Prosinec 2013

VVD - vyhlášení

31. prosince 2013 v 11:05 | Bobeška |  Aktuality
Je to tady. Vyhlášení VVD.

Musím říct, že letos byla konkurence opravdu veliká a rozhodování těžké. Lidé z HBV celé dva dny hlasovali a nakonec byl také určen vítěz. Jste připraveni? :)


Silvestrovské focení

31. prosince 2013 v 10:41 | Bobeška |  Fotogalerie
Poslední vyjížďka tohoto roku. Doufám, že se bude líbit :)

Vyjížďka se plánovala už několik dní předem. Nebyla to tak úplně vyjížďka, spíše vycházka, aby si koníci odpočinuli a náležitě si to užili.
Jelo se směrem od Severních pastvin s Jehličnatému lesíku, kde byl terén nejlepší a neprosluněnější :) Bára pro dnešek upustila od westernu a sedla si na Ketty Sharp, kterou nauzdila dostihovou uzdou. Domča si vzala normální anglickou uzdu a svého oblíbence Waterfalla, se kterým nám předvedli i pár piaf :)
Ostatní koníci, Nikaska, Kenty a Snow vesele pobíhalia dováděli v ranní jinovatce. Doufala jsem, že přes noc napadne alespoň maličko sněhu, ale bohužel... Vzhledem k tomu, že mi ani nevadilo, že jsem neměla rukavice... :D

Malá ochutnávka: (zaostřeno na jezdkyni ;))

Vánoční nováčci - fotky

29. prosince 2013 v 11:55 | Bobeška |  Fotogalerie
Ahoj :)

Teď jsem se do toho psaní docela pustila.... Ale to je jen dobře :D Dneska dopoledne jsem se vydala fotit ven na zahradu. Spolu se mnou šli samozřejmě naši noví koníci a jezdci, takže je konečně uvidíte na celkem dobrých fotkách! :)
Počasí sice nebylo moc ideální - pod mrakem, občas sluníčko, ale naštěstí nebyla taková zima, jakou jsem očekávala. Tak snad se fotky budou líbit! :) Enjoy it! :
PS: žokejové mají v ruce nějakým nedopatřením nitky z mé rukacie - prosím, omluvte to...


Pár vánočních fotek....

29. prosince 2013 v 8:16 | Bobeška |  Novinky
Je to jen tak, pro spestření....
U stromečku jsem samozřejmě fotila :) Je toho sice málo, ale pro spestření to (doufám) stačit bude :)
Dobrou zábavu! :)

Velký Vánoční den 2013

28. prosince 2013 v 21:44 | Bobeška |  Deník HBV
Již 3 ročník VVD! :)

Letos, kvůli průběhu, jsme soutěžení rozložili do tří dnů. Uvítali to jak jezdci, tak ti, co pomáhali. Krásně se to stíhalo :)

1. den - soutěžení a losování koní
2. den - zábavná trať a volná disciplína
3. den - vyhlášení

Jezdci si koníky losovali už pár dní dopředu, aby si na ně dostatečně zvykli a sehráli se. Odsouhlasilo se, že se bude jezdit 1. den bez sedel, aby to bylo o něco zajímavější.

Poděkování patří všem pomocníkům, kteří se celou tu dobu staralio jízdárnu a pomáhali s koníky. Minulý a předminulý rok to bylo velice obtížné, tento rok se to ale upravilo - a mělo to úspěch :) Mě to také bavilo víc.
Chystám ještě "Novoroční focení". Tam by figurovali především stablíci, ještě si to musím více promyslet :)

Tento ročník byl podle mě nejlepší. Sešlo se mnoho diváků, atmosféra přímo úžasná! :) Tak snad se vám budou líbit fotky! :)
PS: Kdo vyhrál se dozíve až zítra :)

Nový fotopříběh?

27. prosince 2013 v 22:11 | Bobeška |  Novinky
Ahojky :)

Začala jsem uvažovat o tom, že bych natočila nový fotopříběh. Já vím, předchozí jsem nedokončila, ale vymazaly se mi fotky z počítače a už jsem to nechtěla fotit podruhé....
Ale teď bych postupovala jinak. Příběh už mám napsaný, budovy mám také. Za chvíli už budu mít hotové i vybavení, takže zbyde jen to nafotit :) Aby nedošlo k předchozímu nedokončení, osvědčilo se mi přednastavování. :)

Myslím, že tento příběh se vám bude moc líbit. Nevím, kdy začnu, ale určitě to bude brzy, to se nebojte :) Zbývá opravdu jen dodělat pár maličkostí, třeba ve stáji, vybavení pro jednoho koníka a..... No, to už se nechte překvapit :)

Zatím! :)
Tato fotka se v příběhu možná objeví.... Kdo ví ;)

Co jsem dostala k Vánocům?

26. prosince 2013 v 13:57 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

Teď mám chvíli, tak píšu :)
Vánoce byly moc krásné. Dostala jsem spoustu nádherných dárků, mamka říkala, že ještě půjdeme dokoupit oblečení. Tradík sice nebyl, ale dostala jsem 2 dostihové stablíky, jezdce a dostihové postroje, takže jsem moc spokojená :) Pak také fimo, knížky, olejové barvy a plátno (od ségrušky :)), mikinu, náhradní baterku do foťáku, 3D puzzle Big Ben (už mám složené :D) a ještě dalších několik věcí.... Ze všeho mám velkou radost :)
Tradík bohužel nebyl proto, protože už v obchodě nebyl. S taťkou jsem ale domluvená, že jakmile se tam objeví nějaký hezký koník nebo ten, co jsem ho chtěla, tak mi ho koupí, když si polovinou přispěju. A pak také to oblečko :)

Fotky z VVD přidám do konce tohoto týdne, musím to ještě doupravit, no, znáte to :)

Veselé Vánoce!

24. prosince 2013 v 11:30 | Bobeška |  Aktuality
Ahoj :)

Konečně nastal ten den - Den Vánoc. Těšila jsem se na to už od 24. září, měla jsem od tohoto datumu i odpočítávací kalendář.

U nás to bude probíhat takto: K obědu budeme mít čočkovou polévku, pak se budeme koukat na telku. Mezitím ještě nějak dobalím poslední dárky, abych to měla komplet :) Okolo páté pojede taťka pro babičku, která půjde k druhé babičce a k dědovi dolů. My mezitím připravíme stůl v obýváku, já vždy zabaluji příbory do ubrousků :3 :)
Asi v půl osmé půjdeme jíst. Doufám, že se v tom zase děda nebude nimrat, protože je to fakt strašné :D No a samozřejmě dárky :) Kdybych dostala oba dva koníky a jednu věc na golf, tak bych se asi zbláznila štěstím a radostí dohromady.... :)

Tak si to užijte :)

Hledám toho pravého.... 3/3

23. prosince 2013 v 13:43 | Lenka - jezdkyně |  Příběhy
Ahoj, dnes naposledy.

Je 23.12.2013 ráno. Na uklizeném a vyzdobeném dvoře HBV byla ještě tma, ale byla tam rozeznat silueta Jany. Pospíšila jsem si k ní. "Ahoj, všechno připravené?" zeptala jsem se. "Jasně, už od včerejška. Můžeme jet." odpověděla. Poté jsme otevřely dveře a vklouzly do auta.
Cesta ubíhala rychle a za hodinu a půl Jana odbičila z dálnice na vedlejší silnici. Ujela ještě 300 metrů a vjela na dvůr maličké stáje. Vlevo byla umístěna hezká a udržovaná jízdárna, okolo které rostly statné topoly. Vlevo od jízdárny stála bíle omítnutá stáj. Všechno tu bylo čisté a uklizené, přesně takové, jaké by to mělo ve stáji být. "Jsme tu." řekla Jana a vystoupila. Navlékla jsem si rukavice a následovala Janu ke stáji, odkud právě vyšla paní s hnědými vlasy, černou vestou a zelenou mikinou. Vypadala sympaticky a mile se na nás usmála.
"Jdete určitě kvůli Traviatě, viď Jani?" ptala se o pár minut později. Ve stáji pobývali 4 koníci; ušlechtilý arab, roztomilý strakatý poník, vysoký hnědák a přenádherná šedá klisna - Traviata... "Víš Leni, chtěly jsme to s Mončou jako takové překvapení, no.... Zkrátka, veselé Vánoce!" popřála Jana a usmála se. Monča, majitelka Traviaty mi taktéž popřála a otevřela Traviatin box. "To jakože... Já..." nemohla jsem ze sebe vysoukat pořádnou větu. Že by mi Jana Traviatu koupila? To asi ne... Nebo snad... "Leni, myslím, že si ji zasloužíš. Monča je moje hodně dobrá kamaradáka a ty jsi ve stáji od rána do večera. Prosím, přijmi to ode mě a taky od Monči jako vánoční překvapení." řekla Jana. "Jako fakt? prala jsem se.....

Za půl hodiny už jsme ujížděly směr HBV. Traviata byla moje. Byl to neskutečně krásný pocit. Furt mě hryzalo, že bych to měla Janě zaplatit, ale ta peníze odmítla. Prý jí stačí, když se v HBV dobře starám o koně a jezdím pro ni. Tohle budou ty nejkrásnější Vánoce!

Zdraví
Lenka a Traviata.

Už jenom den!

23. prosince 2013 v 8:30 | Bobeška |  Novinky
Ahoj :)

No není to úžasné? Celý rok jsem se těšila na to, až tohle budu moci říct.... A ještě víc na to, ža budu moct říct "Dneska jsou Vánoce!" :)

Dárky už mám vyrobené, VVD je také nafocené. Zbývá jenom trochu uklidit v pokojíčku, aby to bylo na zítřek hezké. Přemýšlím ještě o tom, že bych šla nafotit pár fotek, třeba předvánoční vyjížďku atd... :)
Pro zajímavost - "povinnosti", které musím splnit:
  • uklidit si v pokojíčku
  • napsat nějaký článek (VVD atd.)
  • StarStrable Online
  • jít s mamkou pro kulicha
To by bylo :) jasně, kupování kulicha není povinnost, ale co :D
Poslední dobou dost upravuji staré články. Ne nijak extra, ale třeba vkládám oddělovače do fotopříběhů, dělám nové profily koníků.... Ale jde to samozřejmě pomalu, ale je to docela dobrý zkracovač času čekání na zítřek :D

Možná tomu nebudete věřit, ale toto je Snow 1.1.2013 :)

Začíná zima!

21. prosince 2013 v 7:54 | Bobeška |  Novinky
Dneškem, 21.12. začíná zima! :)

A blíží se také Vánoce..... Už jenom 3 dny! :) U nás doma už máme všechno přichystané. Cukroví je připravené v krabicích, výzdobu máme už od 2. adventní neděle a dárky mám samozřejmě také.
Jsem strááááášně moc zvědavá, jestli dostanu pod stromeček alespoň jednoho tajného koníka :) Ale hlavní je samozřejmě Vánoční atmosféra, kterou miluji ze všeho nejvíce... :)

Je u váš sníh? U nás je jen takový poprašek, asi půjdu fotit, ale jestli bude celý den takhle zataženo.... Uvidíme :)

No, a jestli se chcete dokonale zbláznit z vánoční atmosféry, pusťte si tuhle písničku :)

Mějte se a užívejte si :)

Hledám toho pravého..... 2/3

18. prosince 2013 v 6:00 | Bobeška |  Příběhy
Zdravím, tady Lenka. Jste zvědaví, jaké bylo to překvapení, o kterém jsem se zmiňovala v minulém díle? Doufám, že ano a příběh se vám líbí :)

Napjatě jsem otevřela dveře kanceláře. Byla krásně uklizená, (ostaně jako vždy). Sladění do hnědo-zelena působilo velice útulně a příjemně. "Tak koukej." oslovila mě Jana. Seděla u stolu, na kterém byl otevřený notebook. Sedla jsem si vedle ní a koukla na obrazovku. Na obrázku byla překrásná šedá klisna, u níž stálo: "Prodám z důvodu nedostatku času. Klisna je hodná, nekope, nekouše a je vycvičena do drezúrní kategorie L. Je 100% zdravá, cena 40 000,-."
Jakmile jsem dočetla inzerát, Jana se chopila slova. "Líbí? Ta prodávající je moje známá, klisna se jmenuje Traviata." řekla. "Líbí se mi strašně moc." řekla jsem. Ve skutečnosti to ale bylo daleko víc než "strašně moc." 40 000,- je ale docela velká částka. Jasně, za dobře vycvičeného a hodného koně skoro nic. "Víš, všimla jsem si, že máš ráda Deserta a Markéta ti ho nechchce prodat. Na jednu stranu ji chápu, ale zase vím, že jsi skvělá jezdkyně a toho vlastního koně by sis zasloužila." nahodila Jana. Ještě jednou jsem se koukla na obrázek klisny. Jana klikla na "fotogalerii". Na 2. fotce Traviata řádila ve sněhu, na 3. byla naleštěná a spořádaná v drezúrním trojúhelníku. "Budu o tom hodně uvažovat. A moc ti děkuju." řekla jsem a v duchu se zaradovala. Jana mi ještě podala papír s dalšími informacemi o Traviatě. "Tak ahoj, musím jít zamést dvůr." Rozloučila jsem se a vyšla z kanceláře.
Mustang - figurky Collecta

Veronika Slámová / SCH

17. prosince 2013 v 11:13 | Bobeška |  Lidé v HBV
Jméno: Veronika Slámová
Věk: 17 let
Pohlaví: žena

Funkce: Jezdkyně
Vlastní koně: Mirákl, Erik, Lili, Sweet Princess

O ní: Verča k nám přijela v den, kdy jsme založili tento blog. Její velká kamarádka je Hanka, se kterou se zúčastnila spousty soutěží. Miluje koně (jako každý tady). Se svými koňmi trénuje PK a zatím jí to jde :) Umí hodně dobře jezdit, v roce 2012 vyhrála Malou Pardubickou v sedle Erika.
Byla s námi na dovolené v Německu 2013 a doufá, že pojede zase! :)


Petra Paltrová / SCH

16. prosince 2013 v 11:00 | Bobeška |  Lidé v HBV
Jméno: Petra Paltrová
Věk: 37 let
Pohlaví: žena

Funkce: Jezdkyně
Vlastní koně: Delta, Desert Sun

O ní: Péťa k nám přišla spolu se svým mužem. Je to velice hodná a laskavá osoba, která dokáže dobře poradit a pomoct. Občas tu zaskočí jako trenérka, ale to opravdu jen zřídka. Má dcery Žofii a Hanku, které jsou taktéž skvělé jezdkyně. Se svojí Deltou se stala mistrině Evropy v drezúře.
Její sen je cválat po pláži se svým koněm. tento sen se jí příští rok možná vyplní, uvidíme :)


Nedělní vyjížďka

15. prosince 2013 v 10:35 | Bobeška |  Fotogalerie
Dnes v 10 hodin Péťa vytáhla Desert Suna na vyjížďku. Já jsem u toho samozřejmě nemohla chybět :)

Dvojce jela na vyjížďku podél pastvin. Po delší době nebylo nebe bílé, ale sem tam vykukovalo sluníčko si čousky modré, takže bylo focení o něco přijatelnější. Desert si navíc vybil přebytečnou enegrii, i když on je temperamentní vždycky... :D Pořád lepší, než ho stále "strkat" kupředu... :)


Hledám toho pravého...... 1/3

14. prosince 2013 v 16:02 | Lenka - jezdkyně v HBV |  Příběhy
Ahoj,

jmenuji se Lenka, už jste o mě jistě slyšeli. Chtěla bych vám sem napsat třídílný příběh, o kterém ještě nevím, jak dopadne... Je to takový experiment, tak uvidíme, jestli se osvědčí :)

Bylo krásné sobotní ráno. Chvilku přd osmou a já jsem procházela okolo pastvin, kde pospávalo pár koní. Zbývalo ještě pár metrů....
O pár minut později jsem stála v boxe a čistila Sweet Princess. Koníci už byli pěkně chlupatí, takže se muselo na kartáče tlačit o trochu víc, aby se všechny nečistoty pořádně vyčistily. Pak jsem pokračovala Bingem, Siriusem, StarBuckem.... Nakonec přišel na řadu i Desert Sun. Patřil Markétě Slámové, mé výborné kamarádce. Mohla jsem si ho každý čtvrtek a sobotu půjčit na vyjížďku, nebo na nějakou jinou práci. Vlastního koně jsem bohužel neměla a bylo mi jasné, že mi Markéta Deserta neprodá.
Když byl Desert připravený a nastrojený, vyvedla jsem ho před box. Před kanceláří jsem zastihla Janu, majitelku HBV. (jak jistě víte :D). "Leni, až přijedeš, tak se prosím stav v kanceláři. Mám pro tebe překvapení." řekla Jana. "Jasně, moc díky." odpověděla jsem a vyšvihla se na Deserta.

Vyjížďka rychle ubíhala. Desert spokojeně klusal. Co má znamenat to "překvapení"? ptala jsem se sama sebe v duchu. Že by mi Markéta hřebce přecijenom prodala není nemožné, ale pravděpodobnost také není velká. Nebo nějaký jiný kůň? Těžko říct, Jana je člověk pro překvapení.....
Promiňte - lepší fotku jsem v archivu nenašla....

12.12.

12. prosince 2013 v 20:22 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

'Kouzelné datum, že? Dnešní den se docela povedl, nebo ne docela.... Hodně :) I na tréninku se mi vedlo. Bylo mi nabídnuto, že můžu přijít zítra na trénink "pro velké", na hodinu a půl, problém je v tom, že je hokej... Jejda :D A možná se mnou půjde i kámoš, takže.... Nevím, co.... A celekem blbě se to kryje, takže bych byla na hokeji tak na jednu třetinu, na víc bych se nedostala...

A zítra je pátek 13., doufám, že nebude nešťastný, ale šťastný :) A to hlavní - bude víkend... Jupí! :D

Bragi

11. prosince 2013 v 21:25 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Bragi
Plemeno: Islandský pony
Věk: 8 let

Pohlaví: hřebec
Zaměření: rekreace, hobby parkury, výstavy
Potomci: Bellatrix

O něm: Bragiho jsme koupili spolu s několika dalšími koňmi z Německa. Oblibu si získal hlavně díky své barvě a také kvůli tomu, že je velký mazel :) Je vhodný jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Naše jezdkyně na něm rády jezdí do přírody v jakémkoliv ročním období. S jeho družkou Brandou tu mají i potomka - klisničku Bellu.
Zkrátka takový kouzelný poník :)

10.12.

10. prosince 2013 v 21:47 | Bobeška |  Dny v HBV
Zdravím! :)

Já se tak neskutečně těším na Vánoce.... Jen za pár dnů :D Jsem zvědavá, jak bude probíhat příští týden - užitelka nás s tím ještě jaksi nestihla seznámit, no.... :D Prý to udělá zítra.
A další novinka :D Nevím, jestli vás to bude zajímat.... Ale ve star stable jsem si koupila nového koně - je jím plavý andalusák z Paddock Island :)

No, teď jsem přišla na něco, co jsem nechtěla, aby se stalo... Umřela mi moje rybička - Betta bojovnice. Vydržela mi téměř 2 roky. Já vím, že je to zvláštní, ale měla jsem ji moc ráda a i když to byla "jenom" ryba, dokázala mi - třeba jenom nepatrně - zvednout náladu. O prázdninách jsme k ní pořídili 2. rybičku - takovou obyč, pojmenovala jsem ji Eset. Máme jenom malinké akvárko, všechny Betty bojovnice, co jsme měli byly v modré barvě (aby nám to ladilo do koupelny :)). Je to takové zvláštní, koukat na to akvárko, už jen s jednou rybkou... Ale mamka říkala, že co nejdříve mi koupí novou..
Ale v životě se stávají i horší věci, vím, že Elišák se u mně měl dobře :)
Tak se tam nahoře měj, Elišáčku :´)

9.12.

9. prosince 2013 v 18:54 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

Dneska to byl docela dobrý den. Ve škole nic moc, ale odpoledne přišla sestřenice a zkoušly jsme videa - povedlo se! :) Ale ještě musím nějak doladit to, jak jsou fotky roztažené a takové detaily... Jinak dobrý, už mám 6 videí, nejvíce mě u toho baví hudba, zkoušet, co jde dohromady a co zní hezky... Zajímavé :)

A za 15 dní jsou Vánoce, jupííííí! :) Dneska mi přišel dárek od Schleichovky, moc děkuji! :) Snad ti ten můj taky brzy dojde a bude se ti líbit... :)

Tak se mějte :)