Únor 2014

Dark Flame // SCH

26. února 2014 v 12:00 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Dark Flame
Věk: 8 let
Plemeno: Dánský teplokrevník
Pohlaví: hřebec
Potomci: /
O něm: Flame je pohodový a klidný koník. Koupili jsme ho v malé stáji v Německu, kde prodávali ještě několik koní. Je vhodný jak pro začátečníky, tak pro ty nejzkušenější a pod sedlem se vždy snaží co nejvíce vyhovět jezdci. Má menší problémy s kopyty, ale ty ho nijak extra neomezují, díky speciálním kamaším. Největší odměnou jsou pro něj jablka, která by mohl jíst od rána do večera :)

Velký dostihový úspěch

24. února 2014 v 14:00 | Bobeška |  Deník HBV
Ahoj, hlásí se Verča. Bobeška mi nabídla, abych zdokumentovala náš velký úspěch :)

V sobotu ráno jsme jeli na dostihy do Říma. Ne na koukání, ale na závodění :) Přihlásili jsme totiž našeho BlackBerryho do proutěnek 2. kategorie.
Vyjeli jsme asi ve 13:00 Trošku jsme se báli, jak bude Berry na přepravník (a na tak dlouhou cestu) reagovat, ale naštěstí mu to nedělalo sebemenší problémy. Vsadili jsme na jistotu a Jana rozhodla, že Berryho pojede náš žokej, Dan Opatrný. Oba spolu už půl roku pravidelně trénovali a musím uznat, že jim to moc šlo. Dan totiž dokázal z téměř neovladatelného vyděšeného hřebce udělat perfektního dostiháka a tak nebyl důvod povolávat jiného žokeje :)
Někde u Gratzu jsme s Žofií (jela jsem já, Žofie, Jana, Dan a Leo, náš řidič) usnuly. Probudily jsme se až v Itálii.

Přijeli jsme tak akorát, 4 hodiny před startem. Berry nebyl po cestě moc unavený a tak jsme ho s Žofií vzaly na krátkou procházku okolo závodiště. Jana mezitím zařídila zbytek.
Pak nastal čas startu. Berry už byl krásně načesaný, upravený a nastrojený. Dan se vyhoupl do sedla. Jana dvojici zavedla na slavnostní přehlídku, zatímco my jsme šly pro pití a obsadit dobrá místa na tribuně.
Závod byl úžsný. Berry se po celou dobu držel za vedoucím koněm a poté co spadl favorit měl "volnou cestu". Za poslední překážkou lehce přešel do vedení a i přes mocný finish dotírajícíh koní o délku vyhrál!!!! :) Měli jsme samozřejmě obrovskou radost. Berry dostal za odměnu pár šťavnatých jablek a jeho oblíbený cukr.

Teď bude Berry asi týden odpočívat, pak se zase pustí do trénování. Kdo ví, třeba budeme slavit další úspěch :)

Než odjedu...

23. února 2014 v 11:00 | Bobeška |  Aktuality
Zdravím :)

Tak teď vám dám na týden pokoj, ale ne tak úplně :D Jak víte, dneska jedu na lyžák. Docela se těším, i když nám to bude trochu kazit naše třídní :/
Už včera jsem si sbalila a no... Ani nechápu, jak se mi to do té tašky mohlo všechno vejít :D Nevím, jak vám, ale mně to jde vždycky sbalit doma a když jedu domů, tak tam nemůžu nacpat ani polovinu :D Snad se mi to tentokrát vyhne... :) V buse s nikým nesedím, byla jsem domluvená s kámoškou, ale ta to na poslední chvíli odřekla... :/ Taky bych chtěla mít nejlepší kámošku....

Slibuji, že se budu SNAŽIT nafotit nějaké fotky (spíš panoramata, koníka si beru jenom jednoho, pro štěstí :)). Články jsou přednastavené, tak mě prosím na tento týden omluvte z obíhání a ze ápisů (kdyžtak se zapisuji).

Mějte se! :)

Dressage Champion - Úvod

22. února 2014 v 12:00 | Bobeška |  Projekty

Corin je 14 let a jejím největším snem je vyhrát parkurový pohár. Její rodiče se znají s vynikající drezúrní jezdkyní a tak Corin nabídnou, že by mohla jet k ní na prázdniny, do špičkové stáje!
Dívka nejdříve váhá a stydí se. Navíc, drezuru nikdy moc nejezdila, stáj, ve které jezdila, byla zaměřena hlavně na parkur. Nakonec se rozhodne jet a svého rozhodnutí nelituje....

Chtěla jsem vám to malinko přiblížit, jak by to vypadalo ve StarStable. :)Pár nápadů

21. února 2014 v 16:00 | Bobeška |  Aktuality
Ahojky :)

Dostala jsem nápad :) Chtěli byste fotopříběh? Bylo by i na výběr, buď ve StarStable 3 nebo normálně v SM podání. Každé má svoje pro a proti, kdyžtak piště do komentů :) Pro SM už mám vyrobenou stáj a pro SS 3 zase stažený Fraps :) Jj, nakonec se mi ho nějak podařilo nainstalovat, naštěstí...
Jak jsem psala (někdy v lednu :D), postupovala bych úplně jinak. Většinou se totiž dostanu za půlku příběhu a pak už se mi to nechce psát. Mohla bych to buď přednastavit, nafotit si to předem (najednou) a nebo si to předem napsat a pak jenom přidat fotky. Možností je mnoho :)
Nechci to zakřiknout, ale u nás už je téměř jarní počasí, ideální pro focení :). Bohužel jsem ještě trochu nemocná, tak jsem to dneska odpoledne nechtěla pokoušet při focení, abych tu blbou chřipku znovu nechytla. Až se vrátím z lyžáku, určitě se budu snažit něco nafotit :)

Budu zvědavá na vaše komentáře :)

19.2.

19. února 2014 v 19:01 | Bobeška
Dobrý večer :)

Zdá se mi, že jsem dneska trošku chytla náladu na blog. Mám tolik nápadů na jaro... Zítra budu ještě nejspíš doma, tak vyrábím jarní ohlávky :) Už jen pár dní a bude březen... To to letí :)

Možná je ta moje náladu ovlivněná i tím, že nemůžu ven, ale třeba mi to vydrží :) Měla bych asi přednastavit nějaké články na příští týden, protože budu na lyžáku (ano, ano, proto se potřebuji tak rychle uzdravit :D) Před chvílí jsem si dozkoušela všechny věci na sebe, zítra mi musí taťka ještě odvézt nabrousit lyže a bude to (snad) kompletní :)

Tak ahoj :)

Jsem nemocná

18. února 2014 v 9:33 | Bobeška |  Aktuality
Ahoj...

V neděli jsem dostala menší chřipku, a tak jsem doma, protože v neděli odjíždíme na lyžák, tak potřebuji být zdravá. :) Omlouvám se, že teď moc nepíšu, ale hodně teď hraju StarStable online. Něco bych vám nafotila, bohužel, nejde mi používat Print Screen. Zkoušela jsem nainstlovat Fraps a nešlo to... Neznáte nějaký program, se kterým by se dalo fotit ve hře? :)

U nás je krásně. Od rána svítí sluníčko a doufáme, že začne jaro :D :) Nedávno jsem ve městě sehnala černou kůži, tak se těším, až budu vyrábět :) Mám toho v plánu hodně, jsem zvědavá, jestli stihnu aspoň polovinu... :D

Mějte se... :)

Představení nováčků

10. února 2014 v 14:25 | Bobeška |  Novinky
Ahojky :)

Jak jsem slíbila, dneska budou fotky koníků, doplněné krátkým představením. Fotky jsem fotila dnes odpoledne, doufám, že se vám budou líbit :)
PS: Možná ještě změním některá jména, není to úplně napevno :)

Jsem zpět! A mám i novinky.... :)

9. února 2014 v 13:45 | Bobeška |  Aktuality
Ahojky :)

Včera jsme se ve 23:30 vrátili z Německa. Bylo to moc super, ale vůbec nebyl čas fotit... Přijeli jsme v pátek večer, začlo pršet, další den jsme šli nakupovat a pak jeli hned domů, takže nic...

Ale vynahradila jsem si to koníky :) Že si přivezu jednoho nebo dva, v to jsem doufala. Ale že si přivezu 4, tak to by mě nenapadlo :D "Ulovila" jsem (řekla bych) krásné a zajímavé kousky, kterými jsou: hannoverské hříbě, trénovaný kůň, novinka shetlanský pony a MOJO trakénský koník. Shetlanda jsem dostala od mamky za výzo, zbytek jsem si koupila sama...
Co nejdříve dodám fotky, nebojte... Koníci jsou Mage in Portugal a podle toho taky vypadají... Všichni jsou víc propracovanější a trénovaný kůň se s tím made in china vůbec nedá srovnávat...
Tak se těšte na fotky :)
Prozatím se loučím :)

PS: Koukám na olympiádu :)

Zítra odjezd! :)

6. února 2014 v 22:09 | Bobeška |  Novinky
Ahoj :)

Nevím, jestli zítra ještě stihnu napsat, asi ne, tak píšu radši teď... :)

Články jsem přednastavit nestihla, možná ještě něco dodělám, nevím, nechte se překvapit :) S sebou beru 5 SCH, 5 SM a 1 tradíka a Kylii. Pak taky nějaké jezdce, ti nesmí chybět :) Doufám, že přivezu i nějaký nový přírůstek, jestli půjdeme do města. Pokud ano, pokusím se tam najít nějaké kousky "made i Germany", nebo jiné. :)

Po cestě se nudit nebudu, našla jsem si uzlíkovou techniku "drhání" (asi znáte) a strašně mě to baví :D Pokud to stihnu, něco nafotím, já hloupá jsem si totiž koupila málo bavlnek a saténového provázku... A nebo budu na tabletu hrát hry,v papírnictví jsem si nedávno udělala radost tlustým náčrtníkem, takže mám opravdu z čeho vybírat... :D Ze čtení se mi v autě dělá občas špatně, tak to nevím... :)

Tak se tu mějte :)

Sunny evening...

4. února 2014 v 14:59 | Bobeška |  Fotogalerie
Ahojky :)

Dneska bylo nádherné odpoledne. Sluníčko vytrvale svítilo už od rána, nemrzlo a ani tolik nefoukalo. Samozřejmě jsem šla fotit :) (takových podmínek se musí využít, je zima :D).
Fotila jsem Clarka, Over Looka a Salome. Salome měla na přání její majitelky Péti bandáže :) Řekla bych, že fotky se celkem povedly... Tak hezké pokoukání :)
Fotky najdete tady: http://bobeska38hbv.rajce.idnes.cz/Sunny_evening/

PS: Se stájí to vypadá dobře, už mám hotový návrh a přepážky do boxů :)

Info k víkendu

3. února 2014 v 14:03 | Bobeška |  Novinky
Ahojky :)

Je sice teprve pondělí, ale radši to napíšu předem :)

O víkendu, nebo vlastně už v pátek dopoledne pojedeme do Německa za strejdou, na víkend. Moc se těším a samozřejmě s sebou beru i koníky! :) Pojede mno.... Asi 5 SCH a možná i stablíci.Asi nebud moc čas fotit, ale slibuji, že se budu snažit :) :D
Možná si z Německa i někoho přivezu, kdo ví... Ale moooc bych si to příla, tak snad se do nějakého takového krámu dostaneme.
Prosím, omluvte mě na ten víkend z obíhání a zápisů :)

PS: Dostala jsem bezvadnou krabici, možná bude stáj! :)

První fotky Leonarda

2. února 2014 v 10:01 | Bobeška |  Fotogalerie
Ahoj :)

Přicházím se slíbenými fotkami. Počasí nebylo (a není, bohužel) zdaleka ideální, ale hodně mi pomohl můj foťáček, díky :D Leo je fotogenický typ a fotil se mi hodně dobře. :)
Snad se vám první fotky Lea budou líbit :)
Toto je Leova 1. fotka :) (blog hrozně zhoršuje kvalitu, ach jo :()

Přírůstek jménem Leonardo

1. února 2014 v 16:59 | Bobeška |  Novinky
Dnes ráno za mnou přišla babička, jestli bych nechtěla jít do města, vybrat si něco za vysvědčení. Do peněženky jsem si strčila 2 stovky, kdyby něco a vyplatilo se! :)

Kromě krásných legín jsem si z města přivezla i novinku SCH 2014 - fjordského hřebce Leonarda. Ani nevím, jak mě to jméno napadlo, ale když jsem se na něj podívala, napadlo mě jedno - Leo. A tak tedy Leonardo :)
Leo je takový správný fjordík, silnější krk, ukázkově zastřižená hříva... Trakéna tam neměli a rozhodně nelituji toho, že novým přírůstkem je právě Leo :) Jo, a sluší mu černo-červené ohlávky :D

Fotky budou zítra, dneska už jsem to nestihla.... Tak tedy zítra :)