Prosinec 2014

Rok 2014 v kostce

31. prosince 2014 v 20:00 | Bobeška |  Deník HBV
Přijde mi, že letošní rok neutekl tak rychle... Nebo ano? :D

V osobním životě to pro mě znamenalo mnoho změn, pozitivních změn... V tom modelovém sice pokles článků, ale ve škole začíná "jít do tuhého", protože za rok půjdu na střední, takže i já jsem se občas musela učit :)

  • Letos jsem napsala (i s tímto článkem) 121 článků
  • Dohromady přibylo 11 koní (4 BH a 7 SCH)
  • Nabrala jsem několik nových OR/SR
  • Několikrát se změnil design blogu
  • nafotila jsem celkem dost fotek
  • udělala jsem novou rubriku
To by bylo tak nějak ze statistik všechno :) Předsevzetí budou až zítra, ještě si je maličko promýšlím, ale více méně mám jasno :)

Chtěla bych ještě za tento rok poděkovat mým suprových SR/OR - Vy víte ;) Budu se snažit to oplácet, pokud to tedy půjde dohromady se školou a s tréninky.. :)

Přeji Vám tedy, já, i celé HBV, aby ten vstup do nového roku 2015 byl co nejšťastnější a nejpohodovější! :) Ať Vám koně jdou! :)


Poslední vyjížďka roku 2014

31. prosince 2014 v 10:08 | Bobeška |  Fotogalerie
Včera se mi udělalo líp a tak jsem se rozhodla nafotit poslední vyjížďku tohoto roku. už od rána svítilo sluníčko, bylo krásně... Krásný konec roku :) Řekla bych, že fotky jsou povedené, jsou i se sněhem (konečně :D)

Doufám, že se vám budou líbit :) Na fotkách je Veronika Slámová na Lady Veroně a Hanka Paltrová na Severusovi :)


Slavní koně - Frankel

30. prosince 2014 v 14:54 | Bobeška |  Slavní koně

Frankel je považován za jednoho z nejlepších koní, co kdy běhali na dostihových závodištích, ne-li tohne jlepšího. Porazil spoustu skvělých koní, vysloužil si několik titulů. Pojďme se tedy podívat na tohoto líbivého hnědáka s hvězdou na čele blíže...

Slavní koně - úvod

30. prosince 2014 v 10:38 | Bobeška |  Slavní koně
Přišlo mi, že by to tu chtělo trochu oživení. Už delší čas jsem nad tím přemýšlela a dnes jsem se rozhodla, že bych konečně mohla i konat! :D
Doufám, že se vám v nové rubrice bude líbit a dozvíte se i pár zajímavých věcí o koních, které třeba jen matně znáte. Budou tu koňští velikání minulosti i z dob dnešních. Tak tedy... Hezkou zábavu! :)

Co Vánoce?

28. prosince 2014 v 12:41 | Bobeška |  Dny v HBV
Po menší odmlce píšu. Vánoce jsem si krásně užila, dostala jsem spoustu dárku, mezi kterými bohužel nebyl žádný koník. Příla jsem si koně z Německa, ale bohužel už nefunguje systém, kterým to rodiče vždy objednávali a když mi ukázali poštovné... No, skoro jako celý koník :D Docespěla jsem tedy k závěru, že půjdu ke konci ledna do obchodu a koupím si nějaké novinky, jak od collecty, tak od SCH.

Špatná zpráva je, že se i znovu vrátila angína. Když jsem šla naposledy do školy, nebylo mi úplně dobře a okolo Štědrého dne se mi to vrátilo... Jsem smutná, protože venku napadl sníh a svítí sluníčko - no prostě zákon schválnosti! :D Teďka zrovna si prohlížím novinky od Collecty, vypadají skvěle :3 :) Nemůžu se dočkat, až je uvidím naživo... :)


Veselé Vánoce!

24. prosince 2014 v 11:45 | Bobeška |  Dny v HBV
A je to tady. 24. prosince.

Chtěla bych Vám popřát krásné Vánoce, spoustu krásných dárků pod stromečkem, hodně štěstí, zdraví a úspěchů :)


U nás to bude probíhat asi takto: Ráno jsme se nasnídali, pak jsme se koukali na film. Teď s mamkou připravujeme lososa na večer. Na oběd budeme mít ( u nás tradičně) polévku. Možná pojedeme na oběd ke známým, to ještě nevíme... K večeru dojede taťka pro babičku, pak se budem zase koukat na pohádky a okolo sedmé bude večeře. Popravdě; jsem zvědavá, co dostanu. Napsala jsem si o pár koníků, ale bude záležet na rodičích, kterého nakonec dostanu. To mám ráda :)

Velký Vánoční Den - představení soutěžících

23. prosince 2014 v 15:13 | Bobeška |  Novinky
Dnes přináším představení soutěžících na VVD. Trochu mě pozlobil blog a nechtěl mi publikovat článek :/ Za to se omlouvám, snad nevadí...

A tady je seznam soutěžících! :)

1. Hanka Paltrová a Korzár
2. Markéta Slámová a Fénix
3. Žofie Paltrová a Destiny
4. Veronika Slámová a Inspiration
5. Petr Sláma a Denis
6. Ondřej Paltr a Mirainno

Samotnou fotogalerii s VVD přednastavím na zítra, pál už se nechte překvapit :D :) Užívejte si tedy, pokud možno, co nejvíce atmosféru Vánoc! :)


Kéž by teď byl alespoň mírný poprašek sněhu... U nás byl asi 1 cm sněhu, který vydržel 2 dny a pak to roztálo :( Předpovídají se sice na víkend mrazy, ale aby to nedopadlo jako minule :D :(

Týden do Vánoc!

17. prosince 2014 v 22:20 | Bobeška |  Dny v HBV
Tak už jen týden! :) Přemýšleli jste, co budete dělat přesně za 168 hodin? :)
U nás přípravy vrcholí. V jízdárně na VVD je stále rušno, střídá se tam každý den spoustu koní. Ti, kdo se nebudou účastnit, této příležitosti využívají do budoucnost - ozdob v jízádně se dá využít mnoha způsoby a když koně trénují alespoň občas v těchto podmínkách, mohou si lépe zvyknout na ruch při závodech.

Program je téměř hotový, ještě ho vytisknout :)

Už mi zbývají jen 2 dny školy, z toho jeden pořádný. Do školy jsem šla už dnes, abych si stihla všechno opsat. Nemám moc ráda dopisování :/ V pátek to snad bude zkrácené, 2 hodiny se učíme, pak besídka a hurá domů. Zítra píšu olympiádu z češtiny, je to na 2 hodiny, takže super :D Netroufnu si odhadnout, co tam bude, ale vím, že 2. část bude slohová... :) Máte někdo zkušenosti? :)

Doufám, že i vy si užíváte vánoční pohodu :)


Vánoční výzdoba

15. prosince 2014 v 10:09 | Bobeška |  Dny v HBV
Přináším pár fotek z Vánoční jízdárny. Postavila jsem ji už včera, aby měli účastníci VVD dost času na to, aby si koně na všechny ty ozdoby navykli. Už chybí jen velký nápis "Velký Vánoční Den", ale ten tam přibude ažvna zahájení.

Tak nějak to tedy vypadá :) Už jsem trochu vymyslela, jak bude VVD probíhat. Po zahájení všichni účastníci nastoupí na slavnostní přehlídku, poté si vylosují čísla a pak už přijdou samotná vystoupení. Nebojte, kompletní program sem dám ještě před VVD :)


Hned po dostavení jízdárny šly holky trénovat. Domča si vzala svého Dreama a s několika radami od Carol si skočili i pár nízkých překážek. Dvojce společně pracuje už od začátku srpna , kdy k nám Dream přijel a za tu dobu toho stihli spoustu. Ačkoliv by to do tohoto temperamentního hřebce málokdo řekl, je velmi vnímavý, pozorný a snaží se jezdci vždy vyhovět. Je to takové malé překvapení letošního léta/podzimu :)


Krátké info

13. prosince 2014 v 11:16 | Bobeška |  Novinky
Ahojky,

včera tu měl být článek s výzdobou HBV, avšak na něco jsem špatně klikla a celé se to smazalo :( Myslím tím fotky... Budu to tedy muset nafotit znovu.. :( Moc se omlouvám...
Dnes už bohužel mít čas nebudu, jedem na jednu akci, pak vám povím, na jakou... :) Radši už nic neslibuji, ale pokusím se o fotky :)

To by bylo jen krátké info. Pro spestření přidávám i video, jak jinak, než Totilas :)


Padré

13. prosince 2014 v 8:30 | Bobeška |  Koně v HBV
Jméno: Padré
Věk: 11 let (skutečnému Padrému je 14 let)
Plemeno: Mustang

Potomci: /
Pohlaví: hřebec

O něm: Padrého jsme dostali jako překvapení, k Vánocům 2012. Je to velmi šikovný koník, jeho silnou stránkou je drezúra. Má rád jablka a svobodu na pastvině; je to přeci jenom mustang. U nás v HBV si ho všichni ihned po příjezdu zamilovali, hlavně díky jeho úžasné povaze. Má příjemné, ebergické chody, při práci z něj přímo srší energie.

Dostihová SM sada

12. prosince 2014 v 8:18 | Bobeška |  Moje výrobky
Doba výroby: cca 1 hodina
Pro velikost: Stablemates

Tento setík je určený pro naše dostihové koně SM velikosti. Řekla bych, že koním pěkně sedí, jak uzda, tak sedlo. Je složen z uzdy, sedla a podsedlovky tvaru sedla. Jsem s ním spokojená :)
Zkoušela jsem set několika koním, ale na focení jsem vzala tu, na které jsem tento setím vyráběla: Ketty Sharp :)
Prosincová... Nemoc?

11. prosince 2014 v 21:24 | Bobeška |  Novinky
Už od úterka jsem doma - nemocná. Mám něco jako angínu, takže do školy půjdu asi už příští úterý nebo středu, pokud bude všechno OK :) Chtěla jsem napsat pár článků na blog, ale.. No, znáte to.. :)

Slíbila jse, že nafotím vánoční HBV, že ano? :) Svůj slib hodlám dodržet. Zítra doupravím všechny fotky v počítači, abych to měla komplet a zítra bych je chtěla publikovat.
Co se týče Vánoc samotných, tak se strašně moc těším. Mám už udělaných pár dárků (pro rodinu) a zítra chci dodělat další. Koním a lidem v HBV taky nejspíš udělám nějaké drobnosti v podobě vybavení. Hmm, když na to tak myslím, asi bych měla pomalu začít připravovat i VVD (Velký Vánoční Den), který se bude konat 4. adventní neděli. Pro letošek bych chtěla něco originálního, překvapivého, zábavného... Na tom však ještě musím zapracovat :)

Nevím, jestli jste to slyšeli, ale zítra vyjde 1. krátký příběh z Harryho Pottera. Spisovatelka sice ságu oficiálně uzavřela, ale občas se k Harrymu vací v podobě krátkých příběhů. Měly by objasňovat to, co v knize zůstalo neobjasněné a mělo by to vysvětlit věci, o kterých se fanoušci mohou jen dohadovat.... Strašně se těším.... Příběhy budoou vycházet každý den, od 12.12. do 24.12. 2014 :)!

2. adventní focení

7. prosince 2014 v 14:46 | Bobeška |  Deník HBV
Zdravím! :)

Dnes jsme na adventním věnci zapálili 2. svíčku. Sama se tomu divím, ale Vánoce už jsou opravdu blízko! :)

Dnešní dopoledne a část odpoledne bylo ve znamení šedobílé oblohy a chladnějšího počasí. Když holky dojedly sváteční oběd, napadlo je, že by mohly "vytáhnout" Páďu (Pardého) a Learyho ven, na krátkou procházku. Měl jít i Amadeus, ale Evža se nakonec rozhodla pro trénink s Cedricem a tak šly jen Ash a Kylie.
Ash nasadila Páďovi zbrusu nvóvou vánoční ohlávku, která mu podle mě velmi sluší. Kyl vedla Learyho na jeho světlé kožené ohlávce, která ladila s vodítkem a i když to podle počasí nevypadalo na bůhvíjak zázračné fotky, myslím, že se povedly. Všem nám chvílemi mrzly ruce, ale vydržet se to dalo :) Doufám, že se vám fotky budou líbit a pokud budšete chtít vidět další fotky z dnešního odpoledne, přidávám i odkaz na další fotky na rajčeti :)Vánoční čas....

6. prosince 2014 v 13:08 | Bobeška
Ahojky! :)

Mnou milované období Vánoc je tu a s ním se také trochu ochlazuje. V úterý byl také menší náznak sněhu, který jsem bohužel nestihla zdokumentovat, díky odpoledce :( Snad to tedy nebyl jediný prosincový sníh :D

A jaká je atmosféra v HBV?
Dnes začneme s výzdobou. Budou se zdobit poličky a postavíme i Vánoční jízdárnu, ve které se bude celý prosinec trénovat. Každou adventní neděli přidáváme koním do žrádla o pár kousků jablka více, ať z toho adventu taky něco mají :)

Zaměstnanci stájí jsou svátečně naladěni. Jsou zvědaví, jestli bude nebo nebude nějaký nový přírůstek, a kdyby ano, tak do jaké části Hřebčína bude patřit... To už se musím nechat překvapit i já :D
Jako každý prosinec se hodně jezdí na vyjížďky, i když jsou letos všichni trochu zaneprázdněnější. Snažím se je všechny dokumentovat :)

Tak tedy zatím! :) Brzy přidám i nějaké ty fotky :)