Březen 2014

Photos from Thailand

29. března 2014 v 18:13 | Bobeška |  Fotogalerie
Nedávno byli naši známý v Thajsku a tak mě napadlo, že bych jim mohla dát koníka s sebou,, aby mi pořídili nějakou tu fotečku.
A teď jsem obdržela několik překrásných fotek přímo z pláže! :) To je výborný, co? Kůň se do Thajska podívá a já zůstanu doma.... :D :D Aby fotka vypadaly opravdu plážově, byl vyslán Ern´s Pride Oliver. :)


To není vtip.... Sněží!!!!

24. března 2014 v 22:31 | Bobeška
Dneska ráno jsem se probudila, vykoukla z okna a jéééé - ono sněží! :D Nemohla jsem uvěřit vlastním očím, ale sněžilo celý den. Těším se na květen, až budou vy válnice... :D Ne, dělám si srandu :D Ale minulý rok tomu tak bylo... :)
Mám teďka hodně školy a musím se učit. Když se neučím, tak odpočívám a nebo jsem na tréninku a když přijdu někdy v půl šesté domů, tak už nemám tolik chuť psát.... Nevím, kdy se to zlepší, občas mi připadá, že se učitelé totílně zbláznili! :D Jeden týden pohoda a další třeba 3 velké testy....

Zanedlouho by se tu měl objevit další díl Dressage Championa, slibuji :) Už to mám tak nějak promyšlené, stačí jenom nafotit a napsat článek :)

Začíná jaro! :)

20. března 2014 v 20:54 | Bobeška
U nás se začátek jara projevil celkem slibně. Už ráno bylo příjemně a odpoledne to bylo jenom na mikinu :) Prý se to má zase ochladit, ale to nevadí, si to užijeme teď :) Dneska jsem měla celý den naprosto plný a domů jsem se dostala prakticky až teď. Zítra možná něco nafotím, protože trénink mám výjmečně a až večer :)

Promiňte, že jsem teď neobíhala a nepsala, ale opravdu jsem neměla čas a vlastně ani náladu... Tenhle týden byl celý takový rychlý, no... Teď už by to mělo být v pohodě, akorát zítra dopisuju písemku z matiky, takže se musím jít učit...

Mějte se :)Holiday morning....

14. března 2014 v 8:07 | Bobeška |  Fotogalerie
Taky je u vás tak krásně? U nás teda jo... Za celé prázdniny jsem na nebi neviděla jediný mrak a včera bylo v jednu chvíli dkonce 18 stupňů! :) Sice na víkend zase předpovídají sněžení, ale co... :D
Včera jsem pořídila pár fotek s "krátkou travičkou". Myslím, že jsou povedené, ale tentokrát je nebudu dávat na rajče, protože posledně mi to pěkně zhoršilo kvalitu :(
Přeji hezké pokoukání :)

Ranní výlet s koníky

10. března 2014 v 10:08 | Bobeška |  Fotogalerie
Konenčě nám začaly jarní prázdniny. Venku je překrásně a tak jsem toho samozřejmě musela využít a jít fotit :)

Tentokrát jsem nefotila na zahradě, ale na nedalekém hřišti. Fotek není moc, zato se (myslím :) celkem povedly. :) Budu ráda, když tady nebo na rajčeti zanecháte nějaký ten komentář... :)

http://bobeska38hbv.rajce.idnes.cz/Ranni_vylet_s_koniky

Carol Rayley(ová)

10. března 2014 v 7:30 | Bobeška |  Lidé v HBV
Jméno: Carol Rayley(ová)
Věk: 23 let
Pohlaví: žena

Funkce: Spolumajitelka BH-SM části HBV, jezdkyně, trenérka, pomocnice
Vlastní koně: Starlight, Viki

O ní: Carol se poprvé vyhoupla do koňského sedla už ve dvou letech, protože její rodiče také jezdili a měli koně. V 6-ti letech jela svůj první závod (parkur s vodičem) a v 8-mi vyhrála svoji 1. soutěž. Bohužel, před pár lety ošklivě spadla při závodech a od té doby ji občas bolí koleno, ale jezdit s tím může bez problému.
Starlighta Carol pořídili rodiče ke 20 narozeninám. Za tu dobu se z nich stala sehraná dvojka. Momentálně zkoušejí ježdění s nákrčákem a jde jim to opravdu dobře :)
Má obrovskou trpělivost někoho učit a ježdění dokáže bezvadně vysvětlovat. Na vyjížďky si občas půjčí Cascara, jejího velkého oblíbence :)


Suzan Kessy(ová) / BH - SM

9. března 2014 v 18:21 | Bobeška |  Lidé v HBV
Jméno: Suzan Kessy(ová)
Věk: 20 let
Pohlaví: žena

Funkce: Spolumajitelka BH-SM části HBV, jezdkyně, pomocnice
Vlastní koně: Snow, Planeta, Makarpura Star, Afrodita

O ní: Suzan pochází z ČR, ale ve třech letech se odstěhovala spolu se svými rodiči do Irska. Už od mala miluje koně a v Irsku měla přímo ukázkové podmínky na to, aby se naučila dobře jezdit.
Když jí bylo 18, koupila si za našetřené peníze bílého hřebce Snowa a rozhodla se vrátit do ČR. Při projíždění inzerátů narazila na HBV a po dvou týdnech už trénovala i se Snowem u nás! :) Sue je milá, ochotná dívka, která umí dobře poradit a pomoct. Zaměřuje se na anglické ježdění, konkrétně na drezuru, ale zvládá i ostatní disciplíny. :)


Rozcestníky - KONĚ

8. března 2014 v 12:06 | Bobeška |  Koně v HBV
Koně v hřebčíně - BREYER

8. března 2014 v 12:03 | bobeška |  Koně v HBV
HŘEBCI BREYER TRADITIONAL:

Cedric

KLISNY BREYER CLASSIC:

Winterly Sparkle

HŘÍBATA BREYER CLASSIC:

Monty
Mystic Swing


HŘEBCI BREYER STABLEMATES:

Matrix
Cataro
Artuš
Waterfall
Vertigo
Maddnes
Ramses II.
Firewall
Cost of Liberty

KLISNY BREYER STABLEMATES:

Afrodita
Promise
Europa
Nikaska
Cascade
Shadow Poetry
Kenty
Ketty Sharp

HŘÍBATA BREYER STABLEMATES:

Viki
Violin
Holiday Morning
Nobel
Frosbite

PETER STONE CHIPS (CM):
Artemis

Info k profilům

8. března 2014 v 11:51 | Bobeška |  Aktuality
Rozhodla jsem se zapracovat na profilech jak koní, tak jezdců. Mám to v hlavně už dlouho, s taťkou jsme vymysleli i rozcestníky. Jak šel čas, tak jsem to hodně měnila, moc profilů nemá stejný základ, o fotkách ani nemluvím...
Založila jsem si i speciální složku, do které budu dávat fotky na profily atd... :)
Takže prosí o strpení, když dám odkaz na nějaký profil a ten nebude dokonalý - všechno bude (alespoň doufám :)).Potřebuji si to různě zkoušet. :) Takže se tedy připravte na menší rekonstrukci PROFILŮ, postupně budu přidávat i nějaké nové. Koníků mám přes 130, odhaduji, že by to do půlky prázdnin mohlo být, pokud mi to ve škole půjde.. :)

Tak mi, prosím, držte palce :)

Over Look / SCH

8. března 2014 v 11:32 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Over Look
Plemeno: Shirský kůň
Věk: 5 let

Pohlaví: hřebec
Zaměření: tah, rekreace
Potomci: /

O něm: Over Looka jsme si pořídili na dovolené v Německu 2013. Tehdy ho vybírala Verča. Původě si holky chtěly vybrat úplně jiného koně, ale jakmile ho poprvé uviděly, nemohly odjet bez něj. A tak se tedy vrátily s koníkem navíc :D
Vyniká v tahu, ale je zatím mladý, a tak si užívá na vyjížďkách. Je legrační se kooukat, jak se takový obr řítí jezdeckou stezkou a s elánem skáče přes kmeny a potoky :D Máme ho moc rádi, společně se Sweet White Candy tvoří krásný pár :)Nový jarní design

8. března 2014 v 9:10 | Bobeška |  Aktuality
Jistě jste si všimli :) Máme nový jarní design :)

Nedal mi ani tolik zabrat, ale to bude asi tím, že to ještě tolik neumím.... Kdyby jste měli nějaký nápad ohledně barev, tak prosím pište do komentářů! :) Možná to ještě trochu upravím, jenom jsem tu chtěla něco jarního :)

La Traviata / SCH

7. března 2014 v 23:00 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: La Traviata
Věk: 4 roky
Plemeno: A/1 x Hannoverský kůň

Potomci: /
Pohlaví: klisna

O ní: Traviata je nádherná šedá kobylka zaměřující se na drezúru. Patří Lence Lorryové a tvoří spolu krásnou dvojici, doufáme, že do budoucna i úspěšnou :) Je to mazlík, suchý chléb by jedla od rána do večera. Sveze jak začátečníka, tak pokročilého, ale ke konci tréninku si občas vyhodí (jen tak, pro radost :)). Když s ní chceme skákat, musí mít speciální podkovy a chrániče na nohy. V minulosti totiž její dlouhé, štíhlé nohy přímo vybízely k parkuru a tak se s ní hodně skákalo. Teď už je to ale téměř v pořádku, její prioritou zřejmě i do budoucna zůstane drezúra :)

Jaro je tu! A s ním i 1. jarní fotky

7. března 2014 v 16:00 | Bobeška |  Fotogalerie
Ahojky :)

Tak konečně, mám prázdniny! :) A začlo jaro. Venku je přenádherně, tak na mikinu (ideální :)). To, na co jsem se těšila celou zimu konečně přišlo :3 :)

A teď k fotkám. Už od rána bylo nádherně a tak jsem této příležitosti muela okamžitě využít :) Jakmile jsme s mamkou přijely od babičky, šla jsem fotit. Počasí bylo skutečně jenom na mikinu :) Tak já už nebudu zdržovat.... Fotky jsou TADY :)Březen je tu!

2. března 2014 v 8:07 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

Tak jsem zpět. Lyžák se podle mě celkem povedl, až teda na učitelky, které to dokážou všechno totálně zkazit... Ale poslední večer (ve čtvrtek), byl opravdu nezapomenutelný :) :) (vrátila jsem se v pátek)

A co nás čeká v březnu?
Chtěla bych "trošku" předělat profily. Zatím je to rozházené, u každého je to napsané jinak a fotky radši zmiňovat nebudu :D Takže mým cílem budou profily jak koní, tak zaměstnanců (jezdců). :)
Myslím, že začlo jaro. Už včera bylo nádherně, snad poprvé jsem vyšla ven "jenom" v bundě, slabé mikině a tričku. Moc se těším na všechny ty vyjížďky, Velikonoční pondělí, fotopříběhy či jen obyčejné odpoledne v HBV.... :) A co vy?