Červen 2015

Cesta do Německa ´15 - deník Amy - 1. den

29. června 2015 v 20:00 | Bobeška |  Deník HBV
Ahoj, zdraví opět Amy plná nových zážitků, snad se tedy u dnešního deníku nebudete nudit! :)

Dnes bylo v plánu prozkoumání okolí. Je to tu nádherné; všude samé typicky cihlové domky obrostlé břečťanem, upravené zahrady, ve kterých převažují pestrobarevné růže a především nekonečná pole, za kterými se většinou skrývají úzké polní cesty, právě pro jezdecké účely.

Probudila jsem se asi o půl sedmé. Světlo tu bývá už od šesti hodin ráno, takže s tím naštěstí problémy nebudou. Včera jsem si stáje tolik prohlédnout nestihla, ale dnes jsem vše napravila. Mají je tu prostorné, možná chybí trochu víc světla, ale když koně tráví většinu času na vyjížďkách a "domů" se vracejí až navečer, ničemu to vadit snad nebude.
Sellvaggio již netrpělivě postával v boxe. Po včerejších několika hodinách v přepravníku jsem se mu ani nedivila. Ostatní koně byli také vzhůru, avšak energií překypoval (jako vždy) pouze Selly.
O chvíli později přišli i ostatní. Verča s Hankou si obstaraly a nastrojily Diabla s Desert Sunem a rozhodly se vyjet směrem k nedaleké zátoce. Já a Domča jsme zvolily projížďku malou vesničkou kde bydlíme, abychom pro další dny věděly, kde co je. Okolo osmé hodiny ranní jsme se tedy rozloučily a s mobily v kapsách a malými svačinkami jsme vyrazily vstříc novým objevům...

Přes den bylo pod mrakem, ale sátle teplo. Koně se zvědavě rozhlíželi, co by kde mohli smlsnout a když jsme po dvou hodinách vyjeli za pomyslné brány vesnice, nechaly jsme je trochu napást na kraji jednoho z mnoha polí. Domča mezitím zjistila od několika kolemjdoucích pár typů na nějaké ty trasy "koňmo" a po jedné z nich jsme se po krátké pauze ihned vydaly. Vedla podél onoho pole, pak chvíli lesem a nakonec jsme se vynořily přímo u stájí, kde jsme ubytovaní.

Krásný den jsme zakončily několika sklenkami výborného ovocného džusu a po pár hodinkách povídání a koukání na koně jsme se odebraly do pokojů a šly spát...


Cesta do Německa ´15 - deník Amy

28. června 2015 v 21:54 | Bobeška |  Deník HBV
Ahoj!

Jsem Amy, jistě mě znáte jako parkurovou jezdkyni, nejednou jsem také hrála v nějakém tom fotopříběhu. Letos jsem byla pověřena, abych sepsala, co zajímavého se nám přihodilo na cestách, jak se nám dovolená líbila, zážitky přímo z místa naší rekreace.... Doufám, že se vám moje reportáž bude líbit! :)

Je 28.6.

Vstala jsem v 5:30. Za obzorem pomalu začínalo prosvítat sluníčko, což naznačovalo, že v autě si užijeme pěkně parných pár hodin. Kufry už byly naštěstí naložené den předem, takže zbývalo pouze mé příruční zavazadlo, které již bylo pečlivě připravené na mém konferenčním stolku.
Když jsem dojela do areálu HBV, na parkovišti už bylo rušno. Rychle jsem se přivítala s holkama a ihned zamířila do stáje pro mého Lovelyho, abychom mohli vyrazit co nejdřív. Arab s lysinou již netrpělivě postával ve svém boxe, jako by věděl, že bude následovat dlouhá cesta v přepravníku. "Sedlo a ostatní už jsme naložili, zbývá jenom Lovely." řekla mi ve spěchu Carol, která ještě běžela pro něco do kanceláře." Tešíš se?" zeptala jsem se tiše Lovelyho, když jsem mu nasazovala cestovní deku. Lovely si jen odfrkl a zvědavě vykoukl ze svého boxu. Jamkmile jsem byla hotová, nasadila jsem hřebci ohlávku s vodítkem a odvedla ho do "víru dění", na parkoviště.

"Hlavně si to užívejte a kdyby se cokoliv stalo, třeba s ubytováním, určitě volejte!" opakovala už asi po 10. Carol. Strašně jsem se těšila... Místo, kam jedeme, totiž vypadá nádherně - k moři to je sice dál, ale na koních to jistě nebude problém. Naposledy jsem se rozhlédla pro rozlehlém areálu HBV, ale to už Domča startovala. Nyní jsem si mohla konečně začít vychutnávat začátek naší dovolené! :)
foto: (c) Bobeska

Slavní koně - Sea the Stars

26. června 2015 v 21:29 | Bobeška |  Slavní koně
Znáte nebo neznáte? Pokud ne, je načase poznat jednoho z koní, kteří jsou považování za ty nejlepší, co kdy na dostihových drahách běhali...

Hnědák bes odznaků se narodil v Irsku roku 2006 matce Urban Sea (vítězka Prix de I´Arc de Triomphe) a hřebci Cape Cross. Málokdo ví, že Sea the Stars má neméně slavné polobratry, mezi které patří například Galileo či Black Sam Bellamy.
Urban sea se stala 2. klisnou, která porodila hned 2 vítěze Epsom Derby - Galilea a právě Sea the Stara, ale nepředbíhejme...

Svou dostihovou kariéru započal jako dlouletý, na dráze v Curraghu, v červenci roku 2008. Na jeho 1. start nebylo 4. místo vůbec špatné, když přihlédneme k nevýhodnému startovnímu číslu. Další 3 starty Sea the Stars odběhl vítězně, avšak při 2. vítězství musel hodně zhabojovat, aby nepodlehl svým soupeřům.

Do tříleté, tedy klasické sezóny Sea the Stars vlétl jako blesk. 6 vítězství v řadě, ať už v Anglii či Francii a bylo vcelku jedno, že dostihy byly označeny jako Gr. 1, Sea the Stars je prostě vyhrál. V prestižním dostihu byl ale hřebec nabízen v kurzu 8:1, díky zimní pauze způsobené virovým onemocněním. Jeho trenér, John Oxx si ale přál, aby Sea the Stars tento dostih běžel a jeho svěřenec ani tentokrát nezklamal - vyhrál s převahou jedné délky.
V Epsom derby si hnědák a jeho žokej, Mick Kinane poradili i s koňmi jako Fame and Glory. Už od začátku dostihu se držel těsně za špicí startovního pole a když v cílové rovině lehce přešel do vedení, nebylo co řešit...
Mezi další Sea the Starsovy úspěchy patří triumfy v Eclipse Stakes, International Stakes, Prix de I´Arc de Triomphe, Irish Champion Stakes...

Za svou kariéru si Sea the Stars vyděla 4 416 708 liber.

13.10. 2009 trenér Oxx ohlásil konec kariéry tohoto fenomenálního koně, ale přiznal také, že Sea the Stars bude nyní pokračovat jako plemeník.

Mezi prvními klisnami, které Sea the Stars připustil, byla i mnohonásobná vítězka Zarkava či Bordighera. Od června 2010 připustil hnědák 140 klisen a v lednu roku 2011 bylo narozeno 1. hříbě. Sea the Stars připouští v Irsku, na Aga Khanově farmě za poplatek 85 000 euro, takže pokud byste měli zájem... :D

ZDROJE FOTEK:

ZDROJE TEXTU:

Účastníci dovolené 2015

19. června 2015 v 6:48 | Bobeška |  Novinky
Dnes se nám KONEČNĚ uzavřely známky, takže píšu plná chuti a hlavně - kdo s námi tedy pojede na dovolenou? :)

Rozhodování bylo o něco delší. Letos totiž nebude tolik času na focení jako minule, takže jsem se musela rozhodovat střídmě. Přesmýšlela jsem hlavně nad koňmi, kteří jsou akčnějšího rázu a budou se dobře fotit téměř kdekoliv. Rozhodla jsem se tedy takto:

  • Lovely Boy (SM - arabian)
  • Ketty Sharp (SM - A1/1)
  • Sellvaggio Dream (SM - Appaloosa)
  • Firework (SM - Appaloosa)
  • Flash back´s to Brooklin (SCH - Appaloosa)
  • Desert Sun (SCH - Lusitano)
A to je pro tento rok vše. Doufám, že se vždy na chvíli "utrhnu" a půjdu alespoň k moři, protože hlavně kvůli tomu tam modely beru. Snad tedy půjde vše podle plánu, bude hezky, cesta se vydaří... A vy se můžete již příští neděli těšit na deník o dovolené, kterým vás tentokrát bude provázet Amy.

Tak zatím! :)
Foto z minulé dovolené... Nemůžu se dočkat :)

Prázdniny ze blíží

3. června 2015 v 10:48 | Bobeška |  Novinky
Po dlouhé době.... Moc se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala...

Prázdniny tu budou co nevidět, škola konečně nebude a my si budeme moc užívat (myslím) zaslouženého volna. Co máte v plánu vy? :) Já osobně spoustu tréninků, turnajů, ale mezitím učitě zbyde i nějaký ten čas na blog a na focení. Včera jsem uklízela poličky, dělala si pořádek ve vybavení a nechápala jsem, jak jsem mohla nenapsat, tak hrozně mi to chybělo...

Venku už naštěstí začíná být krásně, azurově modré nebe, sluníčko vytrvale svítí a hřeje.... Strašně jsem se na to těšila a teď je to konečně tu! :D Tento týden plánuji nafotit další díly Thunder´s story. Až pojedeme na dovolenou, chystám taky deník jezdců, letos to bude zřejmě "rukou" Amy. Seznam koní, které letos beru s sebou samozřejmě zveřejním, ale nebude jich mnoho... Od moře letos bohužel bydlíme dál, ale já se k němu určitě budu chtít dostat, nebojte :D Minulý rok to totiž bylo jen asi 600 metrů po silnici, ráno na pláži nikdo nebyl. No, uvidíme :)

Zatím se rozloučím, užijte si zbytek dne! :)

Sissi a Hanka, nedávno na vyjížďce...