Březen 2015

1. jarní focení roku 2015

23. března 2015 v 19:38 | Bobeška |  Fotogalerie
Přináším 1. jarní fotogalerii tohoto roku. Jako jaro to sice venku vypadalo už dřív, touto dobou už je ale jaro oficiální. Kromě koní jsem fotila i přírodu - na zahradě už nám vše vykvetlo poměrně brzy, jsem ráda, že jsem podobně jako minulý rok stihla i krokusy, které fotím velice ráda :)

fotky můžete najít ZDE, budu zvědavá na vaše reakce :)


Focení jsem si (musím říct) moc užila. Fotky se mi moc líbí ( ale nechci se chválit sama :D), po delší době se ukázalo i sluníčko a bylo teplo, hlavně na sluníčku. Na fotkách můžete spatřit Violett s Lost Star, Mandy s Maljimarem, Leonarda, Balthazara a Korzára. Tak snad se budeou líbit! :)


Slavní koně - Black Caviar

18. března 2015 v 6:54 | Bobeška |  Slavní koně
Black Caviar, dostihová klisna pocházející z Austrálie je sprintérský fenomén. Nyní se můžeme podívat, kdo to vlastně je...

Black Caviar se narodila 18. dubna 2006 ve Swettenham Studu, v Austálii. Její matka, Helsinge, sice nikdy neběhala, avšak její skvělý rodokmen ji předurčil do chovu. Otcem Black Caviar je vynikající hřebec, Bel Espirit.
Ve dvou letech se poprvé postavila na start. Debutovala 5-ti délkovým vítězstvím a v dalším dostihu svůj triumf zopakovala, tentokrát o 6 délek. Všichni začínali tušit, že 2. vítězství nebyla náhoda. Sezónu těmito dvěma starty ale ukončila.

Ve třech letech se objevila na dráze v Moon Valley. Své soupeře smetla a lehce vyhrála i v dalším závodě, tentokrát Crockett Stakes. Po přeesunutí do vyšší kategorie všichni diváci napjatě pozorovali, jak si zatím neporažená klisna povede. V průběhu dostihu to sice nevypadalo příliš slibně, ale Black Caviar přesto triumfovala. Poté se postavila na start ještě v Australian Stakes, kde si ovšem přivodila zranění nohy a léčení trvalo až do příští sezóny.

Ve svých čtyřech letech se vrátila v plné formě a připsala ihned si připsala dvě lehká vítězství. Když se přesunula do nejvyšší kategorie, trenér Moody se rozhodl poslat ji na start Patinack Farm Classic, proti výborným koním, avšak ani ti na Black Caviar nestačili a za ,,černou perlou" zaostali o celé 4 délky.

V další sezóně, v únoru 2011, se tmavá hnědka vrátila (překvapivě) vítězně. V dalších startech tomu bylo úplně stejně. V Randwicku se opět utkala se svým velikým soupeřem, Hay Listem. Hay List si od startu udržoval dobrou pozici, před cílovou rovinkou se začal poli koní vzdalovat, ale na Black Caviar si stejně nepřišel - v cíli byla před Hay Listem o 3 délky. Po dalších úspěšných startech se realizační tým okolo "Černé perly" rozhodl, že méně je někdy více a až do jara roku 2012 klisnu nechali odpočívat.

Svůj pátý rok na dostihové dráze zahájila klisna jistým vítězstvím o více 4 délky. Tímto vítězstvím ale vyrovnala samotného Phar Lapa, když se jim oběma podařilo zvítězit 14x v řadě! V dalších několika dostizích posbírala také vítězné vavříny, ale díky pečlivému managmentu klisny byla až do konce sezóny stažena z drah.

Další sezonu začala Black Caviar čtyř délkovým vítězstvím. Po dalších startech se její trenér a majitel rozhlodli dobýt Anglii - hvězdné závodiště v Ascotu. Tam už moc lidí klisně nevěřilo, avšak "Černá Perla" své věrné příznivce nezklamala a senzačně zvítězila, i když malým rozdílem. Po dostihu se ovšem proneslo zranění ramene a klisna ukončila svou úžasnou dostihovou kariéru, ve které zaznamenala 25 startů - 25 vítězství. Majitelé klisny odůvodnili odchod tak, že bude lepší odejít bez nehody, čemuž jistě všichni dají za pravdu.

Black Caviar už má i svého prvního potomka - (asi klisnu) Little Cav :)


To by bylo - prozatím - z dosavdního života této veleúspěšné klisny všechno. Jestli se dočkáme dalšího, či ještě lepšího potomka, a jestli bude Black Caviar skutečně připuštěna Frankelem, se asi budeme muset nechat překvapit...


1. letošní přírůstek

7. března 2015 v 18:49 | Bobeška |  Aktuality
Přináším nejnovější novinky :)

Především bych se chtěla omluvit, že jsem nepsla, ale doma nám nefungovala ani WiFi, ani nic, teď už by to snad jít mělo, tak doufám.... To ovšem není to hlavní :)

Dnes brzy ráno nás velmi mile překvapila camarská klisna Violett, když ve svém prostorném boxu na konci stáje přivedla na svět svého 1. potomka, krásnou hnědku jménem Lost Star. Via zvládla vše bez problémů, Star byla očekávána na začátku března. Doufáme, že ostatním klisnám se povede obdobně :)

Tak tě tedy vítáme, Lost Star! :)