Říjen 2013

Happy Haloween!

31. října 2013 v 21:52 | Bobeška |  Aktuality
Ahoj! :)

Přeji všem krásné prožití Halloweenu! :)

Halloween je zkratka slov all-hallows-even - tedy předvečer všech svatých. Je to svátek keltů, vznikl v dnešní Anglii. Slaví se v anglicky mluvících zemích, Švédsku, Finsku....

Ne, že bych to nějak slavila, je to spíše pro spestření v HBV....

A budeme také přecházet do snad ještě hezkého listopadu.... :)

Nový koník - po dlouhé době

30. října 2013 v 12:23 | Bobeška |  Novinky
Ahoj :)

Po dlouhé době přišel neočekávaný nováček. :)

Včera jsem se byla podívat ve městě a koukla jsem i do Pompa. Měli tam spoustu nových Collecta koníků. Byli tam sice jako vždy naházení, ale něco se z toho vybrat dalo...
...a našla jsem. :) Někde veprostřed regálu byl koník,kterého jsem nikdy předtím neviděla. Krásný fjordský hřebec, ani ne tolik podřený. Chvíli jsem se rozhodovala, ale pak jsem si ho přecijenm vzala. :) Pod článek je fotopříběh, pokud chcete, můžete se na ně kouknout :) A jméno? StarBuck! :)Ten jeho pohled.... LOVE :D

Den vyrábění

28. října 2013 v 19:38 | Bobeška |  Novinky
Ahoj :)

Dnešní odpoledne jsem věnovala vyrábění. Mám další 2 kostými na Halloween a vyrobila jsem také drezúrní uzdečku. Řekla bych, že v tomto ohledu jsem u sebe dosáhla.... Trochu takové dokonalosti. Zítra nevím, jestli vám to nafotím, ale stihnout bych to měla. Rozhodně se máte na co těšit :) Uzdečka je pro Cerdica, byla dělaná podle skutečné a má všechno, co má mít :) (tím se nechci vychloubat), dva kostými jsou Flashe a Mystic Lady. Možná dovyrobím ještě něco pro hříbátka, to ještě nevím, ale asi jo :) Poslední dobou mě to docela chytlo, což je jedině dobře :)

Moje oblíbená :)

Nedělní focení 27:10.

27. října 2013 v 19:52 | Bobeška |  Fotogalerie
Ahoj :)

Jak sjem slíbila, tady jsou fotky z dnešního dopoledne :)


Tak snad se fotky budou líbit :)

Vstupujeme do zimního času! :)

27. října 2013 v 18:35 | Bobeška |  Novinky
Dnešek jsem prožila hezky. Ráno jsem uklízela, nasnídala se, pak zase uklízela, fotila... Prostě bezva den :) V pokojíčku mám nádherně uklizeno; na zemi se neválí ani smítko, protože jsem vše pečlivě vyluxované. Prach jsem setřela úplně ze všeho, z čeho se dalo. Takže se mi teď na pokojíček kouká moooc hezky :)

A k tomu focení. Za chvíli stáhnu fotky do počítače a dám je na rajče. Objeví se tu možná i kraťoučký článeček na uvedení fotek :) Musím říct, že některé fotky vypadaly fakt hezky, tak se snad máte na co těšit! :)

A jak jste prožili vy dnešní prodloužený den? :)

25.10.

25. října 2013 v 20:49 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

 • Konečně... Odedneška mume celkem 9 dní volna, taže bezva :) Ve škole to taky docela ušlo, žádné testy (teda, až na jeden z ájiny) a moc psaní taky nebylo. Zítra jdu na turnaj, tak mě prosím omluvte z obíhanání, pak už budu zase normálně fungovat :)
 • Brzy vám nafotím cenu od hanicky.konicek. Je opravdu krásná :)
 • Chtělo by to nějaké oživení, ale co nevidět je Halloween, tak to tu bude žít :) Už mám hotové 2, nebo vlastně 3 deky na Halloween. Ne, že bych tento svátek nějak extrémě slavila, je to spíše na takové oživení a téma na blog.. :)

2 měsíce do Vánoc! :)

24. října 2013 v 22:00 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj! :)

Dnes zbývá přesně 61 dní do Vánoc! :) Není to skvělé? :D

 • Ve škole jako vždy nic moc, písemku, kterou jsem napsala, jak nejlépe jsem mohla, jsem dostala 2-.... Já už fakt nevím, co dělám špatně :´( A učitel tam u tabule zase 10 minut prokecal, aby nás na ty známky pořádně "navnadil" tím, že říkal, jak to zase dopadlo špatně, že se neučíme, bylo jen pár jedniček... Strašný...
 • Koníci OK, zatím neplánujeme žádný nový přírůstek... :) Prostě pohoda. Jezdí se teď hlaně na vyjížďky, protože je venku stále krásně :)
Mějte se :)

23.10.

23. října 2013 v 18:37 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

 • Jako první bych chtěla zmínit, že mi už včera došla cena od hanicky.konicek. Je nádherná a Candy skvěle sedí. Moc děkujeme! :)
 • Dnesk jsme byly s mamkou koupit nové naušnice. Před týdnem se mi totiž na plavání ztratily, dost mě to štve a i když jsem tam byla hodinu poté, v šatně nic nebylo... Vybrala jsem si takové vrtulky a kruhy (malé, ne ty obrovské :)). Mám z nich velikou radost :)
 • Koníci OK, odpoledne bylo krásně, tak si většina jezdkyň vyjela na vyjížďku. Fotky bohužel nemám, odpoledne jsem si užívala také, takže... Zima má být krutá, tak si to užijme :)
Mějte se hezky, já už musím... Dělat úkoly...
Tak ahoj :)

Grafické stužky z Rousů v blátě

21. října 2013 v 7:30 | Bobeška
Dávám sem grafické stužky z Rousů v blátě :) Jak jistě víte, vyhrála naše Sweet White Candy, Danny byl na skvělém 3. místě :)

Tadyta patří Candy
A tahle Dannymu :)
Moc děkuji haničce a Helien za skvělou soutěž, hodnocení a prostě všechno... :) Mám z toho neskutečnou radost, budu se moc těšit na cenu :) A také veliká gratulace patří vám, soutěžícím :) Děkuji za gratulace v průběhu soutěže, moc mě to potěšilo a vážím si toho :)

20.10. - už?!

20. října 2013 v 20:26 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

 • Jsem trošku překvapená, kolikátého už je :D Dnes bylo opět hezky, sice jsem nefotila, ale i tak si to užila... :) A zítra zase pondělí. Píšeme z matiky, mohla bych to umět, ale po předchozích písemkách to fakt neumím posoudit. A to mi připomíná, že za 11 dní je Halloween! :) Musím vyrobit pár kostýmů, snad bude v ten den hezky, abych mohla fotit... Ale nic neslibuji... :)
 • Zítra budu zase do večera na dramaťáku, fakt super... Když už, tak ať mi (vlastně nám, je to dialog) vyjde aspoň to vystoupení. Minulý rok jsem měla s přednesem jenom jedno... Ze čtyř...
 • Koníci dobrý, dnes měli odpočinkový den, takže se pořádně vyblbli ve výbězích. A celkově to byl takový hodně pohodový víkend, nic moc se nedělo.... Ale trošku oslavovalo, na blogu u hanicky.konicek bylo vyhlášení Rousů v blátě :)

Sobotní focení - po dlouhé době

19. října 2013 v 16:13 | Bobeška |  Deník HBV
Ahoj! :)

Tak se zase po dni hlásím. Ne, že bych včera neměla čas, ale upřímě - nechci sem psát slátaniny,a ale články, které za něco stojí. :)

Dnes ráno jsem se vydala fotit. Nyní hlídáme známým na pár dní dům a oni mají překrásnou zahradu. Pochopitelně jsem toho musela využít.
Fotila jsem brzy ráno i chvilku po poledni. Po delší době je zase nádherné počasí. Ráno byla zima a několikamilimetrová vrstva jinovatky. Koníci se v ní za ranního slunka divoce proháněli a focení šlo od ruky :) Jsou tu s námi i naši 2 účastníci Rousů v blátě, Candy s Dannym. Oba si už na fotografování v pohodě zvykli, vždyť pózovali před objektivem každou chvíli! :)

Neptuna jsem také po delší době vzala fotit, navíc, jemu sezóna ještě zdaleka nekončí! :)

Je to tam! :)

17. října 2013 v 20:42 | Bobeška
Ahoj :)

Dneska, když jsme přijeli ke známým, vzala jsem notebook a šla kouknout na Rousy v blátě. Projížděla jsem fotky... Dannyho - nic moc, já vím, vysvětlila jsem to u hanicky.konicek na blogu... :) A pak Candy.... To vyhrála! :) Mám neskutečnou radost, nechci se tu vytahovat, ale když se všichni chlubí svými úspěchy (jen tak dál,úspěchů není nikdy dost! :)), tak jsem si řekla, že to taky napíšu. A tak píšu! :) Teďka si to samozřejmě úplně neuvědomuji, ale až se zítra probudím, tak budu skákat radostí do stropu :) :) :)

A Candy.... Jsem velice ráda za to, že vyhrála . Ač to moc nevypadá, mám ji velice ráda a koukám na ni trošku z jiného úhlu. Dostala se k nám totiž velice zvláštním způsobem :)

Jednoho dne (v lednu) jsem se koukala na blog rancherky Lissy. Uviděla jsem u ní, jak si vyrobila kasičku, aby si vydělala na koníka. Zkusila jsem to také. Sice maličko odlišným způsobem, ale chtěla jsem to zkusit. Pak jsem ji dala ke vchodu do altánku. :)
Dny ubíhaly a po třech týdnech jsem se rozhodla kasičku vybrat. Bylo v ní něco okolo 220 kč. Další den jsem vzala peníze a šla si vybrat koníka do Pompa. Prohlížela jsem si různé koníky... Candy jsem zprvu přehlížela. Na obrázcích se mi totiž moc nelíbila. Pak jsem se ale koukla na stranu, kde stála jseště s dalšími třemi vrstevnicemi. Vzala jsem ji přinesla ke kase... A byla moje! :)
V tramvaji jsem si sedla úplně dozadu. Venku hustě sněžilo, napadlo mě sloho White - všude bylo bílo. Mám celkem rdáa Robbieho Williamse a v té době frčela ( a frčí pořád) písnička Candy. Tak tedy White Candy. A pak mě jen tak napadlo slovo Sweet! :) A vzniklo z toho Sweet White Candy! :)

Musím ale také pozvednout výkon Dannyho - byl to můj 1. koník objednaný z e-baye, řekla jsem si, že toho musím mít - a mám... Byl to pro mě a stále je, dokonalý koník.... :) Jako všichn moji miláčci :)

Tak ahojky! :)

Pár novinek

17. října 2013 v 15:48 | Bobeška |  Aktuality
Čauky :)

Konečně mám trochu víc času. Dnes jsou u nás od rána řemeslníci a předělávají nám topení. Momentálně netrpělivě čekám na vyhlášení Rousů v blátě, snad už bude, až přijdu z tréninků. Dneska se mi na florbal moc nechce, nejhorší je ta cesta tam.... :D Odedneška budeme bydlet do úterý u známých, měla jsem si sbalit pár věcí a připravit s, problém je v těch řemeslnících, co jsou nahoře (máme 2 patra, dole babička, nahoře my) a teď jsem u babičky. Hmm, asi tam budu muset, no... :D Koníky s sebou taky nejspíš vezmu, mají překrásnou zahradu, ale nic neslibuji. Dneska v osm už asi bude tma, co? Třeba se mi povede něco ve tmě :)

Tak já se loučím :)

Chvilka času

15. října 2013 v 14:42 | Bobeška |  Dny v HBV
Zdravím! :)

Já vím, teďpíšu tak ob den, ale více to nestíhám. Nemůžu se dočkat podzimních prázdnin, dodělávám věci do školy, uklízím a snažím se fotit. Taky tréninky, ty mi zabírají většinou, o víkendu turnaje. Stíhat se to dá, ale dost blbě, navíc, když odcházím z domova, tak je hezky. Přijdu domů, je tma. Chjo.... Tak to prosím nějak pochopte, kdy se to uklidní - netuším. Nechci to málo z volného času prosedět u počítače.

Jsem moc zvědavá na vyhlášení Rousů v blátě, zatím jsme vedli, ale bylo to velice těsné, tak nevím... :) Každopádně nezbývá, než doufat :)
A prosím - pokud to jde, omluvte mě na chvíli z obíhání. Všimla jsem si, že si mě elocin5 vymazala z OR - je mi to jedno, ale já prostě nemám čas číst všechny články a komentovat. Ale nebojte, když už nic, čtu to :)
Tak zatím! :)

Sláva vítězům, čes poraženým (popadaným)

13. října 2013 v 21:43 | Bobeška |  Novinky
Tak další ročník Velké Pardubické za námi.

Vyhrála Orphee des Blins. Popravdě řečeno, docela jsem to čekala, jakmile zaujmula po 1. překážce 1. místo. P. Váňovi jsem to velicee přála, ale ve společnosti Trezora, který ovládl 2 kvalifikace, zahraničních hostů a veliké konkurence jsem věděla, že to bude mít převelice těžké.
Pak ale přišel bohužel pád na posledním skoku, tomu, že kůň, který běžel před ním se lekl překážky, vybočil a Tiumen už neměl moc na výběr..... Popadali téměř všichni, ale co se dá dělat...

1. Orphee des Blins (ž. Jan Faltejsek) DS Pegas
2. Nikas (ž. Dušan Andrés) Castor
3. Klaus (ž. Jaroslav Myška) Dr. Charvát
4. Kasim (ž. Marcel Novák) Přemek Kejzlar
5. Peintre Abstrait (Lukáš Matuský) Elektromontáže Mička
6. Tropic de Brion (Marc-Antonie Dragon) Ecurie des Dunes ČR

Trošku smutné bylo, že pro Tiumena to byl poslední dostih kariéry. Řekla bych, že ač nedokončil, rozloučil se se ctí. P. Váňa říkal, že pro dnešek končí. Těžko říct, jestli to myslí doopravdy, nebo si to rozmyslí. Kažopádně, posadit se v téměř 61 letech na koně a jet Velkou....
Takže gratulace Orphee a p. Faltejskovi a čest poraženým! :)
Vítěz 123. ročníku Velké pardubické Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem.
zdroj fotky ZDE

Práce až nad hlavu

10. října 2013 v 19:27 | Bobeška |  Novinky
Ahoj,

Každý to jistě zná. 1. měsíc školy za námi. A dneska jsme měli třídní schůzky. Učitelka mě jako vždy chválila, že jsem moc šikovná. Ještě kdyby mi to tak říkala při hodinách! :D Z matiky mi vychází 3, ale máme 3 známky, ostatně jako u všeho, u něčeho ještě míň, ale 3-4 známky max. A z něčeho mi vychází 1-2, to bude nejspíš fyzika, ale u té mám jednu známku a zítra píšu opravu, takže to bude nejspíš jednička! :)
Potřebovala bych se začít víc učit. Ne, nechci nad tím sedět furt a pořád, ale trocha učení by neškodila. Moc se tedy omlouvám, budu se snažit obíhat, to určitě, ale aspoň ten říjen.... Ještěže je zítra pátek, jinak bych se asi zbláznila :D Mc se těším na víkend - bezvadný pohodový turnaj s kámošem a v neděli - však vy víte co.... Velká Pardubická!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Tak se mějte, jdu se učit na zítra :)

9.10.

9. října 2013 v 19:44 | Bobeška |  Dny v HBV
Zdravím! :)

 • Fuj, nesnáším matiku.... Aneb totálně jsem pos---- písemku z matiky. Jedna holka mi totiž ráno řekla, že učitel říkal, že se nevymluvím na to, že jsem tu nebyla a měla jsem si to doplnit. Dobře. Tak jsem tedy psala z toho, co jsem jenom matně znala. Takže budu mít dobře asi 2 cvičení ze 4, to 3. bude z poloviny možná dobře. Měla jsem chuť dát té holce přes hubu... Já vím, neměla jsem jí věřit, ale když se přihlásil spolužák, že tu nebyl, nestihla jsem se přihláit a už jsem začla psát... Chjo :( A koho by napadlo, že by si to mohla vymyslet, v tu chvíli, ve spěchu v šatně... Ale to se stává, snad to nějak dopadne... :)
 • A po 5. hodině začala mnohem příjemnější věc - mamka mi napsala omluvenku a o 30 minut později jsme s naší známou čekaly na bus do Prahy. Proč? Na výstavu Tutanchamon - jeho hrob a poklady. Moc jsme se obě těšily, ona na té výstavě už byla, ale jenom to proletěla a nestačila si to pořádně užít. Bylo to jedním slovem - neskutečně-přenádherně-úžasně-krásné! :) K narozkám jsem z této výtavy dostala 2 krásné knížky, právě od těchto známých. U vchodu jsme dostali audioprůvodce a dál už jsme se jen kochaly, zatímco audioprůvodce povídal. Asi to nevíte, ale já miluju Egypt, hlavn jejich bohy (doporučuji přečíst knížky Rudá pyramida (1.díl) a Hněv bohů (2.díl)). Když jsme si to po hodině a půl všechno prošly, známá si koupila tu samou knížku co mám já, magnet a ještě něco. Já jsem si koupila propisku ve tvaru Tutnchamonova sarkofágu. Mám z toho velikánskou radost a neopakovatelný zážitet! :)
Mějte se :)

7.10.

7. října 2013 v 19:48 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj!

 • Dnešní den byl lepšé. než jsem čekala. Až na matiku, ale na to už jsem si zvykla, takže.... A za 6 dní je Velká Pardubická! Moc se těším, ale mamka s taťkou mě v neděli přihlásili na turnaj... Jestli to vyjde jako minulý rok, tak to bude bezva, to jsme totiž viděli ještě pár dostihů předtím, vše jsem si pak pustila na netu.
 • Koníci bezva, jako vždy, holky dneska vzaly Nikasku a Starlighta, aby se procvičili. Ozkoušeli si jednu z našich 1. tratí pro stablíky. Nebylo to moc dlouhé, ale když to skákali podruhé, bylo to o poznání pomalejší! :D Njn. musí ještě hodně trénovat, hlavně Nika, Star to má jen jako spestření parkúrového tréninku :)
Tak ahoj :)

Už jsem se rozhodla!

6. října 2013 v 11:49 | Bobeška |  Deník HBV
Ahoj! :)

Rozhodla jsem se tedy pro set s poničkou a roztleskávačkou. Že je tento set výhodnější mi došlo až v momentě, kdy jsem článek publikovala. Moc vám děkuji za komentáře a rady! :)

Blbější je, že mamka mi řekla, že si na to musím "vydělávat" (úklid pokojíčku, koupelny a kuchyně, což dělám pořád) asi měsíc. Sice bych na to ze svého měla úplně v pohodě, ale to se mi zase dávat nechce. Bavili jsme se o tom u snídaně, taťka byl stejného názoru... Třeba mi to mamka dovolí dřív, kdo ví. :)

No, a za chvilku musím jít k babičce, pomoct jí přestěhovat kytky z balkonu domů. Babička od nás bydlí asi 2,5 km, bude to práce asi na 2 hodiny, takže odpoledne v prčicích.... chjo :( Proč ty hnusy nevyhází? Já chápu, že k tomu někdo má vztah, ale ty kytky nevoní,nejsou vzácné, nejsou hezké, nekvetou a babička na ně furt nadává.... A navíc jí to věčně schazuje kočka, takže si asi umíte představit, jaký je tam v zimě binec! :D

Tak zatím :)
Makarpura Star na vycházce v lesíku :)

Co si vybrat?

5. října 2013 v 7:30 | Bobeška |  Novinky
Ahoj :)

Ano, ano, za jsem nerozhodná a potřebovala bych trošku doporučení. :) Nutně potřebujeme nějakou posilu k BH tradíkům a classikům. Holky to sice zvládají skvěle, ale až přijedou Vánoční nováčci (pokud nějací přijedou), budeme už nutně někoho shánět.
Nedávno jsem koukala na parkůrovou jezdkyni jménem Chelsie, protože bych se přikláněla spíše k tomu, aby měla Ashley kamarádku a někoho, kdo by jí pomáhal jezdit classiky. Jenže tato jezdkyně mi připadá... Prostě drahá. A za ty peníze už bych mohla mít jiné věci, ještě k tomu přičíst poštovné.... Tak jsem zvolila jednodušší cestu - vybrat si po delší době něco od TH! :)
Breyer - Classics Pony Pep Rally
1. je set roztleskávačky a poničky. Obě se mi moc líbí, oblečení vyrobím, to není žádký problém (kdyžtak mi s tím pomůže babička nebo mamka). Je tam dokonce i MW koník! :) Set stojí 500,- + 145,- poštovného.

Breyer - Farm Fresh Olivia Classic Doll
Dále se mi líbí tato pomocnice ve stáji, jménem Olivia. To mi přijde nejideálnější, má i pěkné oblečení, které jí sluší. Viděla jsem ji i na fotkách od jiných sběratelek a vypadá dobře :) Stojí 390,- + 135,- poštovného.

Ještě přichází v úvahu kovář a Halloweenský set. Nevím, k čemu se přiklonit, proto to sem dávám :) Máte nějaký set doma? Jaké s ním máte zkušenosti? Pište prosím do komentářů! :)