Listopad 2014

Cedric

29. listopadu 2014 v 16:54 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Cedric
Věk: 10 let
Plemeno: Holandský teplokrevník
Potomci: /
Pohlaví: hřebec
O něm: Cedric k nám přijel na jaře roku 2013. Baví ho skákání a už od "mládí" (ještě není zas tak starý :D) vyniká v parkúru a celkově ho moc baví skákat. Krátce po jeho příjezdu jsme ho zkusili v cross-country, docela ho to chytlo a dnes už se s radostí prohání po crossových stezkách u nás. Má rošťáckou povahu, ale vždy se snaží odvést co nejlepší výkon. Nemá moc rád, když musí cestovat sám, takže na závody musíme vždy jezdit se dvěma koňmi.

Cost of Liberty

27. listopadu 2014 v 11:49 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Cost of Liberty
Věk: 3 roky
Plemeno: Appalosa

Potomci: /
Pohlaví: hřebec

O něm: Liberty k nám přijel letos v létě. Má výbušnou a temperamentní povahu, rozhodně nepatří do rukou nezkušenému jezdci. Je to ještě napůl hříbě, rád dovádí na pastvinách s ostatními koňmi. Zatím chodí pod sedlem pouze příležitostně, ale jeho budoucnost vypadá slibně, hlavně ve westernových disciplínách.Dasty

21. listopadu 2014 v 9:00 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Dasty
Věk: 9 let
Plemeno: Quarter horse X lipický kůň

Pohlaví: valach
Potomci: /

O něm: Dasty je jako jeden z mála koní u nás valach. Narodil se v Německu klisně quarter horse a hřebci lipicána. Byl více méně takové nechtěné hříbě, ale protože jsme tehdy sháněli dobrého koně pro začátečníky, Dastyho rodokmen byl tím posledním co by nám u koně s takovou skvělou povahou vadilo.
Dasty jezdí nejčastěji westernový styl, ale občasná anglie mu také nevadí. Je to skvělý učitel, nejraději si "zablbne" na pastvě s ostatními kamarády.Pár vzpomínek na léto

20. listopadu 2014 v 16:26 | Bobeška |  Fotogalerie
Ahojky :)

Předně bych chtěla poděkovat za pochvaly k článkům a fotkám, nesmírně si jich vážím! :) V nejbližší době přidám další díl "Thundera", ale to se ještě nechte překvapit :)

Dnešní článek bude takový odpočinkový, plný letních fotek. O víkendu jsem se koukala do složek s fotkami a narazila jsem tam na nezveřejněné fotky z léta, tak mě napadlo je publikovat. U nás už není tak hezky, sice je venku stále více méně teplo, ale to sluníčko tam chybí....
No, ale nevadí, blíží se ten úžasný čas Vánoc.... :)

Tak snad se vám budou fotky líbit :)
Podzimní vyjížďka

15. listopadu 2014 v 19:04 | Bobeška |  Fotogalerie
Přínáším fotky z podzimního odpoledne. Bylo krásně a Žofie dostala jeden úkol, na který byla náležitě hrdá - vzít La Traviatu na vyjížďku. Řekla bych, že jim to spolu docela slušelo, i samotná jezdkyně byla smozřejmě nadšená :)
O chvíli později vyrazila na vyjížďku i Hanka s Leonardem. Hanka si pro letošní zimu vzala na starost jeho přípravu na další sezónu. Tohle byla jedna z jejich prvních vyjížděk, tak snad se vám fotky budou líbit! :)
15.11.

15. listopadu 2014 v 18:36 | Bobeška |  Dny v HBV
Ahojky :)

Už jsem dlouho nenapsala článek s datumem... :D :)
Momentálně hodně pracuji na úpravách profilů koní i jezdců. Jde to docela pomalu, obvzláště úprava obashu... Do Vánoc bych to všechno chtěla mít hotové, ale to budu muset zabrat... :D Nebojte, pracuji i na fotopříběhu, občas mi ale plány překříží škola :(

A jak se máte vy? :)

Před časem jsem udělala nový design, byla snaha o podzimní, což... :D Udělala jsem ještě jeden, ale tem mi nešel uložit v tom formátu, který jsem chtěla (a potřebovala), takže je tu zatím tento. :)
Koně se mají stále dobře. Většina z nich už má po sezóně, avšak několik dostiháků ještě čeká pár dostihů v cizině. Pomalu se poohlížíme o koních na Vánoce. Zatím nevím, jestli si vybrat po dlouhé odmlce nějakého tradíka, nebo se uchýlit k mým oblíbeným stablíkům. Jsem zvědavá, ale uvidím podle nabídky :)

Mějte se :)

Orflundo

9. listopadu 2014 v 8:56 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Orflundo
Věk: 7 let
Plemeno: trakénský kůň
Potomci: /
Pohlaví: hřebec
O něm: Orflunda jsme si dovezli v únoru z Německa. Má příjemné chody a je velmi dobře ovladatelný. Vyniká v drezúře a v parkuru, do budoucna tedy kromě potomků plánujeme i soutěže tohoto typu :) Je to mazlík :D

Sellvaggio Dream

9. listopadu 2014 v 8:50 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Selvaggio Dream
Věk: 3 roky
Plemeno: Appaloosa
Potomci: /
Pohlaví: hřebec
O něm: Dreama jsme koupili o prázdninách z kvalitní westernové stáje spolu sněkolika dalšími koňmi. Je to velice temperamentní kůň a už teď ukazuje, že bude vynikat ve westernu, ale i dalších disciplnách - baví ho skákání :)