvědavostí a trochu i strachem... Jsem ale v pohodě, protože o nic nejde, 4. nejhorší výsledek se škrtá :) No, nemyslím, že budu poslední, ale nechci se předseňovat :D

Tak se tu mějte :)
Bobeška :)

Info na víkend

18. července 2013 v 22:24 | bobeška |  Novinky
Ahoj,
zítra odjíždím s odiči na ligu (teď to tu nebudu vysvětlovat, zkrátka reprezentace klubu - družstva) a nevím, jak ti tam bude s WiFinou. Kdyžtak mě ale prosím omluvte na 19.7. - 21.7. z obíhání a zápisů OR/SR :)

Děkuji za pochopení :)

Vyrábění

18. července 2013 v 22:22 | bobeška |  Moje výrobky
Ahoj :)

V ´terý jsem zajela do města, abych se koukla do Koruny (takový náš menší obchodní dům), kde mají i Galanterii. Tak jsem koukala po regálech... A co nevidím - nylonové provázky! Na zkoušku jsem si vzala modrou a bílou, obě po dvou metrech. K tomu jsem přidala ještě bílý filc a světle hnědý kožený provázek. Sice to nebyl moc velký nákup (stálo mě to 31 Kč :D), ale chtěla bych si ho někdy zopakovat, protože se mi z toho vyrábí výborně :)

Ohlávky tu jsou jenom 3, ale teď už jich je 6 :)

Songster 1.část

17. července 2013 v 13:03 | bobeška |  Projekty
Songster - 1. část

Fotopříběh Songster - Úvod

17. července 2013 v 11:48 | bobeška |  Projekty
Tak je to tady :) Další fotopříběh a tentokrát ho už dokončím! :) Je se Stablíky :D

Úvod:
Danny je 24 let a spolu se svojí nejlepší kamarádkou Cathy vlastní maličkou stáj jménem South Ocean. Danny jezdí svého mladého valacha orlovského klusáka jménem Songster a jejím snem je vyhrát klusácké derby řízené ze sedla.
Jednoho dne jde Cathy trénovat se Sqall, AQH na přírodní jízdárnu. Tam se jim ale přihodí nemilá věc a Danny......

Tak co? Navnadila jsem vás alespoň trošku? 1. díl bude nejspíš ještě dnes :)

16.7.

16. července 2013 v 21:56 | bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

Dnes to bude jenom krátké... Nevím proč, ale i kdybych u blogu seděla celý den, tak se k článku nedokopu... :D
Ráno jsem chvilku vyráběla a koukala jsem se na Pottera, pak jsem šla ven, naobědvala se, koukala se na Pottera a pak jsme šli na golf :D Doma jsme ale neměli skoro nic k jídlu, takže jsem snědla 3 Corny a myslela jsem, že se pozvracím... :D (Nejsem na takové množství zvyklá :D)
Právě se koukám na Víkend. Vyfotila jsem pár ohlávek, ale nestihla jsem to všechno nahrát do počítače. Zítra to snad bude, mám k tomu napsaný i článek, jenom ta fotka chybí....

Tak se mějte :) Vím, teď je to nic moc, ale o prázdninách se mi nic nechce... :D

Chtělo by to nějaký nápad....

14. července 2013 v 7:56 | bobeška |  Deník HBV
Ahoj,

chtěloby to nějaký nápad... Připadá mi to tu poslední dobou takové opuštěné...

12.7.

12. července 2013 v 20:26 | bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

  • Dneska to byl docela dobrý den. Ráno jsem se ségrou jela zařídit něco do města a pak jsem jela domů (asi v půl deváté). Odpoledne jsme byly se sestřenicí a s babičkou koupit rybičky (pro sestřenici). Nakonec si jich nevybírala 18 (mohla i víc, ale nechtěla) a já jsem si vzala také jedno maličkaté paví očko, samičku jménem Eset.Je v menším akvárku společně s postarším samečkem bojovnice Betta, Elišákem (byla to Eliška, ale nakonec se ukázalo, že je to kluk :D) Nebojte, zatím to nevypdaá, že by se měli sežrat :D
  • Zítra (kupodivu) nemáme žádný turnaj, ale fotit se mi moc nechce, chci si pořádně zahrát :D
  • Před chvilkou jsem se umyla - jak krásný pocit.. :D Po perném dni sprcha celkem sedne :)
Tak ahoj, já jdu obíhat :)

11.7.

11. července 2013 v 19:56 | bobeška |  Dny v HBV

  • Tak co, jak utíkají prázdniny? U mě to celkem jde, jsou u nás 2 sestřenice, takže program na den mám, ale jsou u nás jen do zítřka :) O víkendu mám program taky už daný a další týden nevím. Když jsem se dneska ráno probudila, tak jsem si v duchu říkala: "Kdy asi vstanu? Ale jsou prázdniny, tak kdy chci.." No, je to takové super, probudit se bezstarostně :)
  • Koníci se mají dobře, nyní tráví většinu času na pastvinách. Tréninky jsou až odpoledne. Konají se v hale, ale není vyjímkou, když někdo zajde i na naší přírodní jízdárnu nebo na plácek, který je za stájemi.
Jinak už nemám nějak moc co napsat, protože mám rozkoukaného Harryho Pottera :D