Červen 2014

Cesta do Německa - 4. díl

28. června 2014 v 9:59 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj! :)

Dnes bylo opravdu krásně. Sluníčko nás probudilo již v 6 hodin a tak jsme si s holkama řekly, že bychom mohly jít na lehkou ranní vyjížďku - na pláž.

U snídaně se rozhodlo, že to bude spíš procházka, než vyjížďka, aby si tu koně lépe zvykli.
Jakmile jsem já (Katka), Verča a Hanka přišly do malé stáje, kde máme pro tento týden koně ustájené, šlo se čistit. Holky se ihned pustily do Lady Verony, která měla po včerejšku trochu špinavou hřívu a na mě zbyl Mirákl. Ten byl naštěstí úplně čistý, takže jsem ho mohla ihned vyvést ven :)

O pár minut pozdějí už se mohlo vyrazit. Šlo se klidným tempem, aby každý stíhal. Asi po 300 metrech jsme narazili na překrásnou stáj - nebyla nijak extra velká, ale vše se tam lesklo čistotou.... A co teprve ti koně! :) Hanka se pravděpodobně zamilovala do jednoho ebenově černého teplokrevníka s bílou hvězdou na čele (musím uznat, že byl skutečně dokonalý :)).

Ale na pláži to bylo skutečně bezkonkurenční. Mirákl s Veronou vesele pobíhali po břehu Baltského moře, vyhazovali a cákali na sebe vodu. Naštěstí jsme stihli vše vyfotit :)

To by bylo pro dnešek všechno :) Mějte se :)

Cesta do Německa - 3. díl

26. června 2014 v 8:00 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahoj, zdraví Katka! :)

Včera Oódpoledne jsme dojeli na místo určení, do Německa. Cesta bylo v pohodě, koně (až na Diabla, překvapivě :D) neměli cestou žádný probém. Zastavili jsme asi 5x, abychom se stihli najíst a trochu koně povodit.
Ale musím říct, že je to tady překrásné. Moře máme pár set metrů od domu a všude je krásně čisto a uklizeno. Za chvíli se půjdu kouknout do místního lesíka, který leží kousek za ohradou koní! :) Nemůžu se dočkat, až se tu poprvé projedem, protože terén tu přímo vybízí k dlouhým vyjížďkám na koních.

No a abyste měli jasno v tom, kdo jel z jezdců s námi.....
  • Verča Slámová
  • Hanka Paltrová
  • Katka Kučerová
  • Petra Paltrová
  • Žofie Paltrová
:) Brzy přidám i nějaké fotky, teď už musím jít pomoct holkám při čištění koní (myslela jsem, že tu ve výběhu tolik bláta není, ale bohužel.... :D)


Strpení, prosím :/ :)

25. června 2014 v 8:56 | Bobeška |  Aktuality
Ahojky,
omylem jsem přehodila datum, kdy publikovat články o cestě do Německa... Moc se omlouvám :( Odjeli jsme již v neděli, ale článek se publikoval ažn teď... Snad se nezlobíte ;)

Bobeška

Cesta do Německa - 2. díl

25. června 2014 v 8:55 | Bobeška |  Deník HBV
Ahoj, zdraví Katka! :)

Dnes ráno přišel očekávaný odejzd do Německa.

Kolem páté ráno jsem zamířila do stáje. Na obzoru slabě vykukovaly rudé paprsky sluníčka a na obloze nebyl ani mráček, což znamenalo, že by mohlo být hezky.... :) Opatrně jsem otevřela vrata stáje a zabočila k Lady Veroně do boxu. Klisna už byla vzhůru, což mě docela překvapilo, protože většina koní ještě určitě spala.
Po krátém ranní přivítáním v podobě čtvrtky jablka jsem ji začla čistit. Lehce jsem srst klisny přejela malou osuškou, protože už včera jsme si s koňmi všichni dali práci (připravit deky na cestu, pečlivě je vyčistit a umýt, rozčesat hřívu atd.) a tak stačilo pouze otřít prach ze srst. Následně jsem přes Lady přehodila cestovní deku a nohy jí obmotala bandážemi. "Těšíš se?" zeptala jsem se jí. Lady jen zvědavě koukala a pohodila hlavou. Nevěděla jsem, jak ona, ale já jsem se těšila moc! :)

O půl hodiny později dorazili všichni, kdo se zúčastní dovolené. Nechala jsem Lady uvázanou u boxu a šla pomoct Verče s Diablem, který nervózně tancoval v boxe......

V 7:00 bylo vše připravené a tak se koně mohli začít zavádět do přepravníků. 1. do nich vstoupil klidný Leonardo, za ním "moje" Lady Verona, Next to me a Eric. Do dalšího přepravníku potom Mala, Mischell, Diablo a Mirákl, který původně jet neměl, ale ve stáji, kde budou naši koně ustájení se uvolnilo jeno místo a tak jsme toho museli využít :)

Takže - hurá na dovolenou!!! :)


17.6.

17. června 2014 v 19:15 | Bobeška |  Dny v HBV
Taky je u vás tak hezky? :) U nás je nádherně. Od rána až do večera svítí sluníčko, což je úžasné, protože jakmile přijdu ze školy, můžu zamířit na zahradu a jít fotit.

Za chvíli pojedeme na dovolenou, mooc se těším :) Koně jsou téměř přichystaní (už je zbývá jenom zabalit :)). Určitě vezmu SCH a Stablíky, ale nevím, jestli brát i Tradíka... Minule moc času nebylo a počítám, že letos ho taky nebude úplně hodně... Budu se ale snažit fotit co nejvíc, doufám, že uvítáte i fotky živých koní, pokud tam nějací budou :)

Začínám i přednastavovat články na dobu, co tu nebudu. Nejdřív mě nic moc nenapadalo, ale nakonec jsem začala tvořit jakýsi deník s názvem "Cesta do Německa". Bude mít několik dílů a doufám, že se vám bude líbit :) Nevím, jestli nějaké díly napíšu i na dovolené, protože nevím, jestli si s sebou budu brát notebook. :)

Tak se zatím mějte :)

Dovolená se blíží! :)

13. června 2014 v 12:39 | Bobeška |  Novinky
Jak jste si mohli přečíst v předchozím článku, dovolená se mi (nám) rychle blíží. Koně už mám vybrané a připravené, takže se čeká prakticky pouze na odjezd! :)
Popravdě - nemůžu se dočkat. Bude to sice až za nějakou chvilku, ale to tomto, docela náročném školím roce budu ráda, když odjedu někam pryč s rodiči.... :) A že se blíží prázdniny znamená i to, že se budu moct konečně více věnovat blogu a celkově HBV. Omlouvám se, že jsem poslední dva měsíce tolik nepsala, ale potřebovala jsem si vylepšit matiku. Jestli se mi to povedlo nevím, protože jsme čtvrtletku psali ve středu a známky budou nejspíš v pondělí.....

Takže myslím, že můžete čekat víc článků a větší aktivitu při obíhání :)

Náš nejnovější přírůstek - Lady Verona :)


Na cestě do Německa - 1. díl

12. června 2014 v 14:37 | Bobeška
Ahoj, zdraví Katka. :) Byla jsem pověřena, abych zdokumentovala cestu a následně dovolenou v Německu. :)

Přípravy trvaly necelé 3 týdny, abychom stihli všechno zařídit a zorganizovat. V HBV bylo donkonce uspořádáno i tzv. "výběrko", ve kterém se hlasovalo, kteří koně pojednou. Každý si chtěl samozřejmě prosadit "toho svého" a po třech dlouhých hodinách bylo konečně rozhodnuto; pojedou Mischell, Mala, Leonardo, Next to Me, Lady Verona a Diablo s Erikem.
Poté se začalo sepisovat vše, co bude na cestu ( a následnou týdenní dovolenou) potřeba. Pár lidí odešlo do sedlovny a do přípravny překontrolovat vybavení, které bude potřeba s sebou a já společně s Verčou jsme šly za koňmi. Nemohly jsme se dočkat, protože tahle dovolená bude určitě bezvadná.... :)

To by byl 1. díl. Další díly budou delší a zajímavější, tohle byla pouze příprava :)

PS: Pojedou samozřejmě i stablíci, ještě se ale neví jací. To se nechte překvapit :)

Lady Verona je doma! :)

12. června 2014 v 14:28 | Bobeška |  Novinky
To byste nevěřili, kterého koně jsem si nakonec koupila :D

Virgo // SCH

3. června 2014 v 9:00 | Bobeška
Jméno: Virgo
Věk: 7 let
Plemeno: Irský tinker
Potomci: Zulejka
Pohlaví: Hřebec
O něm: Virga jsme si koupili ve velké stáji v Německu. V ohradě působil velice milým a přesto tajuplným dojmem. Nebyl to hřebec s kdovíjakým rodoknemem, ale jakmile se divoce rozeběhl a pohodil hlavou se slámově žlutou hřívou, musel být náš :)
U nás plní funkci jak závodního, tak pracovního koně. Většinou si ho pod sedlo berou zkušenější jezdci, pro případ, že by vyhodil zadníma nohama, jak to má ve zvyku :)
Jinak je to velice milý a přátelský koník, který má rád klisny ;)

Že by?.... :)

2. června 2014 v 13:35 | Bobeška |  Novinky
Tento víkend jsem na turnajích hrála moooc dobře a tak jsem si řekla, že si dneska ve městě koupím 2 koníky! :) Chtěla jsem si je koupit už dávno, ale nebyl čas a teď z nich budu mít ještě větší radost! :)

Uvažuji nad klisnou či hřebcem + hříbě. Koukala jsem, že u nás v Pompu mají nevídaně velký výběr. Docela jsem koukala i po oslíkovi :D Ne, dělám si legraci.... Líbí se mi trakénský hřebec a hříbě, appaloosa klisna a hříbě, achalové.... :) Taky Camargueská klisna není špatná... :) Pro tuto chvíli vůbec nevím, SNAD se rozhodnu ve městě. Pokud by měli nějaké pěkné vybavení, tak bych si možná vzala i to, ale pochybuji... Nemají tam ani to loňské :/

Tak mi prosím držte palce :)