Duben 2014

I want Traditional......

30. dubna 2014 v 7:09 | Bobeška |  Deník HBV
Abych vysvětlila ten nadpis...

... Ano, téměř po roce jsem zatoužila po tradíkovi :) Vybírala bych si nejspíš v e-shopu u Appy nebo v Německu, ještě nevím, ale určitě bych si nějakého přála. Kterého? Sama nevím... Jednou se mi líbí sportovnější typ, pak se mi zalíbí tažáček, set jezdec + kůň nebo klisna a hříbě... :D Prostě já :D

Dám sem několik koní, jestli s nějakým máte zkušenosti, tak prosím pište do komentářů :)

Je tu jenom pár koní, protože kdybych sem měla dát všechny, tak byste se nedopočítali :D Dala jsem sem koně pouze od Appy z e-shopu :) Zdroj: http://www.breyerhorses.eu/
Jak jsem psala, můj výběr je velice rozsáhlý, takže ještě sama nevím.... Musím si to nechat projít hlavou... Ale budu vděčná za každou radu! :)

Fotogalerie - Stavení výběhů

30. dubna 2014 v 6:26 | Bobeška
Stavení výběhů má v HBV už dlouhou tradici, kterou jsme ani letos neporušili. Vždy na jaře se vybere místo pro nějaký nový výběh a pár členů či zaměstnanců HBV ho jde postavit.
Letos jsme vybrali podle mě nejhezcí místo - přechod mezi severními pastvinami a letními pláněmi. Jedná se o slunné místo s dobrou, kvalitní trávou a samozřejmě i dostatkem čisté, pitné vody pro koně.
Výběh stavěla Verča, Hanka a Žofie. Jestli se jim práce povedla, se můžete podívat ZDE :)


24.4.

24. dubna 2014 v 20:31 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj... :)

Poslední dobrou to tu docela zanedbávám, já vím... Neobíhám, nepíšu... Nebudu se vymlouvat, ale začíná nám písemkové období a už i já mám pocit (a to je co říct!), že bych se měla začít učit. Momentálně mi vychází samé jedničky a 1-2 z matiky a přála bych si to udržet. :)
Dneska bylo krásně. Odpoledne jsem chtěla jít fotit, jenže začlo hnedka pršet :/ Byla jsem docela naštvaná, protože jsem vyrobila 2 nové sety, které bych vám chtěla nafotit.... Snad to zvládnu o víkendu ;) :)


Challange A-Z - F

18. dubna 2014 v 17:48 | Bobeška |  Projekty
F jako fríský kůň
Fríský kůň je moje velice oblíbené plemeno. Podle mě to jsou krásní a ušlechtilí černí krasavci s dlouhou hřívou a milou povahou.
Fríští koně pocházejí z Holandska a patří k nejstarším evropským koním. Využívali ho rytíři, později se (jako dnes) zapřahal do kočárů a později byl dokonce málem vyhuben, avšak plemeno naštěstí zachránila holandská Královská chovatelská společnost.
Nevím, jak vy, ale já mám tot plemeno moc ráda :)

16.4.

16. dubna 2014 v 21:52 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj :)

Tak po delší dobře zase píšu. já vím, teď nejsem moc aktivní, ale moc času bohužel nemám... :/ Včera jsem chtěla jít fotit, ale sněžilo... Jo, sněžilo :D Ráno jsem se celkem divila :D
Co se týče koní, plánuji nějaké SM, nejspíš po Velikonocích. Mám vyhlídnuté 3, tak snad mi to vyjde :) Mezitím žádný koník nepřibyl, čekám na ty stablíky :D

A jak budete slavit Velikonoce? :) Nám dneska začaly velikonoční prázdniny a zítra budeme zdobit vajíčka. V pokojíčku mám tak nějak uklizeno a tak zbývá jenom velký úklid, který musíme doma udělat asi až v pátek... :)
Nevím, jestli udělám i nějakou akci s koňmi, asi jo, ale ještě to musím domyslet :)

Mějte se :)

Challange A-Z - E

9. dubna 2014 v 14:22 | Bobeška |  Projekty
E jako Eiffelova věž
Eiffelova věž je nejznámější Pařížská dominanta. Byla postavena v roce 1889 k příležitovsi 100. výročí francouzské revoluce. Je 300 metrů vysoká.
Na písmenko E mě bohužel nic moc nenapdalo, tak jsem sem dala Eiffelovku. Je to podle mě docela zajímavá stavba, nedávno jsem se koukala na dokument a docela mě překvapilo, že několikrát změnila barvu atd... :)


zdroj fotky: ZDE

Challange A-Z - D

6. dubna 2014 v 9:00 | Bobeška |  Projekty
D jako detail

Krásné slovo :) :3 Mám detaily moc ráda, taky je moc ráda fotím :) Podle mě na detailech záleží, sice ne v každém případě, ale třeba v našem případě, v případě sbírání není detailů nikdy dost ( pozor, nesmí to přejít do přeplácanosti) :D :) Tady je pár detailů, co jsem nafotila já :)(no dobře, nejsou to tak úplně detaily, ale v tomhle počítači bohužel nemám všechny svoje fotky... :))

Challange A-Z - C

5. dubna 2014 v 8:50 | Bobeška |  Projekty
C jako Cíl

Slovo cíl má podle mě mnoho významů. Není to jen velká cedule s nápisem "CÍL".... Někdo má cíl, na který se snaží dosáhnout celý život a někdo zase menší cíle. Myslím, že se ale všichni shodneme, že když pod tou pomyslnou cedulí proběhneme, je to nádherný pocit. :) Já už jsem si v životě pár cílů splnila, na spoustě dalších stále pracuji a doufám, že jednoho dne se mi to splní.... :)

A k tomuto článku přidám písničku, která slovo cíl podle mě hezky vystihuje, i když je (pro některé) ohraná a spoustě lidem se nelíbí... Já vám ten názor neberu, každý má jiný vkus :)


Challange A-Z - B

3. dubna 2014 v 16:42 | Bobeška |  Projekty
B jako Bobeška, Bůh (bohové)

Bobeška - Tuto přezdívku jsem dostala od taťky, když jsem se narodila. Byla jsem prý takový malý "Bobeš", tak mi začali říkat Bobeška a u nás doma a na golfu se mi takhle říká stále :) Možná se mi to v budoucnu přestane líbit, kdo ví, ale teď mám tuhle přezdívku moc a moc ráda :)

Bůh a bohové - Nejsem tak úplně věřící, možná ne ten pravý, ale v Boha věřím a myslím, že "tam nahoře" někdo opravdu je. Co so týče bohů - miluji řecké a egyptské báje a pověsti, před několika dny jsem dočetla všechny knížky Percyho Jacksona (o řeckých bozích), tak teď nemám moc co číst :D Jsem zkrátka blázen do antiky :)

Percy Jackson :) :)
Zdroj fotky: ZDE

Challange A-Z - A

2. dubna 2014 v 22:50 | Bobeška |  Projekty
A jako AMERIKA
Amerika.... Země neomezených možností, jak se jí říká. Někdo ji nemá rád, druhý se o ni nezajímá, další ji miluje. Mě přijde krásná. Vše má své pro a proti, ale já bych se tam jednou chtěla moc a moc podívat. Na Floridu, na Miami, do New Yorku, Grand Canyonu, Los Angeles, Las Vegas, Califorine, Kentucky...
Neříkám, že je to úplně dokonalá země. Ale podívat se alespoň do New Yorku je prostě můj životní sen :)
zdroj fotky: ZDEA-Z Challange - Come on!

1. dubna 2014 v 20:13 | Bobeška |  Aktuality
Rozhodla jsem se, že bych si tuto super Challange zopakovala :) Pro ty, kdo neví, jedná se o challange, nebo-li výzvu, která se "jede" od A do Z a ke každému písmenku se napíše článek :)

Doufám, že vám to nebude vadit, ale přijde mi to jako idelání volba, protože mě to hodně bavilo a dá se to napsat za chviličku. Začala bych zítra a budu se snažit psát každý den :)