Říjen 2014

Interwiew s vítezkou VCHBV

31. října 2014 v 9:45 | Bobeška |  Aktuality
Na dnešní den jsem si pro vás připravila interwiew s vítězkou VCHBV. Zastihla jsem ji po drezúrním tréninku v klubovně a tak jsme si mohly v klidu u kafe popovídat :)

Já: modře
Markéta: zeleně

Já: Ahoj Markét! Tak jak se má vítězka Velké ceny HBV?

Markéta: No přeci naprosto úžasně! S Next jsme pilně trénovaly a zaměřily se víc na skákání, než na drezúru, řekla bch, že ji skákání začalo bavit.

Já: A jak vlastně vznikla myšlenka, že pojedete právě spolu?

Markéta: Je to docela zajímavý příběh. Next jsem koupila minulé léto s tím, že z ní udělám drezúračku podobnou mému druhému koni, Deltě. Práce v obdélníku ji bavila a občas jsme si trénink spestřily tím, že jsme přeskočili nějaký ten křížek, když byla příležitost. Klisnu to bavilo a tak jsem si začala pohrávat s myšlenkou, že bychom mohly startovat společně. A naše premiéra byla více než uspokojivá! :)

Já: Nebála ses, že se v dostihu objeví nějaká kolize? Přecijenom, pořizovací cena Next nebyla úplně malá a věnuješ jí spoustu času..

Markéta: Toto riziko tu ssamozřejmě byla, ale člověk nad tím takto nemůže přemýšlet. Řekla jsem si, že se budu držet na pozici, blízko špice, abychom měly vždy dostatek prostoru na odraz i na doskok. Počítala jsem samozřejmě i s tím, že kdyby Next projevila sebemenší známky únavy, ihned ji zastavím.

Já: Počítala jsi s tím, že budete společně bojovat o vítězství s Verčou a Erikem, tvoji dcerou?

Markéta: To samozřejmě ne (smích). Next úžasně reagovala na pobídky, statečně se držela a vydržela to až do konce. Jsem na ni neskutečně pyšná.

Já: Markét, děkuji za rozhovor a třeba zase příští rok!

Mrakéta: Také děkuji a zdravím všechny čtenáře tohoto blogu!


Velká cena HBV

31. října 2014 v 9:04 | Bobeška |  Fotogalerie
Tak, Velká cena HBV je za námi (změnila jsem název, dříve se jmenovala Malá Pardubická, ale ta byla letos v Pardubicích taky, tak abych nebyla kopírka ;) )

Už od rána panovala na dráze nervozita. Mnoho dvojic trénovalo speciálně na tento den, několik měsíců dopředu. Byli tu velcí favorité, ale také "černí koně", kteří mohli překvapit. Mělo startovat 10 soutěžících, avšak Traviata dostala před pár dny kašel, takže se na start VCHBV nakonec nepostavila.


Průběh samotného dostihu byl napínavý od začátku do konce, ale všichni doběhli, nikdo nespadl a všichni zůstali zdraví. Největším favoritem byl Erik s Veronikou Slámovou, jenž ovládli dva předchozí ročníky. Jak to dopadlo? To se koukněte sami! :) http://bobeska38hbv.rajce.idnes.cz/Velka_cena_HBV/

Přípravy na Halloween

26. října 2014 v 16:44 | Bobeška |  Dny v HBV
Jako každý rok se připravujeme na Halloween. Holky už před pár dny nakoupily dýně a tykve, které nyní čekají na pátek, pečlivě uložené v našem skladu. Možná vám i vrtá hlavou, kdy bude 3. ročník Malé Pardubické - momentálně nejsem doma, ale také bude, nebojte :) čekala jsem, jestli se v obchodě objeví jeden koník, kterého jsem původně chtěla zařadit na startovní listinu Malé Pardubické, bohužel se tak nestalo.. Ale nevadí :)


Ve škole to mám bohužel čím dál tím těžší, tento rok je pro mě důležitý, tak raději nic nepodceňuji a opravdu se učím :D :) Trochu jsem si to uspořádala a zjistila jsem, že mi trochu času na blog určitě zbývat bude :)
Tak se mějte :)

Thunder´s story - 2.díl

9. října 2014 v 16:18 | Bobeška |  Projekty
číst: /1. díl/
Do stáje jsem šla s dobrou náladou. Sluníčko vytrvale svítilo a stromy se začaly barvit do krásných, podzimních barev. Moc jsem se těšila na Luckyho. Včera jsme se vyřádili na cross-country stezce a bezvdně si zaskákali. Dnes jsem měla v plánu něco lehčího.
Po pár minutách jsem došla k ohradě. Byla prázdná. Co to?! Lucky vždy býval ráno a přes oběd na louce. Bylo možné, že ho někdo odvedl do stáje... "Lucky!!" zavolala jsem do ohrady. Nic. Nepřiběhli ani další koně. Netrpělivě jsem přešlápla na místě a zamířila ke stáji.
Ve stáji jsem potkala Stellu, jednu z mých nejlepších kamarádek. Měla tu ustájeného svého painta, Carleila, se kterým jezdila western. "Ahoj, Stello. Proč nejsou koně na pastvě?" zeptala jsem se. Stella právě něco balila do cestovní bedny. Když jsem ji oslovila, obrátila ke mně svou uplakanou svář. "P-přišli sem nějací lidé," začla. "Myslím, že to byli exekutoři. Zabavili tu spoustu věcí, a... No, radši se koukni na nástěnku." řekla mi. Teprve teď jsem si všimla, že ve stáji stojí jediný kůň a to Carleil. Začnala jsem tušit, co se asi stalo...
Když jsem začala číst papír na nástěnce, nemohla jsem uvěřit tomu, co vidím. Majitel této stáje a tím pádem i Luckyho, byl angličan. Měl několik stájí po celé zemi, ale teď asi přišla kryze a koně z této stáje i tato stáj mu byli zabaveni. Tato věta mě praštila do očí jako silný vítr. "Snažila jsem se dozvědět co nejvíc, ale moc jsem toho z nich nedostala," ozvalo se za mnou. Stella právě nasazovala Carlovi ohlávku a uvázala ho v boxu. "Prý všechny koně vydraží na nejbližší dražbě." řekla. Do očí mi vhrkly slzy. Ne, to není možné!
Opřela jsem o dveře Luckyho bývalého boxu. Co teď? Smlouva o pronájmu dnes skončila. Všechny ty tréninky, společné vyjížďky, legrace.... Ten nejlepší kůň na světě byl pryč. Kdo ví, kam ho odvezli.... Stella se mě pokoušela uchlácholit, ale nebylo to nic platné. Chtěla jsem Luckyho....

2.10.

2. října 2014 v 20:16 | Bobeška |  Dny v HBV
Tak zase po době píšu... :)

Bohužel, škola je čím dál tím těžší. V minulosti jsem se moc neučila a stačilo to, teď už bohužel ne. To ovšem není výmluva, psát budu i tak! :)


Před pár dny vyšlo překrásné počasí, tak jsem toho hned využila k focení. Ven jsem vzala Virga, kterého jsem už docela dlouho nefotila a také Blackberryho s novou dostihovou sadou. Malá Pardubická se blíží a nikomu malý trénink před ní určitě neublíží... :)

Žádný nováček nepřibyl, doufala jsem, že mi vyjde koník k narozeninám, bohužel, nejspíš až na Vánoce, kdo ví... Moc mě baví číst anglické texty (hlavně díky Star Stable online), tak bych zvažovala i nějaký ten setík od BH s knížkou, třeba s classiky, protože tam jsou moc hezcí koníci a hlavně knížky vypadají slušně... Máte s těmito sety nějaké zkušenosti? Budu vděčná za jakoukoliv radu :)

Z tréninku Blackberryho :)

Na říjen mám připraveno pár článků, které by mohly být zajímavé a mohly by to tu nějakým způsobem oživit. Bude mezi nimy i nová rubrika, ale to se ještě nechte překvapit...

Tak se mějte, musím ještě dodělat pár věcí, konkrétně 3 referáty... Škola škodí zdraví!!! :D :D :D